[ Blue^demoN @ 02.03.2007. 05:03 ] @
ZNachi ovo shto se meni deshava je chudo u pravom smislu te rechi. Dakle, imam adsl, 512/128 paket. Jednog lepog zimskog dana, pre neka dva meseca, mozda malo vishe, krenem ja downloadujem neki fajl velichine oko 500 mb, pustim da se skida i odem negde. Vracam se posle 15 min. da vidim progres, kad ono download zavrshen. Ja ne mogu da verujem shta mi se desilo. Pustim ja radi provere neki random fajl da se skida, kad imam shta i da vidim: download speed 450 kb/s. Pomislio sam da je neshto puklo kod provajdera, reko sredice to oni. Od tada je proshlo evo dva meseca, meni je prosechan protok i dalje oko 500kb/s.
Jel ima neko objashnjenje za ovo poshto meni stvarno nije jasno shta se ovde deshava???
Evo prilazem i test brzine, i screenshot downloada da se uverite svojim ochima.



Btw prebacite ovo u podforum ADSL sad sam shvatio da sam na pogreshno mesto stavio


[Ovu poruku je menjao Blue^demoN dana 02.03.2007. u 06:20 GMT+1]
[ optix @ 02.03.2007. 05:20 ] @
Brzo brisi poruku dok neko iz Verat-a nije video :)
[ stevane @ 02.03.2007. 06:50 ] @
Opisao si situaciju kao da je neki problem, a ustvari je suprotno. Izbrisi poruku i koristi ono sto ti daju MAXimalno.
Meni je slicna situacija bla na WiFi net i iskoristio sam je u pravom smislu rijeci!
[ mrkidivx @ 02.03.2007. 08:05 ] @
Ko što ti već rekoše ćuti i uživaj ako već neko (ko ne treba) nije video ovu tvoju poruku...
[ barakuda111 @ 02.03.2007. 09:30 ] @
Kakav si ti majstor, ovaj forum verovatno prati i neko od nadleznih tako da se uskoro mozes pozdraviti sa tom brzinom.
Ali sa druge strane cim se zalis ovde mozda ti smeta da ti brzina bude tako velika, u tom slucaju neboj se greska ce biti ubrzo ispravljena.
[ djricky @ 02.03.2007. 10:39 ] @
Citat:
barakuda111: Kakav si ti majstor, ovaj forum verovatno prati i neko od nadleznih tako da se uskoro mozes pozdraviti sa tom brzinom.


nazalost, u pravu ste...

objasnjenje je da su se telekomovci malko zeznuli...
[ Blue^demoN @ 02.03.2007. 14:13 ] @
ne zalim se, samo mi nije jasno sta se desava pa bih voleo da znam shto je tako
[ djricky @ 02.03.2007. 14:24 ] @
vise nema... sorry...

Citat:
pa bih voleo da znam shto je tako
rekao sam, greska u telekomu, upravo ispravljena...
[ optix @ 02.03.2007. 14:25 ] @
Citat:
Blue^demoN: ne zalim se, samo mi nije jasno sta se desava pa bih voleo da znam shto je tako


Greska u setovanju na DSLAM portu. Provajderi ne ogranicavaju dodatno brzine.
[ barakuda111 @ 02.03.2007. 17:42 ] @
Jel mu stvarno ispravljena brzina? Blue deamon da li ti i dalje ide brzo ili...



[Ovu poruku je menjao djricky dana 02.03.2007. u 23:56 GMT+1]
[ optix @ 02.03.2007. 18:00 ] @
Stvarno je nasao pogresno mesto da se raspituje o 'problemu'
Verujem da sada zeli da vrati danasnji dan unazad
[ calexx @ 02.03.2007. 18:08 ] @
Ama naši ljudi ne mogu a da se ne pohvale. Ili je ipak savestan pa nije hteo da nekome uzima. Eh, što kod mene ne pogreše? ;))
[ djricky @ 02.03.2007. 18:47 ] @
Citat:
barakuda111: djricky, jel ti imas neke veze sa telekomom?


Ne.
[ Blue^demoN @ 03.03.2007. 03:08 ] @
Da, vratilo se na staro. Nisam neki okoreli downloader tako da mi je potpuno svejedno. Nije mi uopste bio cilj da se hvalim nego me je stvarno zanimalo zashto je to tako. Btw. koliko bi vremena proshlo pre nego shto neko to provali i popravi da nisam postavio ovu poruku? I da li je to kod mene stvaralo probleme na nekim drugim mestima tipa drugi korisnici na centrali itd?

P.S. djricky, prvo si rekao da je greshka u telekomu, pa si onda na pitanje koje je postavio barakuda111 odgovorio da nema veze sa telekomom. Jel mozes da objasnish ta dva ekstremno kontradiktorna odgovora?
[ djricky @ 03.03.2007. 08:34 ] @
rekao sam da ja nemam veze sa telekomom...
[ djricky @ 03.03.2007. 09:46 ] @
Citat:
koliko bi vremena proshlo pre nego shto neko to provali i popravi da nisam postavio ovu poruku?

ne dugo.
Citat:
I da li je to kod mene stvaralo probleme na nekim drugim mestima tipa drugi korisnici na centrali itd?

ne bi trebalo.
[ calexx @ 03.03.2007. 17:02 ] @
Ne dugo ... od trenutka kada je postavio pitanje. ;) Teško da će neki provajder da meri koliki je protok svakog korisnika, jedino ako je sumnjiv ili ako provajder primeti da mu nedostaje 6Mb. ;)
[ Blue^demoN @ 03.03.2007. 17:40 ] @
A da, izvini ricky, nisam lepo video poruku. Nemash veze sa telekomom ali imash sa veratom :) Ako nije stvaralo probleme na nekim drugim mestima tipa gushilo saobracaj negde itd. onda nije ni moralo da se popravlja :)
[ Deda_Mraz @ 03.03.2007. 17:46 ] @
Koja je ovo reklama za Verat a? Nema više formulara za prijavu novog korisnika na sajtu...razdelili se svi
[ djricky @ 03.03.2007. 20:29 ] @
kako nema? eno ga u popularnim linkovima sa desne strane...

a tesko da su greske Telekoma Srbije reklama za Verat, pre ce biti da ce ostali provajderi krenuti da jos vise kontrolisu korisnike, i pored telekomovih limita, postavljati i svoje, da bi izbegli ovakve situacije, sto ce se na kraju opet odraziti na korisnike...
[ Deda_Mraz @ 03.03.2007. 23:15 ] @
To je bilo malo pošalice za registraciju, ništa ozbiljno

Sve jedno, ovakvi ogromni ispadi i one "greške" sa google.hu, samo dokazuju koliko naša telefonija mulja sa proxy-ima i rade sa najgorom mogućom opremom.
[ optix @ 03.03.2007. 23:35 ] @
Ne dokazuje to nista drugo osim da se greske u podesavanjima desavaju...
[ Deda_Mraz @ 04.03.2007. 13:29 ] @
@optix ti to ozbiljno zboriš? Interesuje me kako bi Telekom i internet funkcionisali bez proxy-a? LOOODILO bi bilo!
[ optix @ 04.03.2007. 16:29 ] @
Da. To sto google prepoznaje neki IP opseg kao madjarski nema nikakve veze sa Telekomom, opremom koju koristi, "muljanjem sa proxy-ima"... Funkcionisanje interneta se ne definise ispravnim prikazom google strane. Ako si na to mislio.
[ Deda_Mraz @ 04.03.2007. 19:50 ] @
Citat:
Funkcionisanje interneta se ne definise ispravnim prikazom google strane.


LOL zanimljiv ovaj tvoj post

Nebitno nisi shvatio poentu!
[ optix @ 04.03.2007. 20:13 ] @
Da si malo bolje objasnio od "kako bi Telekom i internet funkcionisali bez proxy-a" mozda i bih...

U svakom slucaju jeste nebitno jer nije tema ovog thread-a.
[ Deda_Mraz @ 05.03.2007. 21:14 ] @
Pa nije to tema al ima velike veze sa ovim mojim "off-om"...

Da si se potrudio da razumeš ne da braniš Telekom možda bi i shvatio...

Sve u svemu over and....ostalo znate!
[ optix @ 05.03.2007. 22:18 ] @
Umesto sto mi prebacujes da apriori ne razumem o cemu ti mislis, i sto isto tako izvodis zakljucke 'ko sa cime mulja', mogao si u tri recenice da pojasnis sta zapravo mislis da je problem.
Nemoj mesati nesposobnost da ispravno objasnis tvoje vidjenje problema sa time da ja branim Telekom. Za to imam mnogo manje razloga nego ti

[ djricky @ 05.03.2007. 22:33 ] @
deda, a da ti malo krenes da pricas cist knjizevni srpski jezik, sa jasnim znacenjem reci koje si napisao, a ne da se svi ovde pitamo "sta je pisac hteo da kaze"??
mozda to tebi super zvuci kad izgovoris pre nego sto otkucas, ali receno definitivno nije jednako zapisanom... tako da, sem ukoliko ne zelis da uz svaku poruku uploadujes i mp3 fajl sa snimkom izgovora tvojih recenica, baci se malo na elokvenciju, a smanji malo dozivljaj... nemogu svi razumeti kako funkcionise tvoj mentalni sklop...
[ Deda_Mraz @ 06.03.2007. 23:58 ] @
Citat:
djricky: deda, a da ti malo krenes da pricas cist knjizevni srpski jezik, sa jasnim znacenjem reci koje si napisao, a ne da se svi ovde pitamo "sta je pisac hteo da kaze"??


Pa ti ne razumeš jer nisi taj koji treba da razume šta sam napisao. Postoji sorta ljudi koja voli da im se sve crta i da im se doslovce sve objasni, iliti razmaženi ljudi
A moj mentalni sklop je sigurno sačinjen kao i tvoj tako da, pisac...

Tako da baš kao što si ti napisao, ko razume shvatiće a verujem da je jedan korisnik shvatio, ne nisi ni ti optix.
[ optix @ 07.03.2007. 08:23 ] @
ricky, razumeo sam konacno
To je nova taktika, kad nemas sta pametno da kazes, odnosno kad nemas argumenata za svoju tvrdju, onda diskreditujes sagovornika vredjajuci mu inteligenciju. "Nisi shvatio poentu", kao da je neke poente uopste i bilo. Suvise smo mi razmazeni da shvatimo tako velike misli...



[Ovu poruku je menjao djricky dana 07.03.2007. u 09:37 GMT+1]