[ spartak @ 25.06.2003. 18:43 ] @
Ukratko:

Ako imam u jednom .h fajlu ClassA : ClassB, a zatim u drugom .h fajlu ClassA : ClassC, da li je to ekvivalentno sa ClassA : ClassB, ClassC?

A ako nije, cemu sluzi takav ispis?
[ leka @ 25.06.2003. 22:51 ] @
Ne razumem šta hoćeš da pitaš, tako da je najbolje da daš konkretan (radeći po mogućstvu) primer (sors kod)...
[ BATE @ 26.06.2003. 12:56 ] @
Naravno da nije isto, probaj da ukljucis oba headera odjednom i javice ti redefinition klase A. U jednom headeru klasa A nasljedjuje klasu B, a u drugom klasa A nasljedjuje klasu C... u zavinosti od toga koji header ukljucis imat ces klasu A sa odgovarajucim nasljedjem. Oba headera nikako :)
[ spartak @ 26.06.2003. 15:22 ] @
Hvala na odgovoru, to je ono sto sam mislio. Na zalost radi se o izradi dokumentacije (UML modela) i imam samo te header-e, jos uvek nisam dobio source - pa sam na osnovu njih pokusao da steknem sliku sta se desava dok ne stigne sve ostalo.

Znaci ne znam trenutno gde se koji i kada include-uje. Elem, mozes molim te da mi pojasnis malo logiku zasto bi se koristila klasa istog imena a razlicitih implementacija. Pa ako treba inkludujes jedan ili drugi header. Zasto ne bi recimo napravio dve klase pa pozivao onu koja ti treba?

Ne kontam taj pristup.
[ BATE @ 26.06.2003. 16:31 ] @
Pa onaj ko je modelovao (projektovao) aplikaciju vjerovatno je imao potrebu za odredjenim funkcijama (funkcijama klaseA) koje su zajednicke i odnose se na obradu podataka iz klaseB i klaseC. Vjerovatno nije bas najbolje sa polimorfizmom i virtualnim funkcijama pa je napravio dvije klaseA gdje je staticki odredio koji podaci i funkcije (odnosno koja klasaB ili klasaC) ce biti obradjivana. A moguce da postoji i neki drugi specificniji razlog. Bez tijela klasa ne mogu puno zakljucit, al ovakva logika i projektovanje se najcesce dogadja kad ljudi zaobilaze polimorfizam.
[ BATE @ 26.06.2003. 16:32 ] @
A sto se tice UML modela, imas alat RationalRose koji podrzava inverzni inzenjering uml modela. sacekaj kompletan kod i za sekund ces dobiti kompletan UML model, bez muke