[ cascom @ 03.03.2007. 14:47 ] @
Kako da resim problem koji sam vec resio?
Pre nekog vremena sam uz pomoc nekog hex editora, uspesno uspeo da izmenim .exe fajl. Sada kada hocu to da ponovim nikako mi ne uspeva a jako mi je vazno. Hex editor sam ranije skinuo sa neta i na ulasku kada me je pitao da konvertuje fajl to potvrdio. Uspeo sam da nadjem sve ascii oznake koje su mi trebale. Posle nekog vremena, kada sam i hard disk preformatirao, sa dvadesetak razlicitih hex editora to ne mogu da ponovim. Svi mi nude isto, gde nema svih karaktera koji mi trebaju. Ima li neko pametan savet?
[ tosa @ 03.03.2007. 15:59 ] @
Mogao bi malo preciznije da opišeš problem, prilično si nejasan... kakve konverzije, zbog čega formatiranje... ?!?!?
[ cascom @ 03.03.2007. 16:45 ] @
Ni meni nije jasno, brzo sam prosao taj deo prilikom otvaranja hex editora. Nisam siguran sta me je tacno pitao, ali mislim da nije konverzija u razne ascii jezike - mislim na Latin 1 ili sl. Ne mogu da pojasnim stvar, kad i meni nije jasno, a proslo je skoro tri meseca. Mozda neki nacin konverzije ali koji? Sve sto sam probao na drugim editorima nije uspevalo.
[ cascom @ 03.03.2007. 16:47 ] @
Program ne mogu da vidim koji je jer sam formatirao hard.
[ tosa @ 04.03.2007. 08:13 ] @
Mislim da bi trebalo da bolje razmisliš pre pisanja sledeće poruke, da ne
gubimo vreme ni ti a ni mi - ostali korisnici koji čitaju ovo.
[ cascom @ 04.03.2007. 10:03 ] @
Evo konkretnog pitanja! Prvenstveno za tosu.
Kako je moguce da se u jednom hex editoru vidi jedan skup ascii karaktera a u drugim hex editorima drugaciji skup?

Znam da postoje vise karakter filtera kao sto su: ASCII, DOS, EBCDIC, Macintosh, Unicode, Windows ANSI ... ali to ne resava stvar!
[ tosa @ 04.03.2007. 11:13 ] @
Hajde pošalji skrin šot(ove), pa da pogledamo...

[Ovu poruku je menjao tosa dana 04.03.2007. u 12:39 GMT+1]