[ sasaws @ 04.03.2007. 10:32 ] @
Hitno mi je potrebna knjiga ''Ekspertni sistemi'' sa Fon-a ili Pmf-a.Moze i skripta ili neki link.
Unapred HVALA
[ Au197/79 @ 04.03.2007. 13:23 ] @
Ja nisam čuo da na FON-u postoji takva knjiga. Ekspertni sistemi se izučavaju u 2 predmeta: Inteligentni inf. sis. i Sistemi za podršku odlučivanju, ali nešto se ne sećam da je bila knjiga. Probaj na sajtu predmeta da nađeš neke pdf skripte.

Profesor Inteligentnih je napisao knjigu o veštačkoj inteligenciji, pa verujem da u njoj ima dosta o ekspertnim sistemima. A ako te više zanima ta oblast imaš dobru knjigu JESS in Action. Pisao ju je autor Java Expert System Shell-a (JESS-a) i ima i teorijsku i praktičnu vrednost. Meni je pomogla da zaradim 10 na inteligentnim :)
[ sasaws @ 04.03.2007. 18:23 ] @
Bio sam na sajtu FON-a pre neki dan i skinuo neku jako malu skriptu(pdf).U svakom slucaju,hvala ti.A,gde ima ta knjiga o vestackoj inteligenciji?Kako se zove profesor?Meni treba za fakultet u Krusevcu.
Pozdrav
[ Au197/79 @ 04.03.2007. 19:52 ] @
Profesor je Vladan Devedžić i on je najveći znalac veštačke inteligencje u ovom delu sveta, o njemu je australijska serija Beyond 2000 snimala priloge (ugradio ekspertni sistem u simulator letenja za avion j-22 Orao), a i na Amazonu ima nekoliko knjiga (prvi lik iz naših krajeva čije sam knjige nalazio na piratskim sajtovima!!!).
Knjiga na koju mislim je mogla da se kupi u skriptarnici fakulteta. Ne znam kako se zove, možda piše na sajtu predmeta Inteligentni inf. sis. koji driži prof. Devedžić. Ona nije zvanični fakultetski udžbenik tako da je prilično retka i ne verujem da postoje njene kopije. Probaj da nazoveš fax telefonom i da se informišeš o svemu.
[ sasaws @ 05.03.2007. 20:53 ] @
OK.THANKS.Nesto sam vec nabavio od nekih postdiplomaca(sa drugog fakulteta).
Pozdrav
[ sasaws @ 06.04.2007. 15:21 ] @
Nabavio sam!
[ ducka @ 04.10.2007. 19:30 ] @
aj baci mi je na mail
objekat at gmail.com
Pozdrav!