[ Sheetah @ 05.03.2007. 18:34 ] @
Pre mesec i po dana narucio sam cek sa jednog poker sajta. Cim je stigao, cek (~200$, Nat West Bank) sam predao u Raiffeisen banku na naplatu. Nakon tri nedelje zovu me iz banke: "Ne mozemo da naplatimo ovaj cek".

Kad sam otisao da ga podignem, dali su mi na uvid povratnu poruku na kojoj je pored gomile brojeva i sifri (koje ni oni nisu kapirali) stajalo: "NOT PAYABLE IN THE US". Najcudnije je da ni poker sajt ni ja nemamo veze sa SAD-om. A ove iste cekove amerikanci (provereno) mogu da naplate i pored toga sto su im zakoni u vezi online kockanja rigorozni!

Da li je problem do moje banke ili njene korespondentske banke? Vidim da ljudi ovde hvale Intesu, a da li je neko do sada imao posla sa 'kockarskim' cekovima i moze da mi iz licnog iskustva kaze: 'ova banka radi, ova ne'.
[ igorsa @ 09.03.2007. 22:41 ] @
Idi u Intesu i predaj cek. U zavisnosti od toga koja strana banka je u pitanju, cek ce ici na inkasiranje i cekaces 3-5 nedelja ili ce ti Intesa odmah isplatiti kes. Ne mora da znaci da ti ili Poker sajt imaju veze sa US ako je US banka korespodent pa je problem nastao u njihovoj banci.
[ Sheetah @ 11.03.2007. 20:42 ] @
Hvala Igore, sudeci po tvom potpisu rekao bih da si ti bez problema unovcavao 'kockarske' cekove .
Znaci ipak je problem do moje banke. Nista onda, prelazim u Intesu.