[ vRBL @ 05.03.2007. 22:42 ] @
Ovu temu sam citao poodavno ovde ali sad nisam uspeo da je opet nadjem...!?
svojevremeno sam uradio blur na objektu u pokretu tj. klasicno zamazivanje lica, i to na stormovoj karti koja ima u sebi neke dodatne tranzicije i efekte i jedna od njih je i ova ....
i to ne samo blur vec bilo koji filter po zelji kojim bih kasnije u motinu pratio taj objekat!
interesuje me jel mogu to da uradim sa obicnom kartom tj. na nekoj prosecnoj masini i kako?
a drugo pitanje je da li na istoj takvoj masini mogu uraditi npr. 3-4 ili vise slika u jednom kadru? I da se u svakoj emituje nesto drugo???
kao u vecini nekih spotova jel te...
[ d4rk3lf @ 06.03.2007. 07:34 ] @
Teško da ćeš animirani blur na jednom delu slike bez mnogo cimanja da izvedeš u premiere 6.5. Možeš da eksportuješ frejmove, pa da u Photoshopu ručno podešavaš iz slike u sliku. Možeš da probaš i preko neke polu providne maske da učiniš nešto. Ipak, najbolje ti je da se ne cimaš i da lepo prerendaš samo taj deo, koji uvezeš u After Effects ili Combustion i odradiš mu ljudski blur.

Što se drugog pitanja tiče, to možeš odraditi preko motion opcije (desni klik na file u timeline -> motion).
[ ibroinuna @ 06.03.2007. 12:12 ] @
Ja sam u premijeru 2.0 redjao 10 slika u slici svaka za sebe emituje bez cimanja a mislim da je moglo jos da se redja
[ Cileinteractiv @ 06.03.2007. 17:58 ] @
Da, može, a u Pro verziji je i mnogo lakše raditi u Motion panelu jer je unapređen. Takođe blurovanje lica sam radio u Pro verziji ali na isti način u 6.5 verziji ne može da se izvede, ne znam zašto jer pimenjuju se isti kompozing alati i efekti.
[ agw.mile @ 29.03.2007. 12:51 ] @
Citat:
vRBL: Ovu temu sam citao poodavno ovde ali sad nisam uspeo da je opet nadjem...!?
svojevremeno sam uradio blur na objektu u pokretu tj. klasicno zamazivanje lica, i to na stormovoj karti koja ima u sebi neke dodatne tranzicije i efekte i jedna od njih je i ova ....
i to ne samo blur vec bilo koji filter po zelji kojim bih kasnije u motinu pratio taj objekat!
interesuje me jel mogu to da uradim sa obicnom kartom tj. na nekoj prosecnoj masini i kako?
a drugo pitanje je da li na istoj takvoj masini mogu uraditi npr. 3-4 ili vise slika u jednom kadru? I da se u svakoj emituje nesto drugo???
kao u vecini nekih spotova jel te...


Ne znam za Premijera, alicu ti opisati kako ja to radim u Vegasu, pa pretpostavljam da tako moze i u Premijeru. Ovo nisam nigde procitao vec sam sam dosao do resenja.

Insertujes novi trek i onda u njega kopiras zeljeni kadar iznad originala. Napravis isecak (obicno kruzni, u Vegasu se zove Coockie Cutter) Postavis na zeljeno mesto, izaberes velicinu i prelaz ivice. Ako se objekat krece namestis u kiju da ga prati, zatim dodas blur ili pixelate.

I zamisli radi bez problema.
[ Misa_exclusive @ 29.03.2007. 17:40 ] @
^I ja primenjujem ovakvo rešenje u Vegasu i odlično fuknkcioniše, a za Premiere ne znam, nisam pokušavao.
[ peca_le @ 04.11.2007. 11:18 ] @
Ja sam blurovao neke face u Premijeru, ali sa Matroxovim efektima.