[ UltrasTito @ 06.03.2007. 14:11 ] @
kako da promjenim format brojeva da umjesto npr. 1,542.32 dobijem 1 542.33.to je na PCu bilo na regional and language settings a ovdje bi trebalo na international mada ne mogu to da podesim.
Pomoć?
[ madamov @ 06.03.2007. 15:50 ] @
System Preferences->International->Formats pa klikneš na checkbox Show All regions i onda iz popapa izabereš Jugoslavija (Latinica) ili Jugoslavija (Ćirilica). Nažalost, kod prelaska sa Panthera na Tigera je Apple izbacio opciju Customize kod formata broja, valjda će je u Leopardu vratiti.
[ calimero @ 06.03.2007. 20:13 ] @
hm... zasto mi je obrisana prethodna poruka???

elem predlozio sam da se kao jezik odabere Belgija jer se u tom slucaju brojevi ispisuju sa decimalnim zarezom kao kod nas ali naziva dana ostaju engleski! mene licno nervira (kad prebacim region na srpski) kad se dani ispisuju kao: pon, uto, sre, cet....
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 07:25 ] @
ma lako mi je za dane i te stvari ali ne mogu da vjerujem da sam zarobljen sa ovim oznakama i da ih ne mogu promjeniti.u arhitekturi kad iskotiram nešto(radim u archicadu) 1,500.00 smijaće mi se kolege,a nevjerovatno je da ne mogu da promjenim to.
a kad stavim jugoslavija (latinica) javlja mi da ne može jer ne podržava unicode i tako za 90 % formata koje izaberem i vrati sam na poslednji koji je ok.smiješno.jeli moguće da nema lijeka za ovakvu "sitnicu"?
Best Samp Regards!
[ madamov @ 07.03.2007. 09:27 ] @
Citat:
a lako mi je za dane i te stvari ali ne mogu da vjerujem da sam zarobljen sa ovim oznakama i da ih ne mogu promjeniti.u arhitekturi kad iskotiram nešto(radim u archicadu) 1,500.00 smijaće mi se kolege,a nevjerovatno je da ne mogu da promjenim to.

Šta tačno hoćeš da dobiješ? 1.500,00 možeš da dobiješ na prethodno opisani način (Jugoslavija Latinicia ili Jugoslavija ćirilica). Ukoliko želiš neki drugi format, tj. delimiter, na primer 1 500,00, moraš da nađeš odgovarajuću zemlju koja taj format koristi jer u Tigeru više nema opcije Customize za format broja. U kojoj aplikaciji ti to ne izlazi? Naime, ako je reč o non-Unicode aplikaciji ova podešavanja ne važe, tj. nisu svi regioni podržani u aplikacijama koj ne podržavaju Unicode.
[ madamov @ 07.03.2007. 09:31 ] @
Citat:
hm... zasto mi je obrisana prethodna poruka???

Ja je nisam brisao, a nisam dobio izveštaj da je neko drugi od moderatora to uradio tako nemam pojma o čemu je reč.
[ madamov @ 07.03.2007. 09:34 ] @
Citat:
eli moguće da nema lijeka za ovakvu "sitnicu"?

Probaj da staviš "Srpski" kao prvi jezik u International preferences paneu. Meni je tako podešeno i u jednoj non-Unicode aplikaciji dobijam ovo:

[att_img]
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 11:31 ] @
ne znam ljudi,vidim da se trudite ali ja radim u archiCADu hoću da dobijem 1 555.62(hiljadu petsto pedeset pet metara i 62 cm).čačkam evo 2 dana sve kombinacije i nema solucije.mogu ja ručno da prepravim svaku kotu koju iskotiram ali bih onda više kotirao nego crtao objekte,a i nema smisla pored kompjutera improvizovati.
mislio sam da je bezazlen problem ali evo izgleda da je rješenje teško naći.stvarno će mi se smijati kolege,a gdje da im kažem da je to zato što iMac ne može to da izvede????
Best Samp regards!
P.S.ArchiCAD podržava unicode!!!
[ madamov @ 07.03.2007. 13:44 ] @
Citat:
ArchiCAD podržava unicode!!!

Nisam hteo da komplikujem ranije, ali jesi li siguran da nije Carbon aplikacija? A ti želiš da dobiješ format sa spaceom kao separatorom za hiljade?

Imaš li Maca sa Intelovim procesorom ili PowerPC procesorom? Naima, na www.macosxhints.com postoji trik kako zameniti Tigerov preferences pane za formate brojeva onim iz Panthera, ali to pouzdano radi samo na PPC Macu.
[ madamov @ 07.03.2007. 14:05 ] @
Pročitaj ovo i primeni:

http://www.macfreek.nl/mindmaster/Decimal_Seperator_in_Mac_OS_X

i ovo:

http://www.macosxhints.com/art...nternational%2Bnumber%2Bformat
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 14:05 ] @

Citat:
Nisam hteo da komplikujem ranije, ali jesi li siguran da nije Carbon aplikacija?

zakomplikuj samo da riješimo.nažalost 100% sam siguran
Citat:
A ti želiš da dobiješ format sa spaceom kao separatorom za hiljade?

DA!!!!

Citat:
Imaš li Maca sa Intelovim procesorom ili PowerPC procesorom? Naima, na www.macosxhints.com postoji trik kako zameniti Tigerov preferences pane za formate brojeva onim iz Panthera, ali to pouzdano radi samo na PPC Macu.

Intel dual core
Best Samp Regards!
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 14:10 ] @
pročitao sam ove članke i ja sam ipak arhitekta građevinskih objekata a ne kompjuterskih operativnih sistema pa se ne bih usudio ovo čačkati.
mislio sam da može lakše ovo da se sredi,mislim ipak kad pogledamo šta se sve danas radi sa kompjuterima a da ovo ne mogu izvesti...............
Best Samp Regards!
[ madamov @ 07.03.2007. 14:10 ] @
Citat:
akomplikuj samo da riješimo.nažalost 100% sam siguran

Nema potrebe (trebalo bi da ti objašnjavamo razliku između Cocoa i Carbon aplikacija, pa onda kako koje od njih podržavaju ili ne Unicode, mnogo bi vremen oduzelo a ne rešava tvoj problem) jer ti je potreban custom format, a cutom ne možeš da postaviš jer ne postoji opcija. Ali zato postoji onaj hint na linku koji sam ostavio u prethodnoj poruci.
[ madamov @ 07.03.2007. 14:12 ] @
Citat:
UltrasTito: pročitao sam ove članke i ja sam ipak arhitekta građevinskih objekata a ne kompjuterskih operativnih sistema pa se ne bih usudio ovo čačkati.
mislio sam da može lakše ovo da se sredi,mislim ipak kad pogledamo šta se sve danas radi sa kompjuterima a da ovo ne mogu izvesti...............

Nije to operacija na mozgu, samo pokreni terminal i kucaj ovo:
Code:
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberSymbols -dict 0 '.' 1 ' ' 10 '.' 8 '€'
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberFormatStrings -dict-add 2 '¤# ##0.00;¤-# ##0.00'
defaults write com.apple.HIToolbox AppleDecimalSeparator  -dict smRoman '.'
defaults write com.apple.HIToolbox AppleThousandSeparator -dict smRoman ' '
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleDecimalSeparator  '.'
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleThousandSeparator ' '

[ UltrasTito @ 07.03.2007. 14:15 ] @
hmmmm,kad bih znao kako se terminal pokreće......
[ madamov @ 07.03.2007. 14:36 ] @
/Applications/Utilities/Terminal.app
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 14:55 ] @
ukucao sam i sad mi se pojavio custom i imam ta;ku separator decimala ali i dalje nema razmaka kao separatora hiljada...
[ madamov @ 07.03.2007. 15:14 ] @
A imaš zarez kao separator hiljada?
[ UltrasTito @ 07.03.2007. 15:28 ] @
ne nego piše 1234.56
[ madamov @ 07.03.2007. 15:47 ] @
Onda smo na dobrom putu, verovatno ti je "progutan" space u poslednjoj liniji koda. Ako si siguran da si ukucao space, a i dalje ne bude radilo, probaj sa:
Code:
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleThousandSeparator '\ '
[ UltrasTito @ 08.03.2007. 14:11 ] @
neće i dalje.što sad?
Best Samp regards!
[ madamov @ 08.03.2007. 16:19 ] @
Ostaje da detaljno pročitaš tekst sa ranije pomenutog linka i pokušaš nešto drugo od svega onoga što je navedeno. Ukratko, koliko ja vidim, ime konstante u preferencama, tj. propertyja koji treba namestiti varira od verzije Mac OS X-a. Na primer, ovaj listing:
Code:
# Format as suggestion on rixstep.com
defaults write .GlobalPreferences NSDecimalSeparator        '.'
defaults write .GlobalPreferences NSThousandSeparator       ','
defaults write .GlobalPreferences NSGroupingSeparator.      ','

# Format as written by 10.3 system preferences (1)
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberSymbols -dict 0 '.' 1 ',' 10 '.' 8 '€'

# Format as written by 10.3 system preferences (2)
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberFormatStrings -dict-add 2 '#,##0.00¤;-#,##0.00¤'

# Format as written by 10.3 system preferences (3)
defaults write com.apple.HIToolbox AppleDecimalSeparator  -dict smRoman '.'
defaults write com.apple.HIToolbox AppleThousandSeparator -dict smRoman ','

# Format as suggestion on AppleScript mailing list
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleDecimalSeparator  '.'
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleThousandSeparator ','

# For fun, we throw in some other optiosn too (I ignore the thousands separator for briefness)
defaults write .GlobalPreferences AppleDecimalSeparator     '.'
defaults write .GlobalPreferences NSLocaleDecimalSeparator  '.'
defaults write com.apple.HIToolbox NSDecimalSeparator        '.'
defaults write com.apple.HIToolbox NSLocaleDecimalSeparator  '.'
defaults write com.apple.systempreferences AppleDecimalSeparator     '.'
defaults write com.apple.systempreferences NSDecimalSeparator        '.'
defaults write com.apple.systempreferences NSLocaleDecimalSeparator  '.'


sa linka http://www.macfreek.nl/mindmaster/Decimal_Seperator_in_Mac_OS_X govori da bi možda trebalo da probaš i sa NSThousandSeparator.
[ UltrasTito @ 09.03.2007. 10:58 ] @
e sad kao da si htio da te ne davim više.ne znam ti ja ovo odraditi,bolje reći ne bih se usudio,lagano odustajem-ali mi je stvarno nevjerovatno da nema lakši način ovako nešto da se podesi,unbefuckinlievable
Hvala tebi na trudu!!!
Best Samp Regards!
[ UltrasTito @ 09.03.2007. 11:13 ] @
probah i ovo što si sad postavio-NEĆE!!!sad mi se čak opet pojavio zarez,aooooooooooooooo
Best samp Regards!
[ madamov @ 09.03.2007. 13:56 ] @
Svuda gore gde je tačka zameniš zarezom, a zarez razmakom jer je to primer kako su imenovani atributi, a ne kako nešto pormeniti. Znači kombinacija ranijeg i ovog hinta.
[ UltrasTito @ 09.03.2007. 13:59 ] @
pa jeli oba hinta zajedno da ubacim?
[ madamov @ 09.03.2007. 14:09 ] @
U drugom ti je sadržan i prvi, samo treba da napraviš odgovarajuće izmene i dodaš separator za hiljade.
[ UltrasTito @ 09.03.2007. 14:20 ] @
RADIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
extra,hvala velika!!!!!!!!!!!!
[ madamov @ 09.03.2007. 14:33 ] @
Super, još da rešimo problem sa štampačima.
[ madamov @ 28.03.2007. 16:52 ] @
E sada ja imam problem, zna li neko šta treba tačno upisati u defaults write da bi mi format datuma bio po želji. Naime, posle ovoga sa brojevima sve što namestim u International ne reaguje na format datuma u 4D-u koji je, jelte, Carbon aplikacija?
[ madamov @ 03.05.2007. 13:40 ] @
Problem sam rešio, ako ikoga zanima, uz pomoć International Preference panea iz Panthera, sa njim sam namestio da mi sve radi kako treba, pa sam vratio Tigerov, s tim da sam prethodno sakriveni fajl ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist bekapovao. Sada ono što namestim u International radi za Finder i Cocoa aplikacije, a za 4D i ostale Carbon aplikacije (Eudora, na primer) ostaju sačuvani formati upisani u .GlobalPreferences.plist.