[ nedjeljni komentar @ 07.03.2007. 16:05 ] @
dali ću dobiti dobru kvalitetu zvuka ako glazbu ripam sa winampom,encoder je aacPlus na 160 kb/s
[ nedjeljni komentar @ 07.03.2007. 21:23 ] @
dobio sam odgovor
[ Shon3i @ 07.03.2007. 22:11 ] @
Citat:
nedjeljni komentar: dobio sam odgovor
I tvoj odgovor je?

Predpostavljam da je u pitanju aacPlus High Bitrate Encoder, to je mod koji jedino sada poseduje winamp encoder, i taj mod koristi SBR tehniku koja se koristi pri low bitrate encodingu samo na malo drugaciji nacin, ako pretrazis malo forume nacices sve moguce odgovore. Poenta je u tome sto bi aacPlus (aka HE-AAC) trebalo koristiti samo za low bitrateove tj ispod 96kbps, za sve preko tu je standardan AAC (aka LC-AAC) koji je mogo efikasniji od obcnog mp3-a, pa tako sigurno neces moci da "osetis" razliku izmedju originala i AAC na 320, jer ona u stvari i ne postoji bas kao ni izmedju mp3-a i CD-a ako se koristi dobar encoder (Lame 3.97, Fraunhofer 3.44). aacPlus High (aka HE-AAC High aka DSBR) trebalo bi da omoguci transparenciju na vecim bitrateovima i ako koristi algoritam koji unistava a zatim rekonstruise signal, mada totalno je neupotrebljiv za 22-48khz materijal, verovatno ce imati vecu ulogu za 96khz, a takodje uzima vise procesorskog vremena na decodingu nepotrebno.

Ja ti licno preprucujem da koristis Nero encoder, jer je on vise ograniceniji u podesavanju parametrima od Winampovog (CT) encodera, jednostavno ne dozvoljava da se unistava zvuk, tako ces sebe spasti od misli da AAC totalno los i lose zvuci u odnosu na original.
[ nedjeljni komentar @ 08.03.2007. 15:00 ] @
hvala na dobrom i kratkom objašnjenju