[ igisar @ 07.03.2007. 23:39 ] @
Kolika bi trebala da bude velicina .exe fajla kompajlirana u dev c++

Meni je ispalo ~250 kb ali negde sam citao da moze da bude i oko 10-20 kb
Code:
#include <iostream>
using namespace std;

int main() {
    cout << "Hello World" << endl;
    system("PAUSE");
    return 0;
}


Molim vas pomozite mi ,nazalost na ovaj detalj nikad nisam davao veliki znacaj ali sad moram da idem na takmicenje gde ce nam biti najverovatnije biti zadata neka velicina u kb pa nisam siguran dali ce ~250 kb zadovojiti njihove zahteve !!!!!!
[ X Files @ 08.03.2007. 07:25 ] @
Pogledaj ovde:
http://www.elitesecurity.org/t172321-0#1123669
http://www.elitesecurity.org/t172358-0#1135342

Što se tiče velčine EXE fajla i (školskih) takmičenja to ne bi trebalo da imabaš nikakve veze.
Valjda je važniji kvalitet algoritma i/ili brzina izvršavanja.

[ NrmMyth @ 08.03.2007. 21:23 ] @
Na natjecanjima velicina exe-a nije tvoj problem.

+ sigurno ti je ispalo 250Kb jer si radio debug verziju, na natjecanjima kod prodje kroz -O2 optimizaciju.
[ SuPeR_MaSteR @ 09.03.2007. 10:50 ] @
Siguran sam da je problem iostream header, sad sam bas napravio paralelu:
Code:

#include <iostream>
int main()
{
    std::cout << "Hello World!" << std::endl;
}

Velicina izvrsnog fajla: 260KB

Code:

#include <cstdio>
int main()
{
    printf("Hello World!\n");
}

Velicina izvrsnog fajla: 5,5KB

btw, testirao sam u Dev C++ i ukljucio sam "best optimization" i "strip executable"
[ Yu Raider @ 09.03.2007. 12:50 ] @
Tako je, iostream je prilično teška biblioteka. Ako ti je veličina fajla jako bitna, koristi C include-ove (cstdio, cstdlib, cstring), ili uključi samo neke C++ headere koje iostream uključuje.
[ satan_avalski @ 09.03.2007. 23:49 ] @
Nisam skoro radio u dev c++, ali obrati pažnji na...

u debug modu je fajl dosta veći nego što treba, tako da ga pri zipoanju možeš smaljiti i 10x, u dok si u tom modu možeš raditi debug

u release modu fajl je uglavnom oko 10x manji nego u debug modu, jer sadrži samo korisni kod programa, debug upisuje u kod i biblioteke koje si koristio tokom kompajliranja, na kojoj lokaciji si snimio fajl/projekat i slične gluposti...

poz
[ igisar @ 10.03.2007. 00:22 ] @
Hvala svima na odgovorima puno ste mi pomogli

ako neko ima josh neke ideje kako moze da se smanji fajl nek slobodno posalje svaka pomoc ce mi dobro doci