[ dom @ 08.03.2007. 08:02 ] @
Imam problem sa bazom. Do odredjenog datuma od prije 10 dana(kad sam mozda nesto promjenio ali ne mogu da sjetim sta) dnevni puni backup je trajao po 12-13 minita a od tog dana se povecao na preko 2 sata. Sedmicni backup se takodje povecao. Mozete li mi reci sta bih trebao da pogledam ili u cemu bi mogao biti problem?
Ovu sam temu vec postavio na forumu storage poste nisam bio siguran gdje pripada
[ misk0 @ 08.03.2007. 11:51 ] @
Iskreno, sa ovako malo informacija tesko ce ti neko pomoci. Jedino gledanje u kuglu pomaze. Nisi napisao ni koji je operativni sistem, koja vrsta baze, koji software za backup - NISTA.
Jedini razlog moze biti da si u medjuvremenu napravio 'puno podataka' pa i logicno da ce i backup vece kolicine podataka da traje duze.
[ dom @ 09.03.2007. 07:56 ] @
Izvinjavam se.
Operativni sistem je microsoft windows server 2003 enterprise edition, baza je microsoft sql server 2000, software za backup je takodje microsoft sql server 2000.
[ dom @ 09.03.2007. 07:57 ] @
E da, nije doslo do nekog znacajnog uvecanja podataka.
[ dekibre @ 09.03.2007. 14:35 ] @
Pogledaj u properties baze kolika ti je veličina data fajla(ova) i log fajla(ova) pa ako znaš kolika je bila veličina baze pre onda ćeš lako znati da li je došlo do povećanja.

Gde radiš backup u neki folder na serveru, folder na nekom drugom računaru ili na tape?

Pogledaj u Windows App logu šta ima od poruka kao i SQL server error logu, pogledaj i job history kao i njihove logove.