[ trsh @ 28.06.2003. 01:53 ] @
imam g force 2 mx400,tv out,i naravno televizor marke samsung....kada sve povezem kako treba dobijam crno belu sliku na tv-u.
da li je u ptanju kartica ili drajveri,ili je u pitanju ulaz u televizor?
hvala
[ BeastMaster @ 28.06.2003. 04:18 ] @
Ako si prebacio na PAL sistem rada i još uvek je crno-bela, najverovatnije ti nevalja kabal od grafičke do TV-a.
[ jonathan @ 28.06.2003. 04:45 ] @
Da li koristiš kompozitni (cinch) ili S-izlaz sa kartice? Ako je ovo drugo, onda verovatno vodiš do TV-a samo luminentni signal. Treba da spojiš luminentni i hrominentni zajedno.
Ukoliko je to slučaj kod tebe, reci pa ću ti objasniti detaljnije - sada me mri da crtam :)

poz.
Alek
[ trsh @ 28.06.2003. 15:05 ] @
koristim cinch,i sa jedne i sa druge strane.....ne znam sta bi moglo biti......da nije slucajno tv u pitanju
[ lancia88 @ 28.06.2003. 18:25 ] @
Pozdrav,
kada Ti je BeastMaster napisao o podesavanju Pal-a verovatno je podrazumevao da si izabrao neku od opcija koje podrzavaju nasi TV-i sto bi recimo bio PAL B/G ili recimo PAL podeljen po zemljama koje ga koriste kao standard pa proveri i tu glupu stavku, jer je nadalje prilicno sirok spektar mogucih problema.
Pozdrav
[ pprobic @ 30.06.2003. 17:32 ] @
Slican problem ima i ja ! Medjutim kod mene sa cincevima (na oba kraja) radi, Medjutim kad sam kupio novi kabl (Scart na jedoj strani, a SVIDEO i banana na drugoj) imam samo crno belu sliku. Cak sam i isprobao sve ove stavke B/PAL, G/PAL po raznim zemljama, ali sve je isto?!
[ BeastMaster @ 30.06.2003. 20:26 ] @
Da sve je isto, osim kabla koji je najverovatnije i problem u tvom slučaju.
[ pprobic @ 09.07.2003. 00:43 ] @
Vratio sam kabl. Sutra dan su mi spremili novi, ali sve je isto. Probali smo na njihova tri televizora sa dva razlicita DVD playera, i sve sto smo mogli da iscupamo je crno bela slika.
[ indicator1 @ 11.07.2003. 11:07 ] @
http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/svideo2cvideo.html

[ pprobic @ 14.07.2003. 16:20 ] @
Hvala na linku indicator1.
Pokusacu nesto da izmajstorisem
[ sttefan @ 15.07.2003. 16:42 ] @
Ma promeni ti prvo drajvere za graficku posto su ovi noviji i meni pravili slican problem,tj. vrati se na stare,,,

Pozdrav
[ pprobic @ 16.07.2003. 14:58 ] @
Da li si mislio na drajvere za graficku(GeForce 4) ili na TV kartu(Pinnacle PCTV)???
[ sttefan @ 17.07.2003. 00:42 ] @
pprobic,
mislio sam na drajvere za graficku...ovde nije bilo reci o Tv karticam.Najnoviji drajveri za nvidia cip-set su v4403,malo su poveci(oko 25 MB)ali ih vredi skinuti,jer imaju dosta novih opcija,pogotovu za kartice sa TV out-om

Pozdrav
[ BeastMaster @ 17.07.2003. 01:15 ] @
Najnoviji detonatori su 44.90:

http://www.uni-magdeburg.de/tuemler/guru3d/4490win2k_xp.zip za winXP (7.2 Mb)

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/vga/nVidia/Released_Drv/Win9XME za win98/me (17.68Mb)

Pozdrav
[ sttefan @ 17.07.2003. 23:30 ] @
Ne znam odakle na tim sajtovima ti,navodno,novi drajveri ,kada na sajtu nvidi-e lepo pise da su poslednji 4403...sretno sa tim drajverima( i obazrivo)...
[ pprobic @ 18.07.2003. 17:52 ] @
To je i meni bilo cudno, posto vidim da nije u pitanju nvidia-in sajt.???!!!

BeastMaster da li si probao ove drejvere?
[ David D. @ 20.07.2003. 12:51 ] @
Citat:
pprobic:
Vratio sam kabl. Sutra dan su mi spremili novi, ali sve je isto. Probali smo na njihova tri televizora sa dva razlicita DVD playera, i sve sto smo mogli da iscupamo je crno bela slika.


Zdravo pprobic,
kao sto si vec video problem nije u kabelu. Najverovatnije je u tome sto TV nema potreban prikljucak (odnosno povezane pinove u SCART-u) da bi mogao iskoristiti S-Video vezu. Tako je i kod mene (imam stariji TV) ali S-Video kabel i adapter sa S-Vidao na SCART koji sam kupio i dalje koristim (i imam sliku u boji) kao obican koaksijalni kabel. U setovanjima za karticu imas (cackaj malo tamo negde gde biras ono PAL itd.) da biras S-Video ili Composite Out i naravno odaberi Composite Out (kompozitni izlaz) i trebalo bi da se pojave boje na TV-u. Tako je kod mene proradilo (imam GF 4MX). E ono sto ti sada ostaje je da posebnim kabelom dovedes zvuk do Hi-Fi linije, TV-a itd. jer ga nema preko S-Video kabela. Ako ti to nije opcija moraces koristiti stari dobri koaksijalni kabel uz, naravno losiju sliku i zvuk.
Nadam se da ce ovo pomoci.
Pozdrav!
[ pprobic @ 24.07.2003. 18:11 ] @
Hvala na odgovoru David D!

>Najverovatnije je u tome sto TV nema potreban prikljucak (odnosno povezane pinove u
>SCART-u) da bi mogao iskoristiti S-Video vezu. Tako je i kod mene (imam stariji TV)

Moj TV je kupljen zimus (Samsung 42H21T ili slicna oznaka)

>U setovanjima za karticu imas (cackaj malo tamo negde gde biras ono PAL itd.)
>da biras S-Video ili Composite Out i naravno odaberi Composite Out (kompozitni izlaz) i
>trebalo bi da se pojave boje na TV-u. Tako je kod mene proradilo (imam GF 4MX).

Sve sam isprobao ali ne radi. Cudno mi je kad ide sa istog izlaza (SVIDEO) preko konvertora u chinch na chinch TV ima boju, a kad stavim SVIDEO kabll u isti SVIDEO TVOut i Scart na Televizor onda nema boju.

Medjutim primarna stvar zbog koje sam kupio kabl je bilo grebovanje sa Video rekordera, sto uopste nije radilo, a kad sam ga probao za slanje slike na TV dobijao sam samo Crno Belu sliku.

Pozdrav
[ David D. @ 27.07.2003. 00:39 ] @
Zdravo pprobic!

"Cudno mi je kad ide sa istog izlaza (SVIDEO) preko konvertora u chinch na chinch TV ima boju, a kad stavim SVIDEO kabll u isti SVIDEO TVOut i Scart na Televizor onda nema boju."

Pokusacu da pojasnim malo: S-Video kabel (koliko ja znam) mozes posmatrati kao 2 koaksijalna kabela u 1 "telu". Kroz jednu "polovinu" prolazi informacija "za" sliku a kroz dr. "polovinu" informacija o bojama slike. To je izmedju, ostalog, jedan od razloga zasto S-Video ima bolju sliku od obicnog koaksijalnog kabela kod kog ove razlicite informacije nisu (fizicki) odvojene vec "putuju" zajedno (kroz isti/e provodnik/e).
Znaci, ako u setovanjima odaberes S-Video Out a prikljuceni TV nema adekvatan ulaz imaces samo crno belu sliku. Ona "caka" (kada odaberes Composite Out) da iskoristis vec kupljeni S-Video kabel kao obicni koaksijalni kabel treba da funkcionise (kao i kod mene) pod uslovom da i drajveri (kao i kartica) podrzavaju tu opciju (sto u slucaju da nije tako moze predstavljati uzrok problema).

E sad... grebovanje Video signala je potpuno druga prica (cak i slozenija od ove).
Osnovno je da Video kartica podrzava zeljene opcije (VIVO), da izlaz izvora video signala i ulaz Video kartice budu kompatibilni kao i da budu povezani odgovarajucim kabelom. Zvuci jednostavno? E onda dolazi softver koji moze praviti ogromnih problema...

Zelim ti srecu i uspeh u resavanju problema!

Pozdrav!
[ deki999 @ 07.01.2004. 12:04 ] @
mozda ce pomoci ovo sto cu reci...
znaci probaj da promanis setovanje za tv u pal ili b/pal...
jedan moj stariji driver (gforce4) nije hteo da pamti taj podatak, pa sam stalno morao to da menjam...posle sam promenio driver i sad je ok.
desilo mi se takodje da je podesavanje (za tv naravno) "saturation"(u overlay control) bilo promenjeno i slika je bila crno bela. tu treba lupiti default settings...ili saturation staviti na 114% (tako je bar kod mene)
[ xdr @ 08.01.2004. 15:21 ] @
Kao što Alek kaže, a inače najčešći problem su kablovi. Scart ti prima samo luminiscentni signal. Morati ćeš ga prelemiti.
[ pctel @ 08.01.2004. 23:29 ] @
To je skoro redovan problem. Mene mrzi da ga resavam, a i pored racunara nikad nemam TV, pa ljudima kojima je bitan TV out dajem ATI karticu Sa njima nema problema, podese se za 5 sekundi. Mislim da je problem softverski, npr. driver preuzme podatak o lokaciji iz "regional setings" i zanemari podesavanja, ili tako neka slicna glupost.
[ mali vrag @ 29.02.2004. 22:30 ] @
evo poshto vidim da se neki ljudi ovde prave pametni i daju neke glupave odgovore kao shto su 100 posto je do kabla ili PAL B je ukljuchen umesto NTSCa,samo da vam kazem da niste uopshte upravu jer sam danas umesto svoje stare gforce2 mx400 sa TV OUTom stavio novokupljenu GFORCE fx5900xt sa vivo izlazom i koristim isti kabl i najnoviji driver koji sam isto tako koristio i sa starom karticom koja je bez problema radila u boji na istom TVu!!! Naravno sad imam problem da imam crno belu sliku,ali sam svrljao po stranim sajtovima i pronashao da je najverovatnije moja verzija BIOSa (to josh nije sigurno) stara i da ne podrzava sve opcije novih grafickih karata
[ Necha @ 01.03.2004. 13:43 ] @
Ja sam imao slican problem sa Toshiba televizorom. A sa Samsung mi je radio OK, u medjuvremenu sam zamenio uticnice racunara i TV i stalno mi je drhtala slika na TV.
Pitao sam TV majstora koji je radio i na televiziji i on mi je reka da hoce kod pojedinih televizora i racunara da dolazi do takozvanog sukoba:
1. Moraju biti na istoj uticnici TV i Racunar, ako nece
2. Moraju biti na razlicitoj uticnici TV i Racunar.
Probaj takve kombinacije a moze biti i do TV.
[ dados.p @ 27.10.2005. 16:54 ] @
Jel mozes meni da pomognes imam Scart na jedoj strani, a SVIDEO i banana na drugoj) imam samo crno belu sliku. Imam MSI NX6200AX graficku Samsung tv kao i video Samsung, kabal mi ide od kompa do TV a ne preko videa probao sam sa podesavanjima video izlaza ali nista kao ni jedan pal ne odgovara
[ *ZoRo* @ 29.10.2005. 23:20 ] @
A jel' moze meni neko da pomogne?
Ja imam vezu preko 3 kabla: kabel od graficke sa 4 grane(ne znam kako se zove taj konektor) --> S-VIDEO=Video Chinch(konvertor) --> Video Chinch kabel
Slika od biosa na TV-u je u boji i sama BOOT sekcija se lepo vidi ali kad dodje do plavog dela sa 'Wellcome" tu se gubi boja i imam samo wallpaper desktopa i to u crno beloj boji dok ikonicama nema ni traga.
Jel' neko imao ovako nesto slicno?
[ lancia88 @ 30.10.2005. 01:27 ] @
POzdrav,

veoma verovatno softverski problem, recimo drajveri za pocetak.
[ perabanj @ 23.11.2005. 15:08 ] @
Tacno je da SVHS (S-VIDEO) moze da ide na SCART ali samo kod novijih televizora i ciji SCART to podrzava. Ja sam bio gotov kabl i nije radio i ako je moj SCART to podrzavao. Nasao sam semu na netu zalemio zicke drugacije i stvar je proradila. Ako nekoga interesuje sema mogu da mu pustim na mail.
[ Goon @ 24.11.2005. 12:29 ] @
Imam i ja problem sa crno-belom slikom :( (MSI FX5600 Ultra / Samsung TV - s-video / scart ) ... Menjao sam sve moguce opcije, ali ne radi, trenutno je na pal/b ... Ako nije problem posalji semu na : [email protected] ...

Unapred hvala !
[ dmcn @ 28.11.2005. 16:58 ] @
i ja sam imao taj problem dok nisam prebacio u drajverima
da mi je izlaz kompozitni (iako je Svideo); i bi boja!
[ Dalibor81 @ 25.02.2006. 14:15 ] @
Citat:
*ZoRo*: A jel' moze meni neko da pomogne?
Ja imam vezu preko 3 kabla: kabel od graficke sa 4 grane(ne znam kako se zove taj konektor) --> S-VIDEO=Video Chinch(konvertor) --> Video Chinch kabel
Slika od biosa na TV-u je u boji i sama BOOT sekcija se lepo vidi ali kad dodje do plavog dela sa 'Wellcome" tu se gubi boja i imam samo wallpaper desktopa i to u crno beloj boji dok ikonicama nema ni traga.
Jel' neko imao ovako nesto slicno?



Drug mi ima identican problem, i kada uninstaliram drivere od graficke slika ima boju.
Pokusao sam i sa TVtool i sva moguca podesavanja, (ukupno oko 5 chasova), bio sam zaista uporan ali ne vredi. na Nvidia sajtu nisam nasao noviju verziju drajvera za tu kartu osim ovog (april 2005). da li su omega univerzalni driveri za G-force ???
Pozdrav
[ Vole Domu @ 02.09.2006. 19:38 ] @
Citat:
dmcn: i ja sam imao taj problem dok nisam prebacio u drajverima
da mi je izlaz kompozitni (iako je Svideo); i bi boja!

HVALA, ja sam isto tako resio problem...
neverovatno je koliko ljudi ima taj problem...
ja kad sam krenuo da postavim temu nisam mogao da verujem da vec ima desetak tema o ovome...
ne bi bilo lose da neko sabere sve to u jeda kraci tekst i da se tema postavi kao TOP...
ako se modovi slazu...
[ celawi @ 02.02.2007. 15:46 ] @
Moj drug je imao taj problem i resio ga je tako sto je u opciji graficke karte stavio da mu je izlaz S-video, a ne činč.....prelistaj malo propertes od graficke, nadji tu opciju i stavi na S-video i problem ce biti resen..............
[ celawi @ 02.02.2007. 16:36 ] @
Pozdrav svima,

Imam Lap-Top HP Compaq nx9030, kupio sam kabal S-video--Skart, i sve sam lepo spojio ali slika na TV-u je i dalje crno-bela. Skinuo sam najnovije drajvere za graficku kartu Intel (R) 82852/82855 GM/GME, 64Mb ali ja i dalje imam problem. Da li neko moze da mi pomogne?

:help::help:
[ Srafciger Krstas @ 04.02.2007. 21:17 ] @
Kod mene na LG televizoru taj problem nestane kada otkacim antenski kabl. Cudno zar ne. Probajte
[ predol @ 05.02.2007. 00:23 ] @
Ako si podesio sitem (PAL-BG) vjerovatno je problem u TV-u
jer skart ulaz ne moze da primi S-video signal kod koga je
razdvojena boja i crno beli signal. Probaj drugi skar prikljucak
ako ga imas na TV-u .

....pzdrav....