[ vly @ 10.03.2007. 10:27 ] @
Ukratko,posto sam odlucio da ADSL pilicarima iz Beoshity-a dam korpu,okrenuh telefon IKOM korisnickog servisa da se prijavim za kabl. internet(oni su osvojili moju zgradu).

To je bilo pre 7 dana,jos 5 mojih poziva , i uzaludnog cekanja da mi se neko javi kako su mi najavili.

Na telefon korisnickog servisa se javljaju zhenice za koje je ptt sluzbenik pojam upucenosti,strucnosti i ekspeditivnosti i kazu "zvace vas neko iz marketinga"!?Ne uspevam bas da shvatim kakve veze ima marketing i razvlacenje kablova do kompjutera i tv-a,ali rekoh-ajde oni su to tako zamislili.

Nikad niko ni "MUU" ni "BEE" ni posle 5 mojih uzaludnih zivkanja i neprolazenja dalje od kerberskih zhenica koje mi vec 5 puta uzimaju adresu i broj telefona!?

Sta oni ocekuju da potencijalna musterija koja bi da im ostavi neke pare mesecno( i to njihovu najskuplju uslugu), misli o njima kad u prvom kontaktu stvari vec ne funkcionisu?

Ili je to neka inicijacija u IKOM koju prolaze samo najstrpljiviji i najzeljniji njihove usluge?

Please,neki savet...da li stvari bolje funkcionisu kad se napokon neko javi i uvede mi kabl(pre svega mislim na sam kvalitet interneta,sto se korisnickog servisa tice posle pakla psihopate sa beoshyta,sve je lako i pesma)?!?
[ m257 @ 08.04.2007. 14:36 ] @
Kad sam se ja prijavljivao za kablovski Net kod Ikoma mene je "kolega iz marketinga" pozvao odmah sutradan kada je i dosao da potpisem ugovor. No, po onome sto su mi odmah rekli kad sam podnosio prijavu (ne znam zasto to nisu odmah rekli i tebi) ako u tvom kraju nema tehnickih uslova za uvodjenje Interneta oni te UOPSTE NE ZOVU!!! Naravno, to je izuzetno neprofesionalno od njih, bio bi red da te bar okrenu na pola minuta i kazu "Izvinite, nema tehnickih uslova", da bar znas o cemu se radi, a i njima bi bilo mnogo lakse nego da ih ljudi zasipaju pozivima i pitaju stalno sto nema odgovora...

No, njihov menadzent ocigledno ne razmislja previse o tome...
[ Grimper @ 12.04.2007. 15:19 ] @
Ja vec 35 dana zovem svaki dan za internet i svaki put mi kazu da ce mi se javiti neko iz marketing sluzbe.Sto se mene tice bezi od Ikoma oni su totalno ne profesionalni.
[ Grimper @ 13.04.2007. 09:53 ] @
Danas su me obavestili da nisu u mogucnosti da mi uvedu internet.Imaju Internet samo u odredjenim delovima grada, ali to ti kazu posto im sve lepo platis.
[ BiiigMuzzy @ 13.04.2007. 12:38 ] @
Citat:
Grimper...ali to ti kazu posto im sve lepo platis.


Kako?!?! Ja sam im platio TEK posto su mi ti momci iz marketing sluzbe dosli (znaci, konstatovano je jos pri prvom telefonskom razgovoru da imam tehnickih mogucnosti) ja potpisao ugovor sa njima, oni mi dali uplatnice. I naravno, nije bilo novih problema nakon uplate... za dva-tri dana su dosli, doneli modem, povezali.

Pozdrav!
[ m257 @ 17.04.2007. 14:12 ] @
Isti slucaj i kod mene, uplatio sam TEK POSTO SAM POTPISAO UGOVOR! Kako si ti mogao da im uplatis kad ti tek daju uplatnicu kad isti potpisujes???

A da su prilicno neprofesionalni - to apsolutno stoji!! Ja sam imao drugaciji problem. Cekao sam dugo na modem i na samo uvodjenje, duze od tih 30 dana predvidjenih u ugovoru jer navodno slobodnih modema dugo nije bilo. No opet, niko se nije udostojio da mi to javi pa sam sam morao da zovem i da se cimam. Do duse, obecali su da ce da mi smanje pretplatu zbog tog neplanirano duzeg vremena - no opet ponavljam, tek na moje insistiranje! Ikom je potpuno inertan. Niko nece ni primetiti da ti postojis ako ih sam ne zoves i ne smaras se. To im je OGROMAN minus. No, kako cujem, i takav tretman je bolji nego na sta su sve naisli korisnici SBBa...

Moj savet, raspravi to sa sefovima! Kad ih (ako ih) opet budes zvao pusti prazne razgovore sa sitnim sluzbenicima, trazi odmah da razgovaras sa njihovim nadredjenim, a sefovi su, u krajnjoj liniji i najodgovorniji!! Posto si im uplatio, najbolje trazi sefa finansijskog sektora pa sa njim to raspravi.