[ roberto555 @ 10.03.2007. 12:04 ] @
dosad nisam radio sam ovime vec win forms, pa imam jedno pitanje, htio bi da mi neki meni bude na svakoj stranici, dakle kad kliknem neku stavku sa tog menija onda se prikaže neka druga str., al da onda i na njoj imam isto taj meni, dal se tu to može raditi na neki način kao nasljedivanje ili ima neka kontrola koja ... ne znam ni sam šta radi :) , uglavnom taj meni je nešto nalik ovome:

http://www.feniks-kompjutori.hr/ -tu gdje su proizvodi,

dal trebam na svaku str. taj meni stavljat, ili dal da bude nešto kao ovo:

http://www.skoda.com.hr/ausstattung.php?B_ID=142

sa strane je tako isto neki izbornik, a u jednom djelu te stranice se prikazuje druga......

<ovi linkovi su samo da bih uspio bolje objasnit šta bih želio...>

molio bih da mi netko pojasni malo to što sam tu opisao....


zahvaljujem!


[ mmix @ 10.03.2007. 12:30 ] @
ako koristis asp.net 2.0, mozes da koristis Master pages

AKo koristis asp.net 1.1, onda meni mozes da smesis u user control-u (ascx) i da onda tu konotrlu koristis u stranicama.

[ CallMeSaMaster @ 10.03.2007. 15:28 ] @
MA ascx je zakon:-)
[ roberto555 @ 10.03.2007. 15:29 ] @
2.0 koristim, napravio sam sa master page, točno tako mi treba, dodao sam jednu master page, i onda dodao content page,,, e daj mi sad jos reci, ako postavim content - content (Master) -onda se na toj stranici nemože nijedna druga kontrola dodat, tj na njoj se prikazuje točno ono što je i na master?! a kad je custom, onda mogu i na njoj dodavat nešto,da bude uz ono što je na master!? i još me muči u vezi toga što bez obzira na to koju vrstu pozicioniranja odaberem nemogu ga ni pomicat ni mijenjat veličinu,,, dal bi tu to mogao srediti sa css, ili ima još koji način da se primjeni neki več gotov predložak,!?

thx..,
[ mmix @ 12.03.2007. 12:49 ] @
Svi elementi u master page-u su prakticno 'private'. Master page je vizuelno nasledjivanje, nije klasno (tvoj stranica i dalje nasledjuje) Web.UI.Page klasu i stoga 'ne vidi' nista sto si okacio na master page. Vidi samo <asp:content> tagove ako im je ContentPlaceholderID odgovarajuci.

Sto se tice velicina, mozes koristiti tabele da pozicioniras content placeholder-e na master page-u

[ roberto555 @ 12.03.2007. 13:06 ] @
da vidio sam da i dalje nalsjeduje Web.UI.Page klasu, skužio sam poantu u međuvremenu,.,

hvala!