[ InterGonzo @ 28.06.2003. 20:57 ] @
Da li neko zna za wireless provajdera koji klijentu za konekciju dozvoljava koriscenje opreme po sopstvernom izboru (Planet WL-8305 ili D-Link DWL900AP+ sa home-made usmerenom antenom od oko 18dB)?
Ne razumem se bas puno u wireless pa bih bio zahvalan kad bi mi neko objasnio zasto to ne bi funkcionisalo ako se vec koristi neki standard koji sve kartice podrzavaju?
U SCnet-u dozvoljavaju sopstvenu nabavku opreme ali samo ako koristi KlarNet Software koji radi samo za RG-1000 i AP-1000 koji su skupi za mene.


Pozdrav,
Dejan
[ skymusic @ 12.11.2006. 00:59 ] @
pa GONZO, zakaci tu opremnu na svoju masinu i igraj se malo. setaj antenu tamo vamo i vidi sta mozes da skeniras u etru. prikazace ti sve moguce mreze i signale koji postoje u tvom kraju. vidi na kojoj je mrezi najbolji signal i idi kod tog provajdera. kazi da vec posedujes opremu koju ti je baka "kupila" i da si emotivno vezan za nju i da ne zelis drugu. kazi im da imas signal taj i taj i mozda ti otvore nalog.
uglavnom: sta god da se desi, nestane ti signala ili sta drugo njih nemoj nikako da zoves, jer ih bas zabole za tebe. oprema je tvoja. sam resavas probleme.
e bas iz ovog razloga oni nece da se bakcu sa tobom i slicnima jer si rizican. oni misle da ces ti da ih zoves svaki dan kad nesto nije u redu i da ih gnjavis.
ili guraju svoju opremu iz razloga sto su napravili takav koncept mreze. moze samo oprema koju oni specifiraju i nista drugo.
ili iz ekonomskih razloga, lepo zaradjuju na svojoj opremi, a mozda i jedno i drugo.

pozdrav, bato
[ ponline @ 13.11.2006. 03:40 ] @
Ako oni imaju Karlnet opremu, onda i svaki klient mora da ima opremu koja podrzava karlnet firmware, posto nece da radi standadna wi-fi oprema u toj mrezi.
A za ostale provajdere koji koriste standardnu wi-fi opremu skymusic ti je veoma dobro objasnio zasto oni forsiraju kliente da kupe od njih opremu (ili bar po njihovim preporukama).