[ rex1825 @ 11.03.2007. 23:57 ] @
Imam sledeći problem, pošto je ZModeleru potrebna registracija za import 3D modela, našao sam povoljniji programčić koji se zove 3D Ripper DX. Međutim, kada sa 3D Ripper-om izčupam 3D model, on je u 3DMax-u sav deformisan, tj. nije pravilno raspoređen po nekoj osi, ustvari po više osa, i potrebno je mnogo vremena za ispravku toga!
Koristim ZModeler 2.0.9 sa plugin-om za NFS Carbon, neregistrovan, 3D Ripper DX v1.4, 3DMax 9 32-bit!
Postoji li neka mogućnost da se NFSC plugin ubaci u prethodnu verziju ZModelera? I da li postoji neki bolji program za sve ovo? ...naime, potrebno mi je exportovati posle toga modele, u bilo koju igru (GTASA, NFSC itd.)
I koji je dobar program za otvaranje *.img fajlova, kao što su u GTA serijalu?
Hvala
[ bazuka @ 12.03.2007. 09:13 ] @
pazi ja sam se isto zezao sa 3d ripperom i bez problema sam uspeo ceo nivo iz nfs-a da izbacim :)

e sad ne znam u cemu je problem...
[ rex1825 @ 12.03.2007. 19:33 ] @
...nije problem uopste izvuci sve to iz igre, ali nije, kako da kazem, "pod vinklu"! Znaci ceo model je tu, i pozadina i teksture i shadderi, ali nisu pravilno rasporedjeni po osama! U 3D Ripperu ima opcija Camera FOV, po defaultu je 85, prvo sam mislio da je to u pitanju ali sta god da upisem isto je!
[ Last Click @ 21.07.2008. 09:31 ] @
Ja pokušavam sa 3D ripperom izvaditi koji interijer iz igre Star Trek Elite Force, ali ne znam kako se to radi. Može li me netko uputiti?