[ Vidan @ 29.06.2003. 19:34 ] @
Da li neko zna za proizvod kojim bih mogao bezicno da pristupim provajderu preko moje tel. linije. Naime, imam Note-Book i polako mi je muka da ga, kad god zelim da pristupim intenetu, premestam do telefonskog kabla.

Siemens prodaje spravicu pod nazivom I-Gate koja se kaci na digitalni port ISDN mreznog zavrsetka i koja obezbedjuje bezicni pristup svim spravama u krugu od 50 do 300 m (note book, desk top i palm top-ovima) koji imaju odgovarajucu PCMCIA karticu sa kojom je bazni deo u radio vezi.

Mene upravo interesuje takva spravica ali za obicnu (011 323-xxxx) liniju. Resenja kao sto su bezicni LAN pri cemu je jedan racunar zicno prikacen na tel. liniju mi ne cine posao jer zivim na 34m2 sto je i osnovni razlog za nabavku notebook-a.

[ tOwk @ 29.06.2003. 21:17 ] @
Zar ti nije lakše da uzmeš 4,5 metra telefonskog kabla (dovoljno da se dohvati bilo koji kraj prostorije 6m x 6m = 36 m2), i onda lepo da uključuješ notebook odakle hoćeš iz te vile ;-)

Ako ti to izgleda kao ružno rešenje, nije teško ni razvući kablove u zidu i napraviti 3–4 utičnice za telefon (a sigurno je jeftinije od nabavke naročite opreme koja će da radi posao koji ti želiš ;-).

Usput, što se bežičnih rešenja tiče, pogledaj šta ima od „plavi-zubi“ tehnologije („bluetooth“).


[Ovu poruku je menjao tOwk dana 30.06.2003. u 01:49 GMT]
[ mikis @ 30.06.2003. 01:36 ] @
Teško da ćeš tako nešto izvesti bez korišćenja dodatnog, fiksnog računara. Jedino da sačekaš da neko od mobilnih provajdera ponudi GPRS po nekoj razumnoj ceni, ili što je podjednako (ne)verovatno, kada uvedu ADSL da uzmeš neki ADSL modem/ruter sa ugrađenim Wireless access pointom ;) Sve u svemu, i ja bih se odlučio za duži kabl :)
[ Vidan @ 30.06.2003. 19:34 ] @
Ma lepo je to sa kablom kada racunar koristis na istom mestu. Vise uticnica mi ne cine posao jer ne mogu da busim stan (iznajmljem je) osim toga, uticnica pored WC solje izgleda smesno. Kablovi razvuceni po podu ce biti pocupani cim se moja draga zaleti u klompama.
[ tOwk @ 30.06.2003. 20:04 ] @
Onda pogledaj npr. nešto ovako: http://www.hwn.ca/marcl/308.html (trebaće ti onaj „Controller“ i „PhoneJack“) ili http://www.autoid.ee/proxim/symphony/sy_detail.html (PC card modem i stanica ;-), pa vidi da li ti se isplati, ili ćeš ipak da podučiš dragu da ne kida kablove ;-)
[ Vidan @ 30.06.2003. 22:32 ] @
Au... skupo! Hvala na pomoci. Po ovi nisu normalni, skuplje od I-Gate za ISDN. Sutra razvlacim zicu, po tri parice za BackUp signal.

[ S a l e @ 14.07.2003. 23:33 ] @
Trazi da ti liniju prebace na ISDN i onda nabavi taj i - gate... CItao sam oglas u bug-u (www.bug.hr) za blue fritz! Znaci ISDN AP-X na koji se kacis preko bluetootha a sve to preko malih USB adaptera koji su kao ovi flash diskovi. Mozda postoji nesto tako i za analogne linije:

www.avm.de/en/BlueFRITZ!

Zastupnici za HR
www.digitech.hr
www.infonet.hr

Makedonija
www.lancom.com.mk
[ pisac @ 18.08.2003. 11:49 ] @
Citat:
tOwk:
Zar ti nije lakše da uzmeš 4,5 metra telefonskog kabla (dovoljno da se dohvati bilo koji kraj prostorije 6m x 6m = 36 m2), i onda lepo da uključuješ notebook odakle hoćeš iz te vile ;-)

[Ovu poruku je menjao tOwk dana 30.06.2003. u 01:49 GMT]


Hm, hajde, nije mi bas najjasnije...? Zar ne bi trebao da bude 8,5m (jer je to dijagonala sobe)