[ dusangaja @ 12.03.2007. 16:49 ] @
13.02.2007.g. sam u gvozdjari tri"O" u Arandjelovcu kupio robu u vrednosti 7080din. Posto je prodavac
provukao moju DinaCard karticu cekali smo 10-15 minuta nikakav odgovor nije stigao niti je izasao racun iz aparata. Robu sam platio
gotovinom i izasao.Na izvestaju iz banke EFG od 06.03.2007. u,kojoj imam tekuci, stajalo da mi je 14.02.2007. sa racuna skinuto 7080din.
Od tada vec 7 dana svaki dan idem u banku i u firmu tri"O" a oni samo prebacuju odgovornost na onog drugog. Danas mi je direktor u EFG
Stedionica u Arandjelovcu rekao da je proverio i da je utvrdio da je transakcija izvrsena, da su pare skinute sa mog racuna ali nisu
uplacene na racun firme tri "O" ciji je racun u banci Sosiete Generale. Takodje mi je rekao da oni ne mogu da utvrde gde su pare
otisle i da ja mogu da popunim formular za reklamaciju,sto sam i ucinio, ida cekam ko zna jos koliko dok oni to ne rese.
U medjuvremenu ja u mojoj firmi uzimam slobodne dane da bih isao u banku, ne mogu da podignem svoj novac a oni mi na racunu vode minus
na koji placam kamatu. Sta vise reci o banci koja naplacuje sve svoje usluge klijentima, koja ukrade pare sa racuna a posle toga ne cini
nista da to ispravi. Suma nije velika ali je odnos prema klijentu, od cijih para zive, nedopustiv. Problem je kome se obratiti za pomoc u vezi ovoga.
Ukoliko neko ima slicno iskustvo ili neki savet za ovakvu situaciju neka se javi.
[ |MilaN| @ 14.03.2007. 09:41 ] @
Ja trenutno imam slichan problem sa Banca intesom. Naime, sredstva su mi rezervisana vec dve nedelje, pokushao sam da podignem sa bankomata al nisam uspeo jer to veche bankomati nisu radili u celom gradu.. Odmah sutra dan napisao reklamaciju, ljubazna radnica mi je rekla da ce sve biti resheno za dan dva.. chekam vec dve nedelje i nishta, i dalje stoje rezervisana..

Dokle bre vishe takvo ponashanje?
[ dusangaja @ 20.03.2007. 21:07 ] @
Evo i posle jos 8 dana jos uvek ne mogu da podignem svoje pare. U NBS postoji sluzba za zastitu korisnika finansijskih usluga koja bi trebalo da pomogne gradjanima u ovakvim situacijama, [email protected]. Poslao sam im email ali ni oni nista jos uvek nisu uradili niti su mi poslali odgovor.
Javi im se mozda ce ti pomoci.
[ |MilaN| @ 22.03.2007. 01:28 ] @
E ja reshio problem, prvo probao "vezom" u intesi, pa ni to nije urodilo plodom, i onda me jedna salterska radnica posavetovala da pozovem call centar koji pishe na poledjini kartice i da ih malo smaram i reshice to oni odma..

Kako recheno, tako i uchinjeno, trebalo mi jedno 5-6 minuta mlacenja prazne slame al chovek mi odblokirao sredstva...

Sigurno i na DinaCard na poledjini ima broj call centra za te kartice, pozovi ih i reci da si napisao reklamaciju medjutim pare ti i dalje nisu vracene i pitaj u chemu je problem, i morace da nadje reshenje...
[ dusangaja @ 05.04.2007. 20:53 ] @
Konacno su vratili pare na racun posle intervencije NBS ali da nebi vise bilo ovakvih problema zatvaram moj tekuci racun sto preporucujem i drugima. Zasto trpeti njihovu neprofesionalnost a nikakve koristi od toga.