[ THE_NELE @ 13.03.2007. 19:56 ] @
Imam Hp hw6915 PocketPC, interesuje me kako ga pretvoriti u WiFi IP telefon. Koliko sam procitao u dosadasnjim postovima treba mi neki SIP klijent i normalno VoIP centrala! Imal neko iskustva s ovim da mi kaze par brzih smjernica?
Pozdrav NeLe!
[ Zox @ 15.03.2007. 01:44 ] @
Ja nosim rw6815 i upravo od njega sam napravio wifi-setajokolo telefon.

U principu zavisi koji voip program koristis. Ako preferiras skype, iams upravo skype mobile verziju koja radi odlicno.
Ako koristis nesto kao voipbuster, voipcheap onda ipak moras da ides preko njihovih sip servera i za to ti treba neki softphone za ppc. Posle noci i noci trazenja i iscitavanja jedino sto uspesno radi je JSphone. Njega sam instalirao na rw6815 i bezikakvih problema naterao ga da radi preko voipbuster/voipcheap sipa

I ne samo to, kupio sam VOIPin broj (obican fixni broj) i njega preusmerio na isti voipbuster sip server tako da sad ko me zove na taj fixni meni zvoni rw6815 (naravno ako sam negde u dometu neke wl mreze)

Jedina mana ovog JSphone je sto na mojoj 6815-ici ne podrzava bluetooth (iako kaze da moze) tako da moram da razgovaram preko speakera ili originalnih slusalica.


[Ovu poruku je menjao Zox dana 15.03.2007. u 03:35 GMT+1]
[ THE_NELE @ 15.03.2007. 08:38 ] @
Uhh, extra, fala na pomoci, odoh probati!
[ vetmedic @ 11.04.2007. 17:57 ] @

DAli mozete da mi pomognete u konfigurisanju SJphone PPC za SIP protocol.

ZA voipbuster npr.

Unapred hvala
[ yuit @ 24.05.2007. 02:09 ] @
na donjem linku imas konfiguracije za X-lite koje verovatno odgovaraju i za tvoj software

http://www.world-call.com/pcph...nloads/xliteconfigurations.htm

pozdrav
[ fuzzbubble @ 26.11.2007. 19:22 ] @
imash i FRING koji radi i sa msn,icq,skype i josh jedan sip po tvoj izbor
JSphone do sada nisam sreo i trazio ga na google i nisam nashao
osim neke linkove koji ne rade
ako neko zna nek pishe
pozdrav