[ JEZDIC @ 14.03.2007. 20:36 ] @
subvencije za samozaposljavanje kad,ima li neko neke informacije.
[ JEZDIC @ 14.03.2007. 20:44 ] @
pripremio sam lokal i svi mi kazu da sacekam konkurs za subvencije posto se jos vodim na birou...a kirija ideee
[ NiKola Jezdic @ 14.03.2007. 21:54 ] @
nema novosti ili nije niko zainteresovan za ovu temu
[ NiKola Jezdic @ 14.03.2007. 21:59 ] @
hoce li se ko ukljuciti u ovu temu
[ pctel @ 14.03.2007. 22:45 ] @
Sacekajte ljudi da se formira vlada, pa da nadlezno ministarstvo pocne sa radom, pa da smisli nesto na tu temu.
[ buljko @ 15.03.2007. 00:03 ] @
TREBALO JE biti negde oko 6. marta pa je nesto iskrslo. Po recima ljudi iz fonda, ocekuje se svaki dan!
[ NiKola Jezdic @ 15.03.2007. 00:45 ] @
meni su nadlezni ljudi iz biroa za zaposljavanje rekli da izlazi 15.03 2007 ,i ja nadjem lokal pod zakup i ulozim dosta novca da ga renoviram i sve to zavrsim do 10.marta ali nema nista od subvencija a na birou sam jos od 89g.
[ JEZDIC @ 16.03.2007. 21:27 ] @
ima li novosti na ovu temu
[ Davor Vlajkovic @ 19.03.2007. 11:01 ] @
Ništa za sada.

[irony]

Kosovo gori, a vi pitate za ___ ?

[/irony]
[ pctel @ 19.03.2007. 14:24 ] @
@Davor Vlajkovic
Mogao si naci prigodniji primer za ironiju. Podsmevati se ljudskoj nesreci je veoma nekulturno i neprimereno moderatoru ES-a.
[ Davor Vlajkovic @ 19.03.2007. 14:43 ] @
@pctel

Ovo gore je bilo isključivo na račun vladajuće garniture, bez ikakve namere da se, kako kažeš, 'podsmevam ljudskoj nesreći'. Žao mi je što ti tako gledaš na to. Svejedno, ako tvoje mišljenje dele i admini, imate zeleno svetlo da me cenzurišete.
[ NiKola Jezdic @ 19.03.2007. 22:48 ] @
ja sam na forumu postavio ovu temu zbog najbrzih informacija jer smatram da je mnogo ljudi ukljuceno/za razgovor/jer sam ja na gubitku materijalnih sredstava,a ako pocnem da radim gubim pravo na subvecije a to je od 160000-200000dinara .i mislim da to nije bas neki razlog za neciju ironiju i podsmeh.
[ NiKola Jezdic @ 19.03.2007. 23:17 ] @
nije fer...ali ako ima kakvih novosti pisite.
[ buljko @ 19.03.2007. 23:28 ] @
Proveri danas, takve informacije biroima za zaposljavanje uglavnom stizu utorkom.Ovo mi je preneo covek sa Biroa.
[ pctel @ 21.03.2007. 13:17 ] @
@NiKola Jezdic
Nemam nekih konkretnih podataka, ali ovako razmisljejuci dolazim do zakljucka da ce to biti tek za mesec-dva-tri. Za to sto pitas treba da se donese odluka u nadleznom ministarstvu i treba da se odvoje odredjena sredstva iz budzeta. Nadaj se da gresim, ali mislim da od toga ovih dana nema nista. Tehnicka vlada se ne bavi takvim pitanjima a privremeni budzet predvidja troskove samo za ono za sta se trositi mora. A ljudi po biroima hoce da lazu - ne znam da li je to po sistemu "ako su lagali mene i ja lazem vas" ili dobijaju neki bonus zavisno od broja ljudi koje skinu sa biroa, tek bilo kako bilo ne mozes se mnogo pouzdati u ono sto kazu. Znaci, da ne budemo nerealni optimisti, vlada ce se formirati za mesec dana, u roku od sledecih 15 dana ce se izglasati budzet, za sledecih 15 dana ce se se doneti odluka o subvencijama, zatim 15 dana ce trajati konkurs i jos 15 dana obrada podataka - ukupno 90 dana. Planiraj toliko a raduj se svemu ranijem od tog roka.

Ne znam da li ti je poznato, subvencije se ne dobijaju automatski ko god hoce, nego se dodeli odredjen broj najteze zaposlivim kandidatima prema evidenciji. Takodje, subvencije se ne odobravaju za delatnosti trgovine, nadam se da tvoja delatnost ulazi u obzir za subvencije. Pored toga, komisija ce se izjasniti o ekonomskoj ostvarivosti biznis plana, tako da mozes biti izuzet iz konkursa ako im se biznis plan ucini tesko ostvarivim. Sve u svemu, mislim da secenje raznja dok je zec jos u sumi nije bila narocito mudra odluka.
[ starflight @ 21.03.2007. 23:41 ] @
Sredinom aprila krece konkurs!Pouzdana informacija.Sestra mi radi u FONDU ZA ZDRAVSTVO, koji je u istoj zgradi gde i NSZ.
[ vladica velickovic @ 03.04.2007. 21:47 ] @
Vladica
Bravo Jezdicu svaka ti cast ovaj narod ko da nista ne radi i ja sam u istom sosu i kod mene niko nezna nista sta da ti kaze
[ pcegar @ 10.04.2007. 22:36 ] @
Sta kazete imal sta novo, po pitanju sredstava za subvenciju!!!

Pozz
[ pctel @ 13.05.2007. 11:40 ] @
Jesam li ja to bio u pravu kad sam rekao "tek za mesec-dva-tri" ili je bilo nesto?
[ pcegar @ 15.05.2007. 02:37 ] @
Vlada formirana bice suska se:-)) (od toga je zavisilo)

Pozz
[ voosha @ 30.05.2007. 10:42 ] @
I ja se svaki dan raspitujem u vezi tih sredstava za suprugu, zapravo od zimus. Prvo su mi rekli na zavodu bice krajem marta pocetkom aprila. U pravu je PC, bice to dok se vlada u potpunosti ne konsoliduje. Mada mi nismo jos pripremili lokal i ne idemo u bulu ali sam cuo da sad zovu na volontiranje od 6. meseci za nekih 6000 dinara u proseku i starno bi bilo glupo sto kaze Jezdic da sad "puknes" te pare koji si unapred "sigurno" planirao. Ali i u toj stvari je PC u pravu dok ne odbro stedstva za bas tvoj biznis plan od love nema nista. I dalje sam zaintresovan za ponudu jer su to ipak bespovratna sredstva a zeni bi to ipak znacilo a i meni naravno.
[ Fitiljce @ 31.05.2007. 00:40 ] @
Ja sam jedna od onih koja je subvenciju dobila prosle godine. Ne znam sta da vam kazem. I ja sam se nadala da ce mi te pare pomoci ali na kraju to mi nista nije pomoglo. A evo i zasto.

Biro je od mene zahtevao da registrujem firmu do 30.09. do kada je i trajao konkurs. Novac su mi uplatili skoro 2 meseca kasnije. E sada vidite, ja sam mnogo ranije morala uzeti lokal pod zakup, registrovati radnju, jos sam i pausalac pa su me sve obaveze (porez i doprinosi) odmah sacekale za placanje.

Tako da svi oni koji se nadaju ovim parama, moraju dobro razraditi taktiku da imaju sto manje troskova dok pare ne legnu na racun, a to zna potrajati.

[ Davor Vlajkovic @ 31.05.2007. 14:26 ] @
Citat:
Fitiljce: Tako da svi oni koji se nadaju ovim parama, moraju dobro razraditi taktiku da imaju sto manje troskova dok pare ne legnu na racun, a to zna potrajati.

Svi oni koji se nadaju ovim parama bi trebalo da znaju da im one najčešće neće biti ni približno dovoljne za započinjanje posla. Subvencija je po prirodi podsticaj, a nikako inicijalni izvor finansiranja.
[ Fitiljce @ 01.06.2007. 01:28 ] @
Prosle godine je to bilo 80.000, ne znam koliko je sada i u vecini slucajeva to nije dovoljno novca za neki posao. Pa valjda i svi oni koji pocinju nesto raditi znaju koliko im je novca potrebno. (makar i okvirno)

Davore, kazes subvencija je podsticaj. Ok, sve je to jasno ali ja sam u prethodnom postu zelela reci nesto drugo. Dok ti zavrsis sve oko registracije firme, iznajmis lokal, sredis sve papire sa Biroom i na kraju dok ti uplate pare prodje oko 4 meseca. Ti ako ta 4 meseca ne budes radio imas ogromne troskove.

Licno, ja sam sve bila sredila i ovaj novac od Biroa sam ostavila da kupim repromaterijal. Dok sam novac docekala napravila sam vece troskove nego da sam pozajmila 80.000, odmah kupila repromaterijal i prvi dan pocela raditi.

[ Davor Vlajkovic @ 02.06.2007. 11:04 ] @
Da, subvencija pored toga što je kikiriki u odnosu na ukupne troškove poslovanja, po nekom pravilu neviđeno kasni. Zato nije baš pametno vezivati sudbinu posla za nju, mada neretko se dešava da državni službenici zaborave to da spomenu...

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 02.06.2007. u 12:16 GMT+1]
[ devil-666 @ 10.06.2007. 00:57 ] @
NiKola Jezdic i ja sam se prijavio za taj konkurs za samozaposljavanje, ali jos
uvek nista...ja mislim da je pctel u pravu da se ipak ceka kompletno
formiranje vlade pa odna da bude nesto...
voosha ja sam cuo i prijavio se tacnije da bi te oni finansirali moras
da prrodjes neki njihov kurs 3+1 da ti objasne kako prodajes dusu "djavolu"
ja sam inace se prijavio krajem maja...

voosha da to su bespovratna sredstva ali moras sve pare koje ti daju da opravdas, ako ne opravdas mora
da ih vrati, trebaju ti i 2 ziranda da garantuju za tebe..potpisujes menice...:)

Fitiljce da i ja znam da je to tako..ali bolje ista nego nista..
meni u principu ne treba neki lokal pod zakup jer je moja delatnos vezana
za zanatsku uslugu stampe :) vec imam svoju prostoriju neku...


pa ne znam jer ima neko nece nove informacije, ja idem u ponedeljak
do Biroa da vidim kako stoje stvari...

Inace ja i onako imam posla pare planiram za neku masinu i malio repromaterijala :D
[ homolje @ 03.07.2007. 01:19 ] @
Da li je ovo taj konkurs?

http://www.rztr.co.yu/regionalni.html
[ buljko @ 03.07.2007. 01:48 ] @
Nije.
[ homolje @ 05.07.2007. 23:13 ] @
ok, danas sam nacuo na radiju,
Navodno ce od 01.09.07. odobravati bespovratno oko 120.000 din + starter krediti za mlade koji su tek zavrsili srednju skolu i nezaposlene 5 godina, grace period godinu dana 1% kamata godisnje . Lepo, samo da vidimo da li ce i kako ce ... toliko od mene, da li je jos ko naisao na ovu vest?
[ dekibre @ 06.07.2007. 20:54 ] @
Ja sam danas završio drugi nivo obuke za podsticajna sredstva za samozapošljavanje. Ono što sam dobio kao informaciju od predavača je da oni nemju pojma kada će konkurs biti otvoren jedino su dobili sredstva da se krene sa obukama pa se oni koji završe obuku javljaju povremeno da se interesuju da li je konkurs otvoren. Nisam gledao sve postove od početka pa ću se možda ponavljati da bi se uopšte konkurisalo za potsticajna sredstva mora da se završi prvi nivo obuke (1 dan) i drugi nivo obuke (3 dana) i da na kraju drugog nivoa obuke da se završi radni list biznis plana i da se preda njima onda oni potpisuju evidencioni list i tada možeš da čekaš da se konkurs otvori maksimalno možeš dobiti 160000 dinara a nezvanično sam čuo od jedne devojke da se sredstva dobijaju u rasponu od 80000 do 160000 tj ne dobijaju svi maks iznos, i naravno sve ovo moraš da opravdaš kroz biznis plan koji se pravi prilikom konkurisanja koji je nešto obimniji od ovog koji se radi na obuci.

Pozdrav i srećno svima sa konkursom.
[ Elldamar @ 10.08.2007. 14:43 ] @
Ovako...ja sam juche zavrshio oba nivoa obuke ( smaranje nevidjeno inache ) i ono shto sam ja uspeo da saznam je sledecje:
-Subvencije NEZVANICHNO startuju od 31og avgusta
-Konkurs cje trajati mesec dana
-Navodno cje za mesec dana nakon toga odluchiti ko cje dobiti kredit,ali prema iskustvima oni to odlazu i do 3 meseca
-Cifra cje biti 120 000 ili 130 000 dinara ( zashto su smanjivali - ne znam )
-Najgora stvar:najverovatnije cje uvesti i dva kreditno sposobna ziranta sa republichkim prosekom plata ( 30 000 dinara ) kao garanciju...

Ja sam poludeo kada sam chuo da su prvo smanjili iznos,a onda uveli i kredite...
Shto se tiche cifre,trenutno je na podruchju Pomoravskog okruga prijavljeno oko 800 ljudi,a za ovaj region rezervisano je 120 subvencija...Znachi 7:1 ... Ne znam kakvo je stanje u ostalim delovima Srbije,ali ne verujem da se previshe razlikuje...

Inache ovo su sve informacije iz prve ruke,tj.od predavacha sa obuke...
[ nenadmtc @ 26.08.2007. 22:11 ] @
A jel ima nesto svezije na ovu temu? I jel ovo isto za sve Opstine u srbiji? Mene zanima za Opstinu Leskovac.
[ Elldamar @ 27.08.2007. 21:38 ] @
Ima ... najsvezije vesti...
Konkurs zvanichno otvoren od 21og avgusta...
U svim opshtinama naravno...
[ devil-666 @ 29.08.2007. 18:40 ] @
a jer zna neko kadce se znati ko je prodao dusu djavolu a ko ne? :)
[ Elldamar @ 30.08.2007. 10:36 ] @
E pa to su sada mnogo iskomplikovali...tipa,ne postoji sada trajanje konkursa od recimo mesec dana,vecj cje to biti na mesechnom nivou...podnose se prijave do prvog oktobra,pa onda odluchuju ko cje dobiti,pa od 2og oktobra krecje novo podnoshenje prijava blablabla...Moja procena je da se do nove godine necje znati puno toga...
[ devil-666 @ 31.08.2007. 00:12 ] @
uf to je mnogo dugo...ja mislim da ce to ranije biti
[ pctel @ 31.08.2007. 11:57 ] @
Citat:
devil-666: uf to je mnogo dugo...ja mislim da ce to ranije biti

A ja kad sam pricao da to ne moze pre kraja juna, proglasili su me za pesimistu :-)
[ Elldamar @ 01.09.2007. 10:57 ] @
Veruj mi...iz proshlogodishnjeg iskustva ljudi - necje biti ranije nikako...
[ devil-666 @ 01.09.2007. 19:33 ] @
au ap to je bezveze....
[ devil-666 @ 05.09.2007. 22:49 ] @
Elldamar mene su danas obavestili da su mi odobrena sredsva na konkursu za samozaposljavanje :):):)):):):))))):):
[ devil-666 @ 08.09.2007. 19:12 ] @
jer dobio jos neko pare>>>>
[ anglomont @ 15.09.2007. 15:22 ] @
od vas koji ste popunjavali zahtev za mikrokredit,
interesuje me u obrazcu -poslovni plan
tabela 3.3 potrebna ulaganja,
sta mu znaci TOC cirilicom, i sta se pise u 3-oj koloni -naziv firme isporucioca opreme ili nesto drugo?
neko je pomenuo da odmah nakon ovog turnusa kredita ide sledeci isti konkurs-jel to provereno?
tnx
[ max86 @ 17.09.2007. 14:09 ] @
Jednostavno pitanje:
Mogu li posle podnoshenja prijave da kupujem sredstva za radnju i da njima pravdam subvenciju?
Ili moram da chekam odobrenje, pa tek onda?
[ devil-666 @ 18.09.2007. 17:21 ] @
max86 jer si i ti proso na konkurs? oni ti uplate pare na tvoj ziro racun i mozes tj smes samo da kupis repromaterijal i masine i to da opravdas
[ max86 @ 19.09.2007. 21:25 ] @
Ovako, ja sam konkurisao za subvenciju, proshao kurseve i sve to i predao biznis plan. Sada chekam na odgovor. Da li u medjuvremenu mogu da kupujem stvari od svojih para, pa kada stignu pare (ili ne stignu) mogu li tom kupovinom da pravdam subvenciju (rachunima ili slichno), ili moram direktno sa tog rachuna da uplacujem na rachun prodavca kod kog kupujem sredstva, da bi oni videli gde su otishle pare? Sad sam ja registrovao radnju i zhelim da je opremim, a ne smem da kupujem sredstva, jer treba da chekam odobrenje?
[ devil-666 @ 20.09.2007. 01:38 ] @
To nemozes tako...nesmes da kupujes od svojih para, jer kao sto su rekli oni svi ugovori i racuni nesmeju da budu pisani ranije, znaci sve priznaju placano od dana uplate novca, a gde zuris, ovde u nisu konkurs je gotov pre 20 dana i svi tj 90% koji su prosli obuku prosli su na konkurs, i da vidim pises da si registrovao radnju onda si malo zweznuo stvar, jer i u Poslovima pise lepo da radnju smes da registrujes tek kada prodjes na konkurs ako si pre donosenje odluke da li si dobio tj proso na konkurs registrovao radnju to nece da moze tako....imas msn ako hoces kontaktirajme...poz i srecno
[ pctel @ 20.09.2007. 07:55 ] @
Moze to da se odradi, ako kupujes u vecim firmama koje imaju veleprodaju svi znaju kako. Prva uplata bude depozit, a druga uplata je prava uplata posle koje sledi vracanje depozita
[ max86 @ 20.09.2007. 15:38 ] @
Meni su u birou rekli da posle podnoshenja biznis plana ja mogu da registrujem radnju... Inache, proshlo je oko 2 nedelje od podnoshenja biznis plana...
[ pctel @ 21.09.2007. 08:53 ] @
Citat:
max86: Meni su u birou rekli da posle podnoshenja biznis plana ja mogu da registrujem radnju... Inache, proshlo je oko 2 nedelje od podnoshenja biznis plana...

zanimljiva koincidencija - meni su isto to rekli pre nekih 5-6 godina, prvo je bilo "nema nikakvih problema, dobijate 100%" a posle je "znate, mi uopste ne subvencionisemo samozaposljavanje za tu delatnost".
Mozda gresim, ali sklon sam misljenju da osnivanje radnje/firme veoma umanjuje sansu pozitivnog resavanja zahteva...
Znaci, njima je cilj da sto vise ljudi skinu sa evidencije. Ako se ti vec sam skines, onda njima nije veliki problem da umesto tvog finansiraju skidanje nekog drugog ko se drugacije nece skinuti.
[ devil-666 @ 21.09.2007. 17:25 ] @
pctel leposimu reko i u konkursu u Poslovima piose da firma nesme da se otvori pre resavanja konkursa....
[ homolje @ 17.10.2007. 07:36 ] @
Ruzne novosti,


juce sam se cuo sa gospodjom iz fonda za razvoj i saznao da mi je zahtev za
kreditiranje\ [i legalizaciju posla koji radim na crno] odbijen.
Ja ne budem lenj, posto sam iz Branicevskog okruga, pozovem pozarevac,
dve zene koje su radile obuku tamo su cool, pametne i voljne,
da pomognu. Pa u razgovoru shvatim da je od 100 zahteva iz braniceva, odbijeno 90!
Sredstva su dobile vec postojece firme koje `navodno` zaposljavaju preko 5 radnika.
Sta da kazem, pilana otvara stampariju.

Evo i teksta na istu temu sa na forumu Krusevac:
"....Apr 21 2005, 08:03 AM
Post #17
surovo realan
Najnovija informacija:
Moj otac se inace prijavio za ovaj kredit i juce bio pozvan na neku vrstu informisanja u zavod za zaposljavanje. Tamo ih je sacekao jedan ekonomista i jedan pravnik i odgovarali su na pitanja i davali info u vezi svega toga.
Naime visina kredita zavisi od toga koliko ces ljudi da zaposlis, ali cim prijavis firmu moras da imas zaposleno onoliko ljudi koliko si prijavio u prijavi. na opasku mog oca da samo za organmizovanje proizvodnje ili bilo kog drugog posla treba bar godinu dana , a da za to vreme Vi morate da placate te radnike i da im uplacujete socijalno i penziono ekonomista izjavljuje : "Ja VAm uopste ne savetujem da uzimate ovaj kredit!!!" Onda ga moj otac pita, a ko bi onda trebao da ga uzme na sta se javlja tip koji je tu iz istog razloga kao i moj otac i kaze: " Ja cu da Vam kazem, a ako je potrebno i da imenujem bar tri firme koje vec imaju spremno po nekoliko radnika za otpustanje (naravno fiktivno ) odjavice i radnju, a onda "tajnim kanalima preko Banjaluke" dobiju ovaj kredit i prijave te iste radnike. Ekonomista i pravnik slezu ramenima u fazonu - Nismo mi tu nista krivi - I NISU.
Moja procena - jos jedan pokusaj cuvanja socijalnog mira koji ce naravno kao i sve u Srbiji biti opasno zloupotrebljeno. NADAM SE DA MI PROCENA NIJE TACNA!!!...... "

Procena je bila tacna.
Ne bih nikoga da obeshrabrujem ali, `velika masna firma iz BG-a` sa kojom imam neke poslovne veze, cija sekretarica je komentarisala
`ma to su gospodine, zavaravanja, ne verujte im nista, sada ce kosovo, pa izbori, NEMAJU ONI PARA! ...za subvencije" je bila u pravu ...

1103 zahteva za celu srbiju po 10.000 evra i nemaju para...
[ Elldamar @ 02.11.2007. 04:45 ] @
Pazi...firma ne sme da se otvori,ali moze da se pochne PROCES otvaranja...
Elem,ja dobio subvencije ali...zamalo da ostanem bez njih...
Naime,obaveshten sam 03.10. da sam dobio novac i imam mesec dana da potpishem ugovor...
Znachi 03.11.
Ja lepo 04.10. poshaljem u APR prijavu i ona stigne tek 30.10!Chitavih 26 dana je bila tamo!!!
Naravno istog dana odradim pechat i poshaljem zahtev za PIB,na koji cju morati da chekam najmanje nedelju dana...
Odem u biro i raspitam se i NAVODNO nema nikakvih problema da sachekam PIB,ispunim ostale obaveze i onda potpishem ugovor...Ja se nadam da je tako,inache bicje svashta...
Nakon PIB-a treba otvoriti rachun u banci,obezbediti garancije,deponovati potpise,odraditi E1,E3,OPD,M1/SP obrasce i tek onda oticji na potpisivanje ugovora...

@Devil - do kada je tebi rok za potpisivanje ugovora i dokle si stigao?
[ devil-666 @ 02.11.2007. 22:09 ] @
Elldamar ja sam bio u bg u APR za resenje i dobio ga za 10minuta, i sve sam bio zavrsio za 20 dana, i dobio pare za 5 dana
i vec ih potrosio.....
[ Elldamar @ 05.11.2007. 15:01 ] @
E pa svaka chast onda :)
Evo meni danas stigao PIB,otvorio sam rachun,popunio obrasce,sutra uzimam garanciju i nadam se da je to to...
Iskreno,iznenadio si me sa tim da su uplatili pare za 5 dana zaista...
Ochekivao sam da odugovlache sa tim...
Srecjno u poslu ;)
[ skroz nova @ 05.11.2007. 19:10 ] @
Posle mnogo godina staza na birou ( i nula godina radnog staza) , postala sam srecna dobitnica tih subvencija...
I sta sad?
Iskreno, nisam verovala da cu dobiti,pa sam malo sludjena...
Ima li neko predstavu koliki su ti doprinosi i porezi koje moramo uplacivati?

[Ovu poruku je menjao skroz nova dana 05.11.2007. u 21:56 GMT+1]
[ Elldamar @ 08.11.2007. 00:16 ] @
Haha :D

Chekaj,ti si zapravo podnela zahtev za subvencije a da nisi odradila predrachune neke ? :D
Anyway,mnogo zavisi od toga koja je delatnost u pitanju,koliko radnika,PDV or NOT PDV,blalbalbalblblabla...
Recimo da je neki prosek doprinosi + porezi + knjigovodja oko 10-12 000 mesechno...

A shto se tiche postupka nakon dobijanja,to ide ovako:
Podnesesh prijavu za registraciju radnje APR-u.
Kada stigne reshenje,pravac pechatorezac,pa poreska uprava da podnesesh prijavu za PIB.
Kada stigne PIB,pravac banka i otvaranje rachuna i kartona deponovanih potpisa.
Onda u socijalno po one M i OPD obrasce.
Kada to zavrshish,popunish E1 i E3 obrasce i predash ih u Nacionalnoj sluzbi za zaposhljavanje.
E kada to zavrshish,onda nadjesh ziranta ili garanciju banke i idesh na potpisivanje ugovora.
Nakon nekog vreme novac ti stize na rachun.
No,ne moz' sa tim na letovanje,nije tu kraj...
Kasnije ( u roku od 60 dana ),morash da im nosish dokaze da je taj novac utroshen namenski.
Znachi rachuni od kasa,kancelarijskog nameshtaja,pribora,adaptacije ili ne znam ni ja chega...
I onda je to to :D


[ skroz nova @ 11.11.2007. 16:09 ] @


Auh, Elldamar...
Koliko papirologije me ceka !
A za sitnu lovu...
Priznajem da sam malo nepromisljeno usla u sve ovo, vise da smirim savest , kao pokusala sam, nisam dobila i idemo dalje.Ali drzavi zapravo i odgovara da nas skinu sa biroa za male pare. I jos cu sad morati da im placam tolike dazbine.
Znaci , u pocetku radim da bih namakla za sve to...malo je blesavo, ljudi obicno rade da bi zaradili nesto.
Blago tebi, ti vec plivas u svom poslu...
U svakom slucaju, hvala na informacijama i sve najbolje!
...

A mozda ja i ne potpisem taj ugovor...
Sto sam puna optimizma, ubilo se...
[ devil-666 @ 11.11.2007. 18:06 ] @
Elldamar hvala i srecno i tebi ukoliko ti trebaju neke usluge moje firme mozemo saradjivati.
skroz nova hihi ni ja nisam verovato...ja sam pausalno registrovan i sve dazbine porez, socijalno, penziono, komunalna taksa ispalo mi je oko 6600 din evo vec sam uso u drugom mesecu....stim sto sam ja registrovan za uslugu i proizvodnju jer sam stamparija...za pausalno ti netreba knjigovodja vodis samo 1 knjigu KPO
Elldamar - Onda u socijalno po one M i OPD obrasce. Taj obrazac ti daju uz resenje iz APR.
skroz nova eh a jer si nasla zirante... mnogo je velika papirologi oko svega a kao da dajnu 1 300 000 a ne bednih 130 000 din meni treba jos toliko...
Ja bih ti predlozio pre nego sto potpises taj ugovor dobro sednes i razmislis debelo..malesu pare ali je mnogo veliki rizik i mnogo veliki za***, moras da opravdas sve parei 2 godine da redovno placas sve dadzbine..u suprotno pustaju menice, i placas sve to duplo tj ako bude dublo bices srecna ,ne zelim da te odgovorim od para, ali sedni i mnooogooo razmisli..ja moj poso radim 3 godine i bas sam se razmisljao kad sam trebao da potpisem ugovor... Sve mozes da odustanes dok ne potpises posel toga nema nazad....
To je sve kao da prodas dusu djavolu...

Inace ja sam vec i opravdao pare ostalomi samo da radim 2 godine :D

Ako Vam je potrebna neka usluga stampe slobodno me kontaktirajte !!!


Srecno ljudi !!!!
[ igmarko @ 07.12.2007. 05:33 ] @
Citat:
devil-666:
Ako Vam je potrebna neka usluga stampe slobodno me kontaktirajte !!!


Zbog sasvim korektnih ograničenja (spam zaštite) ovog foruma pri slanju privatnih poruka i email-ova korisnicima ovo je jedini način da te kontaktiram sada. Ukoliko dobijem subvencije ili jako povoljan kredit za otvaranje firme trebaće mi tvoje usluge štampe. Da li imaš vremena da se nađemo popijemo kafu i ili piće i popričamo o tvojim uslugama i iskustvima s'biroom?
---
Izvinjavam se ostalim korisnicima zbog ovog polu offtopic-a, ali pravila foruma su takva...
[ devil-666 @ 09.12.2007. 16:08 ] @
hm

jaoj pogledaj na sajtu ima kontakt tel pa me kontaktiraj crazy-print.com
[ Laki024 @ 19.01.2011. 20:12 ] @
stara tema, ali uvek aktuelna.

Danas je izasao konkurs za subvencije za zaposljavanje.

naravno i pticama na grani je jasno da od ovih para ne moze da se odradi nikakav ozbiljniji posao ili projekat, ali ipak nije za baciti.

E sad ukoliko neko ko je pre konkurisao na ova sredstva da li moze da mi da odgovore na neka pitanja.

1. Uslov je za konkurs da se prodje obuka za preduzetnike, koliko cesto se organizuju ovakve obuke, mene jos niko nije zvao iako sam se prijavio pre mesec dana, a evo vidim raspisali su konkurs.

2. U konkursima kao i uvek su postavljena uslovi i ogranicenja, tipa ne moze taxi, ne moze trgovina ne moze ovo ne moze ono, e sad znam otprlike da se sredstva moraju potrositi na neka osnovna sredstva, npr ukoliko bih hteo fotokopirnicu, od tih sredstava bih kupio par fotokopir masina, i jedan komp ( ako ostane ) i imao bih racuna o svakom kao dokaz za sta sam potrosio, e sad pitanje je da li osim ove usluzne delatnosti moze da se obavlja i delatnost trgovine, ako sredstva koja su dodeljena potrosim na osnovna sresta koja su mi potrebna za uslugu fotokopiranja, a da od sopstvenih sredstava obavljam i delatnost trgovine.

3. ili pojednostavljeno, da li iako se ne odobrava za trgovinu , da li mogu da konkurisem za uslugu ( fotokopiranje ) , a da od svojih sredstava ( ne njihove subvencije ) obavljam i delatnost trgovine, tj ako konkurisem za uslugu ( konkretno fotokopiranje ) da li kad mi odobre sredstva mogu da registrujem kao SZTR ili STZR ( a ne samo SZR ) i obavljam vise delatnosti ( ukljucujuci i ciljanu delatnost trgovine )

Unapred zahvalan svima na pomoci
[ ljubisal @ 26.01.2011. 10:41 ] @
Odgovori:
1. Koliko vidim prema novom (aktuelnom konkursu) obuka ne mora da se prođe isključivo kod NSZ već može i kod druge odgovarajuće organiazacije. Koje su organizacije verovatno možeš saznati u NSZ.

2 i 3. Mislim da prema konkursu, a i ugovoru koji potpisuješ sa NSZ, oni imaju pravo da traže sve relevantne informacije u vezi sa novcem koji daju. Moja ti je preporuka da sa osobom kojoj podnosiš zahtev za subvencije (a to je u NSZ određemp prema opštini i prema zanimanju mislim) popričaš o svemu tome. Inače je teško razvrstati ulaganja koja se tiču više delatnosti (na primer računar, sto, stolica itd).

Inačem NSZ za nezapslena lica ima besplatan telefon za informacije 0800/300-301

Na našem sajtu je objavljen članak sa kraćim prikazom svim aktivnih mera za zapošljavanje koje u 2011. godni sprovodi NSZ te ga možete pročitati.
[ Layzie @ 28.01.2011. 14:08 ] @
Pozdrav svima.

Da li neko zna kakve su obaveze onoga ko izdaje poslovni prostor tj. koliki je porez na to?

Ja sam prosle godine zavrsio obuku za zapocinjanje sopstvenog posla i vidim da je sad izasao konkurs za dodelu subvencija ali imam jedan problem.
Problem je taj sto ni ja, niti bilo ko od uze porodice u Beogradu ne poseduje nekretninu na svoje ime. To znaci da bih morao ili da pitam nekoga od rodbine da napravimo ugovor o zakupu stana ili da zakupim neki lokal posto je ugovor o zakupu poslovnog prostora obavezan pri zakljucenju ugovora o dodeli subvencije.

E, sad, stvar je u tome sto ja ceo svoj posao obavljam preko interneta i 99% mojih klijenata su iz inostranstva tako da bi mi iznajmljivanje poslovnog prostora bio samo nepotreban trosak.

Interesuje me da li je komplikovana procedura izdavanja svog stana kao poslovnog prostora i koliki se porez placa na to? To me zanima da bih procenio da li bih mogao da maltretiram rodjake oko toga?





U stvari, sad kad razmislim, ne znam ni koliko je pametna ideja da trazim subvenciju uopste i da registrujem firmu. Sta ja dobijam sa tim? Posebno u situacji u kakvoj se drzava nalazi gde i ne postoji zakon o elektronskom poslovanju sa inostranstvom. Registrovanjem firme dobicu bar 300 eur dodatnih troskova (200 eur porezi i doprinosi i 100 eur poslovni prostor) a sta cu dobiti zauzvrat? Mogucnost da me kazne u poreskoj na osnovu njihovog tumacenja zakona i ako sam hteo maksimalno da ispostujem drzavu i sve placam regularno. Dovoljno je reci da je i danas u 21. veku gradjaninu Srbije zabranjeno da ima racun u stranoj banci.
[ ljubisal @ 28.01.2011. 15:27 ] @
Ako ti je posao samo preko interneta, a tržište ti je ceo (virtuelni) svet, ne vidm razlog zašto bi firma morala da ti bude u Beogradu. Ne znam ti tačnu delatnost, no naslućujem da može da se obavlja iz kuće (stana), tj. nisu propisani posebni uslovi za obavljanje te delatnosti.

Osim zakupa, plaća se i porez na zakup 20%. Taj porez plaća firma (u ime vlasnika nekretnine) ako je ona zakupac.

A u Beogradu imaš i firmarine.

Ako se prijaviš za subvenciju, mislim da radnja (agencija) mora da radi najmanje 2 godine, ili vraćaš subvenciju sa kamatom.
[ Layzie @ 28.01.2011. 21:48 ] @
Hvala za odgovor u vezi poreza na zakup poslovnog prostora. To me je interesovalo da bih video sta dalje.

Konkretno, radi se o web dizajnu i posao bih obavljao od kuce tako da bi mi iznajmljivanje poslovnog prostora bilo samo nepotreban trosak.

Razmisljao sam da se registrujem u drugom gradu kod rodbine ali ne znam koliko bi mi to odgovaralo jer nisam siguran koliko cesto bih tamo morao da idem licno zbog administracije ili nekih inspekcija posto ne znam da li bi i koliko cesto dolazili do mene.


Inace, sto se tice uslova za subvenciju, od prosle godine je smanjen uslov sa dve na jednu godinu obaveznog obavljanja delatnosti i placanja doprinosa.
[ ducis @ 02.02.2011. 19:34 ] @
Molim vas da mi pomognete,jer upravo sastavljam biznis plan za subvencije!!! Htela bih da otvorim krojacko-kreativni studio u svojoj kuci. Sve to bi islo preko mame koja je na birou. Sili bi kostime i maske i pravili ukrasne aranzmane-rucni rad. Interesujem u kom vidtreba navesti ko bi bio zaposlen i kako mogu popuniti deo sa predvidjanjima prihoda? Od opreme imam sivacu masinu i dobru volju, zanima me i to kako navesti nematerijelnu imovinu?

Molim vas da mi odgovorite posto bih da predam za koji dan! I da li mi se isplati ulaziti u ovo???
Hvala unapred!!!
[ Natasa89 @ 07.03.2011. 17:17 ] @
I ja bih zamolila ako moze neko kome je predhodnih godina odobrena subvencija da mi kaze da li vam je neko sastavljao biznis plan ili ste sami pisali? Naravno zelela bih i da cujem jos komentara vas koji ste dobili subvencije..
[ donele83 @ 29.02.2012. 19:40 ] @
Zna li neko koliko se dugo ceka na odgovor nakon sto predas zahtev za subvenciju? Ja sam danas predao, pa me zanima koliko dugu cu cekati nakon sto dobijem odgovor jesam li dobio kredit ili nisam? Unapred hvala.
[ acca3 @ 01.03.2012. 11:14 ] @
Koliko se sećam, čeka se dok zavod u tvom mestu dobije narednu tranšu od Republike. Prošle godine je prva tura u godini bila negde u februaru, ne znam kako će sada.

U biznis planu je bitno da ti oprema prelazi 160.000 koliko oni daju, tu se misli zbirno oprema koju imaš i ona koju ćeš kupiti.
Kada je stara mašina u pitanju, ukoliko nemaš račun, napravi ugovor sa nekim da je kupljena polovna. Ugovor treba biti overen u Sudu.
[ trader6 @ 02.03.2012. 11:50 ] @
ne vise od dve nedelje po mom iskustvu od prosle godine
[ donele83 @ 02.03.2012. 14:45 ] @
Ok, hvala. A u kom roku dobijes novac nakon sto ti odobre sredstva?
[ trader6 @ 05.03.2012. 12:41 ] @
Posle potpisivanja ugovora se vrlo kratko ceka
[ genije @ 09.04.2012. 21:41 ] @
pozdrav! da li je neko dobio resenje o subvenciji za samo zaposljavanje 2012.? ja sam predao biznis plan cim je objavljen konkurs pre mesec ipo dana i jos nista nije stiglo kao odgovor.
[ trader6 @ 10.04.2012. 04:15 ] @
Predao 7.3 a presek su pravili 9.3 pa zovi pa vidi
[ genije @ 10.04.2012. 15:04 ] @
Hvala na odgovoru ali koga da zovem,gde? Da li si ti dobio neko obavestenje?
[ trader6 @ 10.04.2012. 20:01 ] @
Na sajtu NSZ nadji poslovnicu gundulicev venac poslovni centar
[ genije @ 12.04.2012. 09:35 ] @
Hvala,pokusacu.
[ Sturibu @ 23.03.2013. 12:06 ] @
Mogli bi opet da malo aktiviramo temu. Konkurs jos nije izasao ali me zanimau iskustva od prosle godine ako ima nekog ko je dobio sredstva? I ako neko zna kako se boduje biznios plan, sta nosi koliko bodova? Nasla sam samo nesto iz 2005. to nije vise merodavno..
[ vejin @ 23.03.2013. 13:27 ] @
Pokrajinski sekretarijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost spolova raspisuje
JAVNI POZIV NEZAPOSLENIM OSOBAMA ZA DODJELU SUBVENCIJE ZA SAMOZAPOŠLJAVANJE u AP Vojvodini u 2013. GODINI


14 marta je raspisan pokrajinski konkurs za samozapošljavanje. Na birou sam preuzeo formular za popunjavanje biznis plana i izavu da potrvdim da nisam dobijao pomoć od države u prethodnom periodu. Nalazim se na birou kao tehnološki višak i primem materialno u trajanju 6 meseci, međutim to nikako ne utiče na dodelu sredstava.

Što se tiče bodovanja ne znam tačno kako to ide, samo znam da na pokrainskom konkursu imaju grupe koje se forsiraju, a ja sam u lošem položaju jer sam muškarac između 30 i 50 godina, a samo oni nemaju nikakve prednosti. Konkurs je otvoren do oktobra ili dok se ne potroše predviđena sretstva, a ja imam u planu da papire predam sledeće nedelje.

Pored pokrainskog biće još republički i lokalni konkursi za samozapošljavanje.
[ Sturibu @ 24.03.2013. 00:03 ] @
Hvala! I ja sam skinula vas biznis plan da vezbam da ga popunim... Kod nas konkurs jos nije izasao, jos cekamo, ja sam u petak zavrsila obuku i sad cekam, ali ne znam koje sanse.... Ja bih htela ugostetljski objekat, mladja sam od 30 i zensko :D Ali opet ne verujem da cu imati dovoljno bodova, a nigde ne mogu da nadjem bodovanje od prosle godine...
[ vejin @ 24.03.2013. 13:06 ] @
Idi kod knjigovođe, zgodno je prilikom preuzimanja papira da kažeš da neznaš ni jednog. Pa da te oni upute kod nekog. Knjigovođe se ljudi iz priče, oni imaju sve informacije, samo se raspitaj koliko klijenata ima koji knjigovođa, to pokazuje koliko je dobar.

Taj zahtev što si skinula popuni, pošto su zahtevi veoma slični između pokrajine i republike. Za dobavljače moraš znati pravnu formu, da li su preduzetnici ili D.O.O. i gde im je sedište.
[ Sturibu @ 24.03.2013. 18:40 ] @
Ne razumem, sta ce mi sad knjigovodja? Zasto da idem kod njega? Mene je samo zanimalo da li zna neko kako se boduje, i da li ima neko od prosle godine kome su odobrili sredstva :) Zahtev sam vec pocela da popunjavam, pokusala sam da nadjem negde vec popunjen kao primer alinisam nigde nasla. Za dobavljace sam mislila sve da napisem, pun naziv firme posto znam koje su sve? Ne znam sta konkretno da napisem u opisu delatnosti?Da li da napisem naziv sifre delatnosti da se zna sta je tacno?
[ Golja @ 24.03.2013. 23:19 ] @
kriterijumi za bodovanje izlaze isto kad i konkurs, bice na oglasnim tablama a verovatno i na internetu, verovatno je to u sklopu samog obrasca, tako su meni rekli kad sam trazio te poene/bodovanje da dobijem sa prezentacije sto su drzali, tj obuke..

trebao je konkurs da bude jos krajem februara, nego stalno odlazu i niko vise ne zna da mi kaze da li ce nesto biti od toga ili ne.. lakse mi je da znam da nema nista i da ne cekam vise za taj konkurs nego da lepo odmah otvorim agenciju.. jos gore ako presecem i otvorim, pa posle 5 dana izadje konkurs :)
[ vejin @ 25.03.2013. 08:14 ] @
@ Sturibu

Pa kod knjigovođe ideš, jer on ima sve informacije koje te zanimaju. Ja sam otišao, bio tamo 40 minuta i sve nejasnoće koje sam imao šta da pišem i kako su mi objasnili.
Ti samo pripremi taj obrazac što si skinula jer će 90% toga da se ponovi na republičkom konkursu, pa ćeš samo prepisati. Ne znači da je bitno da što pre predaš biznis plan, ali ne može da škodi.
[ Sturibu @ 25.03.2013. 11:17 ] @
Hvala oboma :) Golja i meni su tako rekli, ali u Vojvodini je vec objavljen konkurs zato sam predpostavila da oni vec imaju bodove pa da mi neko napise da vidim kako se krecu ti bodovi, da probam da uklopim sto je vise moguce... Kod nas knjigovodje nece da daju savete za dzabe :D A za sada ja u sustini sve znam, sem tih bodova... A biznis plan sam pripremila 90% ali ici cui u biro da mioni pomognu, na obuci su mi rekli da moze u nekoj tamo sobi ako ima nejasnoca da se obrati zapomoc pa cu mozda da odem :) Vala ja se nadam da ce taj konkurs uskoro.. Verujem, jer ako je izasao u Vojvodini sigurno ce onda i kod nas..
[ vejin @ 25.03.2013. 13:24 ] @
Ne ide to vaš tako, ja sam danas predao biznis plan i odgovor stiže polovinom aprila. Tako da od raspisivanja konkursa, to je bio 14 mart ima da se čeka mesec dana do odgovora. Što se tiče bodova, tu se ide prilino prosta ekonomija. Ako imaš svoj poslovni prostor ide plus bodovi, ako se iznajmljuje idu minus bodovi. i slično za sve ostalo.
Bitno je da razradite koncept po kojem vi ulažete isto kao i biro zapošljavanja. Kao svoje ulaganje navedite nameštaj i navedite adaptaciju objekta, pošto ćete ga svedno krečiti. Bitno je da se ne navede da je za posao potrebno 160 000 dinara pa kalkulaciju, nego treba navesti da za pokretanje posla treba bar 300 000 dinara, a da vi ulazite sa pola svog novca.
Knjigovođa nije nikako besplatan, ali ne bi trebalo predstavljati problem dati par desetina (recimo 30 eura), ako se očekuje da se dobije 1500 eura. Bar ja tako razmišljam.
[ Golja @ 25.03.2013. 22:14 ] @
sutra izlaze one njihove novine "poslovi" , mozda bude nesto o konkursu, makar odpilike da kazu sta se trenutno ceka, jer koga god da sam pitao ne znaju nista o tome, a ne znaju ni ko bi trebao da zna :)
[ Sturibu @ 25.03.2013. 22:52 ] @
Hvala!! Vejin dali ste mi super odgovor, dosta toga sto me je zanimalo ste mi odgovorili posebno za to sopstveno ulaganje da znam da li i koliko treba da navedem. mozda necu moci bas pola da napisem da ulazem ali trudicu se da sto vise navedem sto je realno :) A koliko treba da navedem potrebna sredstva da li iznos treba da bude tacno 160.000 (vrednost robe koju treba da nabavim treba da bude tacno 160.000 ili ne mora?)
[ vejin @ 28.03.2013. 08:23 ] @
Zavisi da li će se morati pravdati sa računima sredstva. U nekim prethodnim godinama su morala, pa je sistem bio da ti navedeš šta kupuješ za taj novac, i kad ti uplate na račun firme ti moraš odneti račune na ime firme da opravdaš sredstva.

Znači ako si naveo da ćeš kupiti dva kompjutera, moraš na izvodu od svoje firme imati stavku da si novac prebacio na račun prodavnice u kojoj si kupio kompjutere. Ukoliko si kupovao polovne stvari, a to su alati (prese, cikulari, mašine za štampui slično) ili recimo plastenike, tada bi sa fizičkim licem od kojeg kupuješ trebao sklopiti ugovor tako da je navedena tvoja firma kao kupac.

Međutim kako se to pretvorilo u cirkus, jer su svi od komšija kupovali fiktivne mašine po naduvanim cenama, te tako pravdali dobijeni novac, od toga se odustalo. Ali ko zna možda će na republičkom se tražiti računi.

Takođe navodiš da je u pitanju nabavka robe, ali ovo je novac za osnovna sretstva. Znači ne možeš kupiti slatkiše, nego samo policu na kojoj će slatkiši biti izloženi. Ne navodiš sve, znači nema spiska tipa šrafciger, okasti ključ 14, kombinirke, veliki čekić, mali čekić, nego samo napišeš ručni alat - cena 10 000 dinara.

Bitno je da koliko tražiš, toliko i sam uložiš u posao. Jer logika je ako ti u posao ne ulažeš ništa, zašto bi neko drugi davao pare za taj posao. Svodi se na pozitivne i negativne bodove. Ali ako navedeš krečenje i lakiranje parketa ( na primer ) što ćeš verovatno raditi kad ulaziš u poslovni prostor, to navedeš kao svoje ulaganje u visini od 20 000 dinara.

Uglavnom u celoj priči ima mesta za malo fleksibilnosti, tako da ne možeš očekivati da je sve definisano 100%, nego je nešto ostavljeno da se tumači na terenu. Ispostavama biroa na terenu je bitno da se otvori što više firmi koje će nastaviti da rade posle godinu dana, jer se njima to gleda, pa stoga su prilično na strani mladih preduzetnika.

Mislim ja sam tek konkurisao, pa ovi moji saveti su prilično oskudni.

Još da dodam da se obrati pažnja za šifru delatnosti, pošto je sad to totalno opušteno. Jeste da to ide kad se registruje firma ali sad razmislite. Recimo stolar, ima šifra za izradu novog nameštaja i ima šifra za popravku nameštaja. Razlika je u osnovi za oporezivanje, pošto je izrada novih stvari skuplja od popravke. A trenutno zakon predviđa da se pored navedene delatnosti možete baviti i bilo kojom drugom osim onih za koje treba posebna dozvola. Međutim ono što navedete kao osnovnu delatnost se gleda kad se razrezuje osnova za oporezivanje.
[ Sturibu @ 28.03.2013. 16:25 ] @
Saveti su daleko od oskudnih, savrseni su i mnogo ti hvala za to!!! Znas kako ja sad kad sam bila na obuci rekli su da sopstvena sredstva da se pravdaju! I to ne moze fiskalnim racunom nego mora neki brok racun koji ne dobijamo u prodavnicama ili garancija! E sad meni je to veliki problem iskrteno! Ja bih mogla da stavim (posto hocu ugostiteljskom delatnoscu da se bavim) da stavim sopstveni blender ali on je star ko zna koliko godina nemam ni racun od njega a kamoli garanciju! I kako cu to da pravdam? Komp isto tako! Vrednost kompa kadaa sam ga ja kupila i sada nije ni priblizna stoga ne mogu da napisem komp vrednost 40.000 npr iako sam ga ja platila npr 800e! A uostalom hocu tamo da navedem da cu kupiti komp... NAma su rekli da se sredstva vise ne prvdaju (koja kupujes od subvencije) znaci mozes ih potrositi na bilo sta! E sad, meni je najveci problem sta napisati za sopstvena ulaganja? Za adaptaciju ne mogu jer nemam te racune i to, ali to cu jos pitati sta mogu da napisem za tu adaptaciju... Ne znam sta bih jos mogla uopste da napisem u ta spostvena ulaganja, dajte mi neke ideje :) Inace ja sam juce zvala, rekla mi je da do kraja marta sigurno nece izaci... Cekamo april :)
[ vejin @ 28.03.2013. 17:29 ] @
Jedino da napišeš da ćeš ti biti izvođač, da ćeš sama okrečiti objekat.

Nama su prilikom obuke koja je trajala dva dana, rekli prvi dan da se neće više tražiti računi, a drugi dan su rekli da će se sve morati pravdati i da se ne zezamo sa tim. Oba puta sam ja postavio to pitanje predavačima, jer su oba dana bili drugi. Sad kad je izašao pokrajinski, vidi se da nema zahteva za pravdanjem.
Klučna stvr je da tvoja firma može od tebe da kupi nešto, ali to bi morao već knjigovođa da odradi šta i kako. Tako da taj blender i komp, tvoja firma može da kupi od tebe. Takođe možeš ti sklopiti ugovor sa svojom firmom i da firma iznajmi auto od tebe radnim danima po 8 sati. Te pare se sa računa firme prebacuju na tvoj račun, takođe možeš doneti račune za gorivo i njih platiti sa firminog računa u nekom obimu. Takođe i neke popravke kola, jer pošto su se pokvarila baš dok ih je firma iznajmljivala. Ima tu dosta zanimljivih mogućnosti, ali kao što sam napisao i ja sam u procesu pokretanja posla pa ne znam tačnu proceduru.

Potrebno je naći nekoga ko je prošle godine dobio sredstva i sa njim se posavetovati. Jer jeste da su uslovi isti za sve, ali tumačenje nekih delova se razlikuje na lokalu.
[ Sturibu @ 28.03.2013. 21:44 ] @
Pa da, ali ako ja napravim taj ugovor sa svojom firmom to je vec od tih para koje sam dobila, ali mene zanima za ovo "sopstveno ulaganje" sta da napisem od kucnih stvari a to moram da pravdam (totalna glupost da se pravdaju sredstva koja si sam uneo a ne novac oji su ti oni dali!). Ne znam, pitacu jo kad izadje konkurs ici cu opet kod njih na konsultacije...
[ Sturibu @ 29.03.2013. 17:20 ] @
E jos nesto me zanima. Jel se gubi pravo na konkurisanje ako se zaposlimo? Ali ako je to na ugovor ili preko omladinske?
Zaboravila sam to da pitam a idem na neki razgovor sutra...
[ Golja @ 29.03.2013. 21:40 ] @
konkurs je raspisan...

http://www.nsz.gov.rs/live/inf...avanja_za_2013._godinu.cid2300

Citat:
Sturibu: E jos nesto me zanima. Jel se gubi pravo na konkurisanje ako se zaposlimo? Ali ako je to na ugovor ili preko omladinske?
Zaboravila sam to da pitam a idem na neki razgovor sutra...


konkurs je za nezaposlena lica koja su na birou, tako da ne mozes konkurisati ako se zaposlis ili ako sama otvoris radnju..



meni je sad bitno da saznam da li moram cekati odgovor na konkurs, ili mogu odmah nakon predaje obrazca da otvorim radnju
[ Sturibu @ 29.03.2013. 23:34 ] @
To nije konkurs, to je samo saopstenje al pise da ce sutra da izadje :) Mada ja mislim da ce tek u ponedeljak biti objavljen jer je sutra subota, nsz ne radi subotom...ali videcemo :) Gle, ja mogu da ti kazem da su nama na obuci rekli da do trenutka raspisivanja konkursa tj. do trenutka kada prdas ne smes da imas, a posle kada predas smes da otvoris... Ali bolje pitaj opet za svaki slucaj! Imas na njihovom sajtu kontakte pa ima bas za samozapposljavanje pa zovi u ponedeljak do 14h pa pitaj...
[ vejin @ 01.04.2013. 09:18 ] @
Na sledećem linku se može preuzeti dokumentacija

Javni poziv nezaposlenim licima za dodelu subvencije za samozapošljavanje u 2013. godini
[ Sturibu @ 01.04.2013. 16:28 ] @
Znam, hvala, odma sam 30og ujutru izasla i poskidala sve :) Danas sam opet bila na konsultacijama da pitam za ta sredstva, mora da se prilozi garancija uz sve sto ti unosis, to ce mi biti mali problem ali snacicu se :) Ici cu do kraja nedelje da predam...
[ Sturibu @ 02.04.2013. 19:45 ] @
Treba mi jedna pomoc... Stavila sam da su mi prihodi 854.400 a rashodi 688.000 na godisnjem nivou, da li je to ok?
I sta treba da se napise u poslednjem odeljku Vreme vracanja ulaganja?
Sta predstavlja Predracunska vrednost investicije? Nadam se da cete mi brzo odgovoriti :)
[ vejin @ 04.04.2013. 12:41 ] @
Ako si navela da ćeš sebi davati platu to je 480 000 rashoda godišnje. Ako pokrećeš posao a nećeš sebi davati platu, delovaće pomalo čudno.Za platu računam bruto vrednost mesečno 40 000 hiljada.

Meni je kao očekivana zarada za prvu godinu upisano 2 700 000, ali mi sad nije kopija plana ovde da ostalo proverim. Za sad sam predao samo za pokrainski, za republički konkurs još nisam popunjavao.
[ Golja @ 04.04.2013. 19:48 ] @
ja sam isto u rashode stavio bruto platu 500000,00 godisnje

ne znam koje bi bile idealne vrednosti za "koeficijent ekonomicnosti"(3.5 stavljeno) i "vreme vracanja ulaganja"(1.5god) , gledam da ne bude bas malo, a ni bas veliko :)

trazio sam danas neku knjigovodstevenu agenciju ili savetnika za izradu biznis plana, ali niko izgleda nije upucen, malo je mesto u pitanju, a ovi sa biroa ne primaju stranke u vezi sa biznis planom...

[ Golja @ 04.04.2013. 20:02 ] @
takodje "oprema koja je vec nabavljena" == 180000,00rsd

oprema koja treba da bude nabavljena == 265000,00

i mislim da tu gresim, jer mi ispada vrednost investicije oko 500000,00 sa sve adaptacijom prostora

u racunici ispada da ja ucestvujem sa 70% u ulaganju, a biro sa 30% , to mislim da treba da se nafiluje da bude 50:50 ??
[ Sturibu @ 04.04.2013. 20:49 ] @
Uh vama je to bas veliko :) Ne znam koje su vase delatnosti za biznis plan? Meni je ugostiteljstvo pa nisam mogla bas tolike da stavim, meni su prihodi 1.140.000 tako nesto a rashodi 988.000, ujna mi rekla (koja je predavala za starta ap pre par godina) da treba da bude neto dobit ne preko 150.000, meni je 139.000 a bruto mi je oko 155.000 tako nesto... Koeficijent mi je 1.16 a period vracanja 1.7... e sad, nasla sam jos neke garancije pa cu da povecam sredstva koja ja ulazem za jos 50ak hiljada... mada ce onda period vracanja da mi bude veci ali dobro...
[ Sturibu @ 04.04.2013. 20:52 ] @
Pa ja ne znam, meni oprema koja je vec nabavljena bice oko 130.000 a koju treba da nabavim stavila sam oko 155.000... mada danas sam pitala da li ta cifra koju sam stavila da mi treba utice da li je npr 80000 ili 160000 ona je rekla ne... sta znam sad...
[ vejin @ 17.04.2013. 20:20 ] @
Javili su da sam prošao i dobio subvenciju. Danas sam bio u optini i poslao zahtev Agenciji za privredne registre za registrovanje firme Odgovor će biti za nekih 7 dana. Platio sam republičku taksu oko 1300 dinara i opštinsku 400 dinara. Kad dobijem rešenje, mogu otvaratti rečun, praviti pečet i dalje što treba.
[ Sturibu @ 18.04.2013. 11:23 ] @
Bravo, svaka cast!! Cestitam od srca!!!! Ja cekam, rekli su ili pred kraj aprila pre praznika ili tek kada prodju praznici, molim boga da prodjem!! Isla sam i lokal da rezervisem tj da zamolim da mi sacuvaju dok ne dobijem rezultate(ionako stoji prazan vec 2god ali za svaki slucaj) i da cu im javiti da li uzimam ili nisam dobila... A koju delatnost ti imas? Cestitam jos jednom!! Nadam se da cemo svi imati srece kao ti :)
[ trader6 @ 14.01.2014. 13:43 ] @
Zna li se da li ce ih biti i u ovoj godini?
[ jelena_jovicic12 @ 25.07.2014. 15:01 ] @
Pozdrav!

Mi smo iz Beogradskog fonda za politicku izuzetnost i trenutno se bavimo istrazivanjem mere subvencija za samozaposljavanje i fokus nam je na neprivilegovanim grupama (u slucaju zaposljavanja: mladi, zene itd.).

Ukoliko neko procita ovo nama bih jako znacilo da nadjemo par ljudi (zena i muskaraca- idealno do 30 godina) koji su u bilo kom trenutku konkurisali za subvencije - nije bitno da li su ih dobili ili ne, potrebne su nam obe grupe.

Sve ovo u cilju poboljsavanja efikasnosti jedne lepe zamisli kao sto su subvencije za zaposljavanje ali nazalost ne toliko efikasne u realnosti.

Dakle, ako znate bilo koga ko je pokusao i spreman je na kratki intervju (uzivo ili email/telefon) molim vas da mi posaljete email na [email protected]

Ukoliko imate dodatna pitanja mozete ih poslati na isti email.

Hvala puno unapred!

Pozdrav,

Jelena