[ calimero @ 14.03.2007. 22:29 ] @
Hi,
trazio sam malo po netu i koliko vidim ovo nije moguce ali reko ajde i vas da pitam :)

da li je moguce konvertovati FAT32 drajv u HFS+ ali da se ne izgube podaci? (u pitanju je externi USB SATA harddisk od 120GB...)

Pozdrav!
[ PPZ @ 15.03.2007. 02:18 ] @
Jedna brza misao....

Kopiras sve privremeno na komp. , formatiras u mac formatu, vratis sve podatke...



Mada ne znam zasto bi to radio, bolje ti je za eksterni disk da ga ostavis FAT32.Tako ces moci da citas i pises podatke i na Win i na Mac masinama....
[ madamov @ 15.03.2007. 07:20 ] @
Pitanjem da li može da se konvertuje nam daješ do znanja da ti je stalo do podataka na tom eksternom disku. Onda pre bilo kakve operacije menjanja particija moraš da napraviš bekap, bio bi blesav da to ne uradiš. A kad već imaš bekap, zar nije mnogo lakše i sigurnije formatirati disk i iskopirati nazad fajlove iz bekapa?

A koliko vidim posle guglanja, ne može se konvertovati.
[ calimero @ 15.03.2007. 09:41 ] @
:)

Backup mi nije bitan, ako sve zvekne nema veze jer imam backup najbitnijih fajlova na MacBook-u - ovo ostalo su filmovi, muzika...

Buduci da imam 120GB filmova, muzike, slika ne mogu da ih prebacim na 80GB harddisk u MacBooku.

a hteo sam disk da prebacim u HFS+ jer kapiram da ce bolje raditi nego FAT32, right? ... a kompatibilnost sa PC mi nije bitna!
[ madamov @ 15.03.2007. 13:07 ] @
Ako ti nije bitno što je onda problem preformatirati disk u HFS+?
[ calimero @ 15.03.2007. 16:27 ] @
pa tih 120 GB su filmovi i muzika koju ne bih hteo da izgubim; nije mi oglavu ako izgubim ali naravno da necu namerno brisati ceo disk da bih na kraju ostao sa HFS+ praznim diskom!!!

da li neko zna sta bih dobio ako bi disk bio u HFS+ umesto u FAT32? koje su prednosti? da li spotlight radi bolje? ...?

jedino sto znam da je na FAT32 limit velicina fajla: max 4GB.

[ Džeronimo @ 15.03.2007. 17:08 ] @
Pa što na Hard disk (u računaru) ne prebaciš onoliko koliko može da stane, a ostalo da snimiš na DVD-RW diskove, pa posle sve da vratiš na taj USB Hard disk?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.03.2007. 18:47 ] @
Ja to ne bih radio..mislim mislim menjanje FS-a.

Ako ništa drugo, FAT32 je mnogo zahvalniji za spašavanje podataka :)

I možda ti trenutno ne treba podrška za Win, ali dok god živimo u njihovom svetu, veruj mi, treba ti :) Ako ne tebi, onda devojci, bratu, drugu...
[ vukk @ 15.03.2007. 20:04 ] @
i ja mislim da to treba tako da ostavis, nista neces postici konvertovanjem (ustvari konvertovanje je nemoguce, vec brisanjem i formatiranjem), ostavi tako, lakse je za sve . . .