[ sojic @ 15.03.2007. 00:24 ] @
Kako da iskonfigurisem SQUID da odredjene korisnici nemaju pristup interneta, vec samo servera.

Da pojasnim....

Mogu da iskonfigurisem squid da odredjene korisnike dobiju "ACCESS DENIED", ali meni ne treba to. Hocu da napravim da moze da "surfa" sajtove koje su na serveru, ali da ne dobije izlaz na internet.

Valjda sam dovoljno jasan.
[ VRider @ 16.03.2007. 01:24 ] @
@sojic: Sajtovi koji se nalaze na samom serveru ce biti servirani od strane web servera (recimo Apache) a ne Squida. Svako ima pristup web serveru, a proxy serveru samo onaj ko treba da ide na net. Mozes i u samom Squidu pomocu acl-a da definises koje IP adrese mogu da koriste proxy, ili da Squid podesis tako da zahteva username/password. Mogucnosti su bezgranicne.

@Rade: Ne samo da nije razumljivo, nego nije bas ni tacno. Ako postoji Squid, nema nikakvog smisla blokirati odlazne konekcije (time ces skroz da iseces pristup netu), a kad be i nekim cudom postojala konekcija sa netom, svi bi mogli da je koriste, jer se izlaz na net preko proxija ne posmarta kao FORWARD, vec kao INPUT (koji ti ne spominjes), pa ce raditi najnormalnije. Ili te samo nisam razumeo sta si napisao...
[ rj444 @ 16.03.2007. 10:33 ] @
@VRider:

Da da u pravu si, izgleda da sam sinoc bio mnogo umoran.
Poruka je obrisana.

Pozdrav