[ idza @ 15.03.2007. 15:14 ] @
negdje sam nasao na netu prije kao pise ti da pomocu svojih podataka saznas tudje podatke a u stvari saljes direktno tome svoje podatke. znaci samo ako je neko bas IQ=1 onda ce to da upali. mislim da probam na drugu ali ne mogu da nadjem... neko zna???
[ R A V E N @ 25.03.2007. 21:43 ] @
Tzv.session hijack.Nije nešto što bi svako znao da uradi.
[ R A V E N @ 26.03.2007. 15:04 ] @
Imaš ovdje tekst o tome,mada se ovo odnosi na HTTP uglavnom:http://en.wikipedia.org/wiki/Session_Hijacking

I skoro sam siguran da moraš biti dio ključne veze između osobe i servera ili između dvije osobe,dakle ne može da se Tarzan nalazi u džungli i chata sa Jane u savani,a ti se spajaš na tu vezu iz kolibe i pokušavaš nešto izvesti,dakle moraš biti dio jedinstvene veze između dvije tačke.

Ovo je tema za Securitya.
[ ColdKeyboard @ 26.03.2007. 22:49 ] @
Hmm, tako nekako... U prevodi ili moras biti lijana za koju se Tarzan kaci ili svaler od Jane. :)

U principu mozda bi mogao nesto uraditi ako sharujesh internet tim drugim racunarima
tj. ako si im server... ovako ne mozes nista da napravis.

Brem iz onoga sto sam ja razumio...

p.s. Tema mozad jeste za security ali moze i ostati ovdje jer je u pitanju trik
oko promjene MSN sifre...
[ pajaja @ 26.03.2007. 23:26 ] @
Ja mislim da je covek mislio na onaj mail koji kaze kao je pronadjen bug u tom i tom sistemu, posaljes mail sa svojom sifrom na [email protected] i on ti 'kao' da tudju sifru... Pa onda neko naivan ti posalje tako pass...
[ idza @ 28.03.2007. 00:03 ] @
e to je ono sto mi treba. bas sam i na to mislio ali ne smijem da pricam da ne ispadnem glup :)
[ R A V E N @ 28.03.2007. 02:15 ] @
Citat:
pajaja: Ja mislim da je covek mislio na onaj mail koji kaze kao je pronadjen bug u tom i tom sistemu, posaljes mail sa svojom sifrom na [email protected] i on ti 'kao' da tudju sifru... Pa onda neko naivan ti posalje tako pass...


Ako sam dobro razumio,predstaviš se kao osoba iz tehničke podrške i tražiš nečiji password da bi "ispravio neke probleme koji su nastali"?
[ idza @ 28.03.2007. 11:58 ] @
ne nego posaljes onome ciji password zelis da saznas kao da postoji bug u msn i tu ispisan kao neki kod, da izgleda kao nesto i da je neophodno da na odredjenom mjestu uneses svoj pass i to posaljes na mail onoga ciji pass zelis da saznas. znacu u prevodu samo saljes pass onome ciji si ti pass htjeo da saznas. ako je naivan moze da i upali.