[ COTOVD @ 15.03.2007. 16:43 ] @
Dosta san čita po forumu o ovima temama,gleda s kojima programima pribaciti dvd u avi ali me konkretno zanima:iman fail od 350 mb u dvd formatu i triban ga dovesti na šta manji-više od 50 mb nebi smija biti,zapravo bi idealno bilo oko 20-30 mb.S ImTOO MPEG Encoder san ga doveja do 105 mb,previše,jer triban napraviti clip za internetsku stranicu.Da li je moguče kompresirati toliko i s kojim programom.Nebi se zamara s Gordian knot jer ga ipak triba skužiiti pa bi zamolija savjete za koji jednostavniji program po mogučnosti u 2-3 klika da to odradi.Možda tražin nemoguče ali zato pitan za savjet,hvala unaprid.
[ Boki70a @ 15.03.2007. 18:23 ] @
SUPER : http://www.erightsoft.net/S6Kg1.html (link za download je u dnu stranice)
Od ovog program bukvalno neces naci nista jednostavnije(inace, besplatan je). Gotovo sve zive formate podrzava kao i njihovu medjusobnu konverziju.
Ako hoces bas izrazito da kompresujes taj tvoj video, a da ima kvalitet, izaberi h264/aac(2ch,64kbps)/mp4. Smanji takodje rezolucija i ja mislim da ces moci da ga sabijes na 20mb, ako ne cak i vise.
[ Mister_rap @ 15.03.2007. 21:48 ] @
Naravno da je moguce kompresovati ali nisi nam rekao koliko je trajanje klipa koji imas jer (recimo) ako se radi o 1h materijala kompresija nije pozeljna

Zaista imas sve detaljno na video forumima a mozes probati i gore preporuceni program.
[ COTOVD @ 17.03.2007. 12:22 ] @
Zahvaljujen na brzim savjetima i...prova san gore navedeni program i uspija navuči na 61mb ali mislin da neide niže smanjivanjem rezolucije,ako san ispravno namistija.Poigraču se još malo,savjeti su i daje dobrodošli,pai u vezi navedenog programa.
[ Boki70a @ 17.03.2007. 14:08 ] @
@Mister_rap
Ako je COTOVDu AutoGK naporan (a ekstremno je jednostavan), mislim da pretraga po forumu nece uroditi plodom.

@COTOVD
Nadam se da ti odgovara jednostavnost SUPER-a.
Aj posalji neke inforamcije o tom tvom video fajlu(rezolucija,trajanje i sl.) da vidimo da li se to moze jos vise sabiti.
Klikni na "H" pored koga pise H264 Profile, otvorice ti se novi prozor u kome selektuj "Main->5.1", pa pokusaj ponovo sa kodiranjem al ovaj put sa nizim bitrejtom.
Pozdrav
[ Cileinteractiv @ 20.03.2007. 00:11 ] @
Kao što je već spomenuto H264 ili X264 koji je free mogu kompresovati taj video sa 350 na 50 MB sa dosta dobrim kvalitetom u mp4 fajlu.