[ renne @ 15.03.2007. 17:41 ] @
Telenor je uveo novu uslugu pod nazivom Tarifni Dodaci. Usluga je namenjena korisnicima tarifnih paketa Jedna cena, Moje vreme i Više priče, koji sada mogu dodatno prilagoditi svoje tarife i smanjiti potrošnju.

Iskoristite priliku i aktivirajte tarifne dodatke u toku promotivnog perioda koji traje do 1. juna.

Tokom promotivnog perioda, postpaid korisnici imaju 50% popusta na sve tarifne dodatke.

Za prepaid korisnike, u toku promotivnog perioda, svi tarifni dodaci važiće do 1. juna, bez obzira kada su aktivirani.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3460
[ pisac @ 16.03.2007. 03:16 ] @
Cilj svih tih "pogodnosti i besplatnih minuta" u tarifama (kod svih provajdera) je naravno da te navedu da potrošiš više nego što bi potrošio da nema tih pogodnosti, tako da provajder više zaradi.

Kad se posmatra tako, najpametnije je koristiti prepaid, i uz to nositi telekarticu sa sobom ;-)
[ Davor Vlajkovic @ 16.03.2007. 10:37 ] @
Cilj svih tih pogodnosti je da se korisnici zadrže pod svojom kapom umesto da odlepršaju kod konkurencije. Svaki razuman korisnik će se odlučiti za one dodatke uz čiju pomoć će, guess what, proći jeftinije.

Nema tu šta ko da te 'navodi', valjda nisi francuska sobarica :) Ako nisi u stanju da rasuđuješ da li je nešto dobro ili loše po tebe, onda ne samo da nisi za postpaid, već nisi kompatibilan sa vremenom u kome živiš ;)
[ pisac @ 16.03.2007. 11:42 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: Ako nisi u stanju da rasuđuješ da li je nešto dobro ili loše po tebe, onda ne samo da nisi za postpaid, već nisi kompatibilan sa vremenom u kome živiš ;)


Upravo je obrnuto od ovog tvog zaključka. Cela tržišna privreda funkcioniše na principu da te navedu da kupuješ do iznemoglosti, i da trošiš više nego što ti treba. Dakle, oni koji su u stanju da rasuđuju (kao ja naprimer) "nisu kompatibilni" sa vremenom u kome žive :-).

A evo ti jedan od milion takvih primera: Moj drug, koji je trošio oko 1000din mesečno na prepaidu, predje na superpovoljni postpaid paket (jer očigledno voli da telefonira), i od tada priča 3 puta više i ne prolazi ispod 1500din mesečno (otprilike). Sada mi ti mudro reci ko je tu na dobitku? Da li on koji priča +200% za +50% više para mesečno, ili provajder koji zaradjuje +50% para na njemu? Pre nego što zaključiš, možeš da se podsetiš onoga što sam već rekao:

Citat:
pisac: Cilj svih tih "pogodnosti i besplatnih minuta" u tarifama (kod svih provajdera) je naravno da te navedu da potrošiš više nego što bi potrošio da nema tih pogodnosti, tako da provajder više zaradi.
[ Davor Vlajkovic @ 16.03.2007. 12:39 ] @
Očigledno je da imamo dijametralno suprotne stavove - meni tržišna privreda omogućava da kupujem ono što mi treba u oblicima i količinama koje zadovoljavaju moje potrebe, dok ti to vidiš kao nekakav atak na buđelar jer nisi u stanju da kontrolišeš svoje potrošačke porive :)

Evo konkretno: meni su računi za mobilni već godinama unazad reda veličine par hiljada dinara, a sve više i više telefoniram upravo zahvaljujući mogućnosti da odaberem za mene povoljnije tarifne profile. Ja sam zahvaljujući tome višestruko na dobitku jer se češće čujem sa ljudima koji mi nešto znače, a i posao cveta. Ako je i moj operator zadovoljan - super, drago mi je.
[ Java Beograd @ 16.03.2007. 12:53 ] @
Citat:
pisac: Sada mi ti mudro reci ko je tu na dobitku? Da li on koji priča +200% za +50% više para mesečno, ili provajder koji zaradjuje +50% para na njemu?

Oboje ! U tome i jeste stvar. Meni je to sasvim OK.
[ agasoft @ 16.03.2007. 13:26 ] @
Naravno, svi dodaci su isplativi svakome. I njima i nama. Oni i onako od
poziva u svojoj mreži, nemaju minus.
[ agasoft @ 16.03.2007. 13:33 ] @
Pisac , sve je to u redu o čemu ti govoriš. Naravno da kompanija nikaad nebi
izdala uslugu na svoju štetu. Ali imamo i mi po nekad od toga korist.
Primer:
Koristio sam paket mobi junior. U okviru tog paketa, recimo imaš noću od 00
do 01 čas, besplatan sat u mreži. Naravno, oni nemaju štete, jer nikom ne
plaćaju tak razgovor, ali ja imam velike koristi. pretplata je bila 177
dinara. sad ti vidi, svaki dan, po 1 sat i pedeset minuta razgovora. Jer ja
prekinem vezu u 0 50, i nazovem opet i tako do 1 50. znači dnevno 110 minuta
razgovora puta 30 dana daje 3300 minuta. što je dalje 0,054 din po mojoj
minuti. Pa dalje. ovaj dodatak, omiljenog broja, isto tako. platiš 180 din,
mesečno, i cepaš. to uopšte nije uvećana potrošnja. Za poruke i GPRS, bi se
to moglo reći.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2007. 13:49 ] @
Uzmite da ovi paketi vrede i za prepaid korisnike...

Platis 78din, i imas 50 poruka koje treba da posaljes za mesec dana. Oces reci da prosecan prepaid korisnik ne potrosi 78din mesecno na SMS? Malo teze... I, sad ne vidim zasto taj korisnik za iste pare nebi poslao vise SMS-ova...

Mislis da bi ja slao ~250 SMS poruka mesecno da su one 3 dinara? Pa malo teze, ne bi poslao ni pola, mozda i manje, ali mene te poruke kostaju ~1din sa sve PDV-om... Pa ko je sad tu na dobitku, ja koji posaljem tolko poruka za relativno male pare, ja kome nije palo napamet da gubi vreme na free SMS sajtove po netu, ili moj operater koji od mene uzme odredjene pare za tu uslugu?

Sad, mozda bi cak i smanjio razgovore, da se ne desava cesto da prepaid korisnici sa kojima komuniciram jedva imaju i za cim... Pa onda mene cimnu, a ja zovem... Nekad je efikasnije za 1-1.5 dinara poslati 2 SMS-a nego pricati pola minuta za 5-6 dinara...

Sto se tice popusta na pozive ka odredjenom broju... hm, pa to mu dodje skoro ko flat... Platis 150 dinara i ne razmisljas dal ces da zoves taj broj, jer placas 0.001% od cene, sto je zanemarljiva cifra... Tako da ako neko ima jedan odredjen broj na koji trosi preko 150din mesecno, ne vidim nikakav razlog da ne uzme ovu uslugu...

Operater nudi ovakve usluge da bi zadrzao korisnike kod sebe, da bi privuko nove, i da ostvari zaradu, a na korisnicima je da isplaniraju koji paket ce kupiti, kolko ce potrositi, a samim tim mogu da ustede prilicno... U tome ne vidim nista lose...
[ pisac @ 16.03.2007. 14:14 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: ... ti to vidiš kao nekakav atak na buđelar jer nisi u stanju da kontrolišeš svoje potrošačke porive :)


Skoro uopšte ih i nemam, pa i nemam potrebe da ih kontrolišem. To su sve nepotrebne mamipare. Samo sam eto prošle godine kupio nov auto, jer sam hteo da vozim nov auto. Sve u svemu, i to je glupost, pošto sam sa sigurnošću iz prve ruke utvrdio da je mnogo isplativije kupiti proveren polovan auto (3-5 godina) i srediti ga.

Citat:
Davor Vlajkovic:Evo konkretno: meni su računi za mobilni već godinama unazad reda veličine par hiljada dinara, a sve više i više telefoniram upravo zahvaljujući mogućnosti da odaberem za mene povoljnije tarifne profile. Ja sam zahvaljujući tome višestruko na dobitku jer se češće čujem sa ljudima koji mi nešto znače, a i posao cveta. Ako je i moj operator zadovoljan - super, drago mi je.


Ma dobro de, to je isto kao ovo sa kupovinom novog automobila. U suštini ti ne treba, ali eto ti baš voliš tako (da razglabaš telefonom). Ja recimo imam 1) pripejd 2) postpejd 3) telekarticu, i sve to zajedno mi nikad ne prelazi 1000din mesečno (obično je oko 500-600din), a čujem se baš sa svima sa kojima treba da se čujem, i ništa preko toga. Ako neko hoće da mi priča doživljaje i avanture (čak i ako je on mene nazvao) ja ga lepo usmerim da se vidimo uživo a ne da razglabamo telefonom.

A šta da kažemo za one koji se guraju i biju u redovima da bi ušli na otvaranje novog Tempa (ili to beše Metro), i kupili "nephodno-potrebne" televizore i slične stvari? Pa... potrošačko društvo... smisao života je u parama i potrošnji istih u cilju obrta novca. Ima jedan bajati vic o tome, koji glasi otprilike:

Šetaju Mujo i Haso... pa vide góvno na ulici. Kaže Mujo Hasi: Daću ti 100 evra ako pojedeš ovo góvno. Hasa pristane, pojede góvno i dobije 100 evra.
Šetaju oni tako dalje, ali Muji sad krivo što je izgubio 100 evra. Vide on sledeće góvno, i odmah reče: Haso, hajde poješću ovo góvno ako mi vratiš 100 evra. Hasa pristane, Muja pojede góvno i dobije 100 evra nazad.
Šetaju oni i dalje, i sada počnu da razmišljaju: Jeli, Mujo, šta smo mi to uradili. Pojedosmo góvna obojca a ništa nismo ni zaradili ni izgubili. A Muja će: da, ali važno je da se para vrti.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2007. 14:27 ] @
Citat:
pisac: Ma dobro de, to je isto kao ovo sa kupovinom novog automobila. U suštini ti ne treba, ali eto ti baš voliš tako (da razglabaš telefonom). Ja recimo imam 1) pripejd 2) postpejd 3) telekarticu, i sve to zajedno mi nikad ne prelazi 1000din mesečno (obično je oko 500-600din), a čujem se baš sa svima sa kojima treba da se čujem, i ništa preko toga. Ako neko hoće da mi priča doživljaje i avanture (čak i ako je on mene nazvao) ja ga lepo usmerim da se vidimo uživo a ne da razglabamo telefonom.


E, vidis, ja sam malo razmislio i jos pre par godina pronasao nacin da za 200-300 din vise od tvoje potrosnje mesecno, pricam opusteno, da ne razmisljam dal cu poslati poruku il necu, da svako vece mogu da pozovem prijatelje koji nisu u istom gradu... Sve to samo za 200-300 dinara vise... Da ne jurim govornice... Fiksni telefon placam ~150din mesecno...

Zato vrede ovakve akcije, povoljni paketi... Covek plati tek malo vise od minimalne potrosnje, a dobije mnogo toga vise... To je recimo moj rezon... Ako ne platis na mostu, platices na cupriji... Tako da bolje platis na mostu, i miran si...
[ pisac @ 16.03.2007. 14:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:Platis 78din, i imas 50 poruka koje treba da posaljes za mesec dana. Oces reci da prosecan prepaid korisnik ne potrosi 78din mesecno na SMS? Malo teze... I, sad ne vidim zasto taj korisnik za iste pare nebi poslao vise SMS-ova...


Ja koristim mobifun (120 dinara pretplata, 100 besplatnih poruka, 10 besplatnih minuta) i pošaljem u proseku 30 poruka mesečno. Nekada sam slao po 200 poruka, ali sam utvrdio da je to gubljenje i vremena i novca: za iste pare, mnogo više se kaže (i dogovori) u 30 sekundi konkretnog i konciznog razgovora nego u 4 poslata SMS-a - po 2 u oba smera. Pri tome je i mnogo brže. Naravno, ako neko voli da chatuje preko SMS-a, njegova stvar. Ja svoj novac ne razbacijem na gluposti (da bih opet mogao da kupim nov auto, hehehe)
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2007. 15:06 ] @
Pazi, svako ima svoje navike, dal vise zove, dal vise kuca poruke, dal koristi neki od Instant Messenger-a na telefonu...

Ali ono sto ja kazem je da je dobro da postoje ovakve stvari, pa svako moze da odabere ono sto mu se svidja... Recimo meni paketi vise price nikako ne bi odgovarali... A ovako je vec bolje... Pa svako izabere ono sto mu odgovara... To je trziste, i ja nemam problema s tim...
[ agasoft @ 16.03.2007. 17:15 ] @
Naravno. samo da te ispravim mislim da 50 poruka nije 78 dinara, već 76,70.
200 poruka je 259,00 dinara, što je za mene još isplativije od ovog paketa
bel sms na telekomu. Ovde mogu da potrošim samo 100 poruka za 228 dinara, a
tamo duplo više za 31 dinar više. Telenor, čekaj me.
[ espresso @ 17.03.2007. 10:00 ] @
Citat:
Za prepaid korisnike, u toku promotivnog perioda, svi tarifni dodaci važiće do 1. juna, bez obzira kada su aktivirani.

Da li ovo znači da omiljeni broj za pripejd ne važi posle 1. juna?
[ gojnik @ 17.03.2007. 10:53 ] @
Citat:
espresso: Da li ovo znači da omiljeni broj za pripejd ne važi posle 1. juna?


Da, moras ponovo da aktiviras i posle 30 dana ponovo, i ponovo... Tom logikom.
[ pajaja @ 17.03.2007. 11:21 ] @
I dalje ne mogu da verujem da sta god da telenor uradi nadje se neko kome je to kradja i td...

pisac, evo ja sam na SMS trosio ~800din na poruke ( oko 400+) poruka... sada me to kosta ~200din a ako hocu da dodjem do tih standardnih ~800din mogu da posaljem ~1300 poruka... Onda GPRS, prosli mesec 18+MB (~750din)... sada za ~450din imam 50MB... Ja definitivno ne vidim zasto su oni mene 'zajebali' kada mi je racun 3x manji (ili previse volim 63 pa ne vidim :D )?
[ pisac @ 17.03.2007. 12:16 ] @
Ti spadaš u onu manjinu koja koristi pogodnosti da stvarno smanji svoj račun, a ne da razgovara više i troši više. Da takvih kao ti (mi) ima više, te pogodnosti ne bi ni postojale ;-)

I sem toga, nigde nisam pomenuo da je to kradja. To je paket koji je smišljen da korisnici više potroše (kao i svi ostali paketi).
[ calexx @ 17.03.2007. 17:10 ] @
Ako ćemo ovako, najmanji trošak za mobilno telefoniranje će da ima onaj ko uopšte ne koristi nijedan oblik. Postoje i oni koji ne znaju šta hoće i za njih je najbolji način kratka uzica tj pripejd kartica pa troše dok ne potroše a sve vreme cimaju druge, ubrzano i skraćeno pričaju, ponekad preskoče poziv da bi nešto uštedeli ... za njih nije postpejd. Postoje i oni kojima telefon služi da telefoniraju, da se jave u pravom trenutku, da ne razmišljaju da li će da ostanu bez kredita i oni koriste postpejd a u okviru njega izaberu paket koji im najviše odgovara. Naravno, postoje i oni koji stvarno nemaju pa im telefon služi da se jave i da retko pozovu ali mislim da nisu iz ove priče.

Recimo da pijem jedno pivo dnevno a gazda kafića mi ponudi da platim dva a da popijem 5. Takav način da više potrošim mi je sasvim prihvatljiv. ;)

Da li je glupost koristiti neki paket ili kupiti nova kola je već drugo pitanje. Ja vozim neki krš star 33 godine a po onome koliko vozim mi se više isplati da koristim taksi. ;) Samo sa parama koje bih dao za nov auto bih mogao da se vozim taksijem nekoliko godina a registraciju, gorivo i ostalo da i ne pominjem.
[ Java Beograd @ 19.03.2007. 09:38 ] @
Citat:
calexx: Ako ćemo ovako, najmanji trošak za mobilno telefoniranje će da ima onaj ko uopšte ne koristi nijedan oblik.

Neko voli popa neko popadiju.
Znam čoveka kome je glupost potrošiti pare na novi mobilni, ali zato voli da "okiti" muzičare u kafani - samo tako. Hiljdarkama. Šta mu reći ?! Ubeđivati ga da je bolje potrošiti pare ovako ili onako ?! Ne vredi. Imam i jednog ortaka koji ima ribolovačku opremu vrednu par hiljada evra - definitivno više nego što mu vredi auto.
[ acebzan @ 20.03.2007. 12:39 ] @
Meni je interesantno sto u "Dodaj omiljeni broj" u 99.99% popusta ulazi i slanje poruka ka tom broju.
Pa sad vi vidite, ako imate osobu sa kojom se cesto cujete, plus toj osobi cesto saljete poruke, prava stvar...
[ Miroslav Jeftić @ 20.03.2007. 12:56 ] @
Citat:
Sve u svemu, i to je glupost, pošto sam sa sigurnošću iz prve ruke utvrdio da je mnogo isplativije kupiti proveren polovan auto (3-5 godina) i srediti ga.


Offtopic, ali zahvali srećnoj zvezdi što se nisi odlučio za takvu kombinaciju (osim ako si vrstan automehaničar sa odličnim vezama u inostranstvu).
[ pisac @ 20.03.2007. 13:32 ] @
Pa lepo rekoh: "proveren".
[ Miroslav Jeftić @ 20.03.2007. 13:35 ] @
Naslušao sam se priča o "proverenim" koliko hoćeš, a i navrati u Autozone pa ćeš videti. Nego da ne dužim više sa offtopic-om.
[ agasoft @ 20.03.2007. 14:30 ] @
Pa i ako ne šaljete, poruke, počnite da ih šaljete
[ calexx @ 20.03.2007. 20:30 ] @
Da li postoji neko ograničenje za uzimanje paketa? Recimo imam postpejd broj i uplatim neki Dodaj SMS paket. Da li mogu da uzmem novi paket ako potrošim poruke za par dana ili to traje ceo mesec? Recimo da mi je 50 malo a 200 mnogo pa bih recimo uzeo dva puta SMS 50 u toku meseca.
[ mizob @ 20.03.2007. 20:39 ] @
Citat:
acebzan: Meni je interesantno sto u "Dodaj omiljeni broj" u 99.99% popusta ulazi i slanje poruka ka tom broju.
Pa sad vi vidite, ako imate osobu sa kojom se cesto cujete, plus toj osobi cesto saljete poruke, prava stvar...


Meni je totalno nejasno kakvi su to popusti s omiljen broj?
Na sajtu telenora nista o tome detaljno nisam nasao, sem sto pise DO 99.99% popust, sto znaci da popust moze da bude i 5%..
[ agasoft @ 20.03.2007. 20:51 ] @
popust je isključivo 99.99 %, U prevodu . Ja sam razgovarao oko 45 min,
skinulo je nula para.
[ mizob @ 20.03.2007. 21:04 ] @
A jel i taj drugi broj mora da bude 63 ili kako?

Znaci teoretski bi mogao da pricam s nekim >5h i da mi skine nesto sitno red par dinara..
[ gojnik @ 20.03.2007. 22:37 ] @
Broj mora biti u okviru Telenor mreže. Jedan moj drug je uzeo juče dve prepaid kartice, za sebe i za devojku. Dodali su se međusobno za Omiljeni broj, i razgovori su besplatni. Ništa nije skinuto sa kredita.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.03.2007. 22:54 ] @
Nisu besplatni, al kolko sam ja racunao jedan dan (24h razgovora) kosta kao standardnih 8 sekundi

Takoreci imate flat na te razgovore mesecno za 150din. A pitao sam u korisnickom servisu, sto se tice omiljenog broja ne postoji mogucnost da se dodaju 2 broja (da platite 300 din i da imate popust ka dva broja )


Sto se SMS paketa tice, mozete da kupite vise njih (recimo 2x 50SMS). Na prepaidu traju 30 dana ili dok se ne potrose, a na postpaid-u su aktivni dok ih ne deaktivirate.

To je ono sto znam.


Mislim da je ovim uslugama Telenor "pojeo za dorucak" mt:s Videcemo da li ce ovi da odgovore
[ agasoft @ 21.03.2007. 00:06 ] @
nema ograničenja, bar na prepaid
[ pisac @ 21.03.2007. 05:21 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mislim da je ovim uslugama Telenor "pojeo za dorucak" mt:s :) Videcemo da li ce ovi da odgovore :)


Ma kako da ne.

Nema boljeg paketa od "fun"-a, a zato su ga i ukinuli. Ja za 100din+PDV sa "fun"-om imam 100 besplatnih poruka, 10 besplatnih minuta, i omiljeni broj sa 50% popusta. Uz to, poruke (posle stote) koštaju 1.7din, a početak veze 1.35din. Razgovor 5.5-11din (uglavnom 11din)

Sa onim paketom "jedna cena" za 150din+PDV nemam ništa. Poruke 2din, početak veze 1.5din, razgovor 7din, a ukoliko bih dodao taj "omiljeni broj" onda je pretplata 300din+PDV. Ako mesečno razgovaram 10 minuta i pošaljem 100 poruka, ovaj me paket košta oko 420din+PDV (bez omiljenog broja), a to sa mobiFUN-om imam za 100din. Ako mesečno razgovaram (zovem) 40minuta (a to je moj prosek u zadnje 3 godine), i pošaljem 50 poruka, onda plaćam 530din+PDV.

Jedini bi eventualno došao u obzir "moje vreme" za 200din+PDV, ima 20 besplatnih SMS a posle su 1.5din, razgovor 5-11din (uglavnom 5din), početak veze 1.5din. Naravno, opet bez omiljenog broja. Ako mesečno razgovaram 10 minuta i pošaljem 100 poruka, ovaj me paket košta >370din (a to sa FUN-om imam za 100din). Ako mesečno razgovaram 40minuta i pošaljem 50 poruka (mrzi me da šaljem više), plaćam >445din, a sa FUN-om <430din. Naplaćivanje početka veze nisam računao, ali pošto je na FUN-u jeftinije za 0.15din (i ne naplaćuje se u onih 10 besplatnih minuta) a uz to imam još 50 neiskorišćenih besplatnih poruka, razlika može samo da raste u korist FUN-a.

Sem toga, "omiljeni broj" se isplati samo onima koji nemaju fiksni telefon ili su često danima na putu. Ja ne bih zvao "mobilni<->mobilni" da pričam satima čak i kad je potpuno besplatno, iz prostog razloga što je razgovor fiksnim telefonom mnogo kvalitetniji i razumljiviji (što uglavnom ne važi za one koji koriste bežične fiksne telefone, pa je njima svejedno).
[ Slobodan Milivojevic @ 21.03.2007. 10:51 ] @
Ja sam mislio na prepaid...

A inace koristim Junior paket, i bas koristim besplatne razgovore nocu, jer imam dosta prijatelja koji su u drugim gradovima... A i poruke od 0.85din mi sasvim odgovaraju (posaljem izmedju 150 i 200 za mesec dana)... Na pozive potrosim oko 400 din, i na gprs jos 250

I skroz mi odgovara, ali ja sam pricao za prepaid telenor vs mt:s...
[ VIDAKOVICV @ 21.03.2007. 22:50 ] @
Pustili su danas i opciju pregleda prepaid racuna na wap-u, u meniju moj telenor.
[ ninjamirko @ 24.03.2007. 08:47 ] @
Hm, u svakom slucaju mislim da svi mozemo da se slozimo oko toga da je bolje (za nas korisnike, i po pitanju kvaliteta, kvantiteta i cene naravno) kada postoji konkurencija, nego kada jedan drzi monopol. Mene je obradovalo najvise ovih 50 mb gprsa.
[ BioSQUAD @ 27.03.2007. 13:59 ] @
Danas na jednu prepaid karticu sam aktivirao "Moj omiljeni broj". Posle tolike price, nije skinuo nijedan dinar.
Jel sada svaki mesec treba da se aktivira ta usluga po 180 din sa PDV, jel da?
Koliko mu dodje tu sat vreme price ili kako se to racuna?
[ Nenad Vranjanac @ 27.03.2007. 15:16 ] @
jeste, svakog meseca po 180din.

sto se tice cene, ako pricas 3h mesecno sa tim brojem, onda te kosta 60din/h, ako pricas 360h mesecno onda te kosta 0.5din/h ;)
[ agasoft @ 27.03.2007. 18:18 ] @
Do prvog juna ti stoji to što si aktivirao , posle će biti svakog meseca.
Mislim, svakih trideset dana valjda. Neće valjda ako aktiviraš tridesetog da
ti prvog ukinu
[ BioSQUAD @ 27.03.2007. 23:53 ] @
Ne verujem da to ce da bude svaki 01-01. Kad aktiviras do tad ce ti traje, nece valjda svi da cekaju 1 meseca.
[ Nenad Vranjanac @ 28.03.2007. 07:59 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3460

inace lepe su to zamisli, ali kao sto rece pisac dva najbolja paketa (junior i fun) su ukinuti.
[ BioSQUAD @ 28.03.2007. 14:19 ] @
"Za prepaid korisnike, svaki tarifni dodatak važi 30 dana od dana aktivacije, ili dok ga korisnik ne potroši"

Isplati se za one koje se dopisuju i pricaju mnogo, mnogo sa jednom osobom. Ja imam Junior, ali ce predjem od jedan od novih paketa, pa ce koristim "Moj omiljeni broj"
[ Trajkovic @ 29.03.2007. 02:39 ] @


Tokom promotivnog perioda, postpaid korisnici imaju 50% popusta na sve tarifne dodatke. Drugim rečima, cene su duplo niže od prikazanih u gornjoj tabeli. Deaktivacija tarifnih dodataka nije moguća tokom promotivnog perioda.

Lepo, nema sta

Mene zanima sledece... Da li, ako npr.aktiviram uslugu "omiljeni broj", se u trenutnom zaduzednju ( *311# ), vidi samo dodatnih 150 (~180) dinara, odnosno 50% jeftinije ako sam dobro razumeo ovo gore navedeno, ili "kuca" zaduzenje, pa oni to odbijaju na kraju meseca. Napominjem da je postpaid paket vise price 500. Ja sam samo zbog ovakvog sistema obracunavanja "pobegao" sa paketa PRO60, jer nikako nisam mogao da imam na uvid sta sam potrosio i koliko je jos ostalo.
Mozda nisam bas najbolje objasnio o cemu se radi, ali ko razume shvatice

[Ovu poruku je menjao Trajkovic dana 29.03.2007. u 03:54 GMT+1]
[ acebzan @ 29.03.2007. 11:12 ] @
Pitanje za one koji imaju pripejd i aktiviranu uslugu "Moj omiljeni broj":
Da li su poruke besplatne kada ih saljete na Vas omiljeni broj, kao sto i pise na sajtu?
[ agasoft @ 29.03.2007. 13:53 ] @
Naravno da jesu. zašto bi džabe pisalo
[ Kizzza @ 30.03.2007. 18:56 ] @
@Trajkovic

Neće biti prikazano u trenutnom zaduženju, to je pretplata a pretplata se ne prikazuje.
[ Trajkovic @ 30.03.2007. 22:50 ] @
Jesi li siguran? Na paketima PROXX besplatni minuti se prikazuju u trenutnom zaduzenju, nije kao kod MTS-a.
[ Kizzza @ 31.03.2007. 07:56 ] @
Kada je Omiljeni broj u pitanju nemaš ništa besplatno tako da nema šta na kraju meseca da se oduzima. Sve se tarifira i sve se prikazuje u trenutnom zaduženju po cenama sa 99.99% popusta, sve osim pretplate. Pretplata nikad ne ide u trenutno zaduženje.
Sačekaj pa ćeš videti.
[ koja @ 01.04.2007. 13:20 ] @
Zanima me koliko ce vremena trebati mt:s -u da odgovori na ovo, kada ce oni izbaciti nesto ovako dobro.
Naime kako je telenor izbacio nove tarifne pakete sa vise nego dobrim cenama razgovora i sms-a mt:s je izbacio nesto priblizno, ali ipak malo gore od telenora (u stvari to shto su izbacili vishe lici na ismevanje nego na neko pravo delanje, bilo je govora o ovome u nekim drugim temama).
E sad sa ovim tarifnim dodacima, telenor je smestio mt:s-u duboko. Da li ce mt:s uopste biti u stanju da stane rame uz rame, ili ce se i dalje ponashati kao dinosaurus, nedoraslo u odnosu na nova pravila igre na trzistu.
Ako mt:s izbaci neshto poput tarifnih dodataka verovatno ce dati neko glupo ime toj usluzi, "pomoc prijatelja" zvuci dovoljno glupo za njihov nivo.
[ calexx @ 01.04.2007. 14:41 ] @
Ne vidim da su novi paketi bolji od prethodnih, naprotiv, a oni su kaskali za mt:s paketima tj jedno vreme su bili prilično gori a onda su se izjednačili. Ovi tarifni dodaci ... pa bio je red da se na neki način poprave ti novi paketi koji recimo uglavnom nemaju nijedan besplatan SMS. Meni takođe više znače 3 Friends & Family broja koji ulaze u besplatne minute sa upola cenom nego da platim jedan omiljeni broj koji ću da trošim skoro za dž. Deluje mi da ovim tarifnim dodacima krpe ono što su zabrljali novim paketima. ;)
[ agasoft @ 02.04.2007. 13:40 ] @
MTS je totalno pao. Nemaju oni ni menadžment ni ništa da uzvrate telenoru.
Oni koji ih vole, ostaće, oni koji ih ne vole prećiće na telenor, i to ti je
cela filozofija. Njihovi tarifni dodaci bi mogli da se zovu:
Zovi me za džabe, Uštedi net, Uštedi SMS, i ponoćni razgovori.
[ BioSQUAD @ 02.04.2007. 23:46 ] @
Video sam u novine da 064 do 01.06 imaju "Svaki drugi sms besplatan"!
[ agasoft @ 03.04.2007. 00:07 ] @
hehehehehehehe . Ja to nisam video, a opet je isplativiji tarifni dodatak
sms 200, jer se tako poruke uhvate 1,29 din, a sms 400 1,18 din. a ovde bude
1,30 din. nešto ne verujem u tu informaciju, zašto baš do prvog juna i šta
će biti posle?
[ renne @ 03.04.2007. 13:02 ] @
Posle ce biti u zavisnosti od onog sta telenor napravi
[ SBSL @ 03.04.2007. 14:46 ] @
Svaka cast telenoru, sta dalje reci...
[ BioSQUAD @ 03.04.2007. 17:10 ] @
Da, svaka cast telenoru za sve sto je uradio ovo poslednje promene .Potez sa "Omiljenim brojem", mislim preterano je komentarisati!
Hvala!
[ acabgd @ 09.04.2007. 23:32 ] @
Sve je to super, ali ovi "dodaci" ocigledno ne rade na starim ProXXX paketima - kada sam pokusao da aktiviram dobio sam povratnu poruku da moj paket ne podrzava trazeni dodatak.

Dakle, teraju te da predjes na njihove nove "sjajne" pakete...
[ renne @ 10.04.2007. 07:36 ] @
Recno je da rade samo sa novim paketima
[ acabgd @ 10.04.2007. 08:14 ] @
Mislim da je to vise nego nefer - zasto su dugogodisnji korisnici Mobtela/Telenora hendikepirani u ovom slucaju?
[ renne @ 10.04.2007. 15:02 ] @
Verovatno planiraju postepeno ukidanje PRO paketa
[ pisac @ 24.04.2007. 23:24 ] @
Genijalno je kako je Telenor uspeo da poskupi pretplatu a da to zavije u "nove tarifne pakete" i druge "povoljnosti" tako da se poskupljenje ne primeti.

Evo uporedio sam PRO 60 sa VIŠE PRIČE 500 (samo ono što se nudi u okviru pretplate):

Pro 60:
540din pretplata
80 besplatnih minuta u okviru telenora
20 besplatnih minuta ostali
60 besplatnih sms-a

Više priče 500:
500din minimalna potrošnja
4.5din/min u okviru telenora
8din/min ostali pozivi
1.7din sms

Kada se sve izračuna, ispada da "Više priče 500" ima:
64 besplatnih minuta u okviru telenora
16 besplatnih minuta ostalih poziva
48 besplatnih sms-a

kada se uračuna i odnos 500:540 dobija se da je koeficijent besplatnih minuta novog paketa u odnosu na stari: 0.868, odnosno, za iste pare dobijate 13% manje besplatnih razgovora.

Uzgred, stari paket ima i 2 broja sa popustom 50%, a u novom paketu mora da se dokupi (150din) omiljeni broj

Mada, ako neko debelo prekorači "besplatne" minute u okviru Telenor mreže, verovatno će mu se isplatiti više novi paket jer je cena dosta niža nego u starom (4.5din : 7din)
[ pisac @ 24.04.2007. 23:28 ] @
Citat:
agasoft: hehehehehehehe . Ja to nisam video, a opet je isplativiji tarifni dodatak
sms 200, jer se tako poruke uhvate 1,29 din, a sms 400 1,18 din. a ovde bude
1,30 din. nešto ne verujem u tu informaciju, zašto baš do prvog juna i šta
će biti posle?


Na 064 imaš BEL SMS:

Mesečna pretplata......190,00
Besplatan saobraćaj u okviru 064/065 mreže......10 minuta
Besplatne SMS poruke......100
Besplatne MMS poruke......10
Besplatan GPRS saobraćaj ......1 MB
Cena minuta poziva u okviru 064/065 mreže......8,00
Cena minuta poziva izvan 064/065 mreže, u nacionalnom saobraćaju......9,00
Cena poziva Friends & Family brojeva po minutu......4,00
SMS poruka ka nacionalnim destinacijama......1,20
SMS poruka ka nacionalnim destinacijama svakog dana od 01-03h......0,60

SMS poruka ka inostranim destinacijama......5,50
MMS poruka ka nacionalnim destinacijama......10,00
GPRS prenos podataka, za 1 kB......0,04
[ Emil Ranc @ 24.04.2007. 23:32 ] @
Računica ti nije sasvim tačna, a evo i zašto:

Sada prema Vašoj minimalnoj mesečnoj potrošnji možete da birate između četiri paketa: Više priče 500, 1000, 2000 ili 4000. Brojevi u nazivu paketa ujedno predstavljaju i pun iznos koji Vam je u toku jednog meseca na raspolaganju za sve nacionalne i internacionalne razgovore (poruke nisu uključene u mimimalnu mesečnu potrošnju).
[ acabgd @ 24.04.2007. 23:40 ] @
I ja sam kao dugogodisnji korisnik Mobtela/Telenora ostao sokiran novim paketima. Umesto da budu povoljniji, kao sto sam ja mozda malo naivno ocekivao, novi paketi su ustvari uglavnom nepovoljniji.

Ostaje samo nada da ce Mobilkom biti pravo osvezenje na trzistu posto me je Telenor, od koga sam to takodje ocekivao, u potpunosti razocarao.
[ kosmosjevrh @ 25.04.2007. 22:10 ] @
Pitam se samo koliko MTS placa pisca za njegove "analize".

Sto se tice cena ne ocekujte da ce Mobilkom doneti nize cene. Oni su bili u MObtelu skoro god. dana i sta smo mi kao korisnici dobili od cena ili bilo cega, nista.
Sad ce neko reci bio je MTS administrator mreze i bla bla, ali sta je bilo pre upada drzave....

Ono sto se od njih moze ocekivati je da za istu lovu ponude malo vise i specificnije usluge ali ce to biti kratkog daha...jedino sto bi moglo da osvezi trziste mobilne telefonije je virtuelni operater.

Ono sto se vidi je da Telenor ozbiljno radi na razvoju novih servisa i da svakog meseca ponudi nesto novo dok MTS ide cenom na sada vec puko zadrzavanje korisnika. Pogledajte im reklame po novinama - to vise lici na kukanje nego na reklamu, mi imamo ovo mi imamo ono ..molimo vas ostanite ...dacemo vam disk Zdravka Colica...a nema veze sto cete baciti karticu i doneti nam stetu od 10 e za licencu po svakom korisniku = 3 miliona eura
[ Slobodan Milivojevic @ 25.04.2007. 22:39 ] @
Niko ne moze da me ubedi da je mt:s povoljniji od Telenora na prepaid-u... Vidim pre par nedelja stigle poruke korisnicima mt:s-a da je svaka druga poruka na tipi tarifi besplatna... Setite se samo kako su navukli ljude sa onim besplatnim porukama od 01 do 02h nocu, pa im mreza pukla skroz...

Nesto ne vidim da telenor mreza lose radi posle uvodjenja omiljenog broja... Drugo, cena SMS poruke je daleko manja na Telenoru ako se uzme tarifni dodatak dodaj SMS...

Sad, postpaid jedna cena i moje vreme su malo lose osmisljeni paketi, jer dati 150 din nizasta... Hmm... Vise Price 500 je ok bar za mene, mada sam idalje na Junioru zbog SMS poruka.

mt:s em losije funkcionise, em je nepovoljniji... Zamislite da u sred Nisa nema GSM signala u cetvrtak popodne i to citavih sat vremena... Kolko me to iznerviralo! Neozbiljni su ovi iz mt:s-a.

Ne znam sta ce biti od 1. juna, ali videcemo... Jos nesto vise od mesec dana je ostalo...
[ Emil Ranc @ 25.04.2007. 23:47 ] @
Citat:
kosmosjevrh: Pitam se samo koliko MTS placa pisca za njegove "analize".

Sram ga bilo, čovek uzeo digitron i izračunao da je stari telenor paket za većinu korisnika bio povoljniji :) A i nepostojanje besplatnih poruka u "više priče" paketima je bzvz. Ajd, ovo može da se nadomesti onim kupljenim porukama, ali se tako, uslovno rečeno, povećava i pretplata. Inače, onaj "omiljeni broj" je stvarno dobra usluga, za onog kome to treba.

@Slobodan Milivojevic
Što se tiče prepaida, Telenor je sada definitivno povoljniji - tu si u pravu. Međutim, prethodnih par poruka bavilo se isključivo postpaidom, i čini mi se da niko nije spominjao da je na polju prepaid usluga Telekom bolji.
[ pisac @ 25.04.2007. 23:57 ] @
@Slobodan Milivojevic
A zamisli, od 3 Telenorova broja koja imam, 2 mi danas nisu radila par sati. I ne samo meni, već i mnogima drugima.

@kosmosjevrh
Inače, ne plaća me MTS, ja mrzim MTS i to iz mnogo razloga, ali na osnovu ovoga što vidim od Telenora mogu slobodno da kažem da je Mobtel do 2004. godine bio mreža nad mrežama čak i na evropskom nivou. Posle 2004. godine je počeo da propada iz raznih razloga. Telenor je samo angažovao marketing stručnjake i druge filozofe da izvuku što veći profit iz postojećeg stanja u kome je Mobtel.

Iako mrzim lopova Karića, moram da odam priznanje da mu je Mobtel bio neverovatno dobar.

Citat:
Emilio Ranchez: Računica ti nije sasvim tačna, a evo i zašto:


Pa, onda nema besplatnih sms-ova, što znači da svaki poslati sms uvećava mesečni račun, a to je onda još nepovoljnije od onoga što sam mislio. To im je znači metoda da te nateraju da doplatiš i za SMS tarifni dodatak. Super, divota jedna.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.04.2007. 00:43 ] @
A da mi se svaki 3-i razgovor naprasno prekine? Kao sto to biva na mt:s mrezi?

Ili da GPRS ne radi par dana? Da korisnik ne moze da dopuni kredit?


Telenor je i sam rekao da stvari mogu biti drugacije (od mt:s)... I one sada to i jesu, pa ljudi birajte
[ renne @ 26.04.2007. 18:44 ] @
Juce se desio veliki kvar i to su omah i objavili, i nije trajao duze od 2 sata
[ ton_majstor @ 26.04.2007. 18:56 ] @
Sekli opet neki GARAGANI?

Elem, gotiva što sam sinoć preko 9863 NAJZAD aktivirao "propuštene pozive", a da mi NIKO nije pola godine rekao ZAŠTO je to "usluga PLUS"?

Nema veze, ljubazni su i povoljni...valjda!
[ renne @ 27.04.2007. 13:53 ] @
Propusteni pozivi su besplatni
[ Vladokv @ 17.05.2007. 07:57 ] @
Sta ce biti sa onim opcijama Telenora ("besplatno telefoniranje" za 180din...) posle onog promotivnog perioda? Da li neko slucajno zna??
[ Slobodan Milivojevic @ 17.05.2007. 13:12 ] @
Nista posebno, samo sto ce poceti po komercijalnim uslovima da daju usluge... Znaci 30 dana za prepaid od dana aktivacije tarifnog dodatka za prepaid, a za postpaid ce poceti da naplacuju punu cenu, a ne pola.

To je sve.
[ kiddou @ 07.06.2007. 16:44 ] @
Btw...mozda vec svi znate...ali chisto da napomenem:

Telenor je snizio cene tarifnih dodataka ( otprilike u isto vreme kad je MTS uveo Postpaid Extra - tj. svoje tarifne dodatke ).

Poshto ja dodajem 200 sms umesto 220 din. sad to koshta 150.

pozdrav
[ andrija87 @ 24.06.2007. 10:32 ] @
pre je bilo da vise puta moze da se "doda sms",ali sada nije tako... to mi je malo bzvz,da sam znao,uplatio bi odmah 400 poruka i cao... a sada... ma cini mi se da oni malo kradu,ali dobro...
[ Dusan Marjanovic @ 23.08.2007. 08:53 ] @
Zašto ja kao biznis korisnik paketa više priče ne mogu da koristim druge tarifne dodatke sem SMS-a? Biznis korisnici su kod Telenora u gorem položaju od privatnih? Na stranu to, što nigde na sajtu ne piše da biznis korisnici ne mogu da koriste recimo omiljeni broj ili internet. Kad pokušam preko sajta javi mi da servis nije dostupan, kad pokušam preko sms-a javi mi da moj tarifni paket ne podržava taj tarifni dodatak, a podrška mi kaže da ja kao biznis korisnik ne mogu da koristim to, ustvari rekli su mi da ne mogu omiljeni broj, pa sam bezveze probao da dodam internet, ali ni to ne može :)
[ acabgd @ 23.08.2007. 09:30 ] @
Telenor ide onom logikom "Biznis korisnici imaju para i sta ce njima dodaci, kad mozemo da ih deremo i ovako".
[ zzviktor @ 23.08.2007. 10:10 ] @
Hehehe telenor... smesno ali oni bi sada naj radije ukinuli tarifne dodatke
jer su uvideli koliko su se presli njihovim uvodjenjem, uvedeni su a zatim
uvodjenjem novih paketa i ukinuti novim korisnicima.

Uvedeni su zbog straha od VIP-a
ukinuti su zbog misljenja telenora da su ne isplativi i da im se mnoooogoooo
visse isplati da
1. Povecaju cenu uspostave veze
2.Povecaju cenu sms poruka
3. Prividno smanje cenu minuta.
4 Obma njivackom kampanjom treba stvoriti prividan utisak kod korisnika da
je minut jeftiniji nego sto to zaista i jeste...Jeste da je ne zakonito ali
ne moze niko da nas kazni jer smo mi strani investitori.

Eto to je recept za uspesno poslovanje u Srbiji.

S postovanjem
Vas Telenor
[ NorthGate @ 24.09.2007. 18:53 ] @
Veliki su to mangupi...
[ zzviktor @ 24.09.2007. 19:51 ] @
pa da li ce nekada i taj toliko hvaljeni telenor da omoguci tarifne dodatke
na post pajd paketima predvidjenim novim tarifnim planom?
[ acebzan @ 26.12.2007. 12:39 ] @
Postovani, od danas se koriscenje tarifnog dodatka "Omiljeni broj" ogranicava na 1000 minuta. Stanje preostalih minuta mozete proveriti unosenjem koda *121*4#

edit: pogresno sam upisao kod za proveru, sad je sve OK.

[Ovu poruku je menjao acebzan dana 26.12.2007. u 17:17 GMT+1]
[ El_Nino @ 26.12.2007. 12:42 ] @
Citat:
acebzan: Postovani, od danas se koriscenje tarifnog dodatka "Omiljeni broj" ogranicava na 1000 minuta. Stanje preostalih minuta mozete proveriti unosenjem koda *123*4#


I ja sam dobio isto :(

Koji prepaid paket da kupim, da aktiviram Omiljeni Broj na njemu, na kojim prepaid paketima je to moguce? Uzecu jos jednu karticu kad potrosim ovih 1000 minuta...
[ acebzan @ 26.12.2007. 12:44 ] @
Na prepaid zaboravi.
[ agasoft @ 26.12.2007. 12:49 ] @
Opa bato. Znači, to je istina. Ja sam se jutros zezao sa USSD Kodovima, i to
sam provalio. Taman htedoh da pitam, a ono ti napsa. Hvala puno
[ El_Nino @ 26.12.2007. 12:49 ] @
Zezas me da na novim prepaid paketima nema tarifnih dodataka?

Mozda ce sad da ih ubace kad su stavili ovo ogranicenje na omiljeni broj
[ pisac @ 26.12.2007. 12:57 ] @
Nije *123*4# već *121*4#
[ Slobodan Milivojevic @ 26.12.2007. 14:29 ] @
Sve moze samo za pare (C) Telenor 2007.

Dakle, posle duzeg razgovora sa call centrom Telenora, evo sta sam saznao:

Za prepaid pakete vazi ogranicenje na 1000 minuta, i dok god ne potrosite 1000 minuta pozivi ka omiljenom broju vam se tarifiraju sa 99,99% popusta, a kad ih prekoracite onda se tarifiraju standardno. SMS poruke su uvek sa popustom. Prvi minut razgovora se racuna kao ceo (biva naplacen kao ceo sa 99,99% popusta, i oduzima se ceo od 1000 minuta).

Za postpaid paket recimo jedna cena broj minuta ka omiljenom broju je neogranicen, i svi pozivi se tarifiraju sa 99,99% popusta. Primenjuje se sekundno tarifiranje.

Dolazimo do zakljucka da korisnik idalje moze telefonirati sa omiljenim brojem bez ogranicenja, ali mora da bude postpaid korisnik na paketima jedna cena / moje vreme / vise price. Sto u prevodu znaci da je naj jeftinije neograniceno telefoniranje sa omiljenim brojem 150 + 123 + pdv = 322din/mesec.

Dakle sve moze samo za pare.

P.S. Jos uvek je moguce potpisati postpaid ugovor na pakete jedna cena / moje vreme / vise price.

P.P.S. Inace su "seLci". Verovatno naj neverovatniji prepaid... Unistavaju ga sistematski.
[ anon142305 @ 27.12.2007. 00:04 ] @
Zaista sam razočaran ovim ograničenjem na 1000 min...
Posle zaokruživanja po minuti, jednostavno ne mogu da razumem šta je ovo Telenoru trebalo?!?
Jel Telenor namerno tera ljude sa pri pejda?
Ne znam za ostale, ali mene ovakvi postupci neće oterati sa pri pejda, već od Telenora.
U stvari, jedino me je i usluga Omiljeni broj držala kod ovog mobilnog operatera. Videću kakva je (ova) usluga kod konkurenata, ali ćemo najverovatnije i ja i devojka preći na četvorku...

//edit: Ispravljena greška u kucanju - umesto pre pejd, stajalo je post pejd.

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 27.12.2007. u 08:55 GMT+1]
[ lukeguy @ 27.12.2007. 02:20 ] @
Ovo ograničenje je za PRE paid korisnike, ne za post paid.
[ anon142305 @ 27.12.2007. 07:51 ] @
@ lukeguy
Da, jeste. Pogrešno sam otkucao! Od nerviranja pogreših. :)
Sad ispravih...
[ vojchitza @ 27.12.2007. 08:52 ] @
meni su juche chak i kredit skinuli kod pozivanja omiljenog broja
u korisnichkom servisu su izjavili samo da ce da proslede reklamaciju???

je l ovo proverena informacija da je kod post paid paketa 'jedna cena vishe priche moje vreme', ostalo neogranicheno vreme, 24/7 a ne samo 1000 min ogranichenja za ovaj dodatak?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2007. 09:12 ] @
Citat:
vojchitza:je l ovo proverena informacija da je kod post paid paketa 'jedna cena vishe priche moje vreme', ostalo neogranicheno vreme, 24/7 a ne samo 1000 min ogranichenja za ovaj dodatak?


To je informacija koju sam dobio od operatera Telenor call centra. Da je besplatan poziv, pozvao bi ponovo da proverim, ali ovog meseca sam vec 3-4 puta zvao 9863 i nemam nameru da im poklanjam vise novca
[ agasoft @ 27.12.2007. 11:21 ] @
ALi, opet su bolji od konkurencije. Telekom, oko 140 dinara, plus za svaki
započeti poziv 1.77 din, plus poruke nisu besplatne... Dakle, pored 140
dinara, ne smeš da imaš manje od dva dinara, dok ja na telenoru, i sa 0.00
mogu da pozovem i pišem svom Omiljenom broju!
[ Iksi @ 27.12.2007. 12:21 ] @
mpravo tako, ziveo mts :))). jedino mi se kod njih ne dopada sto usluga
omiljeni broj nije bas za postpaid korisnike jer pocinje tek kad istrosis
besplatne minute sto je malo bzvz.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2007. 16:59 ] @
Ja to gledam kao poskupljenje usluge omiljeni broj za one koji trose vise od 1000 minuta ka istom broju. Vrlo lako moze da se desi da potpisem jos jedan postpaid uguvor sa njima (paket Jedna cena) jer je kod konkurencije usluga ipak smesna. Na postpaidu je 100x skuplja, a na prepaidu se placa uspostava veze...

Jbg... nema vise za ~150 din, sad je 322din :( ali sta da se radi.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2007. 22:26 ] @
Najgora stvar koju su uradili je da su dodsadasnji saobracaj (ostvaren pre promene) oduzeli od 1000 minuta. To je bas podlo.

I ako sam lepo razumeo ljude iz Telenora, 100 minuta je za mesec dana, ali ne od momenta aktivacije, nego kalendarski mesec... Nemojte me drzati za rec, mozda nisam lepo razumeo.
[ Winston Wolf @ 28.12.2007. 08:50 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Najgora stvar koju su uradili je da su dodsadasnji saobracaj (ostvaren pre promene) oduzeli od 1000 minuta. To je bas podlo.

I ako sam lepo razumeo ljude iz Telenora, 100 minuta je za mesec dana, ali ne od momenta aktivacije, nego kalendarski mesec... Nemojte me drzati za rec, mozda nisam lepo razumeo.


U post-paidu je kalendarski mesec (zbog obračunskog perioda), u pre-paidu je 30 dana.

Moje insajderske informacije mi govore da su morali da urade ovo zbog bukvalno NEVEROVATNE količine saobraćaja koju su pravili korisnici prema omiljenom broju, što im je zauzimalo ogromne kapacitete mreže.

Ljudi su inače ovu uslugu koristili za najneverovatnije stvari (npr. bebi-alarm => beba spava, keva i ćale nazovu broj koji su definisali kao omiljeni, ostave mobilni kod bebe u sobi i odu u komšiluk na kafu. Ako se beba probudi, odmah će čuti...).

Ono što se nameće kao zaključak kod naših operatera je da, kako bi se zaštitili od velikog broja zloupotreba raznih usluga, moraju da rade stvari koje idu i na uštrb savesnih korisnika. Uzmite za primer uslove kupovine aparata na 24 meseca, kao i činjenicu da je VIP bio primoran da usred kampanje menja uslove znatno na štetu korisnika, jer su imali veliki broj aparata koji je bio prodat nepostojećim ličnostima... Pa zatim kod Telenora imate obavezu uplate depozita ili izmirenja barem 3 mesečna računa da bi vam bio aktiviran roming... Ima toga još mnogo, ali ne mogu da se setim.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.12.2007. 10:21 ] @
Ali to ne opravdava Telenor sto je oduzeo saobracaj ostvaren pre uvodjenja limita.

Ja recimo ovu uslugu koristim, jer se cesto cujem sa osobom koja nije u mom gradu, tako da je to najbolje resenje, i sta znam mozda 2000-2500 minuta mesecno pricamo, oko 1h dnevno...

jbg... jedino mi ostaje da predjem na postpaid i da placam sve te razgovore 332 din :)

strasni su.
[ draganbg82 @ 28.12.2007. 14:21 ] @
"Postovani, imate xxx neiskoriscenih minuta ka 0miLJnom broju."

Hajde da merimo vreme, koliko ce im trebati da izmene ovo OMILJNOM.
[ agasoft @ 28.12.2007. 17:43 ] @
Ja sam mislio da je to neka greška do mog telefona...
[ ppavlovic @ 09.01.2008. 00:19 ] @
Citat:
P.S. Jos uvek je moguce potpisati postpaid ugovor na pakete jedna cena / moje vreme / vise price.


Ja sam bio danas do lokalnog Telenor predstavnistva i pitao sam ih da li mogu da prebacim svoj stari prepaid broj (tarifa Jedna Cena) na postpaid Jedna Cena. Teta koja radi tamo mi je rekla da to nije moguce i da mora da se potpise ugovor sa nekim od novih tarifa koje ne ukljucuju tarifne dodatke (ono sto me zanima je "Omiljeni broj").

Da li je neko uspeo da potpise nov ugovor sa starim tarifama ili da prebaci svoj stari prepaid pakete na postpaid?

[ pmatun @ 31.01.2008. 23:19 ] @
Jeste li videli ovu novost???

Uz mesečnu pretplatu od 99 dinara, razgovarajte sa omiljenom osobom po ceni od samo 0,5 dinara po minuti.

Uspostavljanje veze se naplaćuje prema tarifnom paketu korisnika.
Prikazane cene ne uključuju PDV.
Ladno su uveli da se placa poziv ka omiljenom broju i minut razgovora 0.5din...
Mnogo su jadni...uzimaju toliku lovu, a ovu uslugu koja je bila jedina nagrada za koriscenje najlosijeg mobilnog operatera ukidaju...ma prelazim na drugu mrezu...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.02.2008. 00:51 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...tarifnog-dodatka-Omiljeni-broj
[ MP3MP3 @ 01.05.2008. 22:04 ] @
A od kada to za Fleksi, Prenesi, Start postoji mogucnost koriscenja tarifnih dodataka, da li su se setili i da malo obraduju korisnike posle 100 godina ? Lepo da i nesto dobro kopiraju od mt:s-a. Ili to postoji odavno a ja nisam znao, izvinjavam se u tom slucaju ...
link : http://www.telenor.rs/?section=private&page=3460
[ Slobodan Milivojevic @ 01.05.2008. 22:32 ] @
Vidi vidi... Sad Prenesi, fleksi i start moze?

Ajd sutra zovem 9863... Steta pa na biz:net kartici imam 10MB neta inace bi doplatio 5MB neta

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 02.05.2008. u 10:12 GMT+1]
[ Gayo @ 02.05.2008. 09:25 ] @
Meni se cini da su oni to tamo dopisali samo radi omiljenog broja koji je dozvoljen na novim paketima. Za ostale dodatke nisam bas tako siguran.
[ MP3MP3 @ 02.05.2008. 10:28 ] @
Citat:
Gayo: Meni se cini da su oni to tamo dopisali samo radi omiljenog broja koji je dozvoljen na novim paketima. Za ostale dodatke nisam bas tako siguran.


link : http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3460

Citat:
Telenor je uveo uslugu pod nazivom Tarifni Dodaci. Usluga je namenjena korisnicima tarifnih paketa Jedna cena, Fleksi, Prenesi, Start, Moje vreme i Više priče, koji sada mogu dodatno prilagoditi svoje tarife i uštedeti.

Postpaid korisnici Tarifne dodatke plaćaju na mesečnom nivou.

Za prepaid korisnike, svaki tarifni dodatak važi 30 dana od dana aktivacije, ili dok ga korisnik ne potroši.

[ Gayo @ 02.05.2008. 12:44 ] @
Pa da, ok. Tu su naveli koji paketi mogu koristiti barem neki od tarifnih dodataka. Na svakom dodatku pojedinacno pise za koje pakete vrede. Prenesi i Flexi se navode samo na Omiljenom broju. Da li je to tako ili je samo sajt (kao sto to obicno biva) lose azuriran nebi znao.
[ owim @ 05.05.2008. 17:41 ] @
"obavestavamo Vas da je samo tarifni dodatak Omiljeni broj omogucen uz sve pakete iz ponude Telenora za fizicka lica.
Ostali su jos uvek dostupni samo uz paketa Jedna cena, Moje Vreme i Vise price."
[ MP3MP3 @ 01.08.2008. 15:07 ] @
Kada su uveli Tarifne dodatke, mislio sam da ce brzo da ukinu, ali ne, traju jos uvek, sto je za pohvalu, dodaci su im spas za prepaid... Samo je steta sto za njih nezna 99% korisnika...
[ zALFex @ 08.09.2008. 08:41 ] @
Telenor bi sada morao da omoguci internet tarifne dodatke kako bi sprecio prelazak korisnika mobilnog interneta na 066.
[ zALFex @ 02.11.2008. 22:07 ] @
U Telenorovoj ponudi vise nema tarifnog dodatka "Dodaj vecernje razgovore".
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3460
[ MP3MP3 @ 02.11.2008. 23:30 ] @
PA i onako ih skoro niko nije ni koristio...
[ zzviktor @ 03.11.2008. 06:03 ] @
Ovo moze da znaci samo dve stvari
1.Ili se priprema novi bolji dodatak kao sto je kod mts dodaj razgovore u
mrezi...
2 ili ce mo biti svedoci jos jednog brutalnog poskupljenja kao sto je to
slucaj kod vipa.
[ Gayo @ 03.11.2008. 09:28 ] @
Ako pripremaju taj novi dodatak za razgovore u mrezi nadam se da oni nece vaziti samo za stare pakete kao sta je to za internet i sms dodatke.
[ MP3MP3 @ 03.11.2008. 09:46 ] @
Ne verujem da spremaju nesto novo od dodataka.
Verovatno posto imaju promocije ukidaju dodatak. To im nije prvi put, setite se omiljenog broja koga su vremenom sve vise ogranicavali da bi ga na kraju unistili potpuno. Znamo da promocije i povoljnosti ne idu zajedno, moraju da imaju promocije jer vidite da ih ima i konkurencija. Tako da me cudi da jos postoji dodaj sms, koji je povoljan za one koji trose u ponudjenom broju sms-ove.
[ 2fAst4aNY1 @ 01.12.2008. 09:35 ] @
Da li tarifni dodatak "Dodaj SMS" mogu da aktiviraju korisnici Prenesi paketa?Imam ga omogucenog na portalu!
[ zzviktor @ 01.12.2008. 09:45 ] @
Postovani tarifni dodatak sms ne mogu aktivirati korisnici prenesi tarifnog
profila, zato sto su poruke vec ukljucene u tarifni profil koji koristite.
[ MP3MP3 @ 01.12.2008. 09:45 ] @
Citat:
2fAst4aNY1: Da li tarifni dodatak "Dodaj SMS" mogu da aktiviraju korisnici Prenesi paketa?Imam ga omogucenog na portalu!


Do sada nije moglo, jedino ako su nesto promenili, ali sumljam, za PRENESI moze samo omiljeni broj (sa 0.5din/min)
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2008. 10:15 ] @
Na portalu postoje svi tarifni dodaci, ali se ne mogu aktivirati. Ja bi odavno "dodao internet".
[ dusan2309 @ 07.12.2008. 21:09 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Na portalu postoje svi tarifni dodaci, ali se ne mogu aktivirati. Ja bi odavno "dodao internet".



Tarifni dodatak „Omiljeni broj“ može se aktivirati i putem govornog automata pozivom na broj 063/9863 (opcija 1,2,1,3 za postpaid korisnike; opcija 2,2,1,3 za prepaid korisnike). (izvor ovoga je http://www.telenor.rs/?section=private&page=3462, deo Uslovi korišćenja)

Razgovor sa broje 063/9863 je besplatan, jedino se naplacuje razgovor sa operaterom 10 din bez obzira na duzinu razgovora sa operaterom.



[Ovu poruku je menjao dusan2309 dana 07.12.2008. u 22:31 GMT+1]
[ dusan2309 @ 07.12.2008. 21:19 ] @
Promocija "posle drugog minuta besplatni razgovori (u mrezi)" za prepaid vazi i za omiljen broj, tj. cena poziva od 2 minuta ka omiljenom broju je 2*1.18+1.5*1.18= 4.13 din sto je dosta povoljno.
Tj., razgovarate sa omiljenim brojem od 2 do 60 min po ceni od samo 4.13 din.

Ponovo je koriscenje tarifnog dodatka "omiljen broj" DOSTA POVOLJNO.
[ Aleksandar Ilić @ 10.12.2008. 20:28 ] @
Dodaj Internet na portalu postpaid broja:


Dodaj Internet na portalu prepaid broja:


Dodaj Internet na sajtu Telenora:


Spremaju promene. Možda će omogućiti svima. U stvari hoće sigurno, jer je najjeftiniji dodatak 590 din + pdv.

Izmena: Hm, cene novih tarifnih dodataka su iste kao cene za Telenor Internet. Da li će slogan biti: ''Od sada, Telenor Internet na vašem postojećem broju! Fenomalno, zar ne? Za više informacija pozovite 9863.'' :)
[ Slobodan Milivojevic @ 10.12.2008. 23:06 ] @
Pu, mogli su da stave 100MB za 250 dinara, to bi i uzeo.
[ zzviktor @ 11.12.2008. 00:43 ] @
cemu ovaj komentar
[ BioSQUAD @ 11.12.2008. 00:59 ] @
Ako aktiviras Omiljeni na prenesi, neces potrositi besplatne minute, nego platis 0.5 din/min za svaki razgovor.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 11:28 ] @
Proverio sam u Telenor shopu, moguce je dodati internet pakete sa portala na sve postpaid pakete, takodje je moguce dodati SMS na prenesi recimo, ali se prvo trosi osnovni SMS pa tek onda dodati, a stanje tarifnih dodataka se dobija na *311# u povratnoj SMS poruci, i azurno je koliko i stanje za sam postpaid paket.

Ovo je odlicna novost iz Telenora.
[ Aleksandar Ilić @ 12.12.2008. 11:39 ] @
Potvrđujem informaciju o internet tarifnim dodacima. Za prepaid ostaju stari paketi.
A ovo je baš super što su omogućili Dodaj SMS na Prenesi pakete, samo se nadam da neće to biti maska za tarifiranje 60+30. :)
[ zzviktor @ 12.12.2008. 11:48 ] @
Postovani ovaj tarifni dodatak nije omogucen za vas tarifni paket...

Prenesi 325

Kako ti se SLOBO to desilo da te dez informisus
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 11:53 ] @
Evo sad sam i sam pokusao da aktiviram 300MB interneta na svom broju i nazalost nije uspelo. Izgleda da je prodavac u Telenor shopu ipak imao pogresne informacije :(

Ja sam samo preneo ono sto je on meni rekao. Nazalost to nije tacno. Jos jednom se izvinjavam svima.
[ Aleksandar Ilić @ 12.12.2008. 12:19 ] @
Hteo sam da aktiviram Dodaj Internet 300 na prepaid broj, rekli su da može, probao sam, nije uspelo, poslao sam opet Email Telenoru i odgovorili su mi:
Citat:
Izvinjavamo se na pogresnoj informaciji u vezi tarifnog dodatka Dodaj Internet 300 od 590,00 dinara koji se odnosi samo na postpaid korisnike. Za prepaid korisnike tarifni dodatak Dodaj Internet je nepromenjen, 5 MB za 160 din, 10 MB za 250 din, 50 MB za 720 din.

Možda nisu stigli (zaboravili) na Portalu da dozvole.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 12:21 ] @
Ja sam postpaid korisnik paketa prenesi i nisam uspeo da aktiviram internet preko portala. Videcemo.
[ agasoft @ 12.12.2008. 12:47 ] @
A na kojim postpaid paketima je dozvoljeno korišćenje ovih tarifnih internet
dodataka_?
[ zzviktor @ 12.12.2008. 13:13 ] @
Slobodane Milivojevicu nije problem u tebi nego u njihovoj ne
obavestenosti...

SUVISE SU ISTI!
[ zzviktor @ 12.12.2008. 13:34 ] @
Nove t.d. nece dozvoljavati za stare korisnike, takodje nece praviti za
prenesi t.d za sms i minute, jer oni imaju vec u paketu besplatan sms i
minute...
[ pitikovski @ 12.12.2008. 14:14 ] @
Kako mislis nece dozvoljavati nove TD za stare korisnike??
Ako sam ja na primer na paketu Prenesi 325 necu moci da koristim nove TD,ali ako odjavim broj i uzmem novi na istom paketu,onda cu moci da koristim nove TD ?
Da li sam dobro shvatio?
[ zzviktor @ 12.12.2008. 14:52 ] @
Mislio sma na stare tarifne pakete
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 15:09 ] @
Znaci da ce na prenesi moci internet?
[ zzviktor @ 12.12.2008. 15:25 ] @
Po recima back office iz telenora moze i sada...
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 18:07 ] @
Pa to mi je rekao i radnik u Telenor shopu, izgleda da jos nije moguce sa portala nego samo licno. Mada na 9863 su mi rekli da ne moze?

Da sacekamo mi par dana, pa ja lepo odem i zatrazim da mi aktiviraju dodatak 300MB.
[ night_shaddow2003 @ 16.12.2008. 21:33 ] @
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3463
eto linka
eto i odgovora
* Poštovani korisnici, obaveštavamo vas da su u pripremi novi tarifni dodaci Dodaj Internet. Tarifni dodaci opisani na ovoj stranici nisu dostupni.

Sacekajte nove tarifne dodatke Dodaj Internet, radi se na tome.
[ zALFex @ 18.12.2008. 20:31 ] @
Da li je neko uspeo da aktivira nove internet tarifne dodatke? I da li oni vaze i za prenesi pakete?:)
[ AnaIvanovicFan @ 19.12.2008. 14:37 ] @
Novi Dodaj internet tarifni dodaci
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3463

Ovi tarifni dodaci vaze za:
*PREPAID: Jedna cena, Moje vreme, Vise price
*POSTPAID: Svi tarifni paketi
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2008. 19:04 ] @
Kad bi jos postojao neki dodatak od 100MB za recimo 250 dinara za postpaid to bi bilo idealno. Ovako cu videti.

Inace cene su identicne kao i za Telenor internet sto je pohvalno (pricam za postpaid).
[ zALFex @ 20.12.2008. 09:06 ] @
Slazem se da nedostaje neki paket od 100MB.
Mislim da je 066 premium uticao na ovo.
Kada bi jos sms dodatak omogucili za prenesi...
[ owim @ 20.12.2008. 11:37 ] @
Šteta što Telenor ne nudi na Prenesi tarifi i ostale dodatke - Dodaj SMS, Dodaj razovore (u mreži, a može i van mreže). Vidim da su omogućili Omiljen broj u Prenesi tarifi.

Kad bi dodali dodatke za Prenesi i to dodatke čiji bi presek stanja postojao (za razliku od MTS-a), a po MTS cenama (koje su super za dodatke) onda bi njihov postpaid u svemu bio bolji: em se prenosi, em realan upit stanja, em upit radi ceo mesec, em tarifni dodaci.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.12.2008. 23:22 ] @
Pa ne znam da li postoji provera za internet tarifni dodatak u ovom trenutku, ali za sve ostalo provera radi savrseno. Samo kad bi dodali jos SMS, mada meni licno nije neophodan ovaj dodatak jer se savrseno uklapam sa SMS porukama u paket koji imam.

Ipak ne mogu biti u svemu bolji, tj mogu, ali mozda i ne zele?
[ AMD @ 26.12.2008. 15:30 ] @
Da li je vremenski ograniceno trajanje tog dodatka, tipa dodaj internet 5GB,ili ga mozemo trositi recimo 2god dok ga ne potrosimo?
[ stil @ 26.12.2008. 20:22 ] @
Traje 30 dana od dana uplate.
[ owim @ 01.01.2009. 10:06 ] @
Ako aktiviram tarifni dodatak Dodaj Internet u Prenesi paketu, da li mogu da imam uvida u njegovu potrošnju (real-time ili bar povremeno)?
[ stil @ 01.01.2009. 11:20 ] @
Proveravas sa *121*2#
[ owim @ 02.01.2009. 01:01 ] @
Citat:
Proveravas sa *121*2#

Znači istim USSD kodom kao kad na pripejdu dodaš tarifni dodatak, čija se potrošnja registruje u realnom vremenu?

Hoće li biti omogućen i Dodaj SMS dodatak za Prenesi?
[ hypnotic85 @ 02.01.2009. 12:52 ] @
Mene interesuje kad ce uvesti da se kupe minuti,ali ka svim mrezama,kao bundle za 30 dana.
Kod nas su svi operateri copy paste nikad da vidimo nesto novo.
[ dtikvicki @ 06.01.2009. 18:58 ] @
Ne postoji ni jedan kod za proveru stanja internet dodatka na prenesi paketu. Jedini nacin da se ustanovi da je prekoracen tarifni dodatak jeste povecano uvecavanje stanja koje gledamo preko koda *311#.
[ dtikvicki @ 06.01.2009. 19:18 ] @
Da li neko zna kako radi mini opera? Kada se ucita stranica, da li se opera skida sa gprs-a ili ostaje non stop nakacena, sve dok se ne iskljuci ta aplikacija? Ovo pitam jer se internet tarifni dodaci zaokruzuju na 100kb. Hteo bih da znam da li mi se isplati koriscenje opere ili je bolje da koristim wap pretrazivac?

Unapred se izvinjavam ako sam ovo pitanje postavio ovde a trebao sam na nekom drugom delu foruma. Nisam siguran. Hvala.
[ zALFex @ 06.01.2009. 19:31 ] @
Telenor internet paketi se zaokruzuju na 100kb, a tarifni dodaci prema tarifnom paketu - dakle nema zaokruzivanja. Tako pokazuje i moja specifikacija.
Jedna konekcija traje dok Opera mini radi, osim ukoliko ne dodje do nekog tehnickog problema ili softverskog izuzetka.
[ dtikvicki @ 06.01.2009. 19:46 ] @
Hvala na odgovoru za mini operu. A tarifiranje internet tarifnog dodatka, prema onome sto su meni rekli, danas, u call centru, se zaokruzuje na 100kb.
[ dusan2309 @ 01.06.2009. 13:17 ] @
Od 1. juna se menjaju cene za aktivaciju tarifnih dodataka zbog uvodjenja poreza na upotrebu mobilnih telefona.
Cene aktivacije za tarifni dodatak "Dodaj Internet" za prepaid su ostale iste.
Cene aktivacije za tarifni dodatak "Dodaj Internet" za postpaid su promenjene.
Info: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3460
[ espresso @ 01.06.2009. 20:01 ] @
Promenjen je dodatak od 250 mega na pripejdu. Sad je 690 dinara.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 20:02 ] @
Da, jos nisu azurirali sajt.
[ zzviktor @ 01.06.2009. 20:27 ] @
kako to od 590 na 690 meni to ne lici na 10%
[ dusan2309 @ 01.06.2009. 22:06 ] @
Citat:
espresso: Promenjen je dodatak od 250 mega na pripejdu. Sad je 690 dinara.

250 MB kosta 590 din a ne 690 din.

Dodaj Internet (prepaid) - 250 MB- 590 din
Dodaj Internet (postpaid) - 300 MB - 590*1.28 = 755 din

Citat:

Info: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449

Prepaid korisnici:
Tarifni dodatak/Količina podataka/Cena*
Mali - 50 MB- 290,00
Srednji - 250 MB - 590,00
Veliki - 1 GB - 1290,00

*Cene su prikazane u dinarima. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu.


Postpaid korisnici:
Dodaj Internet Količina podataka Cena**
Mini - 300 MB - 590,00
Standard - 2 GB - 1290,00
Veliki - 5 GB - 1990,00
Ogromni - 10 GB - 3590,00

**Cene su prikazane u dinarima. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.
[ pinkpanterr @ 01.06.2009. 22:17 ] @
Citat:


Citat:
Prepaid korisnici:
Tarifni dodatak/Količina podataka/Cena*
Mali - 50 MB- 290,00
Srednji - 250 MB - 590,00
Veliki - 1 GB - 1290,00

*Cene su prikazane u dinarima. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu.


mogli bi sad da produže rok ili da ga ukinu, 60.dana je malo.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 23:20 ] @
Ako bi ukinuli rok, koja bi onda poenta bila manjih dodataka? Uplatis 1GB, trosis dok ne potrosis?

Ja mislim da prepaid korisnik koji na mobilnom koristi internet za 145 dinara mesecno dobija 25MB saobracaja sto je dovoljno za wap/im na telefonu. Zahtevniji korisnici imaju vece dodatke.

Mislim da sto se prepaida tice, i internet dodataka, da je ovo prilicno ok. Naravno uvek moze i bolje.
[ pinkpanterr @ 02.06.2009. 00:46 ] @
radi poređenja..
-uplatiš kredit od 50.din i traje ti 11.meseci
-uplatiš 290.din-50.mb i traje ti 2.meseca

u tome je poenta

mada se sećam mobtela..
-kad su na tri meseca morao da uplaćuješ debele pare da bi održao prepaid broj,
-kupovao broj od 80. do 110. DM.
-zamena broja 1000.din..itd.
-da, nema sumnje, to su smislile iste barabe.
[ espresso @ 02.06.2009. 07:56 ] @
Citat:
dusan2309:250 MB kosta 590 din a ne 690 din. 

Da se ne vrtimo u krug,
Citat:
U pripejd ponudi za Telenor Internet biće promenjena samo cena Srednje dopune (250 MB) i Srednjeg tarifnog dodatka (250 MB) i iznosiće 690 dinara sa PDV-om i Porezom na upotrebu mobilnog telefona.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6617&pn=1
[ Kiza KG @ 09.07.2009. 22:00 ] @
Mala pomoc...zanima me iskustvo oko tarifnog dodatka dodaj sms,kojom se brzinom realizuje zahtev ako se posalje putem poruke,i jel moze preko portala da se aktivira taj dodatak,procitao sam neke postove da je mts u rasulu sto se toga tice....unapred hvala
[ evolution @ 10.07.2009. 09:03 ] @
Zahtev se realizuje real-time, odnosno bilo da ga aktivirate putem SMS poruke, koda *111#, pozivom Call Centra ili preko Portala Moj Telenor, bice aktiviran istog momenta.
[ storky @ 30.07.2009. 13:13 ] @
kako da odjavim promonte roaming?? kad otkucam Promonte Stop i posaljem na 7724 dobijem poruku da sam pogresno formulisao tekst poruke
[ evolution @ 01.09.2009. 13:51 ] @
Tarifni dodatak / Dodaj Internet: Niže cene više gigabajta! http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449&pn=1
[ Slobodan Milivojevic @ 01.09.2009. 14:37 ] @
Uvedite manje dodatke za postpaid, hocete li?
[ DR83 @ 01.09.2009. 23:51 ] @
Cekaj, a sta je tu manje kada je bilo ->

Citat:
Prepaid korisnici:
Tarifni dodatak/Količina podataka/Cena*
Mali - 50 MB- 290,00
Srednji - 250 MB - 590,00
Veliki - 1 GB - 1290,00


?
[ milanpavke @ 02.09.2009. 09:02 ] @
Vec nekoliko meseci 250MB kosta 690 dinara.
[ agasoft @ 02.09.2009. 09:16 ] @
Pa za nas prepaid ništa, smanjivali nam jednom, prvo treba da smanje
postpaidu još pet puta, pa nama jednom, kako bi postpaid bio deset puta
jeftiniji
[ espresso @ 03.09.2009. 13:59 ] @
Postpejdu zaista trebaju manji dodaci. Zamisli onoga što uzima 15 GB kao dodatak i muči jadan telefon. Ne znam ko bi se pre odlučio za tu varijantu umesto da uzme drugu karticu i poseban modem.
Ali evo, ipak sam uspeo da se setim jednog primera. Neko ko je navikao da sedi na netu ceo dan otišao na odmor u planinu i zaprepastio se što tamo nema adsl-a. Onda izvadi svoj laptop i na brzinu aktivira dodatak na broju. I eto, umesto da se odmara na toj planini on će da krcka 15GB.

Kažem, stvarno ne vidim praktičnu primenu ovako velikih dodataka a da ujedno s druge strane nema malih.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.09.2009. 14:28 ] @
250din za 100MB bi bilo stvarno odlicno, ako kojim cudom ne planiraju da ubace MB u postpaid pakete.
[ scylerx @ 03.09.2009. 19:57 ] @
Hoćeš reći da jednog dana ne bi video smisao u uvođenju flat rate po pitanju net-a?
Daj prestanite da cepidlačite, vreme kada nije bilo nikakvih tarifnih dodataka nije bilo tako davno...
Naravno da je interes operatora da korisnik ili nepotroši sve ili da prekorači pakete u minutama, porukama, net-u... etc.
Eto vam mt:s prepaid i vip-ov post i prepaid pa se njima žalite na tarifne dodatke.
[ espresso @ 03.09.2009. 20:39 ] @
Citat:
Naravno da je interes operatora da korisnik ili nepotroši sve ili da prekorači pakete u minutama, porukama, net-u... etc.

Slažem se ali to nije i moj interes. Zato ću uvek da zastupam interes korisnika. Trenutno bih voleo da vidim manje dodatke u ponudi.
[ operic @ 23.09.2009. 17:07 ] @
ja sam na paketu "poruke".
da li mogu da koristim tarifni dodatak "dodaj sms" i da dodam npr jos 400 smsova za 280 din ?
[ espresso @ 23.09.2009. 17:18 ] @
Za nove pripejd tarife ne važi tarifni dodatak sa porukama. Izgovor: "Paketi su već osmišljeni da budu povoljni".
[ maliliki @ 02.11.2009. 13:51 ] @
Imam prijatelja kome svakog meseca stiže ponuda da za uplatu od 200 dinara dobija mesec dana besplatne razgovore u mreži, a tih 200 dinara ostaju na računu.
[ evolution @ 01.12.2009. 23:25 ] @
Kvota besplatnog Internet saobraćaja u tarifnom dodatku "Veliki" za prepaid korisnike je povećana na 2GB uz istu cenu od 1290 dinara.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449
[ nemanja.b @ 10.03.2010. 15:41 ] @
Pošto je mt:s danas smanjio cene svojih internet tarifnih dodataka, sada Telenor ostaje ubedljivo najnepovoljniji za korišćenje interneta na mobilnom telefonu, sa redovnom cenom od preko 50 din po MB i najjeftinijim "dodatkom" (ako se za dodatak pretplati može smatrati nešto što je skuplje od same pretplate) od preko 750 din i zaokruživanjem na čak 100kB! Ako pod hitno ne urade nešto po ovom pitanju odleteće im svi korisnici koji sem poziva i poruka imaju potrebu da povremeno odu na internet ili provere mail preko mobilnog telefona.

sa telekomovog sajta:
"Ukoliko aktivirate DATA tarifni dodatak, umesto dosadašnje količine za prenos podataka od 12 MB, 30 MB, 60 MB i 120 MB,
sada Vam je na raspolaganju 50 MB, 300 MB,1GB i 3GB po ceni od samo 100, 400, 800 i 1200 dinara,
u zavisnosti od količine za koju se opredelite."
http://www.mts.telekom.rs/inde...an-pospaid-extra-internet.html

[Ovu poruku je menjao nemanja.b dana 10.03.2010. u 21:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nemanja.b dana 10.03.2010. u 21:10 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2010. 15:54 ] @
Bas bi uzeo 50MB za do 150din cene kod telenora.
[ agasoft @ 10.03.2010. 16:36 ] @
Još samo kad bi to bilo u prepaidu...
[ scylerx @ 11.03.2010. 11:45 ] @
Citat:
nemanja.b: Pošto je mt:s danas smanjio cene svojih internet tarifnih dodataka, sada Telenor ostaje ubedljivo najnepovoljniji za korišćenje interneta na mobilnom telefonu, sa redovnom cenom od preko 50 din po MB i najjeftinijim "dodatkom" (ako se za dodatak pretplati može smatrati nešto što je skuplje od same pretplate) od preko 750 din i zaokruživanjem na čak 100kB! Ako pod hitno ne urade nešto po ovom pitanju odleteće im svi korisnici koji sem poziva i poruka imaju potrebu da povremeno odu na internet ili provere mail preko mobilnog telefona.

sa telekomovog sajta:
"Ukoliko aktivirate DATA tarifni dodatak, umesto dosadašnje količine za prenos podataka od 12 MB, 30 MB, 60 MB i 120 MB,
sada Vam je na raspolaganju 50 MB, 300 MB,1GB i 3GB po ceni od samo 100, 400, 800 i 1200 dinara,
u zavisnosti od količine za koju se opredelite."
http://www.mts.telekom.rs/inde...an-pospaid-extra-internet.html

[Ovu poruku je menjao nemanja.b dana 10.03.2010. u 21:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nemanja.b dana 10.03.2010. u 21:10 GMT+1]


Ti zaboravljaš kako očajno rade druge dve mreže, da je mt:s zatrpan reklamacijama, a vip ti nema umts pokrivenost da bi se net i koristio, dok god je tako prave konkurencije nema, dok je SEKe i DEKe neće biti značajnijih pomaka, tako je već duže od godinu dana.
[ evolution @ 01.06.2010. 15:05 ] @
Novi Telenor "Dodaj Internet" tarifni dodatak za post paid korisnike: Mobi

Opširnije: http://bit.ly/9ErIQB
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2010. 16:30 ] @
wohoho odlicno! ovo uzimam odmah!

kupljeno!

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.06.2010. u 18:09 GMT+1]
[ DR83 @ 01.06.2010. 17:52 ] @
Bravo!
[ genesys @ 29.07.2010. 07:25 ] @

Postoji li mogucnost za postpaid korisnike sa aktiviranim dodatkom za internet da provere koliko "imaju" preostalog protoka ? Na sajtu ne pise nista za postpaid, a i sta pise bolje da ne pise posto su stranice u blagom haosu od kontradiktornih informacija.
[ espresso @ 29.07.2010. 13:46 ] @
Nisu to omogućili. Kažu pogledajte u log telefona pa se prema tome upravljajte. To što telefoni imaju i Vajfaj pa se sve računa zajedno, nema veze, jelte.
Uostalom, neću da zavisim od logova kada je najpouzdanije njihovo stanje (toliko će mi obračunati).

Što se tiče toga da su stranice u haosu, jesu. Ima i zastarelih informacija i netačnih - kontradiktornih. Neko ko prima platu za postavljanje i održavanje informacija na sajtu, ne radi svoj posao kako treba. Da ne pominjem da im je WAP portal zapušten - nema novih prenesi plus paketa.
Na govornom automatu nema opcije deaktivacije tarifnog dodatka od 150MB... Lista je duga, mogao bih da ređam.
[ zvezdasbg @ 29.07.2010. 13:55 ] @
Uf..nemam pojma. Pozovi 063/9863
[ Slobodan Milivojevic @ 30.07.2010. 13:50 ] @
Hm... Ja upravo iz tog razloga i ne trosim do kraja net, tek sam danas presao 100MB Gledam u log, al ne mogu da zakljucim dal zaokruzuju, mada i po informacijama sa sajta i sa listinga se vidi da ne zaokruzuju internet... Al ponovo ne smem do kraja da trosim
[ owim @ 12.09.2010. 06:52 ] @
Kod pospejd korisnika, da li se iznos za aktivaciju tarifnog dodatka (prva aktivacija u sred meseca, npr) vidi u stavci Tekuce zaduzenje ili ne?

Recimo, aktivirao sam Telenor putni paket od 1.000 din, da li bi tih 1.000 trebalo (odmah?) da se prikaze u Trenutnom zaduzenju, ili ce biti tek na kraju u racunu? Pretpostavljam ovo drugo.

Hvala.
[ espresso @ 12.09.2010. 08:26 ] @
Prikazuje se samo na kraju meseca kao dodatna stavka na računu.
[ owim @ 12.09.2010. 11:00 ] @
^ hvala!
[ miksixxx @ 29.11.2010. 19:03 ] @
Danas su me zvali iz Telenorovog korisničkog servisa da me obaveste da će od 1.12.2010. ukinuti tarifni dodatak dodaj internet! Umesto toga ponudili su mi telenor klik ili prenesi plus tarifni paket...nisam očekivao... ali eto..
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2010. 19:17 ] @
Da li si mozda koristio dodatak od 150MB, njega na sajtu nema, ima samo vecih... Nadam se da vece dodatke nece ukinuti... Ako samo zamene Mobi dodatak sa KLIK-om, onda to i nije neki problem, naravno ako ostave vece dodatke.
[ freeworld @ 29.11.2010. 19:54 ] @
I bre nije valjda da ce i to da ukinu,a sta je sa tarifnim dodatkom dodaj sms?
[ geoboki @ 30.11.2010. 11:35 ] @
Njega ukidaju posredno od 18. ukinuce sve tarifne pakete u kojima je mogao da se aktivira, sto znacida nece moci da se aktivira, kraj tarifnog dodatka DODAJ SMS, osim ako nesto ne promene
[ owim @ 30.11.2010. 13:48 ] @
Citat:
Danas su me zvali iz Telenorovog korisničkog servisa da me obaveste da će od 1.12.2010. ukinuti tarifni dodatak dodaj internet!

Hoces da kazes da su te pozvali dan ranije i rekli da od sutradan usluga koju koristis nece biti dostupna? Bas primereno.
[ avala100 @ 30.11.2010. 16:50 ] @
Citat:
owim: Hoces da kazes da su te pozvali dan ranije i rekli da od sutradan usluga koju koristis nece biti dostupna? Bas primereno.


Bas su neposlovni.
Opste je poznato da mt:s posalje muzicki brzojav sa top manekenkom u celofanu, dva do tri meseca ranije. A nekad i bez celofana...
[ MP3MP3 @ 30.11.2010. 18:00 ] @
Citat:
geoboki: Njega ukidaju posredno od 18. ukinuce sve tarifne pakete u kojima je mogao da se aktivira, sto znacida nece moci da se aktivira, kraj tarifnog dodatka DODAJ SMS, osim ako nesto ne promene


Rekli su da ce i dalje moci da se koriste dodaci, ako je tako, uvesce ih za ostale prepaid pakete.
Samo ce biti malo cudno sto u DODAJ SMS cena SMS-a je pakleno jeftinija u odnosu na ostale tarife i skoro duplo jeftinija u odnosu na paket PORUKE.
[ milanpavke @ 30.11.2010. 20:30 ] @
Nece oni dozvoliti da bude nesto "drasticno" povoljnije, smislice vec nesto. Ili se nastaviti da vrse stalne izmene i da nas "vozaju" kao sa mix promocijom...
[ miksixxx @ 30.11.2010. 20:36 ] @
Upravo su mi potvrdili da generalno ukidaju internet tarifni dodatak i da nisu sigurni šta će biti umesto toga ali su sigurni da će biti dostupni prenesi plus i klik...
Samo, sad je 30.11.2010. 21:36 a ljudi i dalje imaju opciju da aktiviraju internet dodatak... zaista poslovno... na njihovom saju ni reči o tome...
[ lionpi @ 01.12.2010. 17:24 ] @
Prepaid sam korisnik i do sada sam redovno uplaćivao tarifni dodatak Dodaj SMS 200. Tako i jutros uradim. Naravno da su mi skinuli pare sa računa 190din, iako je u mom meniju pisalo da je cena 149din sa svim pripadajućim porezima. Da čudo bude još veće, nije mi stigla ona poruka u kojoj kažu "Uspešno ste aktivirali tarifni dodatak", a kad proverim stanje poruka piše doslovce: Postovani, stanje na vasem racunu je: 0 SMS poruka. Vazi do: 31.12.2010.
A sad ide poziv korisničkom servisu i ispravljanje krive Drine... Do tad se smatram prevarenim!
Ako su ukinuli ovaj dodatak, trebalo je da isključe moj meni, da uopšte nemamo pristup istom dok mu ne ubace nove opcije a stare promene. Ovako su pokazali neozbiljnost i neodgovornost.
[ agasoft @ 01.12.2010. 17:52 ] @
Konfuzni su jako.
Čudno se nešto dešava.
Ja više na sajtu ne vidim nigde tarifne dodatke.
Da, u meniju zaista sada piše sa porezima, na portalu bez poreza, a naravno
ima tu još još grešaka.
Na portalu piše da su dostupna sva tri dodatka, a dodaj sms pedeset nema u
boksu za aktivaciju.
Takođe, na portalu više nema dodatka za internet, a na meniju ima.
Ko koga ovde malo?
Mogli su mene da zaposle da im malo sredim te baze podataka, i onako tri
godine tražim posao...
:)))
Mora da se napio admin.
[ freeworld @ 01.12.2010. 18:22 ] @
Ako cemo tako mogli su i mene da zaposle:)))))
A strucan sam i sto se tice alkohola :)
[ milanpavke @ 01.12.2010. 18:58 ] @
Sve gore od goreg, maltetiranje korisnika...
Ja sam jedino uspeo da vidim da mi je ponuda 200 dinara, i opet ne radi *100#.
[ freeworld @ 01.12.2010. 19:11 ] @
A sta ima na *100#?
[ espresso @ 01.12.2010. 20:29 ] @
Tu gledaš šta ti je ostalo od prethodnih meseci ako si na Prenesi.
Pretpostavljam da ne postoji način da se proveri preostali saobraćaj kod novih dodataka?

I još nešto... Zar ovo nije kontradiktorno:
Citat:
Korišćenjem Telenor dodatka "Dodaj poruke" ne trošite pripadajuće besplatne poruke iz odabranog tarifnog paketa. Nakon potrošenih besplatnih poruka iz tarifnog paketa trošićete poruke iz Telenor dodataka "Dodaj Poruke".
[ freeworld @ 01.12.2010. 21:09 ] @
@espresso Korišćenjem Telenor dodatka "Dodaj poruke" ne trošite pripadajuće besplatne poruke iz odabranog tarifnog paketa. Nakon potrošenih besplatnih poruka iz tarifnog paketa trošićete poruke iz Telenor dodataka "Dodaj Poruke".

Haha carevi su,znaci nista se nezna dok se ne proba.

Citao sam jedno 30 puta ovu recenicu i nisam uspeo da je razumem :).

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 01.12.2010. u 22:25 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2010. 22:25 ] @
Hmm... nova ponuda i ne deluje tako lose, ima tu nedostataka, i nejasnih stvari koje nadam se da ce da isprave i da ce sve za par dana da bude jasno..

Dobro je sto se svi ovi dodaci odnose kako na nove tarifne pakete tako i na stare, sto do sad retko kad je bio slucaj. Najveca mana ovih svih promena je sto su ukinuli internet tarifne dodatke i ostavili samo KLIK, cime su ukinuli mogucnost izbora za ljude kojima je potrebno vise interneta a ne zele da menjaju TP u Prenesi Plus recimo...

Dodali su prilicno dobru ponudu za SMS, sad postpaid mozda postane privlacan ljudima koji pisu SMS... Recimo u varijanti TP Start + Dodaj SMS za 382 dinara mesecno mozete poslati 1000 SMS poruka, sto je bas prihvatljiva cena.

Omiljeni broj uz bonus od 5.000 za ljude koji uzimaju telefon moze da bude vrlo vrlo korisna opcija, jer godinu dana pricaju bukvalno dzabe sa jednim telenor brojem, i to im ne trosi minute iz paketa.

Sve u svemu, moze tu da se pronadje dosta zanimljivih kombinacija, ali ponovo kazem, najvise me razocaralo ukidanje internet tarifnih dodataka.

Videcemo sta ce biti posle 28.02.2011.
[ agasoft @ 01.12.2010. 22:46 ] @
Ne znam Slobo, sve je ovo izgleda planirano da krene od danas, ali njihovi
tehničari su se kao što već rekoh danas malo napili, pa je sve to kasnilo,
na prepaidu štucalo satima, izlazila ironična poruka da se izvinjavaju što
ne mogu da prikažu meni 111 zbog opterećenja....
To najmanje podseća na Telenor.
Razočarala me još jedna konfuzija.
Na sajtu više nema informacije ni o jednom tarifnom dodatku, sve je
sklonjeno.
Na meniju može da se aktivira dodaj SMS, piše da su porezi uračunati u cenu,
na portalu piše da nisu.
Na meniju može da se aktivira dodaj internet, na portalu ne...
Do vikenda će valjda rasplesti zamršene konce.
Šta da pitam operatere kad ni oni jadni verovatno nemaju pojma šta da mi
kažu.
:)
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2010. 23:19 ] @
To da se nisu dobro spremili, stoji, izgleda da rade promene na portalu izmedju ostalog danas, e sad zasto se to radi "na živo" ostaje pitanje, zašto to nisu spremili i onda samo odrade deploy tokom prošle noći, tu se slažemo...

E sad, ja konkretno koristim oko 20-50 MB interneta mesečno (za šta je da se ne lažemo zaslužna i činjenica da kad krenete iz nekog grada na put zateknete dostupnost samo GPRS konekcije - ništa 3G/HSDPA, ništa EDGE nažalost), pa me ne pogađa naj direktnije ukidanje internet dodataka, ali bi svakako voleo da postoji mogućnost izbora, kao što je do sad postojala. Ali verovatno će neki drugi korisnici pronaći nešto u ovoj ponudi.
[ samo_da_pitam @ 01.12.2010. 23:22 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Najveca mana ovih svih promena je sto su ukinuli internet tarifne dodatke i ostavili samo KLIK, cime su ukinuli mogucnost izbora za ljude kojima je potrebno vise interneta a ne zele da menjaju TP u Prenesi Plus recimo...


Hm, Slobo, ja sam razumeo da ih nisu ukinuli vec 'preuredili'
sada na portalu mi stoji zasebna opcija za Internet dodatke, tako da verujem da je to to. POgledaj svoj portal pa javi kako je kod tebe. Inace vec napisah to u 'slicnoj' temi pa da se ne ponavljam :) sam jos da moderatori nisu zajedno na toj pijanci sa telenorovim site adminima :) pa da srede sve postove :)
[ zzviktor @ 01.12.2010. 23:38 ] @
Pa evo ne poslovnog telenora slicnog telekomu!

No zaboravili su oni na jednu malu grupu korisnika, to su oni sto nisu ni
ovi ni oni vec hibrid post paid koji je ustvari pre paid.

Oni nikakve promocije ne dobijaju, a danas im nije radio sistem za zamenu
kartica hteo sam da predjem sa hibrida na post paid i nije moglo, jer nije
radio sistem.

Nesto se krupno i cudno dogadja, mozda ce telenor da se podrzavi.
[ morpheusxxx @ 02.12.2010. 14:14 ] @
ovo sto se meni pojavilo u meniju *111# je visestruko skuplje nego do sad..... i totalno ne isplativo.... Da li je tako svima,ne znam...... ali putuj *111# ,super smo se druzili.......
[ lionpi @ 02.12.2010. 15:49 ] @
Svratio sam do Telenor poslovnice u Bulevaru umetnosti, objasnio im šta je bilo i izrazio nezadovoljstvo. Pregledali su račun i zvali nadležne i dobio sam kakav takav odgovor. Aktiviran je "add on", kako oni zovu tarifni dodatak; naravno sa računa je skinuta suma navedena u *111# plus porezi. Nije došlo do greške, u pitanju je tehnički problem i nadaju se da će sve biti sređeno. Poslali su im mail sa podacima, a meni rekli da budem strpljiv (dok se sistem ne vrati u normalu pa se dodatak aktivira)

I dok ovo kucam stiže poruka da je aktiviran dodatak i produžen za period nemogućnosti korišćenja, a zatim i poruka: "Preostalo stanje mozete proveriti besplatnim pozivom *121*1#. Izvinjavamo se na propustu. Vas Telenor"

[Ovu poruku je menjao lionpi dana 02.12.2010. u 17:17 GMT+1]
[ espresso @ 03.12.2010. 15:20 ] @
Dodatak dodaj minute za postpejd nista ne valja. Informacija na sajtu je promenjena i pise da se dodati minuti trose tek posle minuta iz paketa. Sasvim suprotno od dodatka za poruke.
[ freeworld @ 03.12.2010. 15:54 ] @
^Sramota za telenor.Tako brzo menjaju uslove koriscenja da to nije normalno.Ispada da je svejedno dal se prvo trose minuti iz tarifnog paketa ili iz dodatka.Jel ogranicenje na 1000min\sms.Kao da sam to procitao negde al sad ne mogu da nadjem.A sto se tice dodatka za sms i dalje je nejasno dal se prvo trosi sms iz paketa ili iz dodatka.
Korišćenjem Telenor dodatka „Dodaj poruke” ne trošite pripadajuće besplatne poruke iz odabranog tarifnog paketa. Nakon potrošenih besplatnih poruka iz tarifnog paketa trošićete poruke iz Telenor dodataka „Dodaj Poruke“

[ miksixxx @ 04.12.2010. 07:32 ] @
Jedino što je stvarno ukinuto je dodatak dodaj internet. Ostao je telenor klik. Ja dosta provodim vremena van grada tako da ne mogu da koristim adsl a imao sam 5gb dodatak i to je stvarno funkcionisalo odlično. Posle potrošenih 150mb brzina pada na edge i to više nije to. Praktično primoravaju korisnike da pređu na postpejd plus pakete.
[ freeworld @ 04.12.2010. 14:48 ] @
posle potrosenih 150 mb brzina pada je kao na dial up ili cak sporije.
[ cimer @ 10.12.2010. 12:14 ] @
sto se tice tarifnog dodatka dodaj sms na prepaid-u i meni stoji opcija da je u cenu ukljucen porez,znaci 50 sms po 49din,200sms po 149 ili 400sms po ceni od 279din i veze mesec dana od aktivacije e sad dal mogu da se aktiviraju ovi dodaci,da li je neko probao i da li naplacuju porez ili je ukljucen u ovu cenu kao sto pise u meniju?

pozz svima
[ freeworld @ 11.12.2010. 16:08 ] @

TRAŽENA STRANICA NE POSTOJI!

Nazad
Početna


THE REQUESTED PAGE COULD NOT BE FOUND!

Back
Homepage

Ovo mi izaslo kada sam kucao na telenorovom sajtu u pretrazi tarifni dodaci pa onda telenor svet tarifnih dodataka pa tarifni dodaci.Znaci da vise ne postoje,ako imas potrebu za sms ti onda pokusaj da aktiviras pa javi sta si uradio.
[ evolution @ 17.12.2010. 20:21 ] @
Pripejd Telenor dodaci

Odabrali ste Telenorov tarifni paket koji najviše odgovara vašim potrebama, ali samo još sitnica nedostaje da biste bili potpuno zadovoljni? U tom slučaju skrećemo vam pažnju na Telenor dodatke, uslugu za "fino podešavanje" profila koja vam omogućuje da dodatno prilagodite paket i ostvarite uštedu.

Svi Telenor dodaci osim dodatka "Dodaj Internet" važe 30 dana od dana aktivacije, odnosno dok ne budu potrošeni. Telenor dodatak "Dodaj Internet" važi 60 dana od dana aktivacije, ili dok ga ne potrošite.

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/Priva...risnici/Usluge/Tarifni-Dodaci/

Za koje tarifne pakete je omogućena usluga Telenor dodaci?

Tarifne dodatke je moguće aktivirati na svim aktuelnim pripejd tarifnim paketima.

Pitanja i odgovori: http://www.telenor.rs/sr/Priva...fni-Dodaci/Pitanja-i-odgovori/
[ freeworld @ 20.12.2010. 15:47 ] @
Definitivno tarifni dodaci na pripaidu nece biti ukinuti.Bravo za telenor,najzad jedna pozitivna vest :).
[ DR83 @ 20.12.2010. 21:05 ] @
A odakle ti to "definitivno"? Ni kod njih nista nije sigurno, stalno nesto menjanju.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.12.2010. 21:17 ] @
Odluka je da je do daljnjeg moguce koristiti dodatke sa sajta.
[ DR83 @ 20.12.2010. 22:00 ] @
To do daljenjeg moze da znaci i naredna dva meseca a najverovatnije ce tako i biti dok im ne padne na pamet da i to preko noci promene.
[ freeworld @ 20.12.2010. 23:06 ] @
@Dr83 pa prosao je 18,a sto se tice dodataka ukinuli su ih pa su se predomislili tj.vratili su ih,kako sada stvari stoje ostace a do kada to niko ne zna.
[ evolution @ 01.01.2011. 15:59 ] @
Povećana je kvota uračunatog internet saobraćaja u pojedinim pripejd "Dodaj internet" tarifnim dodacima: http://www.telenor.rs/sr/Priva...Tarifni-Dodaci/Dodaj-Internet/
[ Slobodan Milivojevic @ 01.01.2011. 16:01 ] @
I smanjena cena.
[ Captain_Blubber @ 16.12.2011. 13:24 ] @
Da li još uvek važi Telenorova promocija da za svaku prepaid dopunu od minimalno 200 dinara se dobija 1000 minuta razgovora u mreži? Koliko znam, ta promocija bi trebalo da traje (važi) do 31. 12. 2011.
[ freeworld @ 16.12.2011. 14:47 ] @
To su individualne promocije koje se dobijaju na karticama koje se manje upotrebljuju.Ja sam dobio na moje 2 kartice istovremeno.Uplatom 200 dinara imam 1000 min u telenoru i 1000 poruka koje vaze mesec dana ka svim mrezama.