[ pobesnelipostar @ 15.03.2007. 18:11 ] @
potreban mi je program kojim mogu iseci deo iz mp3...imam pesmu potreban mi je samo refren kako bi je prebacio na mobilni...hvala
[ mulaz @ 15.03.2007. 18:50 ] @
http://audacity.sourceforge.net/
[ bantes9 @ 15.03.2007. 21:52 ] @
Pogledaj temu:

http://www.elitesecurity.org/t241204
[ Daniel011 @ 17.03.2007. 23:40 ] @
Moja preporuka definitivno - mp3DirectCut.
[ todra @ 18.03.2007. 12:44 ] @
Zdravo pobesnelipostar,

Postoji puno programa kojim bi to mogao da uradis. Jedan od boljih,
koji je pritom i besplatan, je Audacity. Ako ces ovakve operacije (a i
druge koje ovaj program omogucava) cesce da radis slobodno ga
instaliraj.

Sasvim dovoljan ce biti i program Nero Wave Editor koji je deo Nero
paketa, a koji mozda vec imas instaliran.

Sve najbolje.
Ratko.
[ Daniel011 @ 18.03.2007. 13:18 ] @
Moram reći da se nikako ne slažem sa preporukama za programe tipa Audacity, SoundForge, Audition, Nero Wave Editor... kada je u pitanju jednostavno isecanje delova mp3-fajla. Ti programi su vrlo moćni što se tiče audio-obrade, ali ovde to nije potrebno, a osim toga svi navedeni programi moraju mp3 prvo da dekomprimuju pa da ga zatim ponovo komprimuju. Degradacija kvaliteta koja se javlja kao posledica toga, nije mnogo primetna, ali je potpuno nepotrebna, kad već postoje razni freeware programi (poput ovog koji sam naveo) koji rade na mp3-streamu direktno, bez rekompresije, tj. direktno iz njega vade isečke.

Druga je stvar ako, osim isecanja, želiš da uneseš i neke audio-efekte u postojeći snimak, tada je rekompresija ionako neizbežna, pa možeš koristiti i neki od ovih kompleksnijih programa.
[ mulaz @ 12.04.2007. 23:23 ] @
pa mora da se uradi i fadein i fadeout onda.. i da se prekodira na 32kbit mono (ako treba za mobilni) i po mogucnosti jos neki beep na pocetku pre pesme :)
[ Daniel011 @ 12.04.2007. 23:37 ] @
Pogodnost programa koji sam preporučio je i u tome što može da uradi fadein/fadeout na mp3-fajlu bez rekompresije istog.
Ali, ako je potrebno downsamplovanje zbog puštanja na mobilnom, onda se slažem sa preporukama za sve navedene programe, jer tada ionako mora da se uradi rekompresija.