[ geti @ 16.03.2007. 12:47 ] @
Imam sledecu situaciju:
Imam par servera u firmi i par fiksnih telefona,i oni se medjusobno zovu preko telekomovih brojeva(nemaju lokalnu tel.centralu)
Da li moze da se napravi nekako da oni koriste iste te telefone sa rj-11 konktorima,ali da se ti lokalni pozivi idu preko lan mreze,ali uslov je da budu telefoni obicni koje za sve druge brojeve mogu zvati normalno

Hvala
[ miljko.milanovic @ 16.03.2007. 13:32 ] @
Moze jako lako ali moras da nabavis ATA adaptere. Mozda ima i neko drugo reseje, ali ovo mi prvo pada na pamet. ATA adapter ti u stvari treba u bilo kojoj varijanti, jer hoces da koristis obicne telefone.
[ pisac @ 16.03.2007. 20:53 ] @
Ne isplati ti se to, imaćeš loš kvalitet zvuka a nećeš proći jeftino. Mnogo više ti se isplati da uzmeš običnu jeftiniju centralu za nekoliko lokala, Panasonic ili nešto slično.
[ smsnet @ 26.03.2007. 13:21 ] @

Moze da se napravi vrlo lako, ali uz izvesna ulaganja.
Od opreme ti treba sledece
1. Asterisk server ( moze se instalirati i na nekom od postejecih linux-a )
2. Astribank uredjaj ( www.xorcom.com ) sa 8 prikljucaka ( kostao je oko 400us$ sada nisam siguran )

Slican callcentar sam instalirao pre oko mesec dana i nije bilo nikakvih problema ( do sada :)

Pozdrav,
Dejan
[ Dusan Marjanovic @ 26.03.2007. 20:40 ] @
Ako imaš malo telefona i malo linija kako sam kažeš odradiće ti posao i jedna Digium PCI kartica, samo izabereš kombinaciju FXO(linije) i FXS(telefoni) modula koliko ti već treba.
[ pisac @ 27.03.2007. 01:49 ] @
Sve su to neisplativa rešenja za tako malo telefona. Ako ima 3 telefona, treba mu 6 FXO/FXS modula, što je već preskupo, naročito zato što mu nije cilj IVR sistem ili VOIP, već obična kućna telefonska centrala.
[ smsnet @ 27.03.2007. 12:27 ] @

Covek je pitao kako da uradi, nije rekao da bude jeftino ili skupo resenje.

Raditi taj posao sa TDM-ovima je jako skupo, digium TDM sa 4 prikljucka kosta oko 400eurica, dok sa astribankom za 350eurica dobijesh 8 prikljucaka. 20% manje para, za 100% vishe prikljucaka.

Pozdrav,
Dejan
[ pisac @ 27.03.2007. 15:38 ] @
Čovek ima obične PSTN linije (ako sam dobro shvatio), a Astribank je namenjen ISDN linijama i telefonima.

Svejedno, iz pitanja zaključujem da je jedini cilj ušteda para koje se daju za lokalne pozive a da se izbegne kupovina kućne centrale. E odgovor na to je da je takva ušteda teško ostvariva, tj. kućna centrala je jednostavnije i isplativije rešenje, naročito ako se nabavlja polovna.

Nove analogne centrale 3/8 koštaju oko 400e. A ako čovek ima ISDN linije, ima jeftinih (200e sa montažom) kućnih centrala za 1 ISDN na 8 analognih telefona. Onima kojima ne trebaju IVR ili VOIP, to je mnogo isplativije rešenje nego to isto napraviti preko Asteriska sa kupovinom FXS/FXO modula i HFC kartice.
[ smsnet @ 27.03.2007. 20:07 ] @

Astribank je za obicne pstn linije.

Pozdrav.
Dejan
[ miljko.milanovic @ 28.03.2007. 00:03 ] @
Dejane, jesi li dobio ono na ICQ?
pozz
[ pisac @ 30.03.2007. 13:50 ] @
Citat:
smsnet: Astribank je za obicne pstn linije.


Vidi stvarno, sad sam pogledao na sajtu i video da imaju i to.

A reci mi, ako si već instalirao neki Astribank, da li si testirao kako rade sledeće stvari:
- zapbarge?
- slanje CID preko FXS portova na analogne telefone?
- prijem CID preko FXO portova
- podešavanje impedanse preko FXO i FXS portova
- prigušenje eha preko FXO portova

Cene na sajtu su im konkurentne, ali gde je nama najbliže mesto na kome može da se nabavi Astribank po razumnoj ceni?
[ smsnet @ 30.03.2007. 16:27 ] @
Citat:

- zapbarge?

Nisam probao.

Citat:

- slanje CID preko FXS portova na analogne telefone?

Radi OK.

Citat:

- prijem CID preko FXO portova

Imao sam Astribank sa 8FXS, ovo nisam probao.

Citat:

- podešavanje impedanse preko FXO i FXS portova

Nisam probao.

Citat:

- prigušenje eha preko FXO portova

Nisam probao.

Citat:

Cene na sajtu su im konkurentne, ali gde je nama najbliže mesto na kome može da se nabavi Astribank po razumnoj ceni?


Dva Astribenka su uzeta direktno od proizvodjaca u Izraelu, cena jeste konkurentna, ali kada se ukalkulishu i troskovi slanja u Srbiju...

Dve najvece zamerke koje imam na astribank uredjaj su
1. Novi firmware koji dolazi uz novije verzije zaptela ( >1.2.11 ) ne moze da se ucita u starije astribank uredjaje.
2. Previshe se greje, posle nekoliko sati rada imate osecaj da je to ringla na sporetu.

Sto se same firme tice ( Xorcom ) jako su predusretljivi za svaku pomoc (telefon, icq, email ), imaju cudno radno vreme za nas ( ne rade petak/subota ).

Razmisljam da budem njihov zastupnik u Srbiji. :)

Pozdrav,
Dejan