[ vux.elfak @ 16.03.2007. 13:59 ] @
Treba da povezem Windows aplikaciju u C# i bazu u MySQL-u. Je li bolje da koristim "MySQL connector ODBC" ili "MySQL connector .NET". Ova driver-a su sa zvanicnog sajta MySQL-a.
[ vladdy @ 16.03.2007. 14:07 ] @
Nisam koristio MySQL nesto previse ali mislim da ti je .NET lib brze rjesenje. ODBC je manje-vise generic i standardan (Open DataBase Connection).

Pozdrav kolovratu :)
[ mmix @ 16.03.2007. 14:13 ] @
Native provajder je uvek brzi a i bolji, sem u jednom slucaju, ako kasnije planiras da menjas bazu na neki drugi engine. Preko ODBC konektora promena baze se svodi na promenu konekcije, ali ako ides preko native provajdera onda mora da se menja database kod. Odmeri pa izaberi.
[ vux.elfak @ 17.03.2007. 21:07 ] @
Hvala na odgovoru.

A sad me interesuje jos jedno pitanje.

Znam da i DataReader i DataAdapter(DataSet) sluze za ucitavanje podataka, s tim sto sa DataReader-om mozemo SAMO da citamo podatke iz baze, a sa DataSet i da ih menjamo.

E sad, ako na formi imam jedan DataGrid i nekoliko TextBox-ova koji prikazuju iste podatke kao i DataGrid, da li da koristim za ucitavanje podataka iz baze DataReader ili DataSet. Podaci koje prikazuju TextBox-ovi mogu da se menjaju, odnosno da se unose novi.

Pozdrav
[ Prokleta_Nedelja @ 18.03.2007. 08:42 ] @
Olaksaces sebi zivot ako za datagrid koristis datasetove, upravo zbog njihove jednostavnosti koriscenja.
[ west_herc @ 18.03.2007. 10:09 ] @
Moja ti je preporuka isto da koristiš DataSet. Puno je lakši rad nego sa DataReaderom!