[ borisazekic @ 16.03.2007. 17:37 ] @
Ranije sam postavio ovaj sajt da se kritikuje ali sada je on mnogo bolji molim da pogledate highband verziju sajta i da date kritike

http://romanista.funpic.org
[ misk0 @ 16.03.2007. 19:30 ] @
A sto bas cirilica?

Osim toga, naslov 'Romanista' na latinici, sve ostalo na cirilici...
[ bukovski @ 16.03.2007. 19:55 ] @
svaka cast na izboru cirilice za sajt ipak je za "nase" trziste :) inace ok je sasvim
[ bantes9 @ 16.03.2007. 21:40 ] @
Sajt generalno izgleda Ok.
Jedna stvar mi bas bode oci a to je download napisan na cirilici i izgleda previse cudno, pokusaj da stavis preuzimanje fajlova ili nesto slicno, ako vec koristis cirilicu sto podrzavam ne dozvoli onda da imas engleske izraze.
Brojac poseta je isto suvisna stvar, a ne bi bilo lose i da umesto crvenih brojeva u tabeli stavis neku drugu boju sa malo boljim kontrastom u odnosu na bordo podlogu.
[ Serbiankum @ 18.03.2007. 20:47 ] @
Srpski sajtovi treba da budu na cirilici(default) pa tek onda latinica i ostali jezici.

Da samo znate 20-ih i 30-ih je skoro sve u Srbiji bilo na cirilici. Cak i oil(nafta) je pisala na cirilici.
[ borisazekic @ 19.03.2007. 15:15 ] @
Treba da odrzimo cirilicu i uopste ne namjeravam da ubacim verziju sa latinicom,jer kad ja citam i jedno i drugo
i uopste mi nesmeta dali je cirilica ili latinica nevidim zasto bi nekom drugom sa naseg govornog podrucja to smetalo.
pogledfajte ruski sajt rome pa i on je napisan cirilicom a ne latinicom, zasto onda nebi i mi odrzali nase koje se smatra jednim od najsavrse4nijih u svjetu

ali nemojmo sada da gledamo kojim je pismom radjen nego dali je kvalitetan
[ misk0 @ 19.03.2007. 19:29 ] @
Nedosledan si - zasto nisi i Romanisti napisao cirilicom?
[ pajaja @ 19.03.2007. 20:49 ] @
pored ovog sto je misk0 rekao, ne znam koliko imas iskustva sa radom u nekim programima za obradu grafike ali je ona losa [sve izgleda mnogo plasticno i preterano, mnogo efekata ("lite" verzija izgleda bolje...) i slova u headeru su iskrzana]... I jel ima neki poseban razlog zasto je uradjen u flashu ili... ?
[ borisazekic @ 19.03.2007. 23:56 ] @
Ajde sad od pocetka sajt je u pocetku bio napisan latinicom pa sam ga mjenjao na cirilicu ali nisam bas sve stigao bio mi je problem sa naslovom romanista jer nisam mogao naslov da napisem cirilicom u fontu casttelar jer ne podrzava cirilicu ali sad je i to sredjeno i header je u cirilici kao drugo ne znam nijedan drugi program za web dizajn a toliko volim romu i oduvjek mi je bila zelja da im posvetim sajt a posto sam ranije znao dosta o flesu to mi je dobro doslo a i misl;im da se mogu uraditi nevjerovatne stvari sa flesom,naravno ja jos uvjek ne znam dovoljno ali ucim svaki dan sve vise.Sto se tice plasticnog efekta i htio sam da napravim nesto drugacije nesto po cemu ce se sajt razlikovati od drugih i po cemu ce biti jedinstven jer roma to i zasluzuje.