[ Mraka_ @ 17.03.2007. 17:05 ] @
Ono sto me zaustavlja da obrisem WinXP i oslobodim sebi 10GB particije jesu Srpska latinicna slova u Slackware-u 11.0


ćčćčćčđžšžđš

ovde rade, ali u MS office-u koji sam instalirao preko CrossOvera office-a nece i to me uzasno muci

ima li neko nekakvo resenje, bio bih mu jako zahvalan
[ Džeronimo @ 17.03.2007. 17:12 ] @
Pa zašto ne koristiš OpenOffice? U OpenOffice-u rade.
[ Mraka_ @ 17.03.2007. 17:36 ] @
zato sto mi ni tamo ne rade kako treba, tamo dobijam kockice i cuda

a i realno gledano MS Office je dosta bolji
[ Džeronimo @ 17.03.2007. 17:41 ] @
Citat:
Mraka_: tamo dobijam kockice i cuda

Ona ti fali neki font. Ne znam koji ti fontovi trebaju jer koristim Ubuntu, tako da nisam imao problem sa slovima.

Citat:
Mraka_: realno gledano MS Office je dosta bolji

To je već stvar ukusa.
[ Mraka_ @ 17.03.2007. 17:46 ] @
znam da u Ubuntu-u nema tih problema

koristio sam ga, ali je veoma nestabilan :)


valjda ce naici neko ko ima resenj :)
[ Džeronimo @ 17.03.2007. 17:58 ] @
Citat:
Mraka_:
koristio sam ga, ali je veoma nestabilan :)

Koju si verziju koristio? Ako si koristio neku staru verziju, onda probaj Dappera.
Kod mene sasvim lepo radi.

Citat:
Mraka_: valjda ce naici neko ko ima resenj :)

Pa, ako imaš Ubuntu, onda iskopiraj njegove fontove na Slackware.
Trebalo bi da radi.
[ Not now, John! @ 17.03.2007. 17:59 ] @
Da li je isto sa svim fontovima? Da li si podesio "keyboard layout" na srpski/hrvatski/slovenački?
[ Mraka_ @ 17.03.2007. 23:44 ] @
probao sam srpski i hrvatski, ne vredi
[ BBS @ 19.03.2007. 12:50 ] @
Citat:
koristio sam ga, ali je veoma nestabilan :)


Sta pod ovim podrazumevas? Koja verzija je u pitanju i kako si je budzio?
[ Mraka_ @ 19.03.2007. 14:18 ] @
U pitanju je verzija 6.10 Edgy Eft za prethodne ne znam, ali pucaju programi i pravi cuda razna, a o gnome mi se uopste ne svidja

KDE je mama za gnome :)

ali to nije tema, tema je moj problem sa latinicnim srpskim slovima za koje izgleda niko nema resenje...


molim vas pomozite mi :)
[ MladenIsakovic @ 19.03.2007. 14:57 ] @
@ Mraka_

Prekopiraj fontove sa Windowsa.
[ Not now, John! @ 19.03.2007. 14:59 ] @
Ako vidiš naša slova na Web-u, onda su ti fontovi uredni, bar oni koje koristiš za Web.
Što se tiče Crossovera, potraži na Web-u da li je to čest problem. U OpenOffice-u ne bi trebalo da imaš taj problem sa fontovima koje koristiš za Web.
Probaj da pošalješ koji screenshot ili dokument u OpenOffice-u.
[ Mraka_ @ 19.03.2007. 15:43 ] @
trenutno nemam instaliran OpenOffice, ali znam od ranije da i to pravi probleme, izbacije kockice umesto slova

zasto mi se ovaj problem javlja samo u Slacknjare-u, nije mi jasno...



[ Mraka_ @ 19.03.2007. 17:14 ] @
kada prebacim jezik na sr i pritiskam ;'[]\qwz ne izbacije apsolutno nista, nikakve kockice i cuda kao da ne pritiskam tastaturu uopste

jedino kada pritisnem y izbacuje z kako i treba...
[ Džeronimo @ 19.03.2007. 18:38 ] @
Citat:
Mraka_: gnome mi se uopste ne svidja

KDE je mama za gnome :)


Stvar navike i ukusa.

Meni se KDE ne sviđa. Ne sviđa mi se ni kako su oni meniji u KDE organizovani (Gnome mi je mnogo pregledniji), a i izgled KDE-a mi ne odgovara (mnogo je šareno, kursori su mnogo ružni...).

Citat:
Mraka_: problem sa latinicnim srpskim slovima za koje izgleda niko nema resenje...

Je l' si probao da instaliraš OpenOffice i da prekopiraš fontove s Ubuntu-a na Slack?
[ Body Bag @ 19.03.2007. 18:55 ] @
Proveri da li imas instalirane dejavu fontove koje dolaze sa Slack-om 11 u paketu
Ako ne potrazi ih na slack dvd-u i instaliraj sa installpkg ime_paketa
Takodje,da bi MS Word dokumenti izgledali lepo i u OpenOffice-u moras instlirati MS fontove-nalaze se u C:\Windows\Fonts
Dakle Verdana,Tahoma,Courier,Times New Roman,Arial(naravno normal,italic i bold varijante) i dr.
Prekopiras ih na linux particiju odes u KDE Control Centre-System Administration-Font Installer dodas fontove koje si kopirao i gotovo

Isto tako-da bi se u Konqueror-u i ostalim browser-ima videla naša ćirilična i latinična slova potrebno je prepraviti(otvoris u nekom text editoru) /etc/profile.d/lang.sh

U njemu postoji linija export LANG=en_US koju treba zameniti sa export LANG=en_US.utf8, i sve će raditi kako treba

Takodje izaberi za tastaturu Serbian(sr) layout i kao layout variant stavi posebno sr latin i sr alterantequotes
Ako ni posle ovoga ne radi-u pitanju su gremlini :-)