[ sbatke @ 17.03.2007. 17:13 ] @
Nedavno sam podigao izvjesnu sumu novca sa Raiifaisen debitnom karticom,medjutim bankomat mi od 500 KM (u BiH)izbacio samo 400 KM a a sa racuna je skinuo 500 KM.Koliko se ovo cesto desava?Da napomenem da se ovo meni desilo prvi put u zadnje 3 godine otkako podizem novac sa bankomata.
[ dragoljub_le @ 22.03.2007. 19:34 ] @
Odeš u svoju banku (izdavaoca kartice) i popuniš "Izjavu o reklamaciji".
Imaš poseban tipski deo na tvom i engleskom jeziku o mogućnostima koji ti se dešavaju na ATM-u. Samo štiklitaš šta se tebi desilo. U napomeni bliže objasniš problem i predaš radniku u Ekspozituri uz obaveznu potvrdu o prijemu Izjave. Od sutradan počneš da im dosađuješ i raspituješ se šta su uradili po tvojoj reklamaciji.
[ Dejan Krstic @ 28.03.2007. 08:29 ] @
Citat:
dragoljub_le: Od sutradan počneš da im dosađuješ i raspituješ se šta su uradili po tvojoj reklamaciji.


Ovako ces ih samo iznervirati i neces nista postici. Rok za odgovor na bilo kakav prigovor klijenta je 30 dana od datuma podnosenja prigovora. Tek nakon toga mozes da ides u Narodnu Banku da se zalis sto ti banka nije odgovorila u propisanom roku. Ovo sa dosadjivanjem svaki dan je klasika neupucenih klijenata.

P.S. Tek sad videh da si podigao KM... tako da pretpostavljam da se radi o RS a ja sam govorio o proceduri u Srbiji.
[ ilija1 @ 28.03.2007. 19:01 ] @
To se dešava veoma redko ali desi se. Meni se isto to desilo i otišao sam na banku da se žalim. Uzeli su na znanje, ali su mi rekli da če to software sam da popravi krajem dana. I stvarno sutra dan stanje je bilo OK.
[ sbatke @ 01.04.2007. 15:08 ] @
Samo da javim da mi je uplacen novac na racun.Hvala puno za savjete.
[ ilija1 @ 01.04.2007. 18:27 ] @
Eto vidiš da funkcionira... Mada to jedna redkih stvari "kod vas" pa da ide bez broblema....
[ nocni oro @ 31.10.2009. 13:03 ] @
Slicno se i meni desilo prosle nedelje. Pokusao sam da podignem novac na bankomatu Banca Intese i dobijao sam odgovor da transakcija trenutno ne moze da se izvrsi i da pokusam kasnije ili probam novu transakciju. Otisao sam na drugi bankomat i dobio istu poruku. Sutradan kad sam pogledao izvod bio sam neprijatno iznenadjen jer mi je skinuto 20 000 din sa racuna.
Podneo sam reklamaciju, ali proslo je nedelju dana i jos uvek nema odgovora.
[ anon115774 @ 10.11.2009. 21:02 ] @
Koliko znam, rok za obradu reklamacija je 30 dana.