[ vipers @ 19.03.2007. 13:44 ] @
Imam problem, pre skoro dve godine potpisao sam ugovor sa mobtelom o koriscenju biznis +300 paketa preko stranke. Sve sam uredno placao do oktobra prosle godine i nakon toga sam imao dug u iznosu od nekih 1000 dinara ali vec nakon 2 meseca mi je stigao racun sa obracunatim penalom od 10000 dinara + standardno dugovanje. Ugovor sam procitao i nigde nisam video tu klauzulu pa me interesuje dali je to vreme realno za obracunavanje penala i zasto to ne stoji u ugovoru, jeli neko cuo za ovakav slucaj. hvala
[ Dejan Krstic @ 20.03.2007. 07:47 ] @
Penali se placaju ukoliko dodje do krsenja ugovorne obaveze a pod krsenjem ugovorne obaveze se smatra raskid ugovora i to bez obzira sa cije strane. Kada ne placas racun Telenor jednostrano posle odredjenog vremena raskine ugovor i to se onda smatra za krsenje ugovorne obaveze pa samim tim povlaci i penale.

Kada si tacno platio poslednji racun i u kom racunu su ti obracunati penali?
[ vipers @ 20.03.2007. 18:23 ] @
Zadnji je bio placen u oktobru a penal je dosao vec u decembru ali evo danas sam otisao do telenora vise nisam znao sta cu i napravili su mi neku semu da ustvari i ne moram da platim taj penal ako danas vec platim zaostalo dugovanje.Pored toga prebacili su me na drugu tarifu i rekli mi da budem u njoj jos dva meseca do isteka prethodnog ugovora i da je redovno izmirujem pa cu u maju moci da raskinem ugovor, nista mi nije jasno ali dobro je ispalo i jos nesto imao sam nesto duga i prema mobtelu koji je nestao sa dolaskom telenora ali sam ga sad morao izmiriti pa sam skroz na nuli ali mi i dalje nije jasno kako je taj penal dosao i otisao.
[ Davor Vlajkovic @ 20.03.2007. 18:37 ] @
[att_img]
[ vipers @ 20.03.2007. 20:16 ] @
Ja nisam dobio aparat uz ovaj tarifni paket ali ipak sam video da on sam nosi tu obavezu ili pravo(kako za koga)bez aparata i sve je to u redu ali zasto to ne pise ugovoru ne znam koliko puta sam ga procitao i sem zatezne kamate nista ne pise samo mi je to glupo jer bi verovatno drugacije postupio da je bilo jasno navedeno.
[ Davor Vlajkovic @ 21.03.2007. 15:38 ] @
Ovo gore nije standardni ugovor već njegov aneks ('Posebni uslovi') koji potpisuju samo oni koji pristanu na ugovornu obavezu iz nekog razloga (kupovina telefona po nižim cenama i sl.). Ako to nisi potpisao onda nema ni osnova za naplatu penala.
[ vipers @ 21.03.2007. 16:51 ] @
Hvala na komentarima bilo je od pomoci sledeci put kad budem nesto potpisivao imacu dosta vise pitanja da postavim mom operateru sta da kazem tri put pitaj jednom seci ne vredi samo da procitas ugovorne obaveze.