[ Johnny B. @ 19.03.2007. 20:08 ] @
Dobio sam dokument na CD-u koji je ostecen. Naime, kada probam da ga otvorim pojavi mi se prozorcic u wordu u kome pise da treba da iskoristim neki recovery text converter.

Da li je moguce nesto uraditi ili je jedino resenje cekati ponovo iz Madjarske disk?

Hvala.
[ bantes9 @ 19.03.2007. 20:18 ] @
Pokusaj da otvoris pomocu Wordpad-a ili Notepad-a, meni je jednom ovo pomoglo i uspeo sam da izvucem tekst.
[ Djukic_ @ 21.03.2007. 21:47 ] @
Ako ne uspes otvoriti u Notepadu mozes na netu naci mnostvo besplatnih programa koji ce ti pomoci u tome. Npr. programi za
vracanje ostecenih podataka koji ti mogu pomoci da taj osteceni fajl bude ocitan u wordu bez problema.
[ the_mik @ 06.12.2008. 19:34 ] @
Imam identican problem pa da ne otvaram novu temu.
Dakle, kako oporaviti word document ili makar tekst u njemu? Pokusao sam sa nekoliko data recovery programa ali nije uspelo. Video sam da ima nekoliko specijalizovanih programa za oporavljanje word dokumentacije ali ne znam koji je najbolji pa ako mozete da preporucite neki.
[ draganing @ 10.02.2011. 14:34 ] @
I ja sam mislio da se ovo nece desiti, naime ne mogu da otvorim Word 2010 dokument.Samo da vidite kako se desilo.Dokument je bio sa dosta slika u velikoj rezoluciji vecinom su to neki crtez itd. pa je dokument dosta zauzimao 60 st. 135 MB i onda se desila nepazljiva stvarcica, nisam gledao ima li mesta na disku C zato sto sam iskljucio da me upozorava o nedostatku prostora na disku C(sistemska). I kada word radi verovatno njemu treba prostor na disku C, a ja ga nisam imao dovoljno a rad mi se i to veoma vazan nalazi na disku D. Dalje sto se desava jeste da nestaje struje sa upaljenim word-om(to mi se desavalo i pre ali nije imalo problema pri ponovnom pokretanju) i kada sam upalio PC uspeo sam da pokrenem taj moj Word dokument ali je bio cudan tj. posto nisam imao mesta na disku C nisu se ucitale sve slike a ja nisam u pocetku shvatio sta se desava i nastavio da radim, pa snimio i prekinuo sa radom i malo kasnije(2-4 h) pokusam da otvorim i vidim da nece da otvori.
Primetim da nemam mesta na disku C oslobodim prostor ali i dalje ne mogu da otvorim fajl koji je se sada smanjio na 29 MB.
Dalje sam skidao i citao razne price po nasim a i vise po stranim forumima kako oporaviti ostecene word dokumente i pokusao sam sa raznim Recvery programima za word pa sam i probao program koji vraca fajlove bilo koje misleci da cu uspeti da nadjem fajl kada je bio uredu, ali NISTA.

I sada da vas pitam sta da radim, najgore sto ako nista ne uradim moracu ponovo da se prisecam sta sam kucao, slike nisu problem vise je problem tekst??????????????????