[ rodnytroter @ 19.03.2007. 21:17 ] @
Jedno pitanje koje mozda i ima negdje na forumu al ga ja nisam pronasao!

naime kada kreiram tabele u dw layoutu pojave mi se tanke bele linije koje naznačavaju redove i kolone koje je Dreamweaver nacrtao oko ćelije. e sad problem je sto kad pomjerite jednu liniju pomjeraju se sve tabele pa me interesuje da li je moguce da tabele budu nezavisne jedna od druge odnosno da ako pomjeram jednu druga ostaje fixna a isto tako i sa cell unutar tabele i

jos jedno pitanje kako da slika koja je beckground kada je tabela veca od nje se rasiti do velicine tabele a ne da se slike nizaju dok ne pokriju cijelu povrsinu.

[ R A V E N @ 06.04.2007. 15:43 ] @
Ostavi se tabela,izučavaj CSS pozicioniranje.Tabele su zastarjele.
[ DGDOBERMAN @ 29.04.2007. 04:41 ] @
"Ostavi se tabela,izučavaj CSS pozicioniranje.Tabele su zastarjele."


odgovor ti je bas inspirativan, ja imam slican problem donekle sam ga resio stavljanjem znaka % umjesto piksela, ali nije to to.

zna li neko kako i da li moze da se izvede da se u zadatu tabeli ili "place holder" napravi nesto????
kako bi kada bih stavio sliku ona sama se dovela u te dimenzije??? ili sve slike moram rucno da resajzujem?

p.s.
molio bih ako neko zna neki link oko tabela i otvaranja strana kao "pop up" i da li se te strane cuvaju kao zasebne html stane ili ima neka forica.
pravim sebi neki sajt najslicniji onim foro albumima itd.


HVALA !!!!