[ tordajav @ 20.03.2007. 14:51 ] @
Imam Winamp sa Plug-inom za slusanje radija i gledanje TV-a, ali konfigurisao sam ga da samo slusam Radio. Do nedavno je lepo sve radilo, ali sada je poceo da se zesce pojavljuje EHO (ne na pesmama u Winampu vec na radio stanicama). Cini mi se da nije stvar do Equilizer-a i Presets. Prvo sam mislio da je samo jedna stanica u pitanju, ali ne, sve su sa EHOM. A zanimljivo je to da kad snimim nesto sa radija pod tim ehom, kada to snimljeno reprodukujem, nema eha!
Zna li neko kako bih ga mogao otkloniti?
[ acaradio @ 20.03.2007. 18:32 ] @
Sigurno je da postoji neka "petlja" koju pravi softver ili je problem u podesavanju Audio Properties. Za pocetak pokusaj da iskljucis preslusavanje Line In-a i CD Audio (koji neki TV tuneri koriste za trasiranje audio signala) u Audio Properties. Mozda ti je snimanje podeseno na "What U Hear", pa ti softver vraca zvuk i pravi petlju.
Ovo je sve samo pretpostavka, ali probaj da se poigras sa tim podesavanjima.
[ tordajav @ 21.03.2007. 00:44 ] @
Da, bio si u pravu, radio mi ide i preko CD Player i Wave u Audio Properties (tek kada i jedno i drugo stavim na MUTE, gasi se izvor Radija) i to, kada slusam preko CD Player (checkiram MUTE za Wave) cuje se mnogo glasnije, tj. normalno, a kada mutiram CD Player i slusam preko Wave, cuje se jako slabo. Onda, kada se poigram brze prebacivanjem MUTE-a sa CD Player-a na Wave, gubi se ritam pesme koja ide na radio stanici, tj. kao da preko jednog izvora (ili CD Player ili Wave) pesma, tj. live streaming radija ide brze a preko jednog sporije, sto verovatno kada su oba izvora ukljucena, stvara EHO.
Nisam jos 100% siguran u cemu sam ja tu u pravu i sta sam skontao, ali verovatno kada stavim jedan izvor, u ovom slucaju Wave (posto se slabije cuje) na MUTE, trebalo bi da se EHO izgubi.
Hvala Aleksandre! Jednostavno, ali opet bez pomoci komplikovano!