[ gnin @ 21.03.2007. 19:23 ] @
Cao,

Poslao sam aplikaciju za Skilled Worker i dobio sam AOR 16.08.2006. Posle toga nemam nikakav kontakt iz Beca.
Ima li neko u slicnoj situaciji ili je nesto dobio od njih? Nesto su izgleda usporili u zadnje vreme!?

Pozdrav svima.
[ kantona @ 22.03.2007. 01:20 ] @
Ne mogu puno da pomognem, ali i mene zanima posto sam u slicnoj situaciji.

Ja sam poslao odmah na pocetku Septembra 2006, cekao sam da uvedu novi 'simplified' proces. Moj AOR je od 15 Sep 2006.

Nakon toga i ja jos nista nisam cuo.

Ti bi trebalo da si u boljoj poziciji zato sto ako je aplikacija pre Sep 2006 verovatno je po starom sistemu, znaci sa svim dokumentima koje trebaju itd. Ako se ne varam posle toga sledeci korak su ti medicinski formulari i to je to. Znaci viza moze da uskoro bude. U tom slucaju cekanje od 7mes (do sada) ti je otprilike ok (ja sam cuo da sve ukupno bi trebalo biti oko 11mes).

Kod mene je malo gore zato sto po novom sistemu se ne salju nikakvi dokumenti, pa onda znam sa sigurnoscu da nitko ne radi nista na mojoj aplikaciji. Prvo treba da mi posalju pismo sa spiskom koje dokumente da im posaljem pa tek onda mogu krenuti stvari.

Cak i informacije na njihovom sajtu su dosta kontradiktorne:

1. Tvrde da aplikacije obradjuju jednu po jednu, kako su stigle, bez preferenci (bar na pocetku). Znaci svatko bi dobijao to pismo otprilike posle isto vreme cekanja (pricam o novom procesu gde moras cekati prvo pismo).
2. Sa druge strane, za tu ambasadu (Vienna office) na njihovom sajtu pise da je vreme procesiranja: FINALIZED cases 30% in 6 months, 50% in 9 months.

Kako onda da ja i posle 6mes nisam jos dobio ono pismo da posaljem dokumente i nastavim proces, a citavih 30% aplikacija su vec kompletno finalizovane u 6mes??? To je totalna kontradikcija.

Ali posto izricito ne zele da ih kontaktiras i juris pre nego ti oni zatraze nesto, ne usudjujem se da podignem telefon i raspravljam se sa njima tko kako shvata to njihovo vreme procesiranja objavljeno na sajtu CIC. To mi samo moze naskoditi valjda...

Nadam se da ces uskoro cuti nesto pozitivno. :)

Pozdrav.