[ Bojan Basic @ 03.07.2003. 14:39 ] @
Da li se za Nokiu 3650 više isplati kupiti IC port ili Bluetooth, i to eksternu ili internu varijantu (imam ploču MSI 845C)?
[ legija @ 04.07.2003. 01:04 ] @
Mislim da je bolja ideja kupiti IC port.
Mozes ga koristiti na vise modela, nego BT. Iako BT ima vise pogodnosti.
[ srdjee @ 04.07.2003. 09:27 ] @
Heh
Kupi i jedno i drugo
[ mikis @ 05.07.2003. 16:49 ] @
Bluetooth. Mnogo je brži i ima veći domet. Ja bih uzeo eksternu varijantu (USB) bilo Bluetootha, bilo IC-a.
[ Bojan Basic @ 06.07.2003. 05:19 ] @
Znam da je Bluetooth brži i da ima veći domet, ali to mi nije toliko bitno. Da li postoji nešto što mogu da radim preko Bluetooth-a, a ne mogu preko IC porta, ili možda obrnuto?
[ S a l e @ 06.07.2003. 14:00 ] @
Ako se dobro podesi (znaci da radi) isto moze da se radi i preko BT i preko IC. Ni u jednom slucaju ne mozes da dekodiras telefon, za to treba data kablic, tako da ti je sve jedno da li ces uzeti BT ili IC. Kao sto neko rece da je bolje IC uzeti zato sto mozes vise uredjaja da koristis sa njim, ali s druge strane BT ima veci domet... Gdje i za koje pare si nasao BT i IC?
[ Bojan Basic @ 10.07.2003. 13:51 ] @
Našao sam eksterni IC port za 20 evrića, eksterni Bluetooth za 40, i odlučio se za zubonju. Hvala svima na pomoći.
[ l4m3r @ 10.07.2003. 22:00 ] @
Jer mozes da kazes gde si nasao IC za 20 E??
A gde BT ??
[ Bojan Basic @ 11.07.2003. 00:12 ] @
Raspitao sam se kod jednog lika u mom mestu, pa mi je on nabavio negde u Novom Sadu. Ne znam tačno gde, ako hoćeš daću ti njegov broj telefona, pa se raspitaj.
[ simke 2 @ 11.07.2003. 12:04 ] @
ma nekupuj nista kupi auto
[ majak @ 09.10.2003. 13:42 ] @
A da neko ali samo ako je probao i jedno i drugo da kaze razliku.
Ali samo bez onih teorijskih ....
Inace me zanima zbog GPRS-a.
Razlog: IR na NOTEBOOK-u je sa prednje strane. Koliko znam IR ce raditi samo kod direkne vidljivosti, pa mi je nenormalno da na mestu gde trebaju biti ruke prilikom kucanja bude telefon. Malo trapavo, zar ne?
E sad, sta me zanima?
Koliki je stvarni domet, al u praksi BLUETOOTH-a (u ovom slucaju i 1 metar je dovoljno). Da li ima smetnji pri kominikaciji i koji model telefona odabrati za ovu vrstu komunikacije. Inace nema bas mnogo modela BLUETOOTH.
Molim samo one koji su zaista probali i imaju prakticnih iskustava da odgovaraju.

Hvala.
[ S a l e @ 09.10.2003. 20:48 ] @
Ako je tako oko IR, onda uzmi BT. 30tak eura je MSI model koji se kaci na USB i izgleda kao upaljac (kao oni usb flash diskovi)... Domet zadovoljava to sto trazis, dakle tel moze da bude malo dalje i sve radi kako treba.

Evo i slike by TL

[ majak @ 09.10.2003. 22:50 ] @
Citat:
S a l e:
Ako je tako oko IR, onda uzmi BT. 30tak eura je MSI model koji se kaci na USB i izgleda kao upaljac (kao oni usb flash diskovi)... Domet zadovoljava to sto trazis, dakle tel moze da bude malo dalje i sve radi kako treba.


BT je ugradjen u NOTEBOOK.

Probao, sve to ?
Nisi konkretno odgovorio na postavljeno pitanje.
Zanimaju me iskljucivo iskustva onih koji su sve
to i testirali u 3D :-)
[ zzz @ 14.10.2003. 13:43 ] @
Ja bih ti preporucio da uzmes bt, ako je to jedini racunar na kome ces ga koristiti. Jedina prednost irda je sto mu, bar kod XP-a ne trebaju drajveri, tako da ga mozes nositi svuda gde ti treba konekcija.
A sto se tice bt-a, veca brzina prenosa, realan domet (MSI btoes) 3-4 metra, do jednog metra nisam primetio nikakve smetnje, za dalje nisam proveravao, cak imas i mogucnost kontrole racunara telefonom (sto je izvodljivo i kod irda, ali nema nikakve funkcije, obzirom na domet).

sve u svemu, moj savet je definitivno BT

a sto se tice telefona, ja koristim Sonyericsson T610, i prezadovoljan sam.
[ Totalno_LooD @ 14.10.2003. 21:29 ] @
Definitivno BT!

Ove slike gore su by /me, i to je valjda PC2PC model... Mnogo je bolji za razliq od IC porta... Ja sam ga qpio za 35 eura u Niksic, to je kod vas valjda jeftinije. Cak i ima program za mobilne telefone koji dolaze na CD sa driverima :D
[ majak @ 17.10.2003. 23:12 ] @
Citat:
zzz:
Ja bih ti preporucio da uzmes bt, ako je to jedini racunar na kome ces ga koristiti. Jedina prednost irda je sto mu, bar kod XP-a ne trebaju drajveri, tako da ga mozes nositi svuda gde ti treba konekcija.
A sto se tice bt-a, veca brzina prenosa, realan domet (MSI btoes) 3-4 metra, do jednog metra nisam primetio nikakve smetnje, za dalje nisam proveravao, cak imas i mogucnost kontrole racunara telefonom (sto je izvodljivo i kod irda, ali nema nikakve funkcije, obzirom na domet).

sve u svemu, moj savet je definitivno BT

a sto se tice telefona, ja koristim Sonyericsson T610, i prezadovoljan sam.


Hvala na jedinom konkretnom odgovoru.
Precizirao sam da me zanimaju samo ovakvi odgovori.
Neznam zasto me ubedjuju da kupim BT i daju cene
kad sam rekao da mi NOTEBOOK ima i IR i BT integrisane.

Pitanje je vise bilo zbog telefona kao sto rekoh nije
lako odabrati model telefona.
IR me ne zanima iz razloga koji sam objasnio u prvom
postu, pa me je zanimalo da li ima problema sa BT-om
oko dometa smetnji i slicno i koji telefon trenutno
najbolje funkcionise za ovu namenu.

Hvala svima, pozdrav.
[ Jamal The Beast @ 30.12.2003. 03:23 ] @
ja bih ti preporucio nokiu 6310i za ic port a ako vise volis bt onda uzmi SE T68i posto nokia iz nekog razloga hoce da radi samo sa originalnim nokiinim bt-om. Imam oba telefona i ic-port i BT adapter , sitecom-ova su oba.
[ smileGSM @ 31.12.2003. 12:09 ] @
Ic 1700 din,btooth 1350 din,oba idu na usb,pc centar zemun.trg pobede.Imam oba i mislim da je btooth bolje resenje
[ Ultimo @ 03.01.2004. 16:04 ] @
Citat:
Jamal The Beast:
ja bih ti preporucio nokiu 6310i za ic port a ako vise volis bt onda uzmi SE T68i posto nokia iz nekog razloga hoce da radi samo sa originalnim nokiinim bt-om. Imam oba telefona i ic-port i BT adapter , sitecom-ova su oba.

Sta bre nece da radi sa Nokiom imam ic a sutra kupujem bt i zasto nece da radi sa Nokiom ?????
[ genesys @ 03.01.2004. 19:04 ] @
Citat:
Ultimo:
Citat:
Jamal The Beast:
ja bih ti preporucio nokiu 6310i za ic port a ako vise volis bt onda uzmi SE T68i posto nokia iz nekog razloga hoce da radi samo sa originalnim nokiinim bt-om. Imam oba telefona i ic-port i BT adapter , sitecom-ova su oba.

Sta bre nece da radi sa Nokiom imam ic a sutra kupujem bt i zasto nece da radi sa Nokiom ?????


Jedini rpoblem koji mozes da imas je verzija SW unutar Nokie. Recimo, ja imam 6310 sa nekom 4.x verzijom i nece da mi rade programi tipa PC Suite, OPM i slicno, ali bih upgrejdom SW-a na 5.x to resio. Modem preko BTa radi bez problema.
[ majak @ 04.01.2004. 01:12 ] @
Citat:
Ultimo:
Citat:
Jamal The Beast:
ja bih ti preporucio nokiu 6310i za ic port a ako vise volis bt onda uzmi SE T68i posto nokia iz nekog razloga hoce da radi samo sa originalnim nokiinim bt-om. Imam oba telefona i ic-port i BT adapter , sitecom-ova su oba.

Sta bre nece da radi sa Nokiom imam ic a sutra kupujem bt i zasto nece da radi sa Nokiom ?????


Covek je cini mi se u pravu !

NB je Toshiba S5200-801 sa BT
Probao sa 7650 vise puta bezuspesno.
IR radi ali BT nikako.
Nigde nisam uspeo da nadjem drajvere.

Sa T68i sam bez problema povezao.
XP ga prepoznaje bez problema.
Konekcija je drzana do razdaljine od oko
3m.
I sa simensom takodje nije bilo problema.

Nisam bio u prilici da probam druge NOKIA telefone
[ genesys @ 04.01.2004. 18:48 ] @
Citat:
majak:

NB je Toshiba S5200-801 sa BT
Probao sa 7650 vise puta bezuspesno.
IR radi ali BT nikako.
Nigde nisam uspeo da nadjem drajvere.


Kakve drajvere?

7650 sa Acer BT500 radi. Sta se kod tebe desavalo?
[ trifa @ 22.07.2004. 16:13 ] @
Ja imam 6310i i probao sam dva bluetooth-a i ni sa jednim nisam uspeo da odrzim vezu. Probao sam vise vrsta software-a a i uzimao sam drugi tel od ortaka. Sa siemensom S 55 nisam imao problema (iako nisam vican povezivanju i koriscenju mobilnih). Ako neko ima resenje i ja bih voleo da ga cujem (420 imena u telefonu).
[ Slobodan Milivojevic @ 22.07.2004. 17:53 ] @
Ja imam NK 3650 i STLab USB bluetooth. Jedini problem koji imam je kad telefon koristim kao GPRS modem, desava se da se telefon nacisto zabuni (doduse samo na 063 mrezi), sve ostalo radi sasvim ok. Domet mi je tu oko 10m, mada sam ostvarivao vezu i na 15ak m opticke vidljivosti. Al protok je 20ak kb/s u okolnih 5-6m bez problema, znaci jedini problem je to sto sam vec rekao.

Preporuka Plavi Zub definitivno, jer si mnogo komotniji, i ne mora da ti pukne veza sa netom cim te neko pozove (cisto iz razloga sto je malo nezgodno pricati, a ne pomeriti telefon iz domasaja IrDA porta).
[ molder72 @ 09.09.2004. 08:26 ] @
Cao svima
Hteo sam da pitm gde mogu da skinem software za komunikaciju bluetootha sa Nokiom 3650?
Unapred hvala, Molder
[ 1440 @ 15.09.2004. 11:27 ] @
Neznam sta se desavalo, ali je problem resen vec duze vreme na drugom telefonu.
Kako dobijam mail-ove na ovu temu da objasnim kako je resen problem.

Aparat sa kojim je uspostavljena komunikacija je SIEMENS S55. Uz telefon se dobija CD sa drajverima (za modem).

BlueTooth konekcija izmedju aparata i NoteBook-a se uspostavlja bez problema.

Na moje zaprepascenje (ni sa jednim aparatom to mi nije uspevalo) bluetooth veza je odrzavana na rastojanju od preko 10m.

Kako mi je rastojanje i bio najveci problem (signal na telefonu je samo u odredjenom delu stana) telefon je prosao sve testove i veza se uspesno ostvaruje.

Pozdrav