[ WOROTH @ 03.07.2003. 23:31 ] @
Da, bas tako pitanje za majstore...

Rekreativno se bavim reverse engineeringom, i do sada sam uspeo da "nadmudrim" par programa...

Ali, sada sam naisao na jedan problem za koji mi je potrebna pomoc ili bar usmerenje...

Radi se o demo verziji nemackog PTV paketa (VISUM, VISSIM,VISEM, CROSSIG), a caka je u vremenskom ogranicenju rada u demo modu na dva sata (2h), i posle toga...cao...

Gde "cacnuti", u koji string da bi se promenilo odbrojavanje...
Spartao sam po programu sa W32DSM-om, i za sredjivanje programa koristim hiew...

Dobrodosao bi mi i neki tutorial o ovakvom problemu...

Hvala svim majstorima...

P.S.
I majstori imaju dusu...
[ twister @ 04.07.2003. 01:13 ] @
Premda je u pitanju vremensko ogranicenje, probaj sa SetTimer funkcijom.. ukoliko nemas neku winapi dokumentaciju, nabavi je sto pre jer ce ti trebati da tumacis parametre koji se salju funkciji. Za pocetak:

The SetTimer function creates a timer with the specified time-out value.

UINT SetTimer(

HWND hwnd, // handle of window for timer messages
UINT idTimer, // timer identifier
UINT uTimeout, // time-out value
TIMERPROC tmprc // address of timer procedure
);

posto je time-out u milisekundama za dva sata bi bilo:
60(sekundi)*60(minuta)*2(sata)*1000(za milisekunde)=7200000 (u decimalnom, naravno)

Sto znaci da bi jedan od push-eva pre poziva SetTimer funkcije trebao da za parametar ima bilo 7200000 (samo napisano u hex, naravno) ili neki registar koji sadrzi tu vrednost.

U softice-u mozes koristiti komandu d da bi prikazao sadrzaj registra u decimalnom i hexa obliku.

P.S.: Hvala Bogu da jos ima ljudi koji pitaju za "smernice"
[ WOROTH @ 21.07.2003. 01:05 ] @
Dugo nisam pisao jer sam pokusavao da provalim foru...

Twister-ov post je bio koristan, ali nisam daleko odmakao..

Prebacio sam 720000 u hex =6ddd00
i nasao ga pomocu W32DSM-a, ali sta sada?
Pokuavao sam sa nekim promenama..jl -> jle...itd., ali nista...

Evo kako izgleda kod:

http://geocities.com/taljige_bg/

I sta sada ?

Da li neko ima neku ideju...

Unapred zahvalan...
[ twister @ 21.07.2003. 20:50 ] @
Sad sam se setio, mada ne verujem da ce biti od neke koristi. Udji u taj call odmah ispod trazene push instrukcije (iliti step into). Mozda tui nadjes nesto interesantno, ali sumnjam.