[ PsYhO @ 09.09.2001. 19:37 ] @
Hteo bi da zamolim sve Yugoslovene koji su u Americi preko razmene studenata da mi objasne koji su uslovi za odlazak tamo,i da mi daju adrese ustanova koje se bave razmenom studenata,unapred zahvalan.
[ Zoran Rašković @ 09.09.2001. 19:40 ] @
ja sam prosle godine bio u Americkoj prodoici preko ASPECT Foundation..
www.aspectfoundation.org ili tako nesto vec...


poslacu ti na private kontakt
[ frenne @ 09.09.2001. 19:59 ] @
jel ima taj student exchange program za dzabaka?
[ tuzlaorg @ 09.09.2001. 20:20 ] @
I ja sam otisao u Ameriku kao Exchange student.
Nema nista dzabe u ovome svijetu.
Ja sam otisao u Augustu 2000, :) I jos sam u Americi, uspio sam produziti vizu i da ostanem na koledz. :)
[ Zoran Rašković @ 09.09.2001. 22:07 ] @
Citat:
tuzlaorg je napisao:
I ja sam otisao u Ameriku kao Exchange student.
Nema nista dzabe u ovome svijetu.
Ja sam otisao u Augustu 2000, :) I jos sam u Americi, uspio sam produziti vizu i da ostanem na koledz. :)


gde si tacno i na kom koledzu ?
[ tuzlaorg @ 09.09.2001. 23:54 ] @
Silikonska Dolina, Kalifornija
[ Vojislav Milunovic @ 10.09.2001. 02:52 ] @
www.pax.org stvarno ljudi se trude do jaja da ti pomognu. Ja sam imao neke nesporazume sa porodicom i koordinatorka mi je pomogla da to resim.Stvarno su ok i ja ih preporucujem.Pogotovo sto zena putuje sa tobom od BG do NewYorka. Meni je bio otkazan let u Frankfurtu i da nije bilo njejebes mi ne bi znao da se snadjem.
[ ouros @ 10.09.2001. 07:04 ] @
moj ti je savet da sacekas malo pa da upises tamo 4-tu godinu srednje. mislim da ti je rano da ides sve ispod toga. razmisli dobro

Uros
[ tuzlaorg @ 10.09.2001. 20:22 ] @
Ja sam imao 5 porodica, i nesto sam zakljucio :

Ako mozes da biras koje bi htjeo religije familiju,
uzmi Mormans ili Protestant.
Ako uzmes MORMANS, malo su ludi i cudna im je crkva, nece ti dati da pusis i pijes, ali ces uzivati... Zena ce ti praviti dorucak svako jutro, rucak, veceru. Ja sam uzivo kod takve porodice. (Rijetko ce te pitati da im uradis nesto oko kuce). (soba ti moze bit krs, nece se ljutiti... i tako ta sranja)
Ako uzmes Protestant, opet si slobodan, moras odrzavati neki red u sobi i malo poslova oko kuce i u kuci...

A ako uzmes Roman Katolike. e onda si najebo! Nema vecih supaka u Americi od njih. Tjerace te samo da im radis neke chors i taka ta s*****... Cisti ovo, cisti ono... Neces imati vremena za sebe... (znam sta pricam :) zivim sa takvim ljudima). Recimo ako sam na kompljuteru i radim nesto, otjerace me :) da im pomazem oko kuce (a ja gradsko dijete, lopate u zivotu u ruke nisam uzeo (LOL)

Sretno!


(ja sam imao 2 porodice mormans, 1 protestand, 2 katolicke)
[ Rodd @ 10.09.2001. 22:18 ] @
Citat:
predator je napisao:
www.pax.org stvarno ljudi se trude do jaja da ti pomognu. Ja sam imao neke nesporazume sa porodicom i koordinatorka mi je pomogla da to resim.Stvarno su ok i ja ih preporucujem.Pogotovo sto zena putuje sa tobom od BG do NewYorka. Meni je bio otkazan let u Frankfurtu i da nije bilo njejebes mi ne bi znao da se snadjem.


Xexe - pozdravi Miru
Mada, sto se PAX-a tice, ja se ne bih slozio sa tobom. E, sad, ja znam kako su radili pre 3 godine, a da li su se od tada popravili...
[ Ivan Tanasic @ 10.09.2001. 22:56 ] @
A s'o su svi zinuli za ameruku... jel ima mozda neka tako razmena za englesku, nemacku....

znate kako kaze pesmica: moj je zivot svicarska

[Ovu poruku je menjao autoexes dana 09-10-2001 u 10:56 PM GMT]
[ Vojislav Milunovic @ 11.09.2001. 01:40 ] @
Citat:

Xexe - pozdravi Miru :D


ocu care pozdravicu je kad je budem video,znaci kad se budem vrnuo za YU ;o))

Citat:

Mada, sto se PAX-a tice, ja se ne bih slozio sa tobom. E, sad, ja znam kako su radili pre 3 godine, a da li su se od tada popravili...


Ne znam pre 3 godine ali ove su stvarno odlicni bili.Obidjosmo pola New Yorka i sve je stvarno korektno.Dobijes porodicu ipo i skolu dobru stvarn se trude;o))
[ Mikky @ 11.09.2001. 16:46 ] @
posle ovog danas ja bi razmislio da li da idem u usa.....
[ ventura @ 11.09.2001. 17:18 ] @
ma kakva bre USA... idi u Italiju...

[ DOGMA @ 05.03.2004. 14:25 ] @
Ma kakva Amerika

Engleska, Njemacka, Svedska, Finska, Rusija, ITalija, Francuska..

Bolje mnogo nego USA, makni te Amere BRE!

I nema veze koju religiju biras, ne mora da znaci da su religiozni ili da su svi isti ;)


sh0cker
[ Mikky @ 05.03.2004. 21:52 ] @
Momak, pre tebe zadnji post u ovoj temi je bio pre godinu i po dana...
[ popay_vp @ 26.03.2004. 00:15 ] @
Svima bih toplo preporučio da pogledaju sajt www.interkultura.co.yu .
Koliko treba para da se da na početku tj. polasku ?
[ MAD-MAX @ 28.03.2004. 21:47 ] @
Citat:
DOGMA:
Ma kakva Amerika

Engleska, Njemacka, Svedska, Finska, Rusija, ITalija, Francuska..

Bolje mnogo nego USA, makni te Amere BRE!

I nema veze koju religiju biras, ne mora da znaci da su religiozni ili da su svi isti ;)


sh0cker


Jes' da je tema prestara ali kad sam se vec zeznuo da procitam ceo post onda da i napisem nesto.

Prvo bih da napomenem da sam bio u nekoliko EU zemalja i u USA i mogu da vam kazem da bih najvise voleo da zivim u USA.

Ja sam bio preko agencije koja se zove AYUSA (Academic Year in USA) pa ako je neko zainteresovan tu je www.ayusa.co.yu (odavno nisam posetio sajt ali znam da je pre bio under "rapairation" :)

Inace znate li sta u USA znaci shocker (valjda se tako pise) ?????
[ popay_vp @ 29.03.2004. 14:19 ] @
Pošto sajt još nije aktiviran, možeš li mi reći ulicu ili broj telefona ove organizacuije ???

unapred zahvalan
[ VRider @ 29.03.2004. 21:17 ] @
Citat:
Inace znate li sta u USA znaci shocker (valjda se tako pise) ?

Pogni se da ti pokazem.
[ M.O.D. @ 17.01.2005. 17:53 ] @
Kakva su iskustva onih koji su bili u Americi preko Interexchange-a. Da li su se pokajali što su otišli? Da li vredi žrtvovati godinu faxa za to? Koliko može realno da se zaradi za tih 3-4 meseca i da li se desilo nekom da nije povratio uložene pare? Koji poslovi se najvise placaju?
[ nnn @ 09.02.2005. 18:15 ] @
Zvao sam danas ove iz interkulture i traze 3000 Evra + avio prevoz za skolsku godinu u americi. Imam pitanje sta kosta 3000 Evra kad se ne zivi u hotelu nego zivis u porodici koja te dobrovojno prihvata? Lopovi kao neprofitabilna organizacija..
[ M.O.D. @ 09.02.2005. 22:15 ] @
Ja sam mislio na iskustva koji su bili preko www.karavantravel.org Work & Travel USA, radni program u SAD. Ovo je 1000$ + 530e.
[ shake @ 14.02.2005. 00:23 ] @
Ja mogu da vam predlozim ovu agenciju:
http://www.ise.co.yu/ preko koje se ja trenutno nalazim u USA. Prof. Milica Bojanic je zaista izvanredna i kao prof. i kao koordinator. Barem znam da mogu u svakom trenutku sa nekim da porazgovaram ako imam problem. Mnogi ucenici, preko drugih agencija, ne mogu ni da nadju koordinatora... Zato oprez! Ipak je sve u parama...
Ne zavisi vam od agencije nista kakva ce vam proodica biti ili sl. Onako kako se vi budete ponasali od prvog dana tako ce se i oni prema vama ponasati. Lazem. Ja sam kod koordinatora, evo me kao rob. Dobro rece neko u prethodnom postu katolicka porodica grrrrrr. Ali kad bolje razmislim... Sve ovo ce mi opet koristiti u buducnosti. Kod nas tamo nikad nisam metlu u ruke u'vatila :P a sad sam fina -vrijedna, ko bi rekao. Naucila sam i da kuvam i sve . Jes da svaki pet minuta slusam: "do this, clean this, folder the clothes please, wash this... ", ljutim se, nerviram, a onda opet dani prolaze.
Prije nego podjete ne znate sto vas ceka. Psihicki treba biti i vise nego pripremljen. Ako mislite na provod, bolji zivot, sto dalje od roditelja, malo da promjenite okolinu, ... moj vam je savjet da ni ne pomisljate na an exchange student program. U svakom slucaju napaticete se samo tako ali opet prozivjecete nesto sto tamo kod nas nikad ne biste. Kada ste sami svaka sitnica vam predstavlja problem. Opet, iskustvo je ipak na prvom mjestu. Ja sam ovdje napr. samo zbog skolovanja, ne jer je laka nego zbog toga jer imam vise mogucnosti a u isto vrijeme i vise naucim. Lijepo je sve vidjeti, nauciti, obici, ali ruku na srce... Koledz zavrsiti i EUROPE Rulezzzzz!
[ Milan_Ristic @ 16.09.2005. 09:56 ] @
Ne bih se slozio...obicno svi koji odu reetko se vracaju...budimo iskreni,zar ne ?
Sto znaci moze sasvim normalno da se zivi.
Neki odu samo na par meseci (usavrse jezik itd)
dok neki ostanu u Americi sve dok ne zavrse koledz.
[ Nicole @ 18.09.2006. 00:28 ] @

Sta da vam kazem, u slucaju da odlicite da odete da zavrsite 4. razred u Americi i zeznete se kao gomila ljudi... potrosite vreme, zivce (svoje i vasih roditelja) i naravno novac, to nikako nemojte da uradite preko agencije "Ise"... i prevaranta Milice Bojanic... ta zena, ako tako mogu da je nazovem... jer je ona definitivno jedan tezak olos... koja kada posalje dete u neku nedodjiju, u neproverene uslove, krajnje je nezainteresovana da vas vidi i cuje vise ikada u zivotu... logicno, njena "misija" je obavljena... dete je u nedodjiji (najblaze receno), novac je u kasi... to je jedino sto je bitno... to gde ste smesteni, uslovi, porodica (cesto nenormalna, jer vas i uzima da bi uzela novac od osiguranja, a ne zato sto voli decu) to vise nije problem te brizne i drage osobe Milice Bojanic (kakva ce vas se naravno u pocetku price o zavrsetku skole u Americi, preko njene agdencije, predstaviti)... jos jednom, u slucaju da zelite da odete, vidite i osetite zivot u jednoj Americkoj provinciji, to nemojte da radite preko jedne takve prevarantske agencije... ovo je najiskreniji savet, iz iskustva, koje je najblaze receno traumticno i ocajno... toliko...
[ zraj @ 29.09.2006. 14:23 ] @
AFS Intercultural Programs.

AFS is one of the world’s largest community-based volunteer organizations dedicated to building a more just and peaceful world through international student exchange. More than 11,000 students, young adults and teachers participate in AFS programs each year.

AFS exchange programs are offered in more than 50 countries. By clicking on a particular country in the map below, you will be linked to the home page of the AFS organization in that country.

You can also use the pull-down list at the top of each page to reach an AFS organization's home page
http://www.afs.org/AFSI/content/page.php?uid=11
[ Buger95 @ 03.11.2009. 23:22 ] @
Može li mi neko objasniti kako ovo funkjoniše , ja sam državljanin bosne i srbije znači imam dvojno državljanstvo , imam srpski pasoš(i bosanski) i živim blizu Banja Luke , trenutno završavam zadnji razred osnovne škole i volio bi otići u ameriku. Dali ja mogu da otiđem u Ameriku i upišem srednju ili moram čekat do fakulteta ili kako već , molim vas recite mi . unapred hvala ...


Nađite me na fejsu :

http://www.facebook.com/DrBoxy?ref=profile

[Ovu poruku je menjao Buger95 dana 04.11.2009. u 00:35 GMT+1]