[ veronika @ 23.03.2007. 22:34 ] @
Trebam da napravim file koji bi predvideo placanja za svaki mesec po dva puta. Najjednostavnija jedinica je artikal, od artikala se prave planovi nabavke, od planova zahtev za nabavku i na kraju porudzbina. Sve je to vezano za sifru budzeta, dobavljaca. Svaki artikal pak ima svoju sifru, opis, i cenu.
Pokusala sam to da uradim kao pivot tabelu medjutim ne radi to sto meni treba. Trebalo bi recimo da pokaze plan placanja (po kojoj porudzbini koji artikal ce se platiti, u kom iznosu, kom dobavljacu...).
Pocinjem da sumnjam da to moze da se izvede u excelu. Postoji i file.
[ Jpeca @ 26.03.2007. 09:02 ] @
Iz ovih nekoliko rečenica nisam mogao da shvatitim šta treba. Vezano za priloženi fajl čini mi se da moraš razdvojiti na više listova: npr poseban list sa artiklima, list sa dobavljačima, list sa narudžbinama. U listu sa narudžbinama koristiš VLookup za povezivanje sa artiklim i dobavljačima. Verovatno je u sve to potrebno uključiti i nešto programiranja. Koršćenjem VBA u Excelu je moguce izvesti skoro sve. Pitnje je koliko je to smisleno. Ako već moraš programirati možda je onda lakše da se to izvede u Accessu.