[ andre2000 @ 26.03.2007. 16:50 ] @
Imam čudan problem: Outlook se regularno zatvori, posle se ponovo otvori, i izbaci poruku da data fajl (.pst) nije regularno zatvoren, i da će Outlook proveriti integritet ovog fajla. I tako svaki put. Proverio sam prvo hard disk, deluje ok, zdravo, obavio sam i defragmentaciju. Dalje, koristio sam Scanpst.exe koji dolazi za Office-om, i on je našao neke greške sa fajlom, i reparirao ih. Dalje sam prekopirao pst fajl na drugu lokaciju na disku, odradio arhiviranje u Outlooku, tako da mi je outlook.pst sada oko 300 MB, a archive.pst oko 1 GB. Uradio sam compact ovog novog outlook.pst fajla. Nakon svega Outlook ponovo prijavljuje da je bilo problema pri zatvaranju data fajla, i ponovo ga proverava. Svaki put. A to traje. Da li ima neko ideju šta dalje da probam? E, da, nisam rekao, na mašini imam i Kaspersky 6 Business koji se integriše u Outlook, palo mi je na pamet da možda tu leži problem.
[ Jpeca @ 27.03.2007. 07:34 ] @
Izgleda da si pogodio da je problem sa Kasperskim, odnosno nekim njegovim delom za spam - http://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t30693.html
[ owim @ 28.05.2009. 01:15 ] @
^ I meni se to dešava ponekad, iako regularno izađem, a koristim NOD32. Ne znam uzrok problema.

p.s. Sve stare podatke iz PST fajlova (Outlook 97-2002) prebacio sam u novi, Outlok 07, očekujući inovaciju, bolju sigurnost. Međutim, pošto je nova PST baza Unicode, dobio sam samo veći fajl od onoga što sam imao na početku, bez ikakve potrebe :-(
[ Catch 22 @ 28.05.2009. 02:21 ] @
A da si mu obavio kompresiju?
[ owim @ 28.05.2009. 03:26 ] @
Naravno da jesam. Dakle, imao sam, recimo FILE_OLD.PST napravljen u Outlook-u 97 (koji nije unicode i fajl je bio 650 MB).

Napravio sam FILE_NEW.PST u Outlook-u 07 (najnoviji format) i doslovce sve prekopirao iz starog u novi. Novi je sada 850 MB :-). Uradio sam "compact", ali to i nema puno smisla jer su fajlovi tek prekopirani, tj. sa novim PST fajlom nije se radilo (pisalo i brisalo).

Napravio sam "magreću uslugu", misleći da novi format nudi i bolji integritet baze, veću sigurnost, blabla, sem što je Unicode.

[Ovu poruku je menjao owim dana 28.05.2009. u 04:39 GMT+1]