[ dzonka @ 26.03.2007. 19:37 ] @
imam problem, trebao bih ici u swedsku... ja sam nezaposlen, mada imam "lupljen" pecat u radnoj knjizici (firma mog prijatelja). mogao bih dobiti pozivno pismo iz svedske (poslovno, da bih dobio vise ulazaka), e sad ono sto mene zanima, da li se proveravaju radne knjizice (ne bi bilo zgodno da saznaju da ja zapravo nisam zaposlen) i vidim na sajtu da traze neku potvrdu iz pio fonda. da li je ta potvrda obavezna, ako jeste kako ona izgleda i moze li ona da se crack-uje?!

da li ima neko ko je aplicirao za swe vizu da mi kaze iz prve ruke sta su mu trazili?!

pozdrav
[ elitestar @ 30.03.2007. 15:20 ] @
nemam odgovor na tvoje pitanje, ali me zanima da li ti ili neko drugi ima ideju koja je lova potrebna za "crakovanu" vizu na par godina.
[ Pneos @ 31.03.2007. 19:51 ] @
potvrda iz pio ?! Ne mogu da verujem kakve su picajzle Svedi !

Ali ako traze onda je obavezno.
[ stanko s @ 21.05.2010. 01:09 ] @
Sta se desava Kada imas boravisne i radne papire za Swedsku? Od 2008 godine imam boravak u SWE.,a u svajcarsku sam imao zabranu ulaska do 2011godine,normalno sam putovao dok nije Svajcarska usla u Sengen,od tad me drze po sat vremena na Madjarskoj granici i na Slovenskoj, na granici me posle provere puste da udjem u sengen.I savetuju mi da letim direktno za Svetsku dok zabrana ne istekne. Pitanje: Dali je moguc problem prilikom produzenja radne dozvole i boravisne za Svedsku-u mom slucaju.Hvala.