[ Orca84 @ 27.03.2007. 11:10 ] @
Kako da podesim proxy na nivou celog sistema, odnosno da nateram sve programe da koriste proxy kada krenu na interenet. Lepo receno, zar ne :)

Ozbiljno, probao sam sa Hide IP, ali imam utisak da me ne konstatuje, ima li neko ideju?
[ Milos Dedijer @ 27.03.2007. 12:43 ] @
proxy za svaki port? to prevazilazi moju informisanost... moje licno misljenje je da tako nesto neces naci u narednih par godina...
[ Orca84 @ 27.03.2007. 13:49 ] @
Uf, nisam mislio bas svaki porta, al' ajd da pojasnim. Recimo da moram da koristim proxy da bih izasao na internet. Elem, namestim Firefox i on radi, namestim google earth i on radi, medjutim, postoje programi koji bi po definiciji mogli da rade, samo kada bih i njih uspeo da podesim, medjutim oni nemaju "adekvatno" mesto za namestanje tako neceg.

Sad znam da vam je jasno o cemu pricam.
Ako hocete jos evo. Firefox je otvoren i u njemu mogu da otvorim www.elitesecurity.org, medjutim u command promptu ne mogu da uradim
Code:
ping www.elitesecurity.org


STA SAD?
[ Orca84 @ 27.03.2007. 14:20 ] @
Uf, nisam mislio bas svaki porta, al' ajd da pojasnim. Recimo da moram da koristim proxy da bih izasao na internet. Elem, namestim Firefox i on radi, namestim google earth i on radi, medjutim, postoje programi koji bi po definiciji mogli da rade, samo kada bih i njih uspeo da podesim, medjutim oni nemaju "adekvatno" mesto za namestanje tako neceg.

Sad znam da vam je jasno o cemu pricam.
Ako hocete jos evo. Firefox je otvoren i u njemu mogu da otvorim www.elitesecurity.org, medjutim u command promptu ne mogu da uradim
Code:
ping www.elitesecurity.org


STA SAD?
[ Milos Dedijer @ 27.03.2007. 15:19 ] @
Nisam siguran da te razumem. Pa teoretski ti mozes sve da radis preko proxy tj. da imas proxy za 65000 portova ali brate nema svaki program tu mogucnost.

A ako sam te dobro razumeo ti hoces da pingujes preko proxy... e pa nece moci :D
[ Orca84 @ 28.03.2007. 07:12 ] @
Ovo vec zvuci kao iole konkretan odgovor.

Dakle, konkretno problem je sledeci. Radim u firmi gde je na internet moguce izaci jedino ako se koristi proxy i to sa obaveznim logovanjem, a isti radi samo na portu 80. Elem, recimo da postoji web browser koji sigurno moze da radi, ali su programeri zaboravili da napisu dijalog za podesavanje proxy-ja. Kako taj web browser "eksterno" naterati da radi kroz proxy?
[ iii111 @ 07.04.2007. 20:39 ] @
postoji program freecap,preko kojeg možeš u pravilu bilo koji program natjerat da ide preko proxija