[ Nemanja Avramović @ 27.03.2007. 15:05 ] @
Pozdrav,
unapred se izvinjavam ako sam pogrešio forum, pa ako je to slučaj molim moderatora da prebaci temu u adekvatan forum.
Problem je sledeći: Moj brat je za fakultet radio neki teren u AutoCAD-u (izohipse) pa je to konvertovao preko više formata i na kraju učitao to u Surferu (v.8) gde to stvarno lepo izgleda. Sada bi trebalo odraditi animaciju kojom kamera leti preko tog terena. Ja to mogu da odradim u Delphiju bez (većih) problema ali da bih to učitao u svoju Delphi aplikaciju treba mi 3ds model, pa me interesuje da li neko zna neki program uz pomoć kojeg bih mogao da srf fajl konvertujem u 3ds?

Ili možda neko zna neki (freeware) program kojim bih tu animaciju odradio 10 puta lakše/brže? :)

Pretražih "ceo net" za konvertorom ali bez rezultata, a u Export opciji Surfera ponuđeni su samo formati slika.
[ reject @ 28.03.2007. 12:21 ] @
Maya moze da importuje .dwg, Max verovatno moze isto.
Probaj da exportujes .dwg iz CADa pa da ga importujes u Mayi (imas da skines free Mayu)
i izanimiras kameru tamo, pa onda to izrenderujes.
[ Nemanja Avramović @ 28.03.2007. 17:05 ] @
Pa probaću tako, ali kad sam čuvao te izohipse kao 3ds iz CADa onda je 3ds fajl imao oko 500 bajtova i kad sam ga učitao u svoju aplikaciju nije imao ništa :/

Sad moram da skontam i Mayu
[ deepwhite @ 29.03.2007. 00:50 ] @
100% radi .dwg u maxu, cak imas mnostvo opcija koje ti dozvoljavaju razne stvari pri importu u max. na kraju max je najkompatibilniji od svih 3d programa u radu sa CAD-om.
[ Nemanja Avramović @ 29.03.2007. 11:37 ] @
Hm, imam 3ds max 8 pa ću probati sa njim.