[ Kokan - YU @ 05.01.2007. 16:36 ] @
Do sad sam koristio adobe premiere 6,5 i na njega sam navikao. Ranije sam instalirao adobe premiere pro 7 i nije mi se svideo pa sam ga brzo deinstalirao. Evo posle dugo vremena hoću da skinem neku "kao" bolju verziju ali ne znam koju. Ima ih dosta pa ne znam za koju da se odlučim. Trebaju mi vaša pomoć i iskustva koja će mi dobrodoći oko izbora.
Naime ima dosta verzija koje ja znam: 6,0 6,5 i pro verzije 1,5 2,0 7,0 pa ne znam koje su prednosti i mane. Sedmica mi se nesvidja jer je možda malo komplikovana a ne znam dali su 1,5 i 2,0 iste ko sedmica! U 6,5 sam pokušao instalirati Hollywood FX, Boris, TitleDeko i ostale programe za tranzicije i efekte pa mi nije nešto uspevalo. To verovatno ide u pro verzijama lakše.
Iznesite svoja iskustva i podelite znanje sa ostalima! (Pretpostavljam ko će se prvi javiti ali neću reći već ću da sačekam)!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 29.03.2007. u 03:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 29.03.2007. u 03:23 GMT+1]
[ danijel tipura @ 25.03.2007. 23:06 ] @
Imam snimak kojem je snimljen audio al samo lijevi kanal!! dALI JE MOGUCE U PREMIERU 1.5 podesit da bude audio na oba kanala ?? Ubija me ovo mjesecima

[Promena nativa teme]

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 29.03.2007. u 03:01 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 26.03.2007. 09:38 ] @
Effects-audio effects-fill left.
[ bytefx192 @ 27.03.2007. 20:48 ] @
Zdravo!

Kako mogu u premieru staviti titl kao na kraju nekog filma. Ono:

reziser:

reditelj:

glumci:

glavne lic

...

i sva ta slova da "idu" odozdo na gore ili suprotno, svejedno.

Pozdrav, Djordje

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 29.03.2007. u 02:55 GMT+1]
[ koleNS @ 28.03.2007. 00:12 ] @
Ako se ne varam :
file-new-title ...kada se otvori prozor za pisanje, ispises sve sto hoces, selektujes opciju da li da text ide vertikalno ili horizontalno i to snimis. Takav snimak postavis iznad svih video traka (verovatno pred kraj) i razvuces ga onoliko koliko dugo zelis da ide preko ekrana. Ako je kratak-slova ce ici brze, ako ga razvuces-slova ce ici sporije.
Pozdrav.
[ Reperr @ 28.03.2007. 09:10 ] @
Ako imaš samo lijevi kanal onda odabereš Audio Effects i Fill Right čini mi se (jer treba ti desni right)

Imam situaciju sa Beta kasetama koje je neko nestručan snimao u lijevom kanalu, tako da je to zaista neispravan tonski zapis jer se zapis sastoji od 2 kanala

I kada u Premiere u kažem Fill Left onda potpuno nestane tona dok na fill right ton se pojavi i u drugom kanalu ali naravno mono (jednak s oba kanala) jer je zapis takav kakav jeste.
[ Cileinteractiv @ 28.03.2007. 18:20 ] @
OK. Nista tu vise nije problem. Sto se tice bete mozda je na samo jedan ulaz bio postavljen mikrofon, kao sto vidis softverski se to vrlo lako resi.
[ koleNS @ 28.03.2007. 23:24 ] @
Pa ja napisah u prethodnom postu...
Ako razvuces (produzis) text na video traci-on ce ici sporije, ako ga skratis (suzis)-ici ce brze. Znaci uhvatis jedan kraj i razvuces-prilagodis zeljenoj brzini.
Na pocetak ili kraj slike ili video klipa primenis tranziciju Cross Dissolve. Odaberes navedenu tranziciju iz palete i prevuces je na pocetak-kraj klipa (i onda render).
Pozdrav.
[ bytefx192 @ 30.03.2007. 11:11 ] @
Uspeo sam da usporim Titl. Ali da li neko zna da mi kaze kako da s jedne strane ide titl a s druge da bude film (video zapis)

npr




Film - TITL
[ bytefx192 @ 30.03.2007. 11:46 ] @
Da li je moguce u Premier-u da dok ide neki video zapis, prikljucim mikrofon i da premier automatski snima.
Pozdrav
[ Cileinteractiv @ 30.03.2007. 21:40 ] @
Može u Pro verziji. Ipak je jednostavnije snimiti zvuk posebno, obraditi ga i impotrovati u Premiere.
Selektuješ audio šinu, otvoriš Audio Mixer, na audio šini na kojoj želiš da snimaš uključiš dugme mikrofon-Enable Tack for Recording, klikni na Rec a zatim Play. Krenuće snimanje sa mikrofona.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 05.11.2008. u 23:13 GMT+1]
[ bytefx192 @ 30.03.2007. 22:05 ] @
Hvala ti na pomoci!!! Sve probleme sto se tice ovoga sam resio.
Pozdrav!!!

[Ovu poruku je menjao Djordjevlasotince dana 30.03.2007. u 23:59 GMT+1]
[ bytefx192 @ 01.04.2007. 11:29 ] @
Da li bi neko umeo da mi pomogne oko efekta koji usporava snimak (video zapis da bude pomalo "ukocen").
Taj efekt postoji, video sam ali ne znam tacno koji je?
Ako neko zna, Molim za pomoc!

Pozdrav!!!
[ Nikolavlasotince @ 14.04.2007. 18:52 ] @
Mogu li negde naci plugin-ove za premiere pro, to jest neke nove efekte.
Pozdrav, Djordje
[ bytefx192 @ 15.04.2007. 11:08 ] @
Da li neko odavde koristi Boris - Final Effects Complete (Dodatni efekti za premiere) i da li mi neko moze pomoci oko serijskog broja (serial number)
[ Cileinteractiv @ 15.04.2007. 19:51 ] @
Djordje, u neku ruku si odgovorio na pitanje Nikoli, javna razmena Seriskih brojeva nije dozvoljena po pravilniku ES-a!
[ Nikolavlasotince @ 19.04.2007. 18:44 ] @
Zdravo,

Imam 2 pitanja!

1.Da li i kako mogu u premiere-u da direkno povezem kameru sa kompom i imam direktan prenos. Da li je to moguce u premiere ili je za to neki drugi program.

2.Mogu li u premieru obrisati (mislim kao i u photo shopu) snimak recimo snimam neki mali predmet, a kamerom je zum mali i sve ono sto je oko njega visak da obrisem!!!


Pozdrav, Djordje
[ bytefx192 @ 20.04.2007. 21:55 ] @
Zdravo,

Imam 1 pitanje!

upitanju je montaza..

Uskoro bih trebao da pravim montazu za matursko vece (mislim kada bude snimljeno da ga malo izmontiram). Moze li mi neko dati ideju kako da dam uvod videu. Nemam veliko iskustvo, pa ako mozete da mi pomognete, pomozite mi. Koje bih efekte najbolje bilo da upotrebljavam u premiere-u (izmedju dva prelaza ili uopste). I koje efekte je najbolje koristiti za montiranje veselja (svadbi,rodjendana...).

Pozdrav...!
[ bytefx192 @ 23.04.2007. 11:36 ] @
Da li u premieru postoji efekt za vatru i ako postoji gde se nalazi?
Ja sam probao da ubacim jedan koji sam nasao na internet-u ali kada ga ubacim nikako da ga nadjem u efektima.
Pomozite!!!!
[ Cileinteractiv @ 23.04.2007. 14:25 ] @
Pozdrav. Sto se tice povezivanja kamere i rada u Premiere-u to je moguće, potrebno je koristiti Fire Wire vezu između kamere i kartice na računaru, Premiere prepoznaje digitalnu kameru i uz pomoć njega radi se Capture odnosno snimanje sa trake na hard disk.

U Premiere-u nije moguće brisati delove video snimaka, za to se koriste specijalizovani programi za tzv kompozing. Preporučujem ti da za početak ostaviš taj problem po strani jer za to treba dosta iskustva...

Što se tiče montaže ne moraš preterivati sa prelazima i efektima, isprobaj neke pa vidi koji najbolje odgovaraju trenutnoj situaciji. Efekat vatre ne postoji ali se može dodatno instalirati kao Holywood FX ili Adorage prelazi. Moraš ih potražiti, lično ih nisam nešto koristio.
[ bytefx192 @ 08.05.2007. 19:20 ] @
Zasto kada u premiere pro ubacim neki film - (Rocky, All dogs go to heaven, Like Mike...) slika se vidi ali se necuje ton-zvuk.
Pozdrav, Djordje
[ Cileinteractiv @ 09.05.2007. 15:00 ] @
Verovatno je ton u nekom egzoticnom kodeku veoma kompresovan i sa varijabilnim bit rejtom. U Premiere-u se montira sirov video materijal koji se skida sa kamere, filmovi su visoko kompresovan materijal i gotovo je nemoguce raditi sa njima u Premiere-u. Naravno uvek se moze pokusati a ako rezultata ne bude resenje ipak postoji...
[ Nikolavlasotince @ 11.05.2007. 18:22 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Verovatno je ton u nekom egzoticnom kodeku veoma kompresovan i sa varijabilnim bit rejtom. U Premiere-u se montira sirov video materijal koji se skida sa kamere...


Tu si upravu. Sve u svemu hvala.


A, da li je u premiere opcija File-Capture, opcija za FireWire. Lepo sve prikljucim kameru ali ne znam gde da idem.


i, dali neko zna dali mogu i kako ubaciti MIDI file (fajl)?
pozdrav...

[Ovu poruku je menjao Nikolavlasotince dana 11.05.2007. u 19:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nikolavlasotince dana 11.05.2007. u 20:07 GMT+1]
[ kodaltv @ 29.05.2007. 18:14 ] @
Da li postoji plug in za Premiere 1.5 sa gotovim templejtovima za title designer i sl! Ili da li je moguce i ako jeste na koji nacin, prebaciti Templejte iz najnovije verzije 2.0 u 1.5 jer mi nova verzija ne radi bas stabilno.
Pozdrav
[ Cileinteractiv @ 31.05.2007. 13:32 ] @
Moras imati instalacije obe verzije ili sa neke druge masine iskopiraj templejte kod sebe u folder gde je instaliran premiere pa tu vidi gde se templejti nalaze i ubaci ih.
[ mrburns2 @ 06.06.2007. 15:05 ] @
Jer ima u Premieru Effect za slow movies????
[ Cileinteractiv @ 08.06.2007. 16:52 ] @
Speed/Duration. Speed <100%
[ bytefx192 @ 06.08.2007. 17:15 ] @
Odavni se nisam pojavljivao na ovom "premiere" forumu. Imam 2 pitanja...
Imam ne samo pitanje nego VELIKI problem. Snimao sam digitalnom kamerom, prebacio u komp, izmontirao video i PROBLEM !!!
Pustim ga da renderuje preko File>Export>Adobe media Encoder>MPEG 2=DVD (opcija). I renderuje koliko renderuje i prijavi gresku:

Aobe premiere field to return the video file (nesto tako). Ili posle neku drugu... POMAGAJTE !!!

I drugo pitanje glasi: :-)

Kako da stavim Background capture?
I dali je moguce dok prebacujem da ga ubrzam. Ne da ide normalno kako je snimano nego 2-4-8-16X brze. (mnogo mastam a?) ako je moguce kako...

PozZ

[Ovu poruku je menjao Djordjevlasotince dana 07.08.2007. u 12:26 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 07.08.2007. 11:34 ] @
1. Expotruj izmontiran projekat kao DV avi klip File-Export-Movie-Microsoft DV PAL. nakon exporta taj dobijeni video fajl postavi na vremensku liniju i exportuj kao Mpeg2 DVD. Problem ti se desava jer se Premiere nekada na titlovima i tranzicijama zablesavi i kompresija stane.

2. Mnooogo mastas bar za sad. Mozda uskoro ti snovi postanu stvarnost-ja se ne bih se bunio.
[ bytefx192 @ 07.08.2007. 21:03 ] @
Mozda mi se snovi i ostvare.... :D
Epa probacu, HVALA !!! Ali nesto me tu brine... Da li ce biti dobar kvalitet odnosno isti....?
pozZ !

[Ovu poruku je menjao Djordjevlasotince dana 07.08.2007. u 22:53 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 09.08.2007. 12:58 ] @
Bice isti, samo pri kompresiji u mpeg se gubi na kvalitetu.
[ bytefx192 @ 09.08.2007. 17:57 ] @
Pa mene to i zanima, KVALITET. Ja o tome govorim. Dali ce biti isti kvalitet ako prvo idem DV AVI pa onda MPEG2-DVD? Mene najvise interesuje kvalitet...
pozZ
[ Cileinteractiv @ 13.08.2007. 13:50 ] @
Ajd sad, da ne bude konfuzije. Kada ceo projekat expotrujes u DV avi da bi sve bilo na jednoj A/V šini i da bi izbegao rušenje enkodera, mada se meni to dešavalo samo u verziji Premiere 6.5 tada se ne gubi na kvalitetu. Pri kompresiji iz DVavi u mpeg2 gubici su neminovni ali ako stavljaš do 2 sata na jedan DVD kvalitet će biti sasvim korektan.
[ bytefx192 @ 16.08.2007. 08:49 ] @
Aha, hvala...
Ja ne stavljam vise od 2 sata, cesce 1 i po. Ok hvala. I mislim da znam sta mi je pravilo problem. Efekti !
Stavljam ove "Dissolve" efekte i kad stavljam izmedju dva filma nekad radi a nekad prijavi neku opomenu i taj efekt radi ali je isprecrtan kosim linijama...
Pozdrav !!!
[ bytefx192 @ 29.08.2007. 10:15 ] @
Adobe Premiere Pro failed to return a video frame. Canceling the operation.

U cemu je problem?

Ja mislim da ima veze sa Service Pack 2. I sa windowsom. Ako ste imali ovakve probleme molim vas kazite sta ste preduzeli?

pozZ
[ milan_kamerman @ 31.08.2007. 10:01 ] @
Vrlo lako.Uz pomoc opcije F9, onda uzmi opciju instert templet tu mozes sredjivati svoj titl, a uz pomoc tranzivije pomes uraditi da se on pojavi.
[ bytefx192 @ 31.08.2007. 10:36 ] @
Odgovor mi i nije bas jasan. Jesi to odgovorio meni ili nekom drugom. Ja prvo ne vidim da je neko pitao nesto u vezi TITLE-a. Moguce je da ako si nov da si pogledao prvu stranu ili nesto, ne znam, uglavnom JA SAM RESIO SVOJ PROBLEM !!!
ono Premiere failed to return a video frame.... RESENO !!!
[ bytefx192 @ 31.08.2007. 11:23 ] @
Problem...

Do pre 20 minuta je radilo. Ubacim neku muziku u premiere kad exportujem u MPEG2 cuje se, a takodje se cuje i kad premotavam u premiere, ali kad idem PLAY nikako se ne cuje. I strasno me nervira. Sta da radim? Zbog cega je to...


Postoji li u premiere pro 7.0 efekt SEPIA (sefija). Gledao sam u Image controls i nisam nasao...

pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Djordjevlasotince dana 01.09.2007. u 13:33 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 06.09.2007. 14:31 ] @
SEPHIA se postize kombinacijom vise filtera. Prvo se primeni Black & Wite, zatim COlor replace. Za target boju izabrati belu a za replace color (tamnija) nijansa braon boje, klizac similarity se postavi na 100%. U razlicitim verzijama Premiere-a se efekat postize na razlicite nacine, u verziji 6.5 trebalo je raditi 3 filtera kada se isti filteri primene u Premiere 2.0 rezultat nije isti ili nekih filtera nema. Uglavnom potreban efekat dobijao sam na opisan nacin. Moze se dodatno primeniti i efekat Dust & Scratches ili Noise da bi se dobio izgled starog filma sa shumom i granulama u slici...
[ bytefx192 @ 06.09.2007. 15:29 ] @
Hvala Cile

Pozdrav...
[ sinishapfc @ 28.11.2007. 15:49 ] @
Ja imam jedam problem
Nedavno sam kupio acer aspire 7520 laptop sa 2gb RAM i instalirao Premiere pro. Imam iskustva sa ovim programom koji sam koristio na PC u bez problema. Medjutim posle koriscenja encodera na snimku mi se javljaju vodoravne linije pri svakom brzem pokretu. Pokusavao sam da menjam kvalitet encodiranja i svaki put je isto. Pronasao sam ovde da u capture-ingu treba da se podesi na PAL. I to sam uradio i isto se desava. Sta da radim? Ja te snimke posle prebacujem u Encore DVD i tako sam napravio dosta diskova na PCu ali na laptopu nece nikako. Molim vas ako neko zna u cemu je problem da mi napise nesto o tome. Da nije mozda u Visti problem? Eh, da, hteo sam i ovo da kazem. U encoderu postoji dosta opcija za podesavanje snimka. Iz ranijeg iskustva znam da promenom kvaliteta encodiranja menja se i vremenska duzina kompresije. Meni je kod svakog podesavanja ista duzina.

Pozdrav
Sinisha
[ bytefx192 @ 29.11.2007. 13:10 ] @
PA sad.... ako je tvoj problem isti kao sto je BIO moj... onda ovako:
Treba PRE prebacivanja snimka sa kamere u komp namestiti na CAPTURE ing-u PAL, kamera itd. Ja sam pre prebacio snimak sa SONY 2100e i sve su mi se javljale linije, sika se je razvlacila, ali kad sam iznova prebacio snimak, sa opcijom PAL nije pravilo nikakve probleme. A u encoderu nikakva posebna podesvanja osim na PAL.
pozZ
[ sinishapfc @ 30.11.2007. 23:31 ] @
nisi dobro procitao moj post
rekao sam da sam to uradio i nista
Ipak hvala
[ Cileinteractiv @ 08.12.2007. 15:23 ] @
Pozdrav!

I šta je sad problem, napraviš disk ali materijal ima "linije" ili uopšte neuspavaš da stigneš do DVD video sadržaja?

Citat:
sinishapfc:Pokusavao sam da menjam kvalitet encodiranja i svaki put je isto.
Šta si konkretno menjao? Takav problem mogu da naprave samo poluslike- Fileds, zato se kompletan proces "proizvodnje" radi u Lowe filed first. Da se ne bi ponavljao koristi pretragu ima dosta informacija. Ako nije to problem javi i videćemo dalje.
[ Fricky @ 13.12.2007. 22:07 ] @
Ako nisi probao dosad, izrenderuj materijal u DV - full frame (bez kompresije), pa vidi dal ce ponovo imati. Ako ne pokusaj sa flecker removal i jos te dve, tri opcije koje se nalaze u frame hold - u.

Imam za pocetnike dobar tutorial u pdf-u, od jedno 30 strana, pa kome treba neka pita za link :) posto ne znam dal smem da ga postavim ovde.
[ bytefx192 @ 15.12.2007. 19:25 ] @
Postavi ga, ako je to tvoj licni sto da ne. Postavi, da vidimo... :P
pozZ
[ Fricky @ 16.12.2007. 18:54 ] @
http://www.1o1.com/pdf/Adobe_Premiere_6.5_prvi_deo.pdf
http://www.1o1.com/pdf/Adobe_Premiere_6.5_drugi_deo.pdf

To su ti linkovi ali nije moj licni, izvinjavam se moderatorima ako nesmem da ga postavim, ali ovamo se mogu videti neki odgovori na neka jednostavna pitanja za neupucene.
[ fractal @ 17.12.2007. 17:28 ] @
malo pomoci, molim vas!!!

pri kompresovanju u premieru 1.5 koristim sledece opcije:

format: MPEG2
preset: PAL MPEG-2 Generic

da li je to optimalna kombinacija? potrebno mi je da kompresovani materijal ne bude veci od jednog dvd-a, tj. da jedna dv kaseta (jedan sat snimanja) stane na jedan dvd...
[ bytefx192 @ 17.12.2007. 22:48 ] @
Pa stavi BITRATE za jedan sat na 8. I to je to. Kasnije pomocu nekog programa za DVD Authoring pravis FULL DVD, o tome je pisano na mnogim temama....
Uostalom probaj, rendaj pa vidi i sam....
pozZ
[ fractal @ 18.12.2007. 12:11 ] @
ok, thanx slucajni prolaznice,

probam i javim...

pozdravljam...
[ fractal @ 19.12.2007. 14:14 ] @
stavio sam bitrate na 8 i dobio file od priblizno 4bg, ali kvalitet snimka je isti kao u file-u od 2,1gb gde mi je bitrate bio 6.
cudno!
da li mozda gresim?
[ Cileinteractiv @ 26.12.2007. 12:09 ] @
Pozdrav. Nije isti kvalitet ali se razlika neprimecuje jer nase oko nije bas sokolovo. Ako si ton ostavio nekompresovan PCM on zauzima dobar deo prostora na disku, ton mozes kompresovati u mpa-mpeg audio na 224 kbps i tako ustedeti na prostoru a razlika u kvalitetu se opet nece primetiti jer ni nase uho nije bas savrsenstvo prirode.
[ Someonee @ 08.01.2008. 01:01 ] @
Ljudi javlja mi se na premiere cs 3 kada exportujem u encore: Premiere failed to return a video frame
citao sam po netu da je to poznat problem kad je u pitanju verzija premiere 1.0 i 1.5 cak sam i prepravku skinuo za win xp sp2 ali nista i dalje koci pri svakom drugom exportovanju dobijam tu gresku hocu da izludim pomagajte :(
[ dvd studio @ 09.01.2008. 23:19 ] @
Vrati se na verziju Adobe Premiere pro 2.0
Ja sam se totalno razocarao u Premiere CS3,stalno mi je pravio probleme,da poludis.
Pro 2.0 radi bez greske.
[ Cileinteractiv @ 11.01.2008. 11:56 ] @
Odlicna preporuka. Zamislite šta bi se desilo da radite relativno komplikovan projekat, da predjete na Premiere CS3 i da pred rok za završetak nešto krene naopako. Da se naježiš.
[ dvd studio @ 11.01.2008. 20:40 ] @
Pa ja sam hteo da razbijem racunar,imao sam izmontiran materijal jedno 1:30h,skoro sam zavrsio,naravno sve je palo u vodu,pukao je bez ikakve napomene.Ja obicno ne koristim auto save.Topla preporuka svima...drzite se Premiera 2.0,proverena stvar.
[ bytefx192 @ 17.01.2008. 16:18 ] @
Moze li se u PREMIERE namestiti, znaci da SEQUENCE bude velicine koju ja zelim, recimo 922x 100 pix... I tako da se prikazuje na ekranu. Znaci nasao sam mogucnost da promenim velicinu pri renderovanju, ali moze li se odma, kada idem NEW PROJECT, odma da namstim zeljenu velicinu. Hteo bih da napravim neki banner u premiere, ali ne mogu bez zeljenih velicina...
pozZ
[ shut_down @ 17.01.2008. 23:37 ] @
Citat:
Djordjevlasotince: Moze li se u PREMIERE namestiti, znaci da SEQUENCE bude velicine koju ja zelim, recimo 922x 100 pix... I tako da se prikazuje na ekranu. Znaci nasao sam mogucnost da promenim velicinu pri renderovanju, ali moze li se odma, kada idem NEW PROJECT, odma da namstim zeljenu velicinu. Hteo bih da napravim neki banner u premiere, ali ne mogu bez zeljenih velicina...
pozZ


U dvojci (za starije ne znam posto ih trenutno nemam instalirane) imas tab "Custom settings" kada otvaras novi projekat - pri vrhu onog prozora je. Stavis Desktop i dobices mogucnost da menjas rezoluciju...
[ bytefx192 @ 18.01.2008. 10:24 ] @
Hvala... ! ! ! A dali neko mozda zna kako ide za PRO 7 !
[ Cileinteractiv @ 28.01.2008. 18:00 ] @
Trebalo bi da je isto tako i u pro 7 jer se i u jos starijim verzijama tako radilo-Custom.
[ bytefx192 @ 30.01.2008. 12:56 ] @
Ne znam.. pokusao sam na CUSTOM, ali ocigledno me nesto zeza.... OK nema veze, ja sam odradio sve sto mi je trebalo u PREMIERE PRO 2
Pozdrav ! ! !
[ feko @ 22.02.2008. 11:46 ] @
Da li neko moze u kratkim crtama napisati kako napraviti DVD sa adobe premiere 2.0 pro, od vec montiranog materijala u pomenutom programu.
[ Cileinteractiv @ 22.02.2008. 13:28 ] @
File-Export-Export to DVD u sledecem koraku ubaciti prazan DVD disk u DVD rezac, odabrati Range-Work Area i klikni na burn. Parametri kompresije su optimalno podeseni a ako zelis da eksperimentises pre Burn klikni na settings pa podesavaj enkoder i nacin na koji ce biti kompresovani ton i slika...
[ bytefx192 @ 12.03.2008. 12:19 ] @
Instalirao sam Hollywood FX 4tvorku..... E sad imam problem, odma sam naleteo na njega. Ubacim tranziciju Hollywood FX. Onda idem CUSTOM da biram koju tranziciju hocu. Nadjem ono sto mi treba idem OK. Ali kad pustim da gledam video, da vidim kako izgleda, ide ista tranzicija kao na pocetku, to jest ona pocetna..... A ja hocu da izaberem neku drugu...

U cemu je problem.. !

Pozdrav !
[ bytefx192 @ 13.03.2008. 11:34 ] @
Ako lepo ne razumete daj bolje da objasnim, hitno mi je ! ! !

Imam 2 isecka od jednog filma. Spojim ih, stavim im tranziciju HOLLYWOOD FX. Kad ubacim tu tranziciju, automatski se pojavi prva, pocetna tranzicija, kao neki pravougaonik koji leti, sto nije bitno. Ja hocu da je promenim. Idem CUSTOM na podesavanja za efekat. Tu mi se pojavi LISTA EFEKATA. Idem recimo na SPORT, izaberem BASKETBALL kao primer, i idem OK ali se tranzicija ne menja ! ! ! Uvek stoji ona pocetna...

ZASTO ? ? !
[ fractal @ 18.03.2008. 18:20 ] @
nesto se cudno desava! nemam tu moc da resim problem! pls help!

prebacio sam sa kasetice snimak...13gb kako vec treba i sve je u redu...medjutim,
kada ga kompresujem izgubi se ton???
zna li neko resenje neko?
[ Cileinteractiv @ 19.03.2008. 00:54 ] @
@Djordjevlasotince Ako je plugin registrovan to se ne bi trebalo desavati.

@fractal Ako si vec radio kompresiju onda znas kako ide ;) samo je pitanje koji kodek si odabrao i da li si isao na Export-Movie ili Export-Adobe Media Encoder (Adobe Mpeg Encoder)?
[ fractal @ 20.03.2008. 20:48 ] @
da, odradim preko adobe media encoder: format MPEG2, preset PAL MPEG-2 Generic. ta kombinacija mi je uvek radila besprekorno, ali u ovom slucaju NE!
[ bytefx192 @ 22.03.2008. 22:38 ] @
Pogledaj, nisi li menjao AUDIO podesavanja.....?
To nekad hoce da zezne stvar...
pozdrav
[ Cileinteractiv @ 23.03.2008. 14:35 ] @
Prvo vidi da li si slucajno iskljucio ton na audio šnama, ispred naziva svake šine treba da stoji zvučnik, ako ga nema to znači da je kompletna šina isključena.
U mpeg encoderu izaberi taj preset koji si napisao i na karticama za dodatna podešavanja u donjem delu enkodera -Audio treba da bude Mpeg audio format, bit rejt 224 kbps a na kartici Multiplexing izaberi DVD.
[ Mnogo Mudar @ 28.03.2008. 03:00 ] @
Pozdrav ljudi!!!
Koristim Adobe Premiere 1.5(moram da koristim taj jer imam video karticu matrox rt.x10,i jedino za tu verziju postoje drajveri).
interesuje me da li postoji neko pakovanje transitions-a koje bih mogao instalirati dodatno u premijer?imao sam Hollywood FX ali njega ne prepoznaje(radilo mi u verziji 6.5).Da li ima novija verzija ili da li znate za nesto bolje.Ne bi mi skodilo i pakovanje templejta za titlove.Hvala!!!
[ Cileinteractiv @ 28.03.2008. 10:32 ] @
A Matrox-ove tranzicije i efekte, da li njih koristis?
[ bytefx192 @ 28.03.2008. 11:27 ] @
Kakve su to treanzicije MATROX ? Bas me interesuje.....

Poz
[ Cileinteractiv @ 28.03.2008. 14:42 ] @
Instaliraju se sa video kartom kao pripadajući softver, u Premiere-u se vide kao posebni skupovi efekata i tranzicija među vec postojećim. Čipovi na video karti "odrađuju" efekte i tranzicije u realnom vremenu...
Matrox-ovi efekti i tranzicije su dosta dobri, mogu se podešavati i kreirati jedinstveni efekti. Ja lično pored Matrox-a ne bi ni pomislio na HFX, medjutim RTX10 je vec prilicno stara video karta.
Sto se tice HFX-a ne znam nista o verzijama i kompatibilnosću sa Premiere Pro.
[ Cileinteractiv @ 28.03.2008. 19:29 ] @
Što se tiče titlova u samom Premiere-u ih ima dosta, mislim na templates. Dodatno se može instalirati npr Insciber koji po meni ima najkvalitetnije templejte i mogućnost kreiranja veoma kvalitetnih titlova. Inače, Inscryber je odvratan za rad, nezgodan i sa sasvim drugačijom logikom od rada sa tekstom u Adobe paketu.
[ Mnogo Mudar @ 28.03.2008. 20:43 ] @
Matroxovi prelazi su ok,ali imam problem da mi neki prilikom tranzicije malo koce.Imam taj generalan problem jos kad sam imao stari komp i imao instaliran AP 6.5.Desavalo mi se da mi kompjuter koci,da se blokira.Sad kad sam kupio bolji komp,manje mi blokira,ali prelazi malo koce.Da se ne odmicem od teme,imao sam pre neki H FX dok sam radio sa verzijom 6.5,njega sam instalirao i pojavio se u premijeru.Sinoc sam skinuo HFX 5,instalirao ga,ali se ne pojavljuje u Premijeru(verzija 1.5).Jako mi se svidjaju efekti koji su u njemu,i voleo bih da ih iskoristim u Premijeru.ima li pomoci?
[ Cileinteractiv @ 28.03.2008. 21:23 ] @
Pročitaj u Readme fajlu na lokaciji gde je HFX instaliran, da li radi i u Premiere PRO. A što se tiče matroxovih tranzicija, da li ih moraš renderovati ili su Real TIme? Ako su Real Time, podesi Matrox tako da se renderuju i njegove tranzicije tada bi trebalo ide glatko bez "kočenja".
[ Mnogo Mudar @ 29.03.2008. 03:05 ] @
Jbga,ne mogu nigde da nadjem gde se podesava matrox da radi posebno render.A sto se tice Hollywood-a,izgleda nista od njega,ne pise da moze da se ubaci u Premiere.Pokusao sam pomocu "stapa i kanapa",ali ne ide.Ima li ko neku drugu opciju za nove prelaze u AP 1.5?
[ Cileinteractiv @ 29.03.2008. 13:53 ] @
Negde u Matrox-ovim podešavanjima. Mislim da je to neko dugme u Edit/Preferences ili Project settings, ne mogu sad da se setim. U svakom slucaju kada primeniš Matrox tranziciju, dvoklikom na nju na vremenskoj liniji otvara se matrox-ovo podešavanje za tu tranziciju, tu mora da postoji polje Render koje može da se čekira.
[ bytefx192 @ 29.03.2008. 14:19 ] @
A za te MATROX efekte treba posebna kartica...?
[ Cileinteractiv @ 31.03.2008. 00:17 ] @
Pa da, kao što si mogao da zaključiš iz priče...


Edit: Verzija CS 3 je "sređena" i stabilno radi tako da nema bojazni od iznenadnog gubitka projekta.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 05.11.2008. u 23:21 GMT+1]
[ Igy81 @ 03.04.2008. 10:58 ] @
@ Mnogo Mudar
Citat:
Koristim Adobe Premiere 1.5(moram da koristim taj jer imam video karticu matrox rt.x10,i jedino za tu verziju postoje drajveri).

Ovo nije tacno, naime Matrox je izbacivao drivere za RTX10 karticu sve do Premiere 2.0. Kao sto mozes vidjeti na matroxovoj stranici. Znaci podrzan i je PPro 2.0 kao i starije verzije do Premiere 6.5.

Sto se tice trzanja nekih efekata koje ne podrzava matrox (a za one koji nemaju matrox ili nesto slicno to su svi efekti) iznad dijelova videa na koje je primjenjen efekat ili tranzicija pojavi se crvena linija koja korisniku daje do znanja da sadrzaj koji se tu nalazi ne moze biti preview-iran u realtime-u. Da bi to mogao moras odabrati preview opciju, a to je samo pritisak dugmeta enter.

Zavino od broja dijelova materijala koji su "crveni" to moze i potrajati, ali kada se preview rendering zavrsi sve sto se nalazi u datoj sekvenci se moze pregledati i editovati u real time-u sve dok se neki aspekt efekta ili tranzicije ne promjeni, u tom slucaju ponovo udari enter itd.

Pozdrav.
[ bytefx192 @ 08.04.2008. 18:38 ] @
Moze li u PREMIERE PRO 2.0 da se exportuje u MPEG, MPEG2... naravno, mislim, siguran sam da moze, samo kod mene to ne uspeva....

Kazite mi koji plugin, codec treba? Oduvek sam se mucio sa tim ! Cini mi se da sam vec pitao, ali nisam dobio dovoljno prezican i dobar odgovor !
Instalirao sam Adobe media encoder, i u Premiere 7.0 radi, i pomocu njega pojavljuju se opcije za Export To MPEG....
Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 08.04.2008. 23:36 ] @
File-Export-Adobe Media Encoder. Format: Mpeg2-DVD, Rangre:Work Area, Preset: na primer PAL DV 4:3 CBR High Quality, Field Order:Lower... ostalo ne moras menjati samo proveri na kartici Multiplexing neka bude izabrano DVD. OK, upisi file name, odredi lokaciju na svom disku gde ce biti kreiran mpeg file, klikni na Save i najvazniji korak, opusti se dok ne zavrsi
[ mikastevica @ 15.05.2008. 20:39 ] @
Na starom racunaru ATHLON radi PREMIERE 1.5 BEZ PROBLEMA . Novi racunar ATHLON 4200 , DUAL CORE , WINDOVS PACK 2, sa istim PREMIEROM , pravi crne framove u ,,EXPORT TO TAPE,, dali neko nesto zna , i moze da mi pomogne. UNAPRED HVALA
[ Cileinteractiv @ 19.05.2008. 15:18 ] @
Probaj da instalilaš noviju verziju Pro2.0 ili CS3
[ doktorrr @ 16.06.2008. 22:29 ] @
Imam dva pitanja. Zasto mi se desava da u Premiere Elemets 2.0 video materijal secka kao da sam mu uradio nesto sto ga vraca unazad iako je sa audio snimkom koji ga prati sve u redu? Drugo pitanje je kako mogu da slozim dva audio fajla jedan iznad drugog,a da jedan od ta dva fajla utisam tako da ide samo kao podloga ispod ovoga drugog?
[ Cileinteractiv @ 18.06.2008. 10:03 ] @
Seckanje se desava jer materijal verovatno nije u izvornom DV avi formatu. Importovao si i postavio na vremensku liniju neki kompresovani video mpg ili divx... pa je za glatko pregledavanje potreban render. Obrati paznju na vrh vremenske linije-tamo gde je postavljen video koji secka vrh linije je crven, nakon rendera on postaje zelen i reprodukcija je glatka.
Ima vise nacina da smanjis jacinu nekog audio fajla na vremenskoj liniji, na primer desni klik na audio fajl pa izaberi Audio gain ukucaj negativnu vrednost izmedju -10 i -20 db u zavisnosti od jacine zvuka u fajlu i jacine koja je tebi potrebna.
Mozda ti i nisam pomogao jer sam objasnjavao za Premiere, u Elements varijanti stvari mogu nedostajati ili biti drugacije.
[ manijak iz kaknja @ 20.08.2008. 03:00 ] @
Evo par pitanja:
1.Kad exportujem video iz Adobe Premiere pro bude nenormalno veliki?
2.Editovao sam par videa sa moba u istome programu kad exportujem samo malo jaci zvuk mi susti?Da li se to rijesi sa fill left i fill right?
3.Zelim ubaciti u tittle animaciju,npr da se pojavljuje iz daljine i prilazi ali ne znam kako?btw kako se moze promijeniti boja fonta u tittle-u?
[ bytefx192 @ 20.08.2008. 11:55 ] @
Moras sve to malo bolje objasniti.....
1. Pitanje je u sta exportujes taj video. Nadji negde program Adobe media encoder, instaliraj ga, i u premiere ce se pojaviti opcija za MPEG, MPEG2 i sl.
Taj video kasnije exportuj u MPEG2....
Sigurno si taj video exportovao u AVI i zato je fajl veliki....

2. Svejedno, zvuk ne bi trebao da pojacavas i da diras.... Susti zato sto si ga pojacao....
(neka to pojasne drugi.....)

3. Za tu animaciju imas tranziciju ZOOM IN. Mozes nju koristiti, ili ako oces svoju animaciju, klikni na taj TITLE, u -Effect control- (postavicu i slike posle) pojavice ti se Motion. Otvori "stavku" motion, i tu imas Scale ! Brojcana vrednost je 100.... Smanjuj vrednost koliko ti odgovara, recimo na 30.... Pored slova SCALE, levo imas beli krug, i kad zadrzis strelicu, pise TOGGLE ANIMATION, klikni tu. Dalje, na TIMELINE povuci vremensku liniju na nekih 4-5 sekundi. Klikni na dugme koje je pokazano na slici 3. Kad si i to uradio, povecaj onaj SCALE na 100, i animacija radi !

[Ovu poruku je menjao Djordjevlasotince dana 20.08.2008. u 13:09 GMT+1]
[ manijak iz kaknja @ 20.08.2008. 12:10 ] @
E hvala ti puno,u pravu si za AVI,zvuk nisam pojacao ali sam rijesio problem...smanjio sam audio gain na pojedinim momentima,a i tittle sam skontao...
Sad kad bi mi pomogao oko ovoga bio bih ti stvarno zahvalan:
Zelim napraviti jedan trailer.Video pocinje slikom televizora...bez pozadine.Na ekranu se pojavljuje klip koji se reproducira a kada zavrsi jedan klip da namjestim da jedna ruka udari po vrhu televizora da se promijeni kanal,odnosno da pocne drugi klip.Eh sad sta ja ne znam ovdje:Mogu u photoshopu editovatu jednu sliku TV a u Premiere smanjiti video da ga postavim tacno na ekran da se poklopi.Jedino sto ne znam je kako da namjestim ruku da udari po vrhu.Ukoliko snimim svoju ruku doci ce sa pozadinom?I koji video transition mogu da koristim?Imas li nekih ideja?
[ bytefx192 @ 20.08.2008. 12:15 ] @
Kad bi hteo svoju ruku da stavljas na taj klip, morao bi sve to da radis na platnu, ali to je gubljenje vremena.... :).... Mozes takodje da editujes frame po frame u Photoshopu ili AFtereffects-u, ali to je mnogo, Najbolje ti je da napravis, nacrtas neku ruku, ili skines sa neta :),i animiras je kao i onaj gore TITLE, samo sa drugim postavkama....

Poz
[ sladjanvasic @ 12.09.2008. 22:20 ] @
Da li neko ima iskustva sa Premier-om ali za Mac ?
Imam problem sa inportovanjem raznih video formata ukljucujuci i .avi, javlja mi poruku ... koji formati su podrzani, ili je mozda problem u mom software-u?!
[ Cileinteractiv @ 13.09.2008. 14:52 ] @
Avi je širok pojam. Nisi valda DivX ubacio u Premiere?!
[ sladjanvasic @ 13.09.2008. 16:37 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Avi je širok pojam. Nisi valda DivX ubacio u Premiere?!


Da da da ... vidis nisam o tome razmisljao. Hvala!
[ nikolchah @ 15.09.2008. 11:47 ] @
Dali neko zna zashto mi se na trenutke javljaju crveni frejmovi u eksportovanim fajlovima iz Premiera cs3.. odprilike vec na prvom minutu se desi ovo.
Inache koristim DV PAL okruzenje. Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao nikolchah dana 15.09.2008. u 13:03 GMT+1]
[ bytefx192 @ 16.09.2008. 11:27 ] @
Da nisu dropped frames ? Mozda dok si prebacivao materijal, ukocio malo komp pa se javljaju losi frejmovi...

[ nikolchah @ 16.09.2008. 15:27 ] @
Hmm.. neverujem.. zato shto se javljaju na istim mestima i posle drugog renderovanja. Tripujem se da nije do ulaznog fajla (MPG). Stvarno sam zbunjen shta je u pitanju.
[ Cileinteractiv @ 16.09.2008. 22:40 ] @
Kod tebe nikolchah Premiere ima nekih problema sa renderom mpeg fajlova. Ja svaki mpeg fajl prekonvertujem u DV avi Microsoft PAL uz pomoc Pro Coder-a ali ja radim samo sa kratkim klipovima duzine nekoliko minuta.
Sa druge strane, ljudi koje sam obučavao radu u Premiere-u radili su sa MPEG fajlovima snimljenim sa TV karticom , cak su pimenjivali filtere i tranzicije na te dugačke mpeg-e. Nije bilo nikakvih problema.
Sve malo pre pomenuto radi se pod postulatom da su i DV avi i Mpeg fajlovi u PAL standardu rezolucije 720/576. Stvarno ne znam šta bi se desilo kada bi mpeg1 ili mpeg2 fajlove različite od PAL standarda importovali u Premiere-ov projekat DV-PAL Standard 48 KHz.
nikolchah pogledaj karakteristike problermaticnih mpeg-a u Premiereu. U binu, desni klik na mpeg fajl pa Properties, napiši nam ovde karakteristike.
[ nikolchah @ 16.09.2008. 23:36 ] @
Type: MPEG Movie
File Size: 71.1 MB
Image Size: 720 x 576
Pixel Depth: 720
Frame Rate: 25.00
Total Duration: 00:01:03:09
Average Data Rate: 1.1 MB / second
Pixel Aspect Ratio: 1.422
[ Cileinteractiv @ 17.09.2008. 00:03 ] @
Citat:
nikolchah: Type: MPEG Movie
Pixel Aspect Ratio: 1.422
ovo znači da nije u pitanju standard (1.0667) nego widescreen video (1.422).
Pokušaj da prilikom otvaranja novog projekta u okviru New Project, kartica Load Preset izabereš preset DV-PAL widescreen 48Khz. Importuj mpeg i vidi da li će biti problema?
[ sladjanvasic @ 20.09.2008. 22:55 ] @
Imam problem sa premier-om 2 pro
Ne mogu da konvertujem u mpeg itd. Da li mi treba neki dodatni adobe program da se instalira (sem encore, to sam dodao)
Evo na slici se vidi sta mi se samo nudi i kako mislim da se to radi, ako mozete da pomognete hvala !

[ Cileinteractiv @ 21.09.2008. 01:24 ] @
Imaš lošu, nepotpunu verziju Premiere-a. Skini ponovo, instalacija Premiere 2.0 Pro je oko 1.2GB a Pro SC3 oko 1GB.
[ sladjanvasic @ 23.09.2008. 23:09 ] @
Hvala, poradicu na tome !

[Obrisan suvišan citat]

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 05.11.2008. u 23:23 GMT+1]
[ media @ 12.10.2008. 17:25 ] @
Ima li nacin da u premiere pro ubacim TS file (AVC/H264 1920x1080 + AC3 5.1) i eksportujem ga u npr MPEG2 ili MKV format? Hvala.
[ Cileinteractiv @ 13.10.2008. 12:02 ] @
Da li si probao? Ja to nisam nikada probao inače, praksa je da se TS fajlovi uvek transformišu u svoj native format verovatno je to MPEG a mpeg možeš ubaciti u Premiere, s tim da odabereš podešavanja projkta koja odgovaraju karakteristikama videa sa kojim radiš u tvom slučaju do je hdv 1920/1080...
[ media @ 15.10.2008. 02:19 ] @
Moze da se TS prebaci u neki drugi format (AVC - raw 264 i AC3) ali se pritom izgubi sinhronizacija zbog necega - kad pustim TS fajl zvuk i slika su sinhronizovani i sve je ok, ako ih demuxujem onda se javlja nesinhronizacija. Stos je u tome da rekompresujem TS fajl i mkv (npr 6.5 Gb na 4 Gb ali to ne radi kako treba iz pomenutog razloga).
Nasao sam 2 nacina ali nisu bas elegantni: prvo TS dekompresujem u AVI i WAV (huff codec i PCM), pa ih posle kompresujem u sta hocu - problem je velicina (AVI fajl je 100-150 GB), drugi nacin je da ga prebacim u WMV HD (slican kvalitet kao i mkv (x264+aac) - ali je problem vreme - 1h35min film - u 2 prolaza Excellent quality - 26h na ozbiljnoj masini.
Ima li ko neko drugo resenje?
[ Cileinteractiv @ 15.10.2008. 16:02 ] @
Sa problemima koje si naveo potrazi savet pretragom ili pitanjima na podforumu video kompresija.
[ B_Lukas @ 20.10.2008. 20:51 ] @
Pozdrav. Imam jedno pitanje oko verzije ovog programa. Naime, skinuo sam neku piratsku full verziju 2-ojke Pro sa serialom ali pošto traži aktivaciju na sajtu odustao sam. Onda sam primijetio da postoji dosta portable paketa ove verzije, pa me zanima da li je neko radio sam takvim Premierom? Da li portable ima sve opcije i funkcije kao full ili to zavisi od toga kako i koliko od originala Premiere-a je autor portabla upakovao? Buni me to što su portable paketi toliko male veličine (od 100 do 200 MB najviše). Toplo molim za savjet (ili na PP-može i na mail - ako neko zna pouzdan link full verzije sa upotrebljivim crackom) pošto sam već kupio knjigu od Jeffa Shella, a nigdje ne mogu da nađem fullovku da može da se instalira i pokreće bez problema. Poz
[ autarh @ 24.10.2008. 23:53 ] @
@B_Lukas
poseti sajt www gusari org (dodaj tacke :))

sto se tice Premijera i Mpeg fajlova.... moj savet .. zabotravite...to jednostavno ne radi kako treba...

ukoliko radite neku cut copu paste varijantu sa Mpeg fajlovima koristite Mpeg video wizard od womblera... prorgam je ideaalan za "REZ" ono sto je btino za njega je da ne renderuje vec smao copira.. tako da recimo "render" projekta od 2 sata zavrsite za 10 min ...

inace za iole ozbiiljniji rad sa mpeg fajlovima koristite EDIUS..
[ sladjanvasic @ 29.10.2008. 12:24 ] @
Imam problem, uradio sam jedan projekat (slozeniji) ali greskom u NTSC-u a trebao mi je u PAL-u, postoji li neka opcija za to konvertovanje iz jednog u drugi video foramt (ne export) nego ceo projekat da se otvori i nastavi sa obradom ? Radio sam par dana na ovome da bih prilikom exportovanja uvideo da postoji greska u samom pocetku ... Help Please!
Hvala!
[ Cileinteractiv @ 29.10.2008. 20:24 ] @
@sladjanvasic


Nevera.

Probaj ovako. Ako radiš u verziji Pro 2.0 ili CS3 otvori novi projekat sa PAL setingsima!!! Idi na File-Import i importuj taj NTSC projekat, otvori sekvencu NTSC projekta 2xklik na nju u binu, njeno ime je obicno sequence 01,02... ako nisi menjao. Kada ti se otvori sekvenca klikni na bilo šta na njoj, klikni Ctrl+A da bi sve selektovao zatim prednji na praznu sekvencu koja postoji kao druga kartica u timeline prozoru, svakim otvaranjem projekta otvara se i jedna (prazna) sekvenca u timeline prozoru. Klikni Ctrl+V i eto ti.
[ sladjanvasic @ 29.10.2008. 21:32 ] @
Hvala puno, uspeo sam bas onako kako si objasnio. Tek kada sam importovao video sam da je bio reci i o widescreen-u pa sam ipak morao da doradim malo ali sada je sve kako treba, hvala puno!
[ pxotographer @ 29.10.2008. 22:27 ] @
Pozdrav,
radio sam svadbu u Premiere Pro 2 ,u njemu uvijek radim.Skoro sam radio svadbu za koju mi je stalo da mi popuni jedan DVD,ne 2 od 4.7gb.Problem se javlja jer zelim da imam maximalan kvalitet,a kada podesim tako onda mi premiere javlja INSUFFICIENT DISK SPACE...Sta se dogadja,moze li mi neko reci molim vas,moram to nocas rijesiti,svadba mora za sutra biti gotova.Hvala unaprijed.
[ Cileinteractiv @ 30.10.2008. 10:36 ] @
Zavisi kolike je duzine montirani materijal. Ako je 3-4h onda nikako ne moze stati na 1 DVD od 4,7GB-mora na dva da bi kvalitet bio maksimalan kao sto ti kazes.
[ pxotographer @ 30.10.2008. 17:08 ] @
Kakvih 3 ili 4 sata,
1h 40min je materijal.
[ Cileinteractiv @ 30.10.2008. 19:36 ] @
Hajde lepo!

Otkud tebi dva diska za 100 minuta, pa na jedan disk se stavlja materijal duzine 120 minuta u odlicnom kvalitetu.
[ pxotographer @ 31.10.2008. 20:41 ] @
xm xm :o)
kada renderujem materijal na 7mb high quality onda ne moze da mi stane vise od 1h 20min na jedan disk,
kada radim na 4bm high quality 2 pass onda moze na jedan disk da stane od 1h 40min do 2h,zavisi od materijala...
[ Cileinteractiv @ 31.10.2008. 22:23 ] @
A ton, koji bit rejt i u kom formatu je ton?
[ sladjanvasic @ 02.11.2008. 11:59 ] @
Hmmm, ovako, problem je ... kada iskompresujem neki materijal u Microsft DV AVI - DV PAL ne mogu da ga pustim u playeru .... ali ga pustim u neki ali nije to to. Da li mozda imam problem sa kodecima, koji kodek pack da ubacim u racunar?
Takodje hocu da ubacim neki dvd da editujem, pa konvertujem vob u .avi ali imam problem sa zvukom, video je ok ali zvuka nema. Imat neki prog da mi preporucite vob to avi (sto veceg kvaliteta) ?
Hvala
[ Cileinteractiv @ 02.11.2008. 18:22 ] @
@pxotographer

Preporučujem ti da ne koristiš te presete koje nudi premijer jer nisu naročito fleksibilni u odnosu na dužinu materijala na sekvenci, ili učitaj neki od preseta pa ga dodatno podesi. u svakom slučaju kada su svadbe u pitanju dovoljno je raditi sa 4.5 Mbps za sliku i 224 kbps za zvuk da bi na 1 DVD stalo oko 130 min ali računaj 120 odnosno 2 sata. Za 90 minuta 1,5 sat možes postaviti klizač za bitrejt na vrednost 6.0 Mbps. Ako odmah praviš DVD pre nego što klikneš na Burn ima dugme Settings tu podešavaš parametre za kompresiju, ove koje sam malopre pomenuo. To je sasvim dovoljno nema potrebe trošiti vreme i mašinu na VBR 2pass.



@sladjanvasic

Ne trebaju ti nikakvi kodeci, dovoljno je imati Premiere na sistemu i DVavi će raditi, eventualno ti treba samo još FFDShow koji može preuzeti dekoding DVavi videa pri reprodukciji u plejerima a imaš i plejere koji u sebi već imaju pordšku za sve potrebe kodeke...
Pal DVavi kada se gleda iz nekog plejera izgleda loše i to je normalno zbog njegovih karakteristika, tek kada ga gledamo iz nekog video editora npr Premiere-a vidimo kavalitet kakav zaista jeste.
Ton iz VOB-a ne čuješ verovatno jer je u Ac3 formatu, kao što naslućuješ dobro je da VOB prvo konvertuješ u avi a najbolje bi bilo u DVavi, program koji ti preporučujem je Pro Coder ili neka od njegovih varijacija. Popularni sitni konverteri načešće konvertuju u neki od divx formata ili xvid a to opet nije pogodno za obradu u Premiere-u pa eto ako hoćeš da se potrudiš i malo više angažuješ uzmi pomenuti pro Coder.
[ kikiriki018 @ 04.11.2008. 18:08 ] @
Pozdrav, imam mali problem sa premierom v7.0, instaliracu 1.5 verovatno nije velika razlika, ne mogu da provalim kako da izmedju dva klipa, svdbarki od 7 do 15 min ima ih dosta, ubacim trazniciju disolve za video i audio, uvek kada ubacim tranziciju zamrzne frame, i kako da izbacim taj fail u encore, da enkore samo "predje" a ne da prerenadava odnosno da bude dovoljan za 1 DVD (2h ili 1:30h)???
[ cyclops @ 05.11.2008. 10:04 ] @
molim pomoc: zelim projekt koji sam napravio u Premiere-u spremiti kako bih ga mogao
otvoriti na drugom PC-u. Premiere mi napravi datoteku .prproj ali ne pokupi sve
materijale koje koristim (fotografije, video, glazbu,..) tako da na drugom racunalu
ne mogu otvoriti projekt.

Kako to rjesiti?

Hvala
[ Cileinteractiv @ 05.11.2008. 22:07 ] @
@kikiriki018

Pokušaj da stavljaš klipove naizmenično na šitnu-track Video 1 pa sledeći na Video 2 opet sledeći na video 1... postavi tranzicije samo na kraj i početak klipova na track Video 2 i preklopi-pomeri da za dužinu tranzicije preklopi klip na video 1. Okačio sam sliku iz skripte koju sam napisao, u igri je i track video 3 ali snaćićeš se već.


Nije moguće da se to ne prerenda, verovatno si importovao mpg video ali i da je avi render je neizbežan.


[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 05.11.2008. u 23:28 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 05.11.2008. 22:42 ] @
@cyclops
Potrebno je da sve elemente projekta prekopiraš na drugu mašinu. Kako je gotovo nemoguće zadržati potpuno iste putanje do svakog pojedinačnog fajla kao što je bilo na prvoj mašini Premiere će nakon prenosa na drugu mašinu i otvaranja pproj fajla pitati gde su elementi tog projekta. Potrebno je samo da ih iskopiraš na drugu mašinu i kada ti se pojavi prozor tipa Where is the file ime fajla.ekstenzija ručno nađi lokaciju tog fajla i klikni na njega 2 puta.
[ Klaj klaj @ 26.11.2008. 22:03 ] @
Da li neko zna da li je moguce u najnovijem Premieru otvoriti projekte iz starijih verzija , konkretno 6.5 ?
Probao sam ,ali mi izbacuje neke poruke da zbog razlicitog avi fajla ( slika i ton spojeni ) ne moze da otvori originalan projekat?!?
Ima li neko ideju ?!
Hvala
[ bytefx192 @ 26.11.2008. 22:10 ] @
Koliko ja znam, moze ...... Sigurno da moze... Ja sam vec do probao i kod mene je radilo.... Ne znam sta kod tebe ne valja....

poz
[ Misa_exclusive @ 27.11.2008. 00:06 ] @
Moze.
Obrnuto uglavnom ne moze.
[ Klaj klaj @ 27.11.2008. 15:07 ] @
Ma nece , prijavljuje da su ranije ubaceni materijali imali odvojen ton i sliku ( posto je to originalan matrox-ov fazon ) i da sadasnji Premier to ne podrzava !? Iako i sada imam Matrox kao i ranije ????.....Totalna budalastina....
[ Cileinteractiv @ 27.11.2008. 22:41 ] @
To je zbog matroxa a ne zbog Premiere Pro-a direktno. Znajući matrox, predlažem ti da proveriš da li možda na njihovom sajtu postoji neki patch fajl za Premiere Pro i postojeću video kartu. Takođe, proveri da li se u Load Project Settings prozoru vidi skup Matroxovih podešavanja za novi projekat tipa Matrox DV PAL itd. Eventualno, otvori novi projekat sa Matrox DV PAL podešavanjima i importuj projekat verzije 6.5
Ako isprobaš sve ovo napiši ovde da li si uspeo da rešiš problem.
[ Klaj klaj @ 11.12.2008. 15:04 ] @
Hvala na pomoci uspeo sam !!!
Ideja je da ne mozes da ga otvorish kao stari projekat nego mora da se importuje u vec otvoreni postojeci ....
Pozz
[ manijak iz kaknja @ 12.12.2008. 17:00 ] @
kako da animiram sat u premiere ili afteru?
kao kad gledate tekmu pa u uglu otkucava vrijeme,kako da to animiram?
[ Cileinteractiv @ 17.12.2008. 14:22 ] @
Digitalni ili analogni sat. Kako god, nije jednostavno za objasniti/uraditi. Probaj naći neki tutorijal na netu pa ako ti zapne negde u radu pitaj ovde.
[ gmarko @ 03.01.2009. 11:21 ] @
Imam problem. Kada importujem "avi" fail, on se regularno postavi u project prozoru i mogu bez problema da ga pregledam u preview-u i na levom monitoru u prozoru "monitor", medjutim kada ga prevucem u "timeline" on se prikaze da je namesten na liniji i pojavi se crnilo na desnom monitoru ali kada ga pustim ne pojavljuje se nista. Nije mi jasno u cemu moze biti problem? Da su u pitanju kodeci, nebi se pustao ni u previuw. Mozda je do avi fajla. Taj fajl sam konvertovao pomocu dvd2avi iz VOB. Neznam... Moze li neko da mi pomogne?
[ Cileinteractiv @ 03.01.2009. 15:44 ] @
Krenuo si kako treba-prebaciti empeg fajlove u avi i nakon toga ih koristiti u Premijeru. Kod tog procesa veoma je važno da to ne bude bilo koji avi nego Microsoft DVavi. Proveri da li si tako uradio a ako nisi, konvertuj ponovo u avi ali obrati pažnju da kodek bude taj pomenuti.
[ gmarko @ 03.01.2009. 17:26 ] @
upravo pokusavam opet, medjutim ne nudi mi varijantu Microsoft DVavi kodeka. Ono sto mi nudi jeste: ffdshow video codec, DviX 6.8.4 Codec, XviD MPEG-4 Codec, Helix YV12 YUV Codec. Neznam sta da radim, dali postoji varijanta da ga instaliram?
[ Cileinteractiv @ 03.01.2009. 17:36 ] @
Pokušaj sa nekim drugim konverterom. Ja za to koristim Canopus.GrassValley.ProCoder.3.00.50 ili neku raniju verziju.
[ gmarko @ 03.01.2009. 18:47 ] @
Da objasnim sta zapravo ja radim, mozda je problem u samom pocetku.
Imam snimljen materijal na Sony kameri tip DCR-DVD92E PAL. Kamera koristi dvd diskove i pre pocetka snimanja potrebno je formatirati ih a nakon snimanja treba ih finalizirati. Za formatiranje su u ponudi dve opcije : VR i jos jedna (ne znam tacno koja). Ja zapravo nisam ni formatira niti finalizirao disk. Video materijal se lepo reprodukuje (stim sto mu je aspect ratio takav da je slika izduzena ali to se da promeniti u pleyeru) medjutim kada pokusam da ga konvertujem preko "quick Video converter"-a, prijavljuje mi da Vob fajl ima "duration=0" ili fali neki kodek. Kada ga konvertujem preko DV2avi imam problem koji sam vec objasnio.
Pitanje je: dali gresim u samom postupku, dali se taj materijal uopste moze editovati i ....
Nisam pametan!!! Pet dana pokusavam da se izborim sa tim, vec sam dva puta menjao kodeke (usput instaliran mi je K-lite 442full ili 417full nisam siguran), cak sam menjao i premiere, prvo je bila 6.0 zatim 6.5 i sada pro1.5!!!
@Cileinteractiv prijatelju, pomozi ako mozes!!
[ Cileinteractiv @ 03.01.2009. 20:14 ] @
Ako hoćeš samo da iseckaš snimke, ubaciš po koji titl i završiš u obliku DVD videa nema potrebe da se zamlaćuješ sa Premiere-om, dovoljan je Mpeg Video Wizard u koji importuješ Vob fajlove iseckaš središ i napraviš nov DVD video. Tako se ništa ne renderuje osim dela gde si postavio efekte i titlove.
Ako baš hoćeš da radiš kompletno editovanje bolje uzmi Vegas pa importuj finaliziran DVD iz kamere. Na ovaj način moraš ceo materijal prerenderovati što traži vreme i smanjuje kvalitet.
Premiere se koristi za montiranje videa koji se snimi sa DV kamere gde je video u sirovom obliku i kao takvom pogodan za dalju obradu bez gubitaka.
Radi kako hoćeš samo ti naglašavam da nije racionalno svaki DVD disk kompletno editovati i renderovati samo radi nekoliko skraćivanja ili manje-više ne bitnih intervencija. Najlakše ti je kao što sam napisao da radiš sa programom Mpeg Video Wizard, misli da taj program podržava i import materijala da DVD kamere iako disk nije formatiran, ako te to zanima pitaj ne bih da odugovlačim ovaj post.
[ gmarko @ 03.01.2009. 23:39 ] @
Vidis, imam nameru da taj materijal povezem sa drugim (koji je sa dv kamere i konvertovan je u dvd-vob fajlove i on je ok!), pored toga hocu da ceo snimak iseckam na vise delova, nebitne izbacim a bitne delove da spojim (naravno da koristim neke tranzicije,...), takodje hocu da u nekim delovima izbacim ton i ubacim neku muziku kao podlogu itd...
Ovako nesto sam radio prosle godine u ovo vreme i isto sam koristio Premiere (to sam super odradio). Medjutim (kako mi to nije posao) u medjuvremenu vise nisam koristio premiere i nesecam se dali sam imao ovakve probleme. U stvari nisam imamo nikakve probleme!!! Tako da mi je ovo novina!
Ako se ovakve akcije mogu sprovesti u nekom drugom programu koji nepravi ovakve probleme i pored toga nije komplikovaniji od premire-a, molim te reci mi i bicu ti veoma zahvalan. Ali ako je premiere jedino prihvatljivo resenje, onda mi molim te pomozi oko njega. Usput, instalirao sam ProCode 3 i nece da sljaka. Ili ja ne umem da ga koristim ili nesto nije u redu sa njim. Kada ga pokrenem javlja mi neku gresku. Tako da jos uvek nemogu da pripremim moj video materijal za premiere.
Unapred sam ti zahvalan!!!
[ Cileinteractiv @ 04.01.2009. 21:58 ] @
Odgovorio sam u prethodnom postu. Mozes sa Meg Video Wizard-om. Slican je Premiere-u ali mnogo jednostavniji, moze se ubaciti pozadinska muzika i postavljati tranzicije uzmedju klipova.
[ manijak iz kaknja @ 06.01.2009. 14:14 ] @
moze opet pomoc
recimo imam jednu mapu,kartu
imam dvije destinacije A i B,kako sad da ja spojim linijom te destinacije tj. da kao da olovkom postepeno ide linija,znaci da bude povuceno(ne vodoravno),ako me kontate?Vjerovatno radi na principu rukopisa(ako ne moze u Premere moze li mi neko objasniti za After Affects?)
[ Cileinteractiv @ 06.01.2009. 15:36 ] @
Napravi liniju u fotošopu, importuj u after postavi iznad mape i koristi masku kako bi polako otkrivao liniju od jedne tacke do druge.
Najbolje je da mapu otvoriš u fotošopu i na novom lejeru napraviš liniju kakvu želiš zatim, meni Image, opcija Duplicate, dobija se kopija slike u kojoj treba da isključiš vidljivost lejera mape tako što ćeš "oko" u paleti jejera za sloj mape isključiti. Sačuvaj pod imenom na primer "Linija za mapu" i zatim u afteru importuj mapu i liniju kao posebne dokumente pa uz pomoć maske na liniji napravi iluziju da se linija iscrtava...
[ manijak iz kaknja @ 06.01.2009. 15:58 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Napravi liniju u fotošopu, importuj u after postavi iznad mape i koristi masku kako bi polako otkrivao liniju od jedne tacke do druge.
Najbolje je da mapu otvoriš u fotošopu i na novom lejeru napraviš liniju kakvu želiš zatim, meni Image, opcija Duplicate, dobija se kopija slike u kojoj treba da isključiš vidljivost lejera mape tako što ćeš "oko" u paleti jejera za sloj mape isključiti. Sačuvaj pod imenom na primer "Linija za mapu" i zatim u afteru importuj mapu i liniju kao posebne dokumente pa uz pomoć maske na liniji napravi iluziju da se linija iscrtava...

razumio al ovo je malo komplikovaniji nacin,samo da pitam prije nego sto ovo pocnem
znas li kad koristis hand pin alat,pa mozes da animiras ruku a da ti se te animacije snimaju na video preko opcije record.
da li ima isto da uzmem pen tool(kao u photoshopu) pa da crtam a da ono snima?
[ Cileinteractiv @ 06.01.2009. 20:14 ] @
To ne znam.
[ bytefx192 @ 07.01.2009. 17:08 ] @
Koliko ja znam NE moze....
Mozes da napravis samo jednu liniju maskom, ubacis efekat GENERATE>STROKE i animiras STROKE efekat (za after)... To ti je isto jednostavno...

Pozdrav !
[ enesik @ 19.02.2009. 09:37 ] @
pozdrav svima, ako moze pomoc-gdje se moze (ako uopste moze bez placanja) skinuti "The Unofficial DVD Specifications Guide 2.2".
hvala
[ feko @ 14.04.2009. 13:56 ] @
Uradio sam capture nekog video materijala u adobe premiere pro 2.0 i on mi je po nivou videa prenizak t.j. slika mi je tamnija jer je kamera tako snimila sa nesto zatvorenijom blendom. Kako da izdignem taj nivo videa na zadovoljavajuci. Nesto sam pokusavao i dodao sam "levels - (rgb) Gamma" Video effect. Time sam dobio nesto svijetliju sliku, ali ipak ne zadovoljavajucu po nivou na osciloskopu.
Kako se to ustvari pravilno radi?
Thnx
[ bytefx192 @ 14.04.2009. 18:06 ] @
pa pokusaj sa Brightnes and Contrast. Povecaj malo Brightnes, dodaj malo kontrasta, ali mozes da ugrozis kvalitet !

pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 13.07.2009. 14:23 ] @
Tutorijal za Premire pro 2.0, može da posluži i za novije verzije jer nije bilo značajnijih izmena.
Tutorijal možete pogledati na ovom linku.
[ dreadknight @ 22.08.2009. 12:02 ] @
Imam Premier pro cs3. Zapravo sam pocetnik i relativno skoro sam ga instalirao i malo se igrao s njim. Interesuje me kako da exportujem klim u .avi formatu koji ce biti neke uljudne velicine a dobrog kvaliteta. Nesto kao divX filmovi, pa da sat i po filma ima 700MB, da se lepo slika vidi i tako to. Nesto sam pokusavao da file tipe stavim Microsoft AVI, za compresor DivX ;-) MPEG-4 Fast-Motion, broj slika u sekundi 30, ali isto file od 3 minuta ima preko 100MB, a ima i suma, pa se nekad slika razmazuje i slicno. Kako da napravim relativno kvalitetan, ali mali video?
[ Cileinteractiv @ 27.08.2009. 13:04 ] @
Export-uj sirov fomrat DV avi a zatim taj fajl učitaj u neki sprogram specijalizovan za kompresiju mesicoder, procoder, super video converter...
[ chovasu @ 21.12.2009. 12:26 ] @
Imam problem sa pomenutim programom, a problem je poceo da se javlja kada sam uvukao video fajl od 10gb (DV AVI) i izbacio mi je sledecu gresku nakon sto sam hteo da spustim video fajl na timeline....

"Sorry, a serious error has occurred that requires Adobe Premiere Pro to shut down. We will attempt to save your current project."

Sada kada pokusam da otvorim premijer uvek me pita da li hocu da otvorim prethodni projekat i ja kazem da necu, napravim novi projekat i kada pokusam bilo koji drugi fajl da uvucem (sliku, muziku, video fajl ) izbacuje istu gresku. Cak ne mogu ni CS4 da instaliram jer nece prepoznati projekte od CS3. E da jos bih da napamonem da sam izvrsio UPDATE programa ali ni to nije pomoglo. Molio bih vas da mi pomognete u sto brzem roku, jer radim na jednoj lokalnoj TV stanici i vrlo mi je bitan ovaj progam. Ako kojim slucajme mogu da otvorim projekte od CS3 sa CS 2, instaliracu ga, ali mi treba neko ko je to proverio i da radi 100% jer ne bih da prljam sistem sa CS2.
[ Cileinteractiv @ 21.12.2009. 17:44 ] @
Citat:
chovasu: Cak ne mogu ni CS4 da instaliram jer nece prepoznati projekte od CS3.


Ovo nisam probao ali ipak ne bih se slozio sa tim jer kopatibilnost projekata ide u napred ali ne i u nazad. Hocu reci da CS3 projekte mozes otvoriti sa CS4 aplikacijom ali ne i sa CS2 Aplikacijom!

Pokusaj taj problematicni video da otvoris na nekom drugom racunaru. Mozda se prilikom Capture-a ili nekog drugog postupka kojim je nastao doslo do greske u fajlu.
Pre svega ovoga podrazumeva se da je taj video DV PAL i da si ga importovao u projekat takodje DV PAL (Standard 48 KHz).

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 21.12.2009. u 19:38 GMT+1]
[ chovasu @ 21.12.2009. 23:16 ] @
izvinjavam se malo sam se zeznuo, ne mogu projekte iz CS4 U CS3 da uvucem, znacu u nazad jednu verziju, sto mi je opet bezveze, koliko se secam capture je izvrseno bez problema, cak sam skidao sa kompjutera tu verziju premiera CS3 I instalirao ponovo ali nazalost bez uspeha, opet se javlja isti problem. A da li si ti probao CS4, da li je stabilan?
[ Cileinteractiv @ 22.12.2009. 12:42 ] @
Sve zavisi kako si dosao do verzije paketa, ja do sada nisam video da prave probelm. Normalno je to da sa CS3 ne mozes otvoriti projekat radjen u CS4 verziji Premiere-a.
Ako ti je dostupna traka ponovo uradi Capture u CS3.
[ Joxyy @ 09.01.2010. 12:37 ] @
Pozdrav ljudi...

Procesljao sam temu, ali nisam nasao resenje za moj problem...
Namontirao sam video, sve radi ok, ali prilikom renderovanja, u jednom mometu stane i izbaci error i svaki put tako. Pokusao sam i promenu opcija u Encoderu za mpeg2 i mpeg2-dvd, ali nista.
Skinuo sam i ubacio mainconcept encoder jer sam cuo da sa njim radi odlicno, i opet isto.
Ne znam sta da radim...?? Naravno u pitanju je Premier Pro 7.0
[ Cileinteractiv @ 13.01.2010. 12:14 ] @
Premiere Pro 7.0!? MOžda je i postojao sad se već i ne secam. U svaom slučaju je zastareo a i verovatno tada još nedovršen kao verzija. Skini nešto novije.
[ siliigor @ 16.01.2010. 23:41 ] @
Joxyy, koju greshku ti prikazuje Premijer kada rendash?
Cesto se desi da Premijer izbacuje kretenske greshke koje nemaju bash mnogo smisla na prvi pogled.Onda kopash po netu pa nadjesh.Ako ti izbacuje neshto kao multiplekser bla, bla,... imash u podeshavanjima da promenish to...a moguce je i da nemash dovoljno mesta na hardu.
[ super hik @ 18.04.2010. 21:28 ] @
Jedno pitanje
koji format koristiti pri renderovanju da se zadrzi dobar kvalitet snimaka a da sve to kasnije moze da se gleda na DVD player-ima? Ja sam radio na jednoj lokalnoj televiziji i tamo je uvek koriscen Microsoft AVI format a sve je to islo u program direktno iz Premierea... Medjutim kad sam uradio neki video kuci pri exportu korisio Microsft AVI sve je ok kada ga pustam na kompu kvalitet snimka OK ali ga DVD player ne ucitava... Da pokusam sa MPEG2 ili sta vec...
[ super hik @ 18.04.2010. 22:12 ] @
jos jedno pitanje ako neko zna... kako da ubacim u premiere nesto iz Gogle earth-a (npr planeta pa se to zumira na evropu pa na Srbiju itd.) jel to uopste moguce...
[ Toxic Flame @ 25.04.2010. 21:14 ] @
mpeg2 je standard za dvd video, pogledaj u prisetima, verujem da ima bash render za dvd plejere. tu ide mpeg2 kao kodek, ide interlace lower fields first, kvalitet ide od 4 do 8 Mbps, aac audio kodek...ali verujem opet da ima priset bash za to prilikom rendanja

shto se tiche google eartha probaj da snimash ekran, camtasia-om (google for it) ili nekim drugim (screen capture) programom, to je jedna varijanta, druga je da skrinshatujesh neke kadrove pa se to dalje sredjuje u after effectsu i to moze lepo da izgleda.
[ Cileinteractiv @ 28.04.2010. 15:45 ] @
Što se tiče izbora kodeak za kompresiju tona najoptimalnije je izabrati Mpeg 1 layer 2 odnosno mpa, bitrejt 224 kbps. Aac ne ide u kombinaciji sa mpeg2 standardom za DVD plejere.
[ daniel38 @ 23.05.2010. 13:39 ] @
Da li Adobe Premiere CS5 radi na 32-bitnim racunarima? Vidim da se nesto spominju 64-bitni, al ne znam dali u kontekstu preporuke da se na njemu radi ili je to i jedina platforma na kojoj radi?

Dosad sam nesto radio u Vegasu, sad sam hteo videti Premier-a pa da ne skidam dzabe ako je samo za 64-bitne.

[ Stranger2 @ 25.05.2010. 16:32 ] @
Citat:
Adobe Premiere Pro CS5 is the only version so far that is natively compatible with 64-bit computers. 32-bit computers cannot use Premiere Pro CS5.

http://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Premiere_Pro

Dakle, CS5 ne moze na 32-bitni. Ali CS4 i sve starije verzije mogu:

Citat:
However, if the user buys Premiere Pro in the Master Collection Suite, then a version of Premiere Pro CS4 is included for them to use until they upgrade their system to 64-bit.
[ Wertigo @ 30.07.2010. 19:49 ] @
Imam jedan za mene veliki problem, i bio bih zaista, zaista zahvalan ukoliko bi mi neko pomogao.
Naime, koristim Premiere CS4 (OS Vista 32) i kada pokušam da uvezem video u X.264 formatu, premijer mi ''kaže'' da taj fajl nije podržan. Takođe kada importujem divx video, nemam sliku.

Hvala unapred !

[ Cileinteractiv @ 31.07.2010. 19:41 ] @
Pozdrav Wertigo.

Premiere nije namenjen za editovanje kompresovanog videa. X 2646 ne mozes importovati a divX bi trebalo da moze ali moras instalirati kodek na racunar dakle, ne samo kao divx dekoder nego kompletan kodek.
Alternativno mozes bilo koji video prekonvertovati u Microsoft DV avi kodek ili mov format a zatim ih bez ogranicenja obradjivati u Premieru.
[ Wertigo @ 01.08.2010. 17:36 ] @
OK...hvala puno na pomoći!

Pozdrav
[ DvbT-manijak @ 02.08.2010. 00:32 ] @
izvini ali nisi u pravu.

Prvo i sam DV format je kompresovan, ali da to zanemarimo i da se usesredimo na one "tvrdo" kompresovane formate.

Kod mene u frimi se video fajlovi priveremeno arhiviraju kao Marox DV (vrlo sličan kao Microsoft DV) na 2,4TB NAS uređaju.
Za trajnu arhivu smo prvo koristili nemultipleksirani .m2v+.wav, a sada koristimo .mpeg (slika 720x576 MPEG2 H.262 + ton MPEG1.2)

.MPEG fajlove PremierPro 2.0 i mlađi guraju bez većeg problema. Zapravo problem je što izlaz nije tečan već malo secka, i još gore što na prelazu sa DV na MPEG2 skoči slika, tako da moraš da izrendaš privju. Ali kada izrendaš sve je OK.

Takođe imam iskustva i sa HDV formatom (1440x1080i MPEG2) koga PP2.0 edituje odlično.


.mkv kontejner PP ne prepoznaje, dok za .avi moraš da imaš kodek i to što kažeš pun.

Ja za grubo rezanje koristim VideoReDo za .mpg i VirtualDub za .avi
Odlični alati koji rade bez rekompresije.



za H.264 probaj kodek
[ _V_ @ 30.11.2010. 13:42 ] @
ovo mi je prvi post pa prvo pozdrav svima :)

pocetnik sam u video montazi no pred par dana sam si nabavio novi komp i to dosta dobar pa sam si skinio i adobe premiere pro cs4 verziju s namjerom da se krenem malo bavit video monazom )nista preozbiljno al ipak ozbiljnije od onoga sta mogu napraviti u movie makeru :))

pa sad,
trenutno na kopmu imam par filmova dokumentaraca i nekih snimka sa fotoaparata,
no sta god od toga ubacim kao import files nista ne radi,
tj pri gledanju u source prozoru ili ako ubacim dole u traku pa geldam u ovom glavnom prozoru iste stvari se desavaju
a to je
npr sa filmom koji ubacim da u pocetku ide ton a slika krene noramalno ali onda dalje kao da preskace tj ide onako kao kad gledate dvd pa stistene FF.. a ton se nakon nekog vremena skroz izgubi.
ili npr kad ubacim filimic s fotoaparata onda ide ton a slika stoji zamrznuta na prvom kadru..
i tako problemi ;)
kolko sam gledo svi ti klipovi koje sam ubaciovao su AVI format.

kazem komp je novi pa nekako sumnjam da bi tu mogao biti problem,
intel i7, 4GB ram, imam i SSD na kojem je premiere..

[ DvbT-manijak @ 30.11.2010. 23:20 ] @
.avi je samo kontejner

http://www.adobe.com/products/premiere/supportedformats.html


znaš, program se zove PremierePRO, nije baš pravljen za amatere
[ Toxic Flame @ 01.12.2010. 00:01 ] @
Problem je u kodecima chesto.. "domaci" format za premier je DV.. ono shto ce ti sigurno raditi jeste da sav materijal konvertujesh u DV pre rada u premieru i necesh imati problema..

kako do toga?
1) otvorish adobe media encoder
2) prevuchesh sve klipove koje planirash koristiti
3) selektujesh sve izaberesh microsoft avi pa pored odaberesh DV pal
4) start kju i chekash..

DV pal ima protok od 25mbps tako da ce sat vremena biti oko 13gb teshko, chisto da znash shta da ochekujesh..
[ _V_ @ 01.12.2010. 12:19 ] @
@ DvbT-manijak:
u redu , razumijem engleski i jasno mi je da PRO oznacava inacicu namjenjenu napredniim korisnicima,
stvar je slucajnosti da sam nabavio PRO umjesto obicne verzije no kako sam program nabavio s namjerom da postanem napredniji korisnik drzim da nije preveliki problem sto sam eto uzeo PRO verziju,
svakom slucaju, nemoj da se ljutis :)

@ Toxic Flame :
Hvala puno evo obavio sam to i radi sad :)
[ DvbT-manijak @ 03.12.2010. 16:44 ] @
Ma ko se ljuti, samo ja malo surov...


pozdrav!
[ Sashco @ 02.01.2011. 21:55 ] @
Unapred se izvinjavam ako pitam gluposti...
Nakon 2 godine pauze ponovo koristim Premiere i to CS3 na racunaru sa XP SP3, AMD X2 64 5000+ BE, 2GB RAM, dva HDD - 250 i 320 GB i kada treba da renda video od 800 frejmova sa Ripple Warp efektom on kao da umire...toliko je spor da radi 5-6 frejmova citava 2 minuta i tu ga prekidam jer ne mogu da podnesem 60 stepeni na procesoru i urlanje kulera... Da dizem ruke dok ne promenim konfiguraciju ili...?
[ makilood @ 28.07.2012. 01:56 ] @
instalirao sam skoro adobe premiere pro 1.5 ali mi je komplikovano da se snadjem pa sam pokusao da ga deinstaliram i prilikom deinstalacije trazi serial number i posto sam na google-u naso i ukucao pise da je serial number neispravan pokusavao sam svaki oguci serial koji sam naso i nece pa ako moze mala pomoc kako da ga deinstaliram.. unapred hvala