[ ctpaba @ 10.09.2001. 16:17 ] @
pazi situaciju !!
imam mali kucni network sa nekoliko masina koje rade pod QNX, XP, W98, w95 i sad sam skoro stavio jednu masinu pod RH7 i instalirao na nju Apache server! Problem se pojavi kad se sa neke druge masine konektujem telnetom na RH i pokrenem VI editor (zbog konfiguracije httpd.conf) onda nemogu da se normalno krecem kroz fajl jer kad pritisnem strelice gore, dole, levo desno on izbacuje karaktere ABCD !!!
o cemu se radi, i kako da to konfigurisem ?
[ tOwk @ 10.09.2001. 18:39 ] @
Da li ti strelice rade ispravno u shellu preko telneta? Da li mozes dok pokreces "vi" da editujes komandu strelicama (ne editujes bas, ali pomeras kurzor). Ako i ovde imas problem, onda je do izbora terminala (TERM=..., ili stty...).

A ako ti u shellu ne radi sve kako valja, onda ces morati "vi" zasebno da podesavas, a u to nisam previse upucen (ali "man vi" moze posluziti).

Toliko.

PS. Zasto "man", a ne "woman", zar to nije diskriminacija?
[ random @ 10.09.2001. 18:46 ] @
Ako te mrzi da se zezaš sa podešavanjem terminala, jednostavno se kreći kroz fajl pomoću H, J, K i L umesto strelica...
[ Gojko Vujovic @ 11.09.2001. 13:17 ] @
Vi je iz raja izasao! Kao i 'elivis' i 'vim'.. probaj ih..
[ ctpaba @ 11.09.2001. 14:02 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Vi je iz raja izasao! Kao i 'elivis' i 'vim'.. probaj ih..


samomalo braco draga ja sam jedva ukapirao kako se "vi" koristi a vi meni tu sad "joe" pa "elvis" i tako to polako bre za koju godinu cu ja i "emacs" da koristim ;)))))))
[ Vojislav Milunovic @ 11.09.2001. 14:11 ] @
joe je prost za koriscenje u 3pm. Recimo kao edit u DOSu ;o)
elvis je klon vi i stvarno je dobar dok vim je VI iMproved tj. boboljsana standardna verzija vi-a...
emacs ja licno ne volim jer ima malo caknute komande pritisni ctrl-c pa ctrl-x da izadjes i sacuvas file tako nesto ...

Dok u VI :
ESC <ulazimo u komandni mod,ili kako ga vec zovu>
:x

i izlazis i sacuvas file,mnooooogo jak editor taj vi
[ Vojislav Milunovic @ 11.09.2001. 14:14 ] @
pokreni pico preko telneta i kod njega nemas problema sa strelicama ;o)) slobodno se setaj gore/dole/levo/desno i sve ce da bude normalno.
(barem meni gde vi zakrzlja tu je pico)...

inace VI i PICO najaci editori
[ tweeester @ 11.09.2001. 14:15 ] @
emacs je king-size program ali je mnogo laksi od "vi"-ja jer nema glupi insert i comandni mod vec lici na sve ostale editore teksta na ovom svetu, mnogo ga je lakse svariti , ali uostalom, za malo prckanja preko telnet-a u principu i nije bitno koji editor koristis ... zar ne?
[ random @ 11.09.2001. 14:32 ] @
Pa bitno je... Kako da koristiš joe ako je razdešen terminal, on se prilično slabo sa tim snalazi. vi je najbolji za remote sesije, pošto je najmanje osetljiv na veličinu i tip terminala, i ne mora koristi nijedan specijalni taster na tastaturi (strelice, pageup/down i slično, koji često ne rade preko telneta onako kako bi očekivao). Eventualno pritisneš ^L s vremena na vreme da ponovo iscrtaš sliku...

predator: joe mnogo više liči na recimo WordStar iz DOSa nego na edit iz DOSa (ctrl-K, X i te fore)... Postoji editor koji se zove jed, i on dosta liči na EDIT.COM ;o), barem u slacku u standardnoj konfiguraciji.
[ Vojislav Milunovic @ 12.09.2001. 02:26 ] @
da da znam za jed on stvarno lici na edit.
Ali moji prvi utisak kad sam video joe je bio tipa Wow evo ga edit za UNIX ;o)
[ ctpaba @ 12.09.2001. 10:08 ] @
gde moze onda da se skine taj jed? to bi bilo interesantno !!!!

nego ima li neka malo jaca alternativa telnetu !!!
ovaj moj me sexualno iskoristava do yaya!!!

[ random @ 12.09.2001. 12:00 ] @
Možeš da koristiš ssh(1), rlogin(1) ili rsh(1)...
[ MoHicAn @ 12.09.2001. 12:09 ] @
Hahahahaha
da da da rlogin :PPPPPPPP
[ random @ 12.09.2001. 12:16 ] @
Zašto da ne, evo ja ga koristim ovde u lokalu kad pristupam sa diskless mašine glavnoj mašini... Naravno, prema internetu je port 513 zatvoren... Koristim ga zato što je brži i manji nego ssh, pa mogu da dignem nekoliko VT na diskless mašini i na svakom po jedan rlogin na glavnu mašinu. Takođe bolje se ponaša nego telnet u toj kombinaciji (Linux -> FreeBSD).
[ ctpaba @ 12.09.2001. 15:03 ] @
ups zaboravio sam da navedem ja pristupam sa Winblowz radne stanice Linuxu inace radi se o distribuciji RH7 bez Xserver-a koja treba da sluzi samo kao intranet server !!!
[ tweeester @ 12.09.2001. 15:30 ] @
Nadam se da ne koristis Windows-ov telnet klijent, a ako je tako onda ti svakako preporucujem da probas SecureCRT, razbija ... (mislim da se kao placa ali www.astalavista.box.sk resava problem)
[ m r v a @ 12.09.2001. 22:05 ] @
putty.exe
L N K 1
L N K 2

vredi isprobati .... mali + besplatan + prilagodljiv ...
[ random @ 13.09.2001. 02:35 ] @
Da da, putty je super, od mene ima sto poena...
[ random @ 13.09.2001. 02:41 ] @
Mada ipak kad sam u NT-u najviše koristim ssh iz cygwin paketa...

http://sources.redhat.com/cygwin/
[ zakic @ 13.09.2001. 12:32 ] @
Citat:
random je napisao:
Mada ipak kad sam u NT-u najviše koristim ssh iz cygwin paketa...

http://sources.redhat.com/cygwin/


Evo i konacno dobrog ssh clienta za win http://ftp.ssh.com/pub/ssh/SSHWinClient-3.0.0-build203.exe
Mozda ga vec koristite ili znate ali cisto da ga pohvalim.

Pozdrav svima!