[ njonjo @ 31.03.2007. 02:34 ] @
zakon o zaštiti podataka o ličnosti u EU

Imam seminarski na ovu temu. Studiram racunarske nauke i ovo mi je formalni ispit tako da sam totalni laik, ali moram napraviti ovaj seminarski. Na netu uglavnom nalazim neke textove vezane za istoimeni zakon ali u Srbiji. Zanima me ima li nekih razlika sa ovim zakonom u Srbiji i u zemljama EU,jer mi je tema vezana za EU? Ima li nekih specificnosti u zakonu EU? Ima li nekih interesantnih primjera krsenja tog zakona i tako....ma pisite bilo sto, svaka mi je pomoc kao kuca ....samo da se pomjerim sa mrtve tačke..

Hvala unaprijed
[ markom @ 31.03.2007. 03:15 ] @
Praktičan predlog... Ako na netu pronalaziš tekstove o srpskom zakonu, verovatno tražiš na pogrešnom jeziku. Probaj engleski, nemački ili francuski... Ja sam na engleskom našao dosta toga zanimljivog kad sam probao pre 5 minuta :-)

Marko.
[ njonjo @ 01.04.2007. 20:48 ] @
pa to sam mislio ali nisam znao kako bi preveo ime zakona na engleski
[ Alter Ego @ 26.04.2007. 14:55 ] @
Koliko je meni poznato, tako nešto ne postoji. Kod nas se to tako zove, a u EU postoje Konvencija za zaštitu pojedinaca u odnosu na AOP o ličnosti iz 1981. i Direktiva (ili naredba) o zaštiti pojedinaca u odnosu na obradu podataka o ličnosti i slobodnom kretanju takvih podataka (u prevodu: "Directive 95/46/EC of the European Parliament and of the Council of 24 October 1995 on the protection of individuals with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data"). Mada, slabo to pratim u poslednje vreme pa možda i grešim. U svakom slučaju google keywords su ti: eu personal data protection, i sve će ti se samo kasti