[ Pneos @ 31.03.2007. 12:38 ] @
zanima me kako stoji kanadsko trziste sa autima evropskih marki. Cujem da ima dosta VW ali nisam nasao nista o Renou. To mi je malo cudno s obzirom na Kvebek.
[ brainbuger @ 02.04.2007. 10:01 ] @
Koliko sam ja imao prilike da vidim u Torontu, od svih vozila van njihovog kontinenta najvise je japanskih i nemackih. Fordova ima najvise od svih evropskih vozila, ali i BMW-a (koji je i za njih dosta skup), VW takodje. Naravno daleko iznad svih na listi najprodavanijih su istocna vozila i to Honda i Toyota. Uglavnom je to zato sto su sve popularnija ekonomicnija vozila sa manjom potrosnjom, medjutim mana im je, kako sam ja cuo, to sto su severno-americka goriva previse jaka za njih i vremenom mogu ostetiti motor.

edit: lupih za Ford, nije evropski naravno ,al uvek mi je nekako izgledao kao da jeste :)
[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 02.04.2007. u 11:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 04.04.2007. u 08:32 GMT+1]
[ Filthy McNasty @ 02.04.2007. 20:59 ] @
Od kada je to Ford evropski auto?

Takodje, nikakva mana sa gorivom ne postoji, to prvi put cujem. Toyota se toliko dobro prodaje u S. Ameici da je to prosto neverovatno i usto vreme i alarmanto za amaricke proizvodjace. Ford puca po savovima, u zadjih par godina prave neverovatne gubitke, proizvodnja im je u totalu opala za skoro 20% u poslednjih par godina dok je Toyota za slican procenat povecala proizvodnju i prodaju. Dok Ford zatvara 2 fabrike ovih dana u Ontariju Toyota sa druge strane pravi dve nove fabrike i preuzima komplet radnike Forda. Evo ove godine je vec izvesno da ce Toyota postai lider u proizvodnji automobila na globalnom planu i preteci, posle duzeg vremana, na tronu jednog GM-a, Toyota planira ove godien da proizvede neverovatnih 9,5 miliona vozila.

Sto se tice evropskih automobila, VW je prilicno cenjen , ipak je to nemac a znamo da oni prave izuzetno kvalitetne masine, uvek su skuplji od USA vozila jer su toliko i kvalitetniji, takodje i japanci su skuplji, neverovatno je recimo to da polivni japanci kostaju duplo vise od USA vozila iz iste klase istog godista. Evo ja sam u poslednjih pola godine intenzivno trazio auto i bio iznenadjen visokim cenama Honde i Toyote, mogu navesti primer, stare Honde i Toyote , `90-93 godiste idu i po CAD$4000, dok za slican Ford treba odvojiti ne vise od $2000. A postoje ironicne opaske na racun Forda, recimo skracenica FORD znaci, Found On Road Dead, ili Fix Or Repari and Drive i tako dalje.

Sve u svemu, japanci su zakon, jako pouzdani, traju mnogo duze, bez problema ce isterati 300,000 km. Vrlo su stedljivi.

Ne vidim nikakvu vezu Renoa i Quebeca, samo zato sto je to frankopanska provincija, to nema nikakve veze, trziste nije bazirano na lokal patriotizmu vec na ponudi i potraznji. Reno ocigledno nije tako aktivan na severno ameriskom trzistu kao neki drugi evropski proizvodjaci, ne znam iz kog ralzoga, verovatno slabe prodaje, ko zna.
[ RumRum @ 03.04.2007. 12:41 ] @
@Filthy McNasty
Dobronamerna ispravka:
Sigurno misliš frankofona provincija (provincija u kojoj se govori francuski)?
Frankopani behu moćni, ali ne toliko da vladaju Severnom Amerikom.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Frankopani
Pozdrav,
A