[ sadux @ 31.03.2007. 14:34 ] @
Da li se u basicu moze napraviti aplikacija koja ce da koristi sql bazu,koja bi se kasnije lako implementirala na web?
[ sadux @ 02.04.2007. 05:59 ] @
...stvarno mi nije jasno...Jesam li ja postavio glupo pitanje?
[ batalule @ 02.04.2007. 11:13 ] @
Pa moze samo ti je pitanje konfuzno - sta ti znaci "koja bi se kasnije lako implementirala na web"? Mozes da je napravis kroz Web klasu i ako onaj koji pise zna ASP i HTML posle ceo kod moze da se "copy - paste" a onda se postavlja pitanje sto je odmah ne bi pisao kao ASP. Hajde malo razradi pitanje - napisi sta ti je ideja, sta treba da radi aplikacija, zasto prvo VB pa onda web varijanta itd. Sto vise detalja i verovatno ces dobiti precizniji odgovor.
[ sadux @ 02.04.2007. 15:27 ] @
Jednostavno bih hteo aplikaciju koja koristi sql bazu,kao sto koristi ovaj forum...
Ne da bude asp,nego sql/php..Odnosno kao da umesto ovog foruma imam aplikaciju puni bazu sql kao i php..
Ne znam kako da objasnim.. :)
Nadam se da sam jasan...
[ Aleksandar Ružičić @ 02.04.2007. 22:36 ] @
hmm... sql baza? valjda mislis na mySQL baze? ako je to u pitanju onda ti mozda pomogne ovaj link: http://www.vbmysql.com/articles/
[ gotivac @ 12.04.2007. 23:26 ] @
Citat:
Ne da bude asp,nego sql/php..Odnosno kao da umesto ovog foruma imam aplikaciju puni bazu sql kao i php..


Pa čekaj, ako hoćeš kod u PHP-u, kakve to onda veze ima sa Visual Basic-om i ASP-om? Pogrešio si podforum. :)