[ parmin @ 31.03.2007. 21:40 ] @
U sound forgu sam obradio jedan muzički dokument i hteo da snimim u mp3 formatu. Međutim, nemam u onoj ponudi Save as type mp3 format. Pretpostavljam da bih to trebao da ubacim, ali ne znam ni kojim programom, ni kako da to uradim.
[ buljko @ 31.03.2007. 22:57 ] @
Koja verzija SF je u pitanju?
[ acaradio @ 31.03.2007. 23:36 ] @
1. Mp3 je u Sound Forge-u podrzan od verzije 4.5e pa nadalje. Starije verzije ga nemaju.
2. Ako imas noviju verziju (6,7 ili 8), mp3 mora da bude zasebno registrovan inace imas samo privremenu opciju (20 x) kodiranja u mp3 format. Isti je slucaj i sa MainConcept MPEG-om.
[ parmin @ 01.04.2007. 05:43 ] @
U pitanju je SF 7. Imao sam ranije 5 i čini mi se da je imala mp3 opciju, jer nisam ranije imao probleme. Međutim sada nema te opcje. Drugo, kada u Neru hoću da narežem neku pesmu, a engleski slabo koristim, daje mi neko obaveštenje, da nešto sa mp3 formatom nije u redu. Drugačije, na jednom kompjuteru, koji nije kod mene kući i na kome nemam vremena da obradim materijal, snimim isti u mp3 formatu i prenesem ga preko fleša kući, zatim ga obradim, poizbacujem ono što mi ne treba, prenesem ga na fleš, na prvi komp. i sada hoću u Neru da ga narežem, on mi daje obaveštenje, da ne može i nešto piše, kao što sam napisao ranije, da pominje mp3. Ako možete da pretpostavite šta bi to bilo i šta ja treba da uradim u redu, ako ne, da prepišem tekst, pa da pokušamo ponovo.
[ buljko @ 01.04.2007. 09:43 ] @
MP3 Plugin se mora REGISTROVATI inace, imas samo 20 free konverzija!
[ acaradio @ 01.04.2007. 09:58 ] @
@parmin

To sto si pomenuo za Nero...
koliko znam, ako mp3 fajl nije ispravan, Nero ne moze da ga pripremi za prebacivanje u CD audio (ako ti je to namera), pa ti zato verovatno izbacuje upozorenje da nesto nije u redu. Meni se to desavalo sa nekim mp3-cama. Kada bih uradio rekompresiju, sve bi bilo u redu.
Najbolje je da prepises taj error-info koji se pojavljuje, pa da vidimo.
[ Daniel011 @ 02.04.2007. 15:54 ] @
Još bolje nego da radiš rekompresiju, dekomprimuješ taj mp3 u wav (to možeš da odradiš i pomoću Winampa) i taj dobijeni wav ubaciš u Nero.
Ali ipak, ako te ne mrzi, prepiši nam text te poruke o grešci.