[ bisenic @ 01.04.2007. 21:44 ] @
Kako da napravim da mi se log sa MIKROTIKA salje na neki mail server?
[ mravko @ 02.04.2007. 01:26 ] @
/system logging action


uzivaj ;)
[ bisenic @ 02.04.2007. 10:21 ] @
Stavio sam /system logging action set remote e-mail [email protected]

jel ovo dovoljno?posto mi ne stize nista na taj e-email
I da li moze da se napravi da salje u txt formatu na neku masinu u mrezi?

Pozdrav.
[ no2_wire @ 02.04.2007. 22:06 ] @
Vjerovatno nisi podesio adresu smtp servera pod tool email ja mislim da se tu nalazi.A pogledaj da napises custom script za to moze ti pomoci donji link:
http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.8/appex/scripting1.php
Potrudi se malo a ako na kraju ne uspijes javii se pa cu ti napisati scriptu koja to radi.
Pozdrav
[ bisenic @ 03.04.2007. 13:21 ] @
Uspeo sam da sa opcijom tool e-mail send to=........ da posaljem mail i to radi
ali kada idem na /system logging action set remote e-mail to="adresa" i to prihvati ali mi mail ne stize,da li sada mora da se napravi u sheduleru neko pravilo kada da salje mail na tu adresu?
[ mravko @ 05.04.2007. 21:04 ] @
/system scheduler add interval=7d name="email-backup" on-event=e-backup
[ zborac @ 17.04.2007. 15:22 ] @
Citat:
Stavio sam /system logging action set remote e-mail [email protected]


Postavio si akciju ali nisi uradio sledeće:
/system logging add topics=warning,error,critical,info action=email

Ne moraju se postaviti baš svi ovi tipovi logova (topics). Ovde su navedeni primera radi.

Ukoliko ti nije podešena adresa SMTP servera uradi na primer sledeće:
/tool e-mail set server=192.168.x.x

a možeš dodati i
/tool e-mail set from=moj_mikrotik@moj_domen.moj
[ bisenic @ 24.04.2007. 11:10 ] @
Napravio sam,da mora da se definise koje logove hoces da ti salje,koje vrste,i podigne se u merzi jedan syslog,npr ima Mikrotik svoj,i definises na koji ip da salje te logove i to radi.
E sad bi hteo da mi pravi backup-e na svakih npr par dana i da mi to salje na e-mail,kako ovo sada napraviti?
[ bisenic @ 25.04.2007. 11:22 ] @
Radi i e-mail,ona gore skripta radi.
[ acatheking @ 26.04.2007. 13:58 ] @
Po meni, bolja varijanta je podici syslog server (npr Kiwi Syslog Daemon) na nekoj windows masini. MikroTik-u treba podesiti
/system logging action set remote remote=ip_adresa_servera_na_kojem_je_syslog
Razne mogucnosti se mogu podesiti na samom syslog serveru, gde da loguje (baza, txt_fajl) itd.
[ sojic @ 08.01.2008. 18:56 ] @
I ja imam potrebu od syslog, ali kod mene nikako da proradi

Imam podeseno remote address i port, ali syslog server nista ne prima.
[ miki78ns @ 05.09.2010. 17:59 ] @
ne znam zasto nece da posalje email , ako je ip mikrotika 192.168.1.64 da li onda moze da se stavi /tool e-mail set server=192.168.1.64
probao sam i to i da bude server=192.168.1.70, pustio sam port 25 na ruteru ispred mikrotika, ne znam da li treba na mt jos nesto dodavati ip firewall
kad odem na http://canyouseeme.org/ trebalo bi da mi pokazuje da je port 25 otvoren a nepokazuje

a skripta za slanje emaila je /tool e-mail send [email protected] [email protected]
[ bisenic @ 05.09.2010. 18:50 ] @
Ne mozes staviti adresu mikrotika,moras staviti adresu nekog mail servera sa koga ce ti poslati taj email.
[ miki78ns @ 05.09.2010. 19:51 ] @
Jeli se moze koristiti smtp.gmail.com
ne znam sto neprihvata komandu /tool e-mail set user="moj_gmail_user"
[ bisenic @ 06.09.2010. 08:30 ] @
Ne znam da li moze gmail,ja sam radio sa svoj mail severom.
Ne ide tako komanda,nego: /tool e-mail set server="1.2.3.4" from=tvoj_gmail_nalog
[ miki78ns @ 06.09.2010. 09:14 ] @
mislio sam na ove komande http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Tools/email
username, password mislio sam ako popunim te parametre od gmail da ce raditi. Napravio sam sa programom QK SMTP server, na xp-u smtp server i sve je ok port 25 je otvoren kako pokazuje http://canyouseeme.org/ ali opet nece da posalje mail ni za mikrotika ni pomocu telnet iz xp-a.
Na mikrotiku ispisuje system error sending e-mail: error talking to server
[ acatheking @ 06.09.2010. 09:19 ] @
Naravno da Gmail nece dozvoliti slanje sa njihovog SMTP, jer je potrebno uspostaviti "secure connection", a to MT ne podrzava kroz /tool e-mail.
Za ovu namenu, potrebno je naci/podesiti SMTP server koji ce dozvoliti otvorenu konekciju na TCP 25 sa opcijom SMTP autentifikacije.
Mada, realno bih razmisljao u drugom pravcu, recimo podizanjem nekog SysLog servera.
[ miki78ns @ 07.09.2010. 18:05 ] @
da li ovo moze ovako

:local Body1 [/id dhcp-server lease print]
/tool e-mail send [email protected] subject=poruka body=$Body1

ovako nesto bi trebalo da radi koliko sam pratio neke tutorijale po netu, meni cak i stigne email ali nedobijem nista u tekstu emaila, a subject emaila mi stigne.



[ djricky @ 09.09.2010. 12:47 ] @
takodje bih predlozio podizanje nekog syslog servera, mnogo je jednostavnije... i na Windowsu i Linuxu...
[ dhcp_max @ 09.09.2010. 16:43 ] @
Slazem se sa djrickyjem. Moja je preporuka syslog-ng. Imaces sve logove centralizovano i uzivaj :)